Καταλύματα Πτήσεις Ενοικίαση αυτοκινήτου Ταξί αεροδρομίου

Τανζανία Κριτικές ξενοδοχείων από πραγματικούς επισκέπτες

Πρόσφατες κριτικές για ξενοδοχεία στην Τανζανία

• Summer Dream Lodge

• Golden Tulip Dar Es Salaam City Center Hotel

Νταρ ες Σαλάμ, Τανζανία

Μέση βαθμολογία σχολίων: 7,8
    • Θετικό κομμάτι σχολίου

Το προσωπικο φιλικο και επικοινωνιακο, το φαγητο ιδιαιτερο, το δωματιο ειχε συγκλονιστικη θεα

Υποβολή σχολίου: 20 Αυγούστου 2018 Έμεινε: Αύγουστος 2018
    Anta Ελλάδα
  • Princess Salme Inn

Ζανζιβάρη, Τανζανία

Μέση βαθμολογία σχολίων: 8,2
    • Θετικό κομμάτι σχολίου

Το προσωπικό ήταν ευγενέστατο, φιλόξενο και εξυπηρετικό. Το πρωινό είχε χρώμα τοπικό και άρωμα οικογενειακής φροντίδας. Η ευκολία πρόσβασης με τα πόδια στο κέντρο της πόλης.

• Αρνητικό κομμάτι σχολίου

Το κατάλυμα χρειάζεται συνολική επισκευή και ιδιαίτερα τα κουφώματα των δωματίων - χάσκουν και τρίζουν. Οι πετσέτες είναι καθαρές αλλά πολύ τριμμένες και γαριασμένες. Η περιοχή που βρίσκεται- δίπλα στο λιμάνι- είναι εξυπηρετική για όσους φθάνουν με το ferry- αλλά ταυτόχρονα θορυβώδης και σκοτεινή το βράδυ.

Υποβολή σχολίου: 8 Ιουνίου 2018 Έμεινε: Ιούνιος 2018
    AIKATERINI Ελλάδα
  • Garden Beach Bungalows

Jambiani, Τανζανία

Μέση βαθμολογία σχολίων: 9,3
    • Θετικό κομμάτι σχολίου

Το δωμάτιο ήταν δίπλα στη θάλασσα κι ακουγόταν ο ήχος των κυμάτων. Μπορούσες να απολαύσεις την ανατολή του ήλιου. Το δωμάτιο ήταν ευρύχωρο και το κρεβάτι αρκετά άνετο. Σε μία χώρα που το φαγητό δεν είναι και τόσο σπουδαίο, οι ξενοδόχοι (με καταγωγή από την Τουρκία) προσφέρουν και μερικά πιάτα που είναι πιο κοντά στη δική μας νοοτροπία (δε θα ξεχάσω ένα πολύ ωραίο gözleme με τυρί που μας έφτιαξαν μια μέρα). Επίσης μας κανόνισαν βόλτα με βάρκα dhow και μας δάνεισαν μάσκες και βατραχοπέδιλα, για να απολαύσουμε το βυθό κοντά στον κοραλλιογενή ύφαλο.

• Αρνητικό κομμάτι σχολίου

Θα βοηθούσε ένα φως (σαν πορτατίφ) πάνω από το κρεβάτι, για βραδυνό διάβασμα (I would appreciate a reading lamp near the bed).

Υποβολή σχολίου: 8 Αυγούστου 2018 Έμεινε: Αύγουστος 2018
    Charalampos Ελλάδα

Ξενοδοχεία στην Τανζανία με υψηλή βαθμολογία από όλους τους επισκέπτες

• Sharazād Boutique Hotel

Jambiani, Τανζανία

Μέση βαθμολογία σχολίων: 9,5
    • Θετικό κομμάτι σχολίου

Το τοπίο είναι μαγικό και η αισθητική προσέγγιση των χώρων είναι πολύ καλή!! Το προσωπικό ήταν τόσο φιλικό και εξυπηρετικό που στεναχωρηθήκαμε την ώρα του αποχαιρετισμού!! Η δημιουργική κουζίνα του σεφ μας άφησε την καλύτερη εντύπωση και μπορεί να συγκριθεί άνετα με ένα γκουρμέ εστιατόριο!! Αξίζει μεγάλη αναγνώριση στον Charles (ο βοηθός μάνατζερ) μιας και κατά τη διάρκεια της παραμονής μας ήταν η καρδιά του ξενοδοχείου!!!! Όποτε ξαναπάμε στη Ζανζιβάρη εκεί θα επιλέξουμε ξανά για την παραμονή μας.

Υποβολή σχολίου: 28 Μαρτίου 2017 Έμεινε: Μάρτιος 2017
    ΑΡΕΤΗ Ελλάδα