Comentarii pentru Hotel Caprioara 3 stele

8,8

• WiFi gratuit

9,5

Comentarii verificate 100%

Clienți reali. Sejururi reale. Opinii reale.

Citiți mai multe
Scrieți un comentariu

Rezultate 1 - 20

• 25 decembrie 2016

• A stat 2 nopți

Desi este curat, au fost mici scapari la curatenie. Apa in piscina daca avea cateva grade in plus era perfect.

Personalul amabil si atent, piscina (apa putin cam rece), hotelul renovat arata a cel putin 3 stele

• 22 decembrie 2016

• A stat 2 nopți

Programul la piscina prea scurt, un pic prea rece si apa un pic mai calda mergea. Un site al hotelului functional ar fi perfect.

Camere mari, curate si moderne, tot hotelul arata asa. Mic dejun suficient, restaurantul ok, amplasarea foarte buna, un personal foarte primitor. Felicitari pentru hotel!

• 8 decembrie 2016

• A stat 3 nopți

Fara posibilitate de patut de copil in camera, fara scaunele de masa pentru copii. Cu toate ca aproape toate familiile erau cu copii, nu exista facilitati pentru acestia. Camera e foarte mica. Nu este un hotel pentru o vacanta mai mare de 2 nopti, probabil se bazeaza foarte mult pe turistii care vin la tratament. Preturi la mancare destul de mari.

Mancarea, camera bine dotata, baia, piscine, personalul foarte bun, barul de la etajul 9 fenomenal!

• 6 decembrie 2016

• 2 camere
    • A stat 3 nopți

-oferta restaurantului este saraca, scumpa si de o calitate slaba ; - receptioneri si chelneri binevoitori, dar necalificati pentru munca pe care o presteaza ; - oameni buni, aveti o problema electrica in tot hotelul ! Aproape de fiecare data cand eu, sau cei din familia mea, atingeam ceva metalic simteam o piscatura foarte neprietenoasa.

Locatia arata foarte bine, atat la exterior, cat si in interior.

• 5 decembrie 2016

• A stat 3 nopți

- piscina a ramas la nivelul anului 2008, si este destul de trist, pentru ca potential exista. - am fost in minivacanta de 1 decembrie, in hotel erau cantece patriotice ca fundal sonor pe holuri si in lobby - dar nu a fost cea mai inspirata alegere - variantele erau prea ''lalaite'' si usor deranjante. - dezamagire mare cu restaurantul in care se serveste cina: prima data am asteptat aproape 2 ore ca sa mancam - comanda ne-a venit doar pe jumatate - un aperitiv si un fel principal, am asteptat destul de mult pentru al doilea fel principal. In a doua seara totul a fost ok, iar in ultima seara am primit aperitivele, felul principal si desertul in acelasi timp - drept urmare, am mancat papanasii reci. De asemenea, in fiecare seara la felul principal am comandat ca garnitura piure de cartofi si nu l-am primit niciodata. :)) Cred ca din pricina servirii, si in ciuda faptului ca mancarea a fost foarte buna, am ramas cu impresia ca preturile sunt usor cam mari. Am mancat la restaurantul hotelului vecin, unul cu mult mai putine pretentii, am fost serviti rapid ( preluati rapid, nu dupa o ora de asteptate) - acolo un singur chelner facea fata unei sali mult mai pline decat in Hotel Caprioara. - nu in ultimul rand, muzica din restaurant: inteleg traditia de hotel ''de tratament'' si publicul traditional care ar gusta genul muzical "Mamaia 1980" dar muzica live a fost groaznica - volumul, interpretarea, selectia de melodii. Dar in minivacanta media de varsta era mult mai scazuta, si sincer, multa lume nu a apreciat ''zgomotul'' de la cina.

Am vizitat prima data acest hotel in 2008 inainte de renovare. Asadar, a fost o surpriza placuta sa vad transformarea spectaculoasa dintr-un hotel vechi intr-unul modern si confortabil:) In rest, curatenia si personalul au ramas la fel de ok :) Mancarea este foarte buna, atat la micul dejun cat si la cina. M-am simtit foarte bine si am fost bucuroasa sa revin intr-un loc in care am avut multe amintiri frumoase :)

• 5 decembrie 2016

• A stat 4 nopți

servire la masa (timp servire): 4 curatenie camere: 7 curatenie/igienizare bazin: 5 (bazinul, rigola de scurgere miroase neplacut, gratarul de pe rigola, are inclusiv urme de mucegai) personal restaurant: amabil dar insuficient ca nr., slab pregatiti

personalul de la receptie: 10 confort in camera: 9 mancare: 9

• Trimis de pe mobil

Mâncarea servită în restaurantul hotelului nu este gustoasă,este pregătită din ingrediente de proastă calitate, porțiile sunt mici, iar prețurile foarte mari. Personalul nu este deloc pregătit pentru un restaurant rafinat, așa cum spun ei în descriere (a trebuit să desfacem singuri sticla de vin deoarece ospătarul nu știa).

Hotelul arată impecabil și este foare curat.

• Trimis de pe mobil

Mâncarea din restaurantul a la carte, parca era facuta de un bucătar de cantina. În plus porțiile sunt cam mici și prețul este mai mare decât în multe restaurante decente din tara. Raportul calitate-pret este slab. The food from the a la carte restaurant, it's like if a canteen cook has made it. Furthermore the portions are kind of small and the price is higher than in most decent restaurants in the country. Overall the quality - price report is poor. Mocheta de la etajul 3 (poate și de la alte etaje) te incarca electrostatic iar când acționezi butonul de la lift te cam ciupește :). Din când în când mai cădea alimentarea cu energie electrica. The carpet on the 3rd floor (maybe on other floors also) creates electrostatic energy which you discharge when pressing the elevator's buttons, it sting a little :). From time to time the electricity failed.

Aspectul hotelului, mobila noua, totul arata foarte bine / The appearance of the hotel, new furniture, everything looks very good. Piscina este unul din punctele de atracție ale hotelului / The pool is one of the attractions of this hotel. Camerele sunt bine izolate fonic, temperatura poate fi reglata după preferințe / The rooms have good sound insulation, the temperature can be adjusted to your preferences.

• A stat 4 nopți

Servirea la restaurant lasa de dorit, dureaza nepermis de mult, iar retetele sunt ciudate-de exemplu: mâncarea gulas ! In seara când am ajuns, a durat doua ore sa fim serviti cu ceva mancare, iar o alta ciudatenie nemaintalnita la alte hoteluri ,este ca : nu servesc clientii hotelului cu supe sau ciorbe dupa ora 20, desi majoritatea clientilor erau cu copii mici si de la drum lung! Este inexplicabil acest tratament fata de clientii hotelului! Pacat de investitia majora facuta in renovarea completa a hotelului, care acum arata foarte bine!

• 7 noiembrie 2016

• Trimis de pe mobil

Gulasul- zice soțul meu 😆. Eu personal nu am chiar nimic de zis. Am sunat toti cunoscuții și la am recomandat

A fost foarte curat și ffff frumos amenajat. Micul dejun a fost super, personalul ireproșabil...demult nu m am mai simțit asa bine în România.

• 2 ianuarie 2017

• A stat 2 nopți

Mi-ar fi placut sa fi fost un jacuzi amenajat!

Amabilitatea personalului! Mancarea foarte bine gatita! Curatenie, eleganta!

• 30 decembrie 2016

• A stat 2 nopți

apa din piscina cam rece si un miros neplacut la rigolele de la piscina

hotel frumos renovat, pat confortabil, mic dejun bun

• 28 decembrie 2016

• A stat 2 nopți

mancarera la restaurant foarte scumpa si nu foarte diversificata

nota 10 pentru hotel

• 12 decembrie 2016

• Trimis de pe mobil

Ca nu este fregventat de mai multi. Incercati sa va faceti cunoscuti.

Personal dedicat ambient placut confort placut.

• 9 decembrie 2016

Piscina cam mica

Bucătar bun!

• 6 decembrie 2016

• Trimis de pe mobil

Incalzirea este cu aer conditionat ,care usuca f. mult aerul in camera ,in timpul noptii.

Curatenia,locatia si confortul.

• Trimis de pe mobil

Paturile sunt extrem de confortabile, camerele se incalzesc destul de repede.

• 26 noiembrie 2016

• A stat 1 noapte

Totul, mai putin amplasarea

• 24 octombrie 2016

• Cameră single
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

Totul peste asteptari! Felicitari personalului!

• 4 octombrie 2016

• A stat 6 nopți

Totul a fost Ok.

Am avut un sejur plăcut. Le doresc succes în continuare.

Mai există 7 evaluări fără text. Acestea au impact în scorul total al comentariilor.

Rezultate 1 - 20