Comentarii pentru Hotel Clermont 4 stele

• Raport calitate-preţ

• WiFi gratuit

8,3

Comentarii verificate 100%

Clienți reali. Sejururi reale. Opinii reale.

Citiți mai multe
Scrieți un comentariu

Rezultate 1 - 75

• 19 septembrie 2016

• A stat 2 nopți

In hotel sunt din ce in ce mai multe "team-buildinguri. In weekendul in care am fost noi cazati s-a desfasurat "un campionat de footbal" al unei firme. Zgomot toata ziua, fluier de arbitru, atmosfera de stadion. In sala de mese foarta multa galagie etc. Camera care am avut-o a fist deasupra terasei si pana la ora 1 noaptea a fost galagie pe terasa. Cu siguranta nu ne vom intoarce curand. Din pacate hotelul nu mai este ce a fost atunci cand s-a deschis.

• 24 august 2016

• A stat 2 nopți

Wi-Fi cu viteza mica de transfer. Este singurul lucru care trebuie imbunatatit in acest hotel.

Un hotel elegant, curat cu personal amabil. Bucatar bun si pret copetitiv la restaurant. Ceea ce il departajeaza de restul hotelurilor din Covasna, este spatiul de recreere din curte, loc unde poti face sport, sau un gratar intr-un chiosc amenajat cu barbeque si mese rustice din lemn. Gradina este plina de aranjamente florale si arbusti ornamentali deosebiti, iar in spatele gradinii te poti relaxa pe un sezlong, ascultand susurul unui parau natural. Nu as mai fi plecat de aici !

• 16 august 2016

• A stat 2 nopți

personalul de la restaurant. am asteptat f mult sa ni se ia comanda in cnditiile n care restaurantul nu era nici maca pe jumatate ocupat. chelnarita ne-a spus ca vom astepta si ulterior pentru primirea comenzii inrucat nu fac fata. pentru pretentiile acestui hotel calitatea serviciilor de la restaurant este sub asteptari. piscina este foarte mica, spa sumar.

• 25 iulie 2016

• A stat 3 nopți

este un loc excelent pentru linişte , confort reîncărcare,revigorare. un loc unde ai tot ce-ţi doreşti ca să te poţi răsfăţa după un an lung de lucru

• 20 mai 2016

• Trimis de pe mobil

Preturile cam mari la cazare. In afara de plimbarile prin natura (foarte frumoasa de altfel), nu prea poti face mare lucru in zona. Recomand insa pt 3-4 zile.

Camera spatioasa, la fel si baia. Privelistea superba si amplasarea la baza muntelui. Ne-a placut de asemenea piscina si zona din spatele hotelului pentru petrecerea timpului liber (teren de tenis, foisoarele, posibilitatea inchirierii bicicletelor avand si drumurile forestiere in imediata vecinatate). Exista si un panou de catarat precum si activitati de tragere cu arcul, dar nu am folosit aceste facilitati.

• 12 mai 2016

• A stat 2 nopți

Saltelele cu arcuri foarte "obosite".Peste ele era asezata o saltea suplimentara din burete de cca 7-8 cm grosime.Cand te asezai pe pat se lasa 30-40 cm era imposibil sa poti dormi.In miezul noptii am dat jos saltelele cu arcuri de pe pat si am asezat salteaua suplimentara din burete pe cadrul de lemn al patului.Dupa aceea a fost ok.Mentionez ca nu sunt o persoana supraponderala am 1,82 m si 81 de kg.De asemenea lasand climatizarea deschisa pe timpul noptii am constatat ca tot mobilierul se albise de praful bagat de ventilatia instalatiei de climatizare.pe timpul noptii.Ventilatoarele fac zgomot mare.

Masajul,locatia,totul in afara celor doua aspecte sesizate.

• 29 martie 2016

• A stat 2 nopți

Din pacate, desi am precizat la receptie ca avem un bebelus (pe care îl ducem cu căruțul), camera ne-a fost repartizată într-un alt corp al hotelului în care se ajungea printr-o pasarelă. Erau două rânduri de scări care trebuiau urcate, nefiind lift către acea zonă, ci doar o intrare prin exteriorul hotelului.

Amplasarea hotelului este una de vis. Mai mult decat atat, facilitățile pe care le oferă (saună, jacuzzi, piscină, masaj) te ajută să uiți de stresul cotidian. Sunt o mulțime de alte activități pe care le poți face la acest hotel (tenis, fotbal, ciclism etc), însă, din păcate, vremea nu ne-a permis acest lucru. În curtea acestui complex se află și mai multe foișoare, banci, dar și un loc amenajat pentru focul de tabară. Camerele sunt spațioase și dotate cam cu ce ai nevoie. Fiecare cameră are și un balcon destul de mare. Mâncarea a fost variată și foarte delicioasă. Și mie și familiei mele ne-a plăcut mult acest hotel.

• 1 martie 2016

• A stat 1 noapte

Multumiri dnei Sanda care de fiecare data ne ofera o camera cu o vedere minunata si care de fiecare data e foarte amabila.Felicitari pentru modul in care tratati oaspetii

• 23 februarie 2016

• A stat 1 noapte

Desi rezervasem o camera executive ne-au dat initial o camera dubla. Cand am sesizat la receptie aspectul ne-au mutat intr-o suita, dar aranjamentul cu petale de trandafiri nu a mai putut fi mutat :-((

Micul dejun excelent Camera curata, mare si confortabila. Locatia foarte buna. Centru SPA bine dotat. Este o locatie excelenta pentru relaxare

• 14 februarie 2016

• A stat 3 nopți

La momentul servirii micului dejun, chelnerii trebuie sa fie mult mai vigilenti.

Hotelul este unul deosebit. Pacat ca facilitatile lui se dovedesc insuficiente atunci cand este ocupat la capacitate maxima.

• 15 noiembrie 2015

• A stat 1 noapte

Priveliste foarte frumoasa, locatie linistita, curatenie in tot hotelul, baia moderna si utilata corespunzator, pat dublu confortabil, apa curata in piscina, sauna uscata si umeda, jacuzzi, masaj, mic dejun bogat diversificat, mancarea foarte bine preparata. Totul a fost minunat!

• 5 noiembrie 2015

• Trimis de pe mobil

Lipsa semnal wi-fi in camera...alergi pe holuri dupa semnal. Desi am semnalat, problema nu s-a remediat. Curentul a cazut de cateva ori si nu am putut utiliza sauna.

Zona linistita...

• 2 septembrie 2015

• A stat 3 nopți

pe terasa restaurantului - albine multe; zona de foisoare - fara servire (trebuie sa intri in hotel, sa achizitionezi produsele de la bar si apoi sa revii in gradina, accesul presupune traversarea unei parcari si ocolirea partiala a hotelului), prosoapele - unele dintre prea uzate, dar curate.

serviciile, micul dejun, camerele spatioase si luminoase, facilitati (spatiu de joaca pt copii, biliard, ping-pong, teren tenis, etc...), locatia langa padure, linistea

• 30 iulie 2015

• A stat 3 nopți

Personalul de la receptie. Daca domnisoara Georgiana a fost deosebit de amabila domnul Leo Alexandru a fost chiar obraznic. A avut o atitudine poruncitoare si s-a comportat jalnic

Linistea , masa piscina si sauna.

• 27 iulie 2015

• A stat 3 nopți

Nu ai in zona unde sa mananci in afara de restaurantul hotelul, unde sunt preturile mari. Trebuie sa megi 5km pana in centrul statiuni. Doar in weekend merge mocanita si trenuletul.

Este amplasat langa padure. Micul dejun este foarte bun.

• 8 februarie 2015

• A stat 3 nopți

-in zona piscinei se poate pune accentul mai mult pe curatenie (apa foarte multa in afara piscinei); - cred ca este timpul sa se procedeze la improspatarea lotului de prosoape si halate din camere.

- acelasi hotel foarte bun, dar parca se observa o usoara neatentie la detalii.

• 12 ianuarie 2017

• Trimis de pe mobil

Zgomotul făcut dimineață de cel.care curata zapada

Curat , liniștit , personal amabil

• 31 octombrie 2016

• Trimis de pe mobil

Trenulețul nu pare functionabil.

Zona este superba.

• 3 octombrie 2016

• Trimis de pe mobil

Temperatura apei din piscina .

• 1 septembrie 2016

Fara cusur! 😄

Locatie ideala pt relaxare in zona Covasna!

• 30 august 2016

• Trimis de pe mobil

In camera mirosea tot timpul a mincare.

Mic dejun excelent.

• 25 august 2016

• Trimis de pe mobil

Personalul ar putea fi mai serviabil

Locatia este extraordinara!

• 18 august 2016

• Trimis de pe mobil

Hotel minunat situat intr-un cadru natural extraordinar.totul la superlativ!

• 16 august 2016

• Trimis de pe mobil

Totul. Hotelul mi-a îndeplinit cererile speciale fara greșeală

• 4 august 2016

• A stat 2 nopți

Totul a fost excelent. Facilitatile hotelului CLERMONT sunt la nivel de 5 stele.

• 24 iulie 2016

Mic dejun bogat

• 19 iulie 2016

• A stat 1 noapte

Atitudine si responsabilitate,multumiri dnei Sanda pentru zambet si amabilitate

• 17 mai 2016

Restaurant=dezastru!!!

Cazare perfecta+conditii petrecere timp liber

• 12 aprilie 2016

Drumul ,idicatoarele,...

Zona ,ambientul ,imprejurimile,spa,mincarea...

• 11 aprilie 2016

• A stat 1 noapte

Totul la superlativ, personal,curatenie,mancare!

• 12 martie 2016

Piscina puțin cam mica

Camera drăguța , mâncarea buna

• 8 martie 2016

• Trimis de pe mobil

Junior suite a fost f mare, baia mare, mic dejunul variat, terenul de tenis curat, spa-ul f curat. Excelent pt a petrecere o vacanta cu familia.

• 1 martie 2016

• Trimis de pe mobil

Hotelul, ambientul, restaurantul, zonele de agrement si relaxare.

• 20 februarie 2016

Nu am nimic de reproșat

Totul ne-a plăcut

• 16 februarie 2016

Spa ul subdimensionat.

• 16 februarie 2016

• A stat 1 noapte

Apa piscinei putin cam rece

• 4 decembrie 2015

Aglomeratie la piscină

Confortul camerei

• 1 decembrie 2015

• Trimis de pe mobil

Un hotel excelent in care te simti ca acasa. Il recomand cu caldura.

• 1 decembrie 2015

Serviciile

• 5 noiembrie 2015

• A stat 2 nopți

Atentia cu care esti tratat, disponibilitatea, curatenia, meniul, posibilitati diverse de relaxare.

• 18 septembrie 2015

• A stat 2 nopți

Lipsa activitati turistice in zona

In general a fost ok

• 23 august 2015

• Trimis de pe mobil

Locatia,peisajul,confortul,personalul,totul a fost de vis.

• 11 august 2015

• Trimis de pe mobil

Mustele si viespile . O plasa la usa ar fi buna .

Camera cu terasa . Perfecta pentru copii mai mici pe care nu-i poti tine doar intr-o incapere.

• 12 mai 2015

• A stat 1 noapte

Nu pot indica nimic deranjant.Poate accesul la hotel din DN ..

90% totul

• 18 martie 2015

• A stat 1 noapte

locatia este excelenta, spa ul este super, micul dejun diversificat si bogat, camera spatioasa si luxoasa, totul este la superlativ

• 2 martie 2015

cel mai tare Spa din România

• Următoarele comentarii au fost scrise cu mai mult de 24 luni în urmă. Acestea nu mai au impact asupra scorului total al comentariilor, dar ar putea fi utile când alegeți o cazare.

• 6 mai 2014

• Familie

Caldura exagerata din baie - nu exista robinet de inchidere / deschidere calorifer baie.

Camera spatioasa, foarte calduroasa, curatenie desavarsita, diversitatea facilitatilor puse la dispozitia clientilor, hotel modern care se inscrie cu brio in categoria hotelurilor de 4 stele.

• 5 mai 2014

• Familie

Cred ca la capitolul piscina/jacuzzi/sauna mai se pot imbunatati conditiile. De exemplu, fiind zile noroase si fiind nevoie de lumina artificiala, in piscina nu functiona in totalitate iluminatul, nici cel ambiental, si nici cel de sub nivelul apei.

Atomsfera linistita, in ciuda faptului ca hotelul era aproape plin.

• 24 martie 2014

• Cuplu

grupul sanitar din camera neigienizat,cu capac rupt la toaleta (hotel de 4 stele mari si late !!!! ),serviciul de curatenie sub orice critica.In timpul sejurului am sesizat personalului de la receptia hotelului aceste situatii.Apa de la piscina puternic clorinata ,usturau ochii efectiv.Cu siguranta nu recomand sejur la acest hotel pana nu-si remediaza problemele create de atitudinea personalului vizavi de ceea ce inseamna ospitalitate.

din punct de vedere gastronomic excelent!

• 8 martie 2014

• Cuplu

Dimineata cred ca amenajau sau taiau copaci langa hotel si s-a simtit acest lucru. Au avut un team building cu salariatii lui Felix si bineinteles urlete, galagie - din acestea. Astia sunte,

Locatia, Serviciile oferite, Mancarea. Aerul curat - drumetii la Cetatea Ilenei Cosanzene. Linistea

• 21 ianuarie 2014

• Grup

1. Nu stiu daca este legat de hotel sau booking dar m-a deranjat ca in momentul rezervarii mi-a blocat banii pe card. 2. La restaurant a spus ca seara nu au portie mare la ciorba (daca au mica, nu e normal sa aibe si mare?)

Confortul, serviciile.

• 10 decembrie 2013

• Cuplu

Cred ca ar trebui amenajate si camere pentru fumatori, ( sotul este fumator, nu ar fuma in camera , dar este o chestie psihica.

Amplasarea in teren, amenajarile interioare si exterioare

• 3 noiembrie 2013

• Cuplu

nu am observati va multumim.

aerul curat-curatenia si camera primita-restaurantul si meniul variat oferit si personal politicos care ne invita sa revenim si vom reveni cu drag.

• 9 august 2013

• Cuplu

in primele 2 zile nu a venit nimeni sa ridice gunoiul, sa schimbe prosoapele, sa faca paturile.....ceea ce nu prea se potriveste cu ce te astepti la 4*....

Camera placuta si confortabila; am beneficiat de o priveliste splendida. Bucataria de exceptie: mic dejun bogat si de calitate (incluzand produse din ferma proprie si cafea la expresor, din boabe adevarate de cafea...), precum si meniul a la carte pt. dejun si cina - variat si pregatit de un chef de top Personalul de la receptie si din restaurant foarte amabil si serios.

• 4 iunie 2013

• Cuplu

In cateva ocazii, curatenia in camera a fost superficiala, cameristele trebuie sa fie mai strict supravegheate de conducere

Dotarile hotelului, bucataria foarte buna, baza de tratament si personalul medical

• 20 februarie 2013

• Cuplu

Clubul din incinta se deschide doar la ora 17. Daca vrei sa joci un biliard sau tenis de masa in timpul zilei nu poti.

Personalul foarte bine pregatit si foarte amabil, curatenia si linistea. Desi am prins un sfarsit de saptamana in care hotelul era plin nu am simtit acest lucru nici in hotel, nici la spa si nici la restaurant. Micul dejun foarte bogat si indestulator. Bucataria excelenta si variata.

• 6 iunie 2014

• Călător singur

Dificil cu apa calda la baie, conxiunea la WiFi cu probleme.

Camera mare, peisajul, mic dejun

• 29 mai 2014

• Călător singur

Se lucra in zona si muncitorii de pe la noi nu au educatia necesara in a tine cont de dorinta de relaxare a celor care vin la un astfel de hotel.

• 27 mai 2014

• Familie

preturile prea mari la mancare

confort,camere,amplasament,

• 14 mai 2014

• Familie

Conditiile de cazare, personalul ,mancarea foarte buna,tratamentul spa

• 11 aprilie 2014

amplasare,camera spatioasa

• 4 martie 2014

• Cuplu

jaccuzi-vechi cu functionalitata redusa.

bucatarii,personalul din hotel in totalitate,zona faptul ca se raspunde in o limba romina corecta

• 18 februarie 2014

absolut tot!

• 20 ianuarie 2014

• Călător singur

Totul:amplasarea hotelului, personalul, amenajarea interioara, curatenia...totul!

• 18 ianuarie 2014

• Cuplu

Camere mari , curate, totul a fost ok.

• 25 decembrie 2013

• Cuplu

..nu a existat ceva care sa nu imi placa...

• 12 decembrie 2013

• Cuplu

Nu are ce sa nu-ti placa.

Pozitie excelenta, meniu foarte variat personal prietenos.Mic dejun fabulos, centru spa bine dotat.

• 4 decembrie 2013

• Cuplu

camera a fost friguroasa si aerul conditionata enervant.

• 30 septembrie 2013

• Cuplu

O locatie extraordinara pt incarcat bateriile

• 20 august 2013

• Cuplu

Preturi un pic mari ptr.venitul romanului.

Relaxare,aer curat,personal SPA excellent,bucatar bun,curatenie,liniste.

• 26 iunie 2013

• Familie

destul de izolat daca ai nevoie de ceva de urgenta...

locatia, imprejurimile, facilitatile,

• 15 ianuarie 2013

excelent totul

• 9 ianuarie 2013

• Grup

Este un hotel extraordinar mi-a placut foarte mult si o sa mai revin in perioada de vara.

Mai există 41 evaluări fără text. Acestea au impact în scorul total al comentariilor.

Rezultate 1 - 75

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: