2. Comentarii despre hoteluri în Italia

8,6

• Comentariu trimis pe 3 ianuarie 2024

Grozav
    • Pat în dormitor comun, pentru femei, cu 6 paturi

Colegele de cameră nu au respectat întotdeauna liniștea noaptea, chiar dacă vedeau ca tu dormi. Într-una din nopți vecinii au făcut foarte multă gălăgie, se auzea de parca erau in aceiasi cameră. Există o cameră unde iti poți lăsa bagajele, înainte sau dupa chekin, contra cost

Camera și baia sunt curate și arată foste bine, dotate cu tot ce este necesar, lenjerie de pat, prosoape, suficiente mostre de gel de dus și săpun, uscător de păr, paturile sunt confortabile. Există dulapuri pe care le poti încuia dacă îți aduci un lacăt, cuier pe hol. Geamuri mari cu draperi groase care nu permit trecerea luminii, terasă/balcon. A fost o experiență plăcută, voi alege cu siguranță acest loc când voi reveni în Florența. Relativ aproape de centru. Raport calitate-pret excelent.

Sejur în noiembrie 2023

• Comentariu trimis pe 5 noiembrie 2023

• Cameră cvadruplă

Era un miros greu la check in care s-a estompat pana a doua zi. Pretul destul de mare,s-a scumpit si taxa de oras....dar se pare ca s-a scumpit cazarea in toata Italia....

Este un hostel mare ,aproape de gara (15 min pe jos),aprope de Dom...Baia mare si curata,paturi confortabilesi curate.Dupa check out am putut lasa bagajele in custodie contra unei sume de 3 euro/persoana pana seara.

Sejur în noiembrie 2023

• Comentariu trimis pe 10 octombrie 2023

• Cameră cvadruplă

Ar fi fost util un frigider ,fie in camere fie in spatiile comune.Wi fi aproape inexistent.Pe terasa de la ultimul etaj nu functiona barul.

Locatie super,foarte curat,mic dejun bun.Spatii exterioare frumos amenajate.

Sejur în octombrie 2023

• Comentariu trimis pe 23 aprilie 2023

O cazare acceptabila
    • Cameră twin

Nu mi.a plăcut ca la ora 14.30 încă nu era gata camera, și curățenia a fost cumva "grabita" ca noi sa putem întra. Ulterior am văzut ca nici nu au golit coșul de gunoi din baie.In dulap era o pilota cu fire de par pe ea,deci nici nu au scuturat.o doar împăturita și pusa în dulap. Nu am poze din cameră din păcate.

Mi.a plăcut ca era destul de aproape de centrul istoric și de gara.In apropiere aveam și un magazin Carrefour Express,, un parc. Mi.a plăcut terasa.Desi check out.ul e devreme la ora 10 puteți sta pe aceasta terasa pana plecati. Dacă vreți sa lăsați bagajele costa 3 euro. Sala ptr micul dejun era diferita de cea a studenților, elevilor ceea ce era okay ptr liniste și mult mai diversificata oferta.

Sejur în aprilie 2023

• Comentariu trimis pe 25 martie 2023

Frumos!

Pragul ușii de la baie

Locația buna

Sejur în februarie 2023

• Comentariu trimis pe 19 martie 2023

• Cameră dublă standard

Galagie de peste tot: de afara, de sus, de jos, de pe hol Foarte multi adolescenti cazati, mereu cand ajungeai in hostel te simteai de parca erai intr-un camin de elevi/studenti care erau foarte galagiosi Nu puteai sa dormi mai mult de ora 9 dimineata penteu ca incepea personalul sa faca curat in camerele de langa, urland pe holuri

Foarte aproape de gara Santa Maria Novella Foarte aproape de centru, restaurante si punctele importante ale orasului Prosoapele si lenjeria au fost schimbate zilnic

• Comentariu trimis pe 5 martie 2023

Sejur plăcut dar un pic cam scump.
    • Cameră twin

Camera si mai ales baia un pic neîngrijită dar curate. Locatie de tranzit, foarte mulți studenți cazați. Raport calitate pret nu foarte bun, un pic cam scump pentru ce oferă.

Poziționare centrală, aproape de centrul istoric și obiectivele turistice.

• Comentariu trimis pe 6 februarie 2023

• Cameră dublă standard

Conexiunea la internet slaba. Se auzea orice sunet de la etajele superioare sau de pe culoar. Caloriferul nu mergea. Incalzirea a fost doar din AC si nu puteai sta toata seara cu el aprins fiindca se usca aerul din camera si de asemenea daca ieseai din camera si luai cartela cu tine, curentul nu mai functiona si nu a fost tocmai convenabil fiindca daca voiai sa lasi 2h AC sa incalzeasca camera nu aveai cum sau daca voiai sa iti lasi telefon la incarcat, etc. Erai nevoit sa stai in camera cu cartela bagata in suport. Pernele foarte incomfortabile, nu stiu daca se pot numi perne. Foarte plate. Salteaua de asemenea cam tare. Nu am avut un somn odihnitor. Era bine sa fi avut un mini frigider sa iti poti lasa un suc, sendvis in el pentru a 2a zi.

Locatia aproape de gara, la aproximativ 15min de mers pe jos. Pana in centru la fel era aproape. Aveai un magazin Carrefour express langa locatie. Ne-au fost schimbate prosoapele zilnic. Locatia dispune de o piscina interioara incalzita. Personalul amabil.

Sejur în ianuarie 2023

• Comentariu trimis pe 8 decembrie 2022

Locație bună
    • Cameră dublă standard

Am achitat in una din zile 9€ pentru mic dejun. nu recomand. Nu aveau nici o leguma, iar cafeaua era execrabila.

Buna, Eu personal recomand aceasta cazare. Ne-au facut curatenie zilnic, ne-au adus prosoape curate. Locatia este una foarte buna, pe jos faci cam 15 minute pana in Piata Dom-ului, vreo 12 minute pana in Gara Centrala. Carrefour Express este la 2 minute de cazare, Irish Pub cu bauturi ieftine peste drum, un bar cu cafea si croissante excelente vizavi. Pentru un hostel, a fost destul de liniste.

Sejur în decembrie 2022

• Comentariu trimis pe 17 octombrie 2022

Sub asteptari
    • Pat în dormitor comun mixt cu 4 paturi

Camera de hostel am impartit o cu 3 bărbați deși trebuia sa fie camera de femei

Locatia. Foarte aproape de punctele turistice

Sejur în octombrie 2022

• Comentariu trimis pe 15 august 2022

• Pat în dormitor mixt cu 8 paturi

Lipsa unui aragaz / cuptor in bucătărie. Exista doar cuptor microunde și cană electrică.

Pozitia centrală.

Sejur în august 2022

• Comentariu trimis pe 19 mai 2022

F bine
    • Cameră dublă standard

Lipsa frigider in camera,in rest avea de toate, și balcon!

Avea lifturi, terasă la ultimul etaj,am văzut că există locația și în alte orașe,Berlin,Praga...

Sejur în mai 2022

• Comentariu trimis pe 11 mai 2022

• Pat în dormitor comun mixt cu 6 paturi

Camere ben arredate e pulite

Sejur în mai 2022

• Comentariu trimis pe 9 septembrie 2021

• Cameră dublă standard

Nu exista priza langa pat Galagie, chiar si cu geamul inchis Telecomanda nu functiona, iar cand am cerut ajutorul baiatului de la receptie, acesta ne-a spus ca nu ne poate schimba bateriile pentru ca inginerul nu este la lucru, iar o alta telecomanda nu avea Camera foarte mica

Localizare buna, aproape de gara si de centru Camera curata

Sejur în septembrie 2021

• Comentariu trimis pe 26 aprilie 2023

6,0
    Supraevaluat, scump, ponosit, aproape de centrul vechi
    • Cameră twin

Camera este submediocra ca si amenajare si dotare, un singur dulapior pt depozitarea hainelor, un cuier si cam atat. Nu sunt noptiere (doar niste tabureti pe post de noptiere, care iti stau la cap fara sa stii daca cineva s-a asezat sau nu pe ele..). Nu exista prize la capul patului, baia nu are faianta, doqr vopsea de ulei, ma intreb cum se poate pastra o igiena adecvata, etc.

Locatia este relativ aproape de centrul vechi. Se face curat zilnic se schimba prosoapele.

Sejur în aprilie 2023

• Comentariu trimis pe 20 martie 2023

6,0
    Camere acceptabile, insa fara frigider. Camerele cu fatada catre strada sunt foarte galagioase.
    • Călătorie de afaceri
    • Cameră twin

Foarte monoton! Zilnic acelasi meniu: omleta (3 zile din 7 servita rece!), carnaciori, un fel de salam, un fel de sunca... Puteau diversifica macar ouale sub forma de ochiuri, ou fiert... Putea oferi in unele zile si crenvursti... Nu s-au servit deloc legume (slata, rosii, ardei, castraveti etc.) si nici macar mustar!

Croissanturi, Juice-uri si cafea buna! Chelnerita amabila...curatenie buna!

• Comentariu trimis pe 20 februarie 2023

Frumos și ieftin
    • Cameră dublă standard

A fost cald, având în vedere faptul că am fost în luna februarie. Așternutul și prosoapele au fost schimbate zilnic. Mi-a plăcut terasa, zona și faptul că aveam stația de autobuz aproape.

Sejur în februarie 2023

• Comentariu trimis pe 31 ianuarie 2023

Plăcut
    • Cameră dublă standard

- prost izolat, se auzeau foarte tare szgomatele de afara si din hotel - la mic dejun omleta rece si 2 feluri de mezeluri, restul doar prajituri - foarte frig in prima seara, am dormit cu polarele pe noi - frig in sala de mese

- aproape de obiective - patul confortabil

Sejur în ianuarie 2023

• Comentariu trimis pe 21 august 2022

• Cameră cvadruplă

Lipsa minibarului in camera si casca la piscina

Locatia ,camera spatioasa pentru 4 persoane,curatenia.

Sejur în august 2022

• Comentariu trimis pe 20 octombrie 2021

O sa mai revin la aceasta cazare
    • Cameră triplă

Totul a fost perfect, canera curata, caldura, apa calda, lenjeria curata, au fost schimbate zilnic prosoapele

Sejur în octombrie 2021

• Comentariu trimis pe 7 septembrie 2023

Sejur în septembrie 2023

• Comentariu trimis pe 15 martie 2023

Sejur în martie 2023

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: