Καταλύματα Πτήσεις Ενοικίαση αυτοκινήτου Ταξί αεροδρομίου

Βολιβία Κριτικές ξενοδοχείων από πραγματικούς επισκέπτες

Πρόσφατες κριτικές για ξενοδοχεία στη Βολιβία

• Hostal Reina del Salar

Ουγιούνι, Βολιβία

Μέση βαθμολογία σχολίων: 8
    • Θετικό κομμάτι σχολίου

Το κατάλυμα ήταν πολύ καλό για μια βραδιά! Όλες οι εγκαταστάσεις ήταν καθαρές και η θερμοκρασία πολύ ωραία. Μπαίναμε μέσα στο αίθριο για να ζεσταθούμε. Είχε ωραίο ζεστό νερό στο μπάνιο, άψογο wi-fi, μας άφησαν να κάνουμε νωρίς check-in και κράτησαν τις αποσκευές μας δωρεάν όταν πήγαμε το τριήμερο tour στο Salar de Uyuni και στις υπόλοιπες ερήμους ως τη Χιλή! Το προσωπικό πολύ εξυπηρετικό.

Υποβολή σχολίου: 23 Μαΐου 2017 Έμεινε: Απρίλιος 2017
    EIRINI Ελλάδα
  • Hostal Iskanwaya

La Paz, Βολιβία

Μέση βαθμολογία σχολίων: 8,8
    • Θετικό κομμάτι σχολίου

Φτάσαμε αργά το βράδυ στο bus terminal στη La Paz. Οι άνθρωποι από το κατάλυμα είχαν στείλει ταξί και μας περίμενε. Μας έδωσαν κατευθείαν ένα ωραίο, μεγάλο, άνετο και καθαρό δωμάτιο. Την επόμενη φάγαμε ένα χορταστικό πρωινό - το μόνο από τα ξενοδοχεία από τα οποία μείναμε σε Περού και Βολιβία που σέρβιρε δύο τηγανητά αυγά ανά άτομο. Το κατάλυμα αποτελεί οικογενειακή επιχείρηση και ο γιος της οικογένειας ο Rodrigo είναι πολύ εξυπηρετικός! Μιλάει πολύ καλά αγγλικά και δίνει τις καλύτερες πληροφορίες για φαγητό, αξιοθέατα, ασφαλή τρόπο για να φτάσεις οπουδήποτε! Ενώ στην αρχή φοβόμασταν κάπως να κυκλοφορήσουμε στην πόλη, ο Rodrigo μας το έκανε πολύ εύκολο. Μας έδειξε και το καλύτερο τρόπο να τη δούμε, με το τελεφερίκ! Και η υπόλοιπη οικογένεια όμως δεν πήγαινε πίσω. Παρόλο που δεν μίλαγαν αγγλικά έκαναν τα πάντα για να εξυπηρετήσουν. Επίσης πρόκειται για πάρα πολύ καλούς ανθρώπους που τους αισθανθήκαμε απόλυτα σαν οικογένεια. Μετά από 3 ημέρες που επιστρέψαμε στη La Paz, μείναμε στο ίδιο κατάλυμα και η σχέση μας εδραιώθηκε.

Υποβολή σχολίου: 23 Μαΐου 2017 Έμεινε: Απρίλιος 2017
    EIRINI Ελλάδα
  • Bella Vista El Tronco

Sucre, Βολιβία

Μέση βαθμολογία σχολίων: 9,5
    • Θετικό κομμάτι σχολίου

Παραδοσιακο και πεντακαθαρο κτηριο (σαν σπιτι). Μεγαλο φωτεινο δωματιο με ανεσεις και ωραια παραδοσιακη διακοσμηση. Το μπανιο μεγαλο καθαρο φωτεινο και με ζεστο νερο συνεχεια. Οι κοινοχρηστοι χωροι ζεστοι με πολυ γουστο στη διακοσμηση και λειτουργικοι. Ωραια θεα της πολης απο βεραντα. Η οικοδεσποινα ευγενικη διακριτικη φιλοξενη και με καλη γνωση της αγγλικης γλωσσας.

• Αρνητικό κομμάτι σχολίου

Που δεν ειχαμε χρονο να μεινουμε περισοτερο.

Υποβολή σχολίου: 22 Αυγούστου 2017 Έμεινε: Αύγουστος 2017
    ΣΤΕΦΑΝΟΣ Ελλάδα
  • A La Maison

La Paz, Βολιβία

Μέση βαθμολογία σχολίων: 8,5
    • Θετικό κομμάτι σχολίου

Το δωμάτιο ήταν πολύ άνετο. Το κρεβάτι μεγάλο και με ωραίο στρώμα. Η ατμόσφαιρα που απέπνεε ο χώρος ήταν υποβλητική και ρομαντική. Το μπάνιο δε ήταν πρωτότυπο, με ωραία τοιχοποιία. Το πρωϊνό, με το ζεστό ψωμί κρεμασμένο στην πόρτα, ήταν θαυμάσιο.

Υποβολή σχολίου: 25 Αυγούστου 2017 Έμεινε: Αύγουστος 2017
    vasileios Ελλάδα