Cazare Zboruri Închirieri de maşini Taxiuri de la/la aeroport

• Raport calitate/preţ

• WiFi gratuit

8,4

Evaluări verificate 100%

Clienți reali. Sejururi reale. Opinii reale.

Citiți mai multe- deschide o căsuță de dialog
Scrieți un comentariu

Rezultate 1 – 75

• Comentariu trimis pe 26 martie 2019

A fost un sejur deosebit.
    • A stat 1 noapte

Transmisiunea prin cablu tv.

Imi place in mod deosebit aceasta locatie si voi reveni cu mare placere. Imi pac camerele de la et. 1, cu vedere spre parc si cele cu balcon.

• Comentariu trimis pe 3 martie 2019

Fascinant
    • Trimis de pe mobil

Conduita, liniște, spațiul în care se ia micul dejun, amabilitate, multe facilități în camera, poziționat f bine pt cei cere vor sa viziteze și tururi nocturne

• Comentariu trimis pe 1 ianuarie 2019

Vom reveni cu siguranta!
    • Trimis de pe mobil

Mic dejun a fost foarte bun. Personal foarte amabil. Liniste si curățenie in camera. Plasarea locației una dintre cele mai bune. Orașul este superb si curat.

Sejur în ianuarie 2019

• Comentariu trimis pe 4 decembrie 2018

9,2
    Micul dejun cu toate că a fost de post , a fost f.
    • Trimis de pe mobil

Paturile prea depărtate unul de altul.

Micul dejun cu toate că a fost de post , a fost f.gustos. Hotelul f. curat , cu camere mari și cu parcare proprie.

• Comentariu trimis pe 4 decembrie 2018

9,2
    Iasi - un oras care merita vizitat indiferent de anotimp.
    • A stat 3 nopți

Amabilitatea si promtitudinea personalului,curatenia,amplasarea - in cateva minute ajungi in zonele de interes turistic . Chiar daca am fost in perioada Postului Craciunului, micul dejun cu produse de post a fost foarte bun si variat.

• Comentariu trimis pe 12 noiembrie 2018

5,8
    Un sejur in care ne-am simtit foarte bine datorita vremii excelente si a evenimentului aniversar.
    • A stat 2 nopți

Patul nu prea confortabil, semnal foarte slab Wi-Fi, prea austera camera, balcon nemobilat, accesul la programele tv uzuale foarte greoi (din pricina celor fara semnal lasate in grila), mic dejun de post (vineri) servit a la carte si dupa o asteptare de 20 minute (parca am platit mic dejun bufet suedez ?!). Ma opresc aici, dar mai pot fi si altele...

Personalul de la receptie, baia si locatia.

• Comentariu trimis pe 10 noiembrie 2018

9,2
    Dupa vizitele la Gradina Botanica,Copou,Universitate,PalatulCulturii si zona centrala,sunt incantat.
    • A stat 2 nopți

Paturile "obosite" si mirosul persistent de mancare cu ceapa si usturoi.Boschetarii care" populeaza "parcarea.

Pozitia si atmosfera specifica.Amabilitatea personalului.Preturi acceptabile la restaurant.Cei 3 papagali din parc(pe bune,am aflat de la receptie ca au aparut in zona de 3 ani).

• Comentariu trimis pe 5 noiembrie 2018

Liniste si curatenie.
    • A stat 2 nopți

n-am nimic de reprosat; cantina functioneaza doar de luni pana vineri si mi-ar placea sa-si extinda programul si in weekend ;)

Am ajuns vinerea cand cantina hotelului era deschisa. (In weekend e inchisa.) Preturile de la cantina sunt foarte bune (25 de lei pt un pranz pt 2 adulti, doua feluri de mancare); micul dejun satios (la cerere, ni s-a dat la pachet micul dejun din ziua in care trebuia sa plecam foarte de dimineata la aeroport); camera, baia si balconul foarte spatioase, mobilier din lemn masiv, minifrigider in camera, TV LCD, aer conditionat,apa calda, caldura pe tot parcursul noptii; la 2 min de Mitropolie; liniste, curatenie; cu un parculet in fata ; minunat, intr-un cuvant.

• Comentariu trimis pe 11 octombrie 2018

9,2
    Foarte curat, localizat central in spatele primariei( este...
    • A stat 1 noapte

Nu vreau sa se creada ca nu respect decizia Patriarhiei, aceea de a servi in zilele de miercuri, vineri si zile de post, exclusiv mancare de post, dar cred ca ar trebui specificat acest lucru. Eu am fost surprins, mai ales ca am fost servit la micul dejun cu salata boeuf si fasole batuta.

Foarte curat, localizat central in spatele primariei( este fostul hotel Victoria).

• Comentariu trimis pe 5 octombrie 2018

Superb
    • Trimis de pe mobil

O locație în centrul Iașului. Aproape de majoritatea obiectelor turistice. Curățenie. Personalamabil. Personalul care se ocupă de curățenie, servire mic dejun, recepție etc. Se poate servii masa, cu precizarea că în perioada de post se servește mâncare de post. Mâncare foarte gustoasa. Parcare. In concluzie de cate ori o să am ajung in Iași aici o să mă cazez.

• Comentariu trimis pe 23 septembrie 2018

7,5
    posibil ca voi reveni cu placere
    • A stat 2 nopți

Dificultati la incuierea cu cheia sau descuierea usii de la balcon , terasa fiind comuna cu holul, s-a remediat partial si temporar , am renuntat sa mai descui usa ... Apa nu s- a incalzit la dus si la chiuveta , m-am spalat cu apa fff putin calduta , am si racit , aacum fac tratament,,, personalul s-a straduit mult dupa ce am facut eu sesizarea , am aflat ca un cazan era defect ,s-a remediat pana la urma situatia cu apa calda la baie , dar nemultumirea mea esta ca a fost data pt cazare acesta camera fara ca nimeni sa stie de aceasta defectiune . Personalul s-a oferit initial sa schimbe camera dar eu am insistat sa raman in aceeasi camera avand bagajele desfacute . Personalul de curatenie nu a intrat sa faca curatenie , cosul de gunoi era plin Din pacate , miroase dizgratios in holul de la receptie de la mancarea de la cantina Nu se inchidea o usa la dulap , am lipit cu scoci , ca sa nu ma lovesc de ea ....

aspectul intim , rustic si auster al camerei icoana sala de mese pt micul dejun camera spatioasa , corpuri de iluminat suficiente si functionale personalul amabil si cu intentii bune

• Comentariu trimis pe 21 septembrie 2018

Sejurul a fost o incantare pentru suflet.
    • A stat 5 nopți

Ne-a placut absolut totul la casa de oaspeti,personalul foarte amabil,linistea in locatie,curatenia, mancarea foarte gustoasa,faptul ca aveti parcare privata.O sa revenim cu drag!

• Comentariu trimis pe 20 septembrie 2018

8,8
    Amplasarea ultracentrala, personalul foarte amabil, totul...
    • Trimis de pe mobil

Patul nu a fost foarte confortabil, salteaua ar fi trebuit schimbata.

Amplasarea ultracentrala, personalul foarte amabil, totul este decorat cu mult bun gust si placut, atmosfera calda, primitoare.

• Comentariu trimis pe 13 septembrie 2018

5,4
    As recomanda doar daca pretul ar fi cu cel putin 40 % mai mic ,evident cu self service.
    • A stat 1 noapte

Personalul si serviciile. Primirea si amabilitatea personalului lasa de dorit. Atitudinea total nepotrivita ata la intampinare /primire cat si la micul dejun ( a fost necesar sa solicitam noi sa fim serviti)

Locatia.

• Comentariu trimis pe 11 septembrie 2018

7,5
    Mi-a placut ca se asigura parcare, amplasarea proprietatii...
    • A stat 2 nopți

Cu toate ca check-inul s-a facut dupa ora 14, camera nu era aspirata si parchetul era gol. Nu erau covoare ca in imaginile prezentate. Tamplaria este din lemn masiv cu trei sticle, dar nu ofera confortul auditiv. Se auzea de afara ca si cand ar fi fost deschisa usa balconului. Fereastra care se deschidea era defecta si nu se inchidea etans... Micul dejun, in prima dimineata a fost meniu fix, iar a doua zi, a fost bufet suedez, insa foarte saracacios.

Mi-a placut ca se asigura parcare, amplasarea proprietatii si personalul receptiv.

• Comentariu trimis pe 19 august 2018

9,6
    Casa de oaspeti Sf Nicolae este cea mai buna cazare din Iasi! Punct!
    • A stat 2 nopți

Nu am remarcat nimic negativ.

Casa de oaspeti Sf Nicolae are cea mai buna amplasare din Iasi, la ca. 125m de catedrala mitropolitana si 25m de primarie, este locatia perfecta pentru cei aflati intr-un city-break la Iasi. Camera mare(106&108) si curata, baie frumoasa. Desi este ultracentral, hotelul dispune si de o parcare proprie, cu bariera.Locatie linistita. Personal foarte amabil.

Sejur în august 2018

• Comentariu trimis pe 9 august 2018

6,3
    Fata de acum 2 ani se remarca un regres. Pacat...am avut asteptari mai mari.
    • A stat 1 noapte

Semnal bun internet 1 ora, apoi cand au vazut ca este foarte solicitat traficul au dat vina pe defectiuni , in realitate nu puteau ei sa vada bine la receptie asa ca au restrictionat camerele, televizor mult prea mic pentru camera mare, programele la televizor varza.

Locatia centrala

Sejur în august 2018

• Comentariu trimis pe 1 august 2018

Este hotelul meu favorit de fiecare data când e nevoie sa...

Nimic de adăugat

Este hotelul meu favorit de fiecare data când e nevoie sa înnoptez in Iași. Situat in centru aproape de obiectivele turistice . Personal foarte amabil . A trebuit sa fac un early Check out si personalul a foarte foarte amabil sa îmi pregătească micul dejun la pachet. M-a simt ca acasă de fiecare data când m-a cazez aici. Și îmi face plăcere sa revin de fiecare data .

Sejur în iulie 2018

• Comentariu trimis pe 30 iunie 2018

Excelent !!
    • A stat 3 nopți

Instalatia sanitara trebuie verificata mai des. Initial , dusul nu avea apa calda, s-a remediat imediat cum am anuntat. Cred ca n-ar fi rau ca sa existe in camera cate un fierbator pentru a putea face un ceai seara, la nevoie... Deasemeni la televizor n-am gasit posturile Tvr 1 ( partial doar), Tvr2, ProTv, Kanal d, poate n-am stiut eu sa caut??

P aturile cofortabile, asternut f curat, liniste, ambianta placuta... Dotari f bune in camera!! mancarea excelenta si rezonabila la pret ! MULTUMIRI !!

• Comentariu trimis pe 22 iunie 2018

7,1
    locatia e centrala.
    • Trimis de pe mobil

am avut tantari in camera iar tapiseria scaunului si cuverturile de pe pat ar fi trebuit curatate demult.

locatia e centrala..se poate manca binisor...

• Comentariu trimis pe 15 iunie 2018

Nu uitați,Iaşul este un oraș frumos merită vizitat.

curățenia

Totul mi-a plăcut, curatenia, mâncarea cu toate că a fost post, a fost foarte gustoasă. Hotelul este situat intr-o zonă foarte bună. Îl recomand cu incredere la toată lumea. Merită din plin nota maximă.

• Comentariu trimis pe 18 mai 2018

A fost minunat, recomand!
    • A stat 1 noapte

Locatia este situata in centrul orasului langa zona pietonala. Mi-au placut foarte mult atmosfera linistita, calda si personalul foarte amabil. In cateva cuvinte: curat, linistit, internet foarte Ok, frigider, minibar, cablu tv cu o groaza de canale si...nu in ultimul rand...am fost surprinsa ca am gasit papuci in dulap. Pentru o sedere de o singura noapte mi se pare un amanunt de luat in considerare (poate ti-ai uitat papucii acasa ori nu au incaput in si atunci esti salvat :). Eu am venit in Iasi pentru a sustine un examen si aceasta sedere mi-a oferit toate conditiile pentru a ma odihni, relaxa si concentra .Recomand cu mare caldura!

Sejur în mai 2018

• Comentariu trimis pe 17 mai 2018

Placut surprins
    • Trimis de pe mobil

Totul a fost la nivelul așteptărilor.

Locatia este excelenta pentru turistii care doresc sa viziteze Iasiul, hotelul fiind amplasat in centrul orasului. Personalul este amabil, atmosfera linistita, iar camerele sunt curate si decorate in stil rustic.

• Comentariu trimis pe 14 mai 2018

Stiam ca va fi bine.
    • A stat 1 noapte

Data trecuta am avut meniu de post,care mi s-a parut mai bun decit cel clasic.Nu sunt o mare amatoare de combinatii asa incit ruladele nu m-au incintat prea mult.Cafea buna.

Sejur în mai 2018

• Comentariu trimis pe 4 mai 2018

7,9
    Personalul foarte amabil, curăţenie în cameră, poziţia...
    • A stat 1 noapte

Mirosul de mancare de la bucătărie ajungea pe holuri şi în camera foarte pregnant.

Personalul foarte amabil, curăţenie în cameră, poziţia hotelului excelentă.

• Comentariu trimis pe 21 aprilie 2018

Oricand, aici, cu drag !
    • A stat 2 nopți

Totul la superlativ !!! Incepand cu primirea si continuind cu conditiile de cazare, mic dejun, amplasare si...Ce sa mai discutam? Totul este la superlativ! Nu se poate vorbi de un raport echitabil pret-conditii, pentru ca acestea depasesc mult pretul ! Oricand voi reveni cu drag !

• Comentariu trimis pe 15 aprilie 2018

7,9
    Am ceva vreme de când rezerv la acest hotel și, după mai...
    • A stat 1 noapte

Am ceva vreme de când rezerv la acest hotel și, după mai mult de jumătate de an, tot nu primesc o cameră în care să funcționeze Wi-Fi-ul, deși am solicitat de fiecare dată în mod explicit (chiar și în scris) acest lucru, înainte de check-in! În plus, aș fi vrut să renunț la micul dejun (nu sunt fan al meniurilor fixe) dar mi s-a spus că nu se poate și am înțeles acest aspect! De ce însă nu figuram pe ”lista” pentru mic dejun și a trebuit să bat pe la uși să mi se aducă, după ce m-am săturat să aștept? Asta nu mai pricep!

• Comentariu trimis pe 7 aprilie 2018

8,8
    amplasare excelentă, foarte bun raport calitate-preţ
    • A stat 2 nopți

Micul dejun a fost cam dezamăgitor - ştiam dinainte că va fi de post, dată fiind perioada, dar mă aşteptam la o mâncare de post mai variată şi mai gustoasă. În baie n-ar fi stricat o savonieră, un suport pentru periuţa de dinţi şi o poliţă la duş pentru gel, şampon etc.

Cameră spaţioasă, luminoasă, foarte curată. Amplasare excelentă, vizavi de Teatrul Naţional, foarte aproape de Palatul Culturii şi la circa 30 de minute pe jos de Copou. Conexiune internet foarte bună.

• Comentariu trimis pe 21 martie 2018

A fost prea scurt, mi as fi dorit sa stau mai mult in acel loc
    • A stat 3 nopți

Micul dejun sa fie servit la masa de 4 persoane pentru a avea mai multa intimitate.

Faptul ca am luat camera cu mic dejun si am luat si pranzul la autoservirea de la parter a fost foarte bine pentru mine si sotul meu. Desi totul era de post erau gatite foarte bine si fiind mai multe feluri de mancare , si cel mai pretentios putea gasi ceva pe gustul lui. In camera este curat si o atmosfera foarte placuta si calda. Cand voi mai merge in Iasi , cu siguranta ma voi caza tot la aceasta Casa de oaspeti.

Sejur în martie 2018

• Comentariu trimis pe 5 martie 2018

8,3
    Frumos, dar din păcate, am nimerit o perioadă foarte friguroasă, în toată ţara, nu numai în Iaşi.
    • A stat 2 nopți

Lipsa totală a periilor sau a bureţilor pentru încalţăminte. Televizorul din camera 216, dar cred că toate televizoarele din camere (am mai fost cazat aici, în altă cameră) are canalele care se pot viziona intercalate cu cele care nu pot fi vizionate si trebuie sa le cauti intre cele 264 de canale, iar telecomanda nu permite rearanjarea canalelor, operatie pe care eu am vrut s-o fac absolut gratuit si spre beneficiul altor pasageri (canale de stiri , de dezbateri politice, de divertisment, canale de filme, canale de documentare etc.).

Poziţie excelentă, caldură în camere (24 grade Celsius), curăţenie, la baie-apă caldă la discreţie, restaurant cu autoservire la parter, având mediul destul de diversificat, deşi în perioada posturilor se serveşte numai mâncare de post-dar foarte bună(sală de mese curata), personal cu atitudine respectuoasă şi receptivă.

Sejur în martie 2018

• Comentariu trimis pe 4 februarie 2018

Totul la superlativ
    • A stat 2 nopți

Este prima data cand , desi anuntat, confortul si, de altfel, tot ce a insemnat sejur la "Casa de oaspeti Sf. Nicolae", depaseste toate asteptarile. Nu am cuvinte suficiente pentru a descrie conditiile de aici dar cred ca unul este de baza: excelenţă ! Recomand tuturor acest loc!

Sejur în februarie 2018

• Comentariu trimis pe 15 ianuarie 2018

Sejurul a fost foarte reusit !

Nu am reclamatii !

Buna ziua , Mi-a placut totul.Caldura ,curatenia ,comfortul ,linistea , amabilitatea personalului ! Faptul ca se poate servi o masa excelenta si bea o cafea buna ! Personal imi place amplasarea hotelului ,imi rezolv toate problemele prin imprejurimi !

Sejur în ianuarie 2018

• Comentariu trimis pe 12 ianuarie 2018

8,3
    O seara linistita si un loc pe care il voi recomanda de cate ori voi avea ocazia!
    • A stat 1 noapte

Mirosul din cantina care se simtea peste tot.

Personalul foarte amabil, discret si informat. Amplasarea complexului intr-o zona centrala dar si linistita . Camera spatioasa, amenajata cu bun gust!

Sejur în ianuarie 2018

• Comentariu trimis pe 27 noiembrie 2017

Voi reveni în acest loc cu plăcere. Recomand
    • A stat 1 noapte

Poate că niște produse în frigiderul din cameră (apă, alune, etc.), ca la un hotel obișnuit, ar fi un plus.

Frumos decorat în interior, liniște, priveliște și poziție deosebită (lângă parcul orașului). Wi-fi cu viteză foarte bună.

• Comentariu trimis pe 20 noiembrie 2017

8,3
    Curatenia (exceptand cearsaful pentru plapuma, care avea...
    • A stat 2 nopți

Miros de mancare pe hol (patrunde in baie prin ventilatie), dusul defect (din nou) - nu s-a putut regla temperatura apei (era fie foarte fierbinte, fie rece ca gheata), fara semnal Wi-Fi...

Curatenia (exceptand cearsaful pentru plapuma, care avea niste pete), personal foarte amabil, parcarea - daca gasesti loc (parcarea pe doua locuri a devenit regula, nu exceptie, pentru ca nu exista marcaje).

• Comentariu trimis pe 20 noiembrie 2017

Sejur reconfortant
    • Trimis de pe mobil

S-a dat o mare atentie mobilierului ales. Totul este din lemn masiv ceea ce da o caldura deosebita incaperilor. Mancarea, desi de post, extraordinar de bine gatita si gustoasa. Sala Romaneasca fff frumoasa.

• Comentariu trimis pe 29 octombrie 2017

O oaza de relaxare in mijlocul Iasiului
    • A stat 2 nopți

Ar trebui ceva mai multe informatii, in holulul hotelului, legate de principalele atractii ale orasului

Amabilitatea personalului, locatia excelenta a hotelului fata de principalele atractii turistice, curatenia si linistea din interiorul hotelului. Calitatea semnalului wi-fi.

Sejur în octombrie 2017

• Comentariu trimis pe 17 octombrie 2017

9,6
    Perfect pentru a vizita Iasiul !
    • A stat 1 noapte

Micul dejun nu prea a fost pe gustul meu , acceptabil . Se poate opta pentru camera fara mic dejun ..... Nu am observat lift , acest lucru ar fi un inconvenient major pentru persoanele in varsta si sau cu bagaje ( poate ma insel , ar trebui verificat ) .

Un hotel ce apartine Bisericii Ortodoxe Romane , camera mare , spatioasa , curatenie si liniste , amplasare in centrul orasului la doi pasi de Mitropolie , teatru , Palatul Culturii . Parcare pentru masina . Si nu in ultimul rand un pret foarte bun pentru toate serviciile .

• Comentariu trimis pe 1 octombrie 2017

5,0
    Nu am primit camera rezervată pe booking, fiind împreuna cu...
    • Trimis de pe mobil

Nu am primit camera rezervată pe booking, fiind împreuna cu soțul meu camera era dotata cu doua paturi de o persoana nicidecum cu un pat dublu, iar prețul pentru ce am primit fiind exagerat !

• Comentariu trimis pe 28 septembrie 2017

9,2
    Tot ce am citit în comentariile anterioare se confirmă:...
    • A stat 1 noapte

Micul dejun este de-a dreptul frugal - dacă mănânci absolut tot ce ți se pune în farfurie (meniul este fix), ai o șansă să nu te ridici chiar flămând de la masă, dar cum oamenii au preferințe culinare, (și om sunt și eu) nu prea am avut ce să mănânc, înafară de un ou ochi și o jumătate de roșie; dușul nu a funcționat în condiții optime (scurgerea era aproape înfundată și s-a adunat apa în baie) însă personalul m-a asigurat că problema este cunoscută și se depun toate eforturile pentru a fi rezolvată; se aude zgomotul tramvaielor, însă nu foarte deranjant - mi-a luat ceva timp să-mi dau seama ce este. Și chiar mi-ar fi plăcut un pat dublu...

Tot ce am citit în comentariile anterioare se confirmă: amplasarea este, de departe, cel mai mare atu al casei, curățenia este impecabilă, personalul deosebit de amabil; un avantaj în plus îl reprezintă parcarea privată, dacă ai noroc să găsești loc disponibil - poate fi destul de dificil.

• Comentariu trimis pe 7 septembrie 2017

Curatenia, mancarea, personalul, amplasarea, linistea,...
    • A stat 1 noapte

Curatenia, mancarea, personalul, amplasarea, linistea, atmosfera intr-un cuvant TOTUL! Recomandam aceasta locatie tuturor celor care vin in "dulcele targ al Iesilor". Va multumim!

• Comentariu trimis pe 1 septembrie 2017

Centrul orașului Iasi
    • Trimis de pe mobil

Micul dejun. Bun, dar am cam așteptat și nu a fost de tip bufet...

Foarte bine poziționat in raport cu centrul orașului și obiective de vizitat . Parcare privată in fata clădirii .

• Comentariu trimis pe 27 august 2017

odihna si liniste sufleteasca
    • A stat 3 nopți

Amplasarea foarte centrala, curatenie exemplara, personal foarte amabil care ne-a oferit toate informatiile solicitate cu multa bucurie. Micul dejun in ziua de vineri a fost de post. Un loc binecuvantat.

• Comentariu trimis pe 23 august 2017

9,2
    Am stat doar o zi in Iasi pentru investigatii medicale....cam obositor.
    • A stat 1 noapte

O carte de rugaciuni in camera.Avand icoana te poti ruga in liniste dar ar fi extraordinar o carte de rugaciuni...

Camera spatioasa,dotare excelenta,curat in baie.Felicitari!Voi reveni!Personalul de la receptie foarte amabil!mai rar in ziua de azi....apreciez mult prezenta icoanelor in camera

• Comentariu trimis pe 2 august 2017

9,2
    Un loc placut si linistit in inima Iasului
    • A stat 3 nopți

Dusul avea o scurgere ciudata, trebuia folosit cu multa grija pt ca altfel apa invada gresia din micuta sala de baie.

Pozitie excelenta; Curatenie si liniste; Oameni foarte primitori, intelegatori; Micul dejun intr-o atmosfera calma si ambianta rustica; Ii incurajez sa serveasca in continuare mancare "de post", vegetariana, pentru ca nu multe hoteluri au aceasta initiativa buna.

• Comentariu trimis pe 27 iulie 2017

O alegere excelenta
    • A stat 1 noapte

Personalul extrem de amabil si serviabil , raspunzand cu promptitudine la solicitarile noastre. Locatia este superba, in centru, langa Teatrul national. Curatenie ireprosabila.

• Comentariu trimis pe 21 iulie 2017

As reveni cu drag.
    • A stat 1 noapte

Daca am fi stat mai mult, poate observam ceva, dar o zi nu a fost suficienta sa-mi dau seama ce mai trebuia.

Patul a fost confortabil, eram foarte obositi dupa o zi de stat in picioare la sarbatoarea Romania Autentica care a fost superba.Croisantul ? Nu a existat. Nici dulceata promisa pe net, in camera.

• Comentariu trimis pe 17 iulie 2017

Excelenta locatie, chiar in fata Mitropoliei si aproape de...

Totul a fost perfect!

Excelenta locatie, chiar in fata Mitropoliei si aproape de zona pietonala. Mancarea la cantina este variata si foarte buna! Recomand!

• Comentariu trimis pe 11 iulie 2017

Personalul foarte amabil, camera spatioasa si placuta
    • Trimis de pe mobil

Mirosul canalizarii din baie foarte persistent si neplacut. Micul dejun nu e nici bufet nici a la carte, toate farfuriile servite oaspetilor hotelului au continut identic: crenvurst, ou, cateva felioare de cascaval, cateva felioare de salam, cateva de sunca, rosie si castravete. Se serveste la cerere cafea. Lipsesc fructele de seson, salatele, iaurtul, laptele, sucurile naturale, cerealele, patiseria.

Personalul foarte amabil, camera spatioasa si placuta

• Comentariu trimis pe 7 iulie 2017

Cea mai plăcută experiență de până acum într-o unitate de cazare din România!
    • A stat 2 nopți

Mi-ar fi plăcut să existe un minim mobilier pe balcon, fie și numai 2 scaune de plastic.

O surpriză reconfortantă după ce ajunsesem la disperare vizionând numai hoteluri de un kitsch agresiv. Bun gust, simplitate și discreție din toate punctele de vedere, de la mobilier, amenajări interioare, așternuturi, până la atitudinea personalului și meniu. Deși aparține de Mitropolie, nimic din caracterul religios al locului nu e ostentativ. Am nimerit într-o zi de miercuri, așa că micul dejun a fost de post, dar a fost extrem de variat și creativ. Amplasarea este în inima orașului, iar prețul mai mult decât decent.

• Comentariu trimis pe 28 iunie 2017

Incredibil !
    • A stat 3 nopți

Cele 30 de grade de afara .

Locatia este excelenta -intre Teatrul National si Catedrala Mitropolitana. Sa stai in pat si sa respiri aerul din parc, nu-i putin lucru. Lemnul este folosit cu dragoste si respect.... Voi reveni, cu siguranta

• Comentariu trimis pe 26 iunie 2017

In inima Iasiului, la doi pasi de Teatrul National Vasile...
    • A stat 3 nopți

In inima Iasiului, la doi pasi de Teatrul National Vasile Alecsandri, Casa de Oaspeti Sfantul Nicolae tine de Colegiul Teological Sfantul Nicolae si asta se vede. Este un hotel curat, frumos, linistit, cu camere spatioase mobilate in stil traditional (cu mult bun gust). Micul dejun inclus in pret este delicios (aperitive tipice romanesti, icre, fasole batuta, etc), si in zilele de miercuri si vineri se mananca de post. Personalul este foarte cumsecade, si pe langa asta, hotelul e perfect pentru turisti - e foarte aproape de Palatul Culturii (Biserica Trei Ierarhi, etc.) si destul de aproape si de Universitatea A.I. Cuza, Parcul Copou cu Teiul lui Eminescu, Bojdeuca lui Creanga sau Gradina Botanica. Pe scurt, cele mai frumoase locuri de vizitat in Iasi sunt la o plimbare distanta!

• Comentariu trimis pe 25 iunie 2017

9,2
    Un sejur perfect, tihnit, intr-o zona minunata a orasului Iasi !! Multumiri !!...
    • A stat 5 nopți

Mi-a placut totul dar ar fi bine ca dulapurile, noptierele, sertarele sa aiba butoane simple de tragere pentru ca doamnele sa nu-si rupa unghiile incercand sa le deschida.... Apoi, in baie, la dus ar trebui sa fie o savoniera fixa pt a aseza sapunul cand faci dus si sa nu te intinzi dupa el pana la chiuveta...Deci, lucruri simple!!

Patul a fost confortabil dar pentru ca saltelele sunt putin mai mari a cedat un coltar de prindere a ramei patului . S-a remediat imediat. Nu a constituit o problema pentru mine acest lucru. Poate pentru cei supraponderali ar putea fi.... In rest, mi-a placut totul, curatenie, liniste, amabilitate, mancare excelenta....

• Comentariu trimis pe 19 iunie 2017

9,6
    Iasiul vesnic tinar: cultural, universitar, turistic
    • A stat 4 nopți

Ar fi bine de organizat si un serviciu de spalatorie-calcatorie sau in colaborare cu un prestator de servicii.

Camera in stil traditional rustic. Mincare buna, chiar daca de post. Hotel amplasat intr-o zona linistita si aproape de orice obiectiv turistic iesean. Merita chiar 4 stele !!

• Comentariu trimis pe 6 iunie 2017

9,2
    Locatia e excelenta, camerele sunt amenajate cu mult bun...
    • A stat 1 noapte

Un mic minus e faptul ca toate camerele sunt cu paturi de o persoana (nu exista paturi matrimoniale). In camera noastra paturile aveau si o margine de lemn asa ca atunci cand le-am unit (aveam un copil de 2 ani care dormea cu noi) era o zona de vreo 6-8 cm doar lemn pe mijlocul patului. Am pus o patura acolo, dar nu a fost la fel de confortabil ca o saltea. Totusi, acest minus nu a putut sa eclipseze impresia generala excelenta lasata de hotel

Locatia e excelenta, camerele sunt amenajate cu mult bun gust, personalul foarte serviabil. Initial am fost putin tematori cand am ajuns si am aflat ca hotelul tine de BOR, dar am fost incantati de experienta.

• Comentariu trimis pe 29 mai 2017

As reveni oricând.
    • A stat 3 nopți

Proprietatea este situata foarte central si are o zona verde. Personalul a fost extraordinar. Hotelul este excelent. Imi place ideea ca se poate manca de post.

Sejur în mai 2017

• Comentariu trimis pe 15 mai 2017

camera foarte curata si aerisita, cu balcon de unde aveai o...
    • A stat 1 noapte

ar fi dragut daca ar exista si paturi duble in camere, nu doar paturi single, care trebuie lipite

camera foarte curata si aerisita, cu balcon de unde aveai o priveliste minunata sper teatrul Vasile Alecsandri, foarte amabil receptionerul si prompt la orice intrebare

Sejur în mai 2017

• Comentariu trimis pe 28 aprilie 2017

9,6
    Un sejur excelent la Iasi!
    • A stat 3 nopți

Patul - l-am dorit matrimonial, nu a existat in dotarea casei de oaspeti.

Micul dejun a fost excelent, servirea impecabila, patul confortabil, baia - o experienta extrem de placuta. Ambientul frumos, locatia centrala, curatenia - excelent.

Sejur în aprilie 2017

• Comentariu trimis pe 25 aprilie 2017

tihna in Iasi
    • A stat 1 noapte

Totul mi-a placut. Ar fi perfect insa daca in camere ar fi facilitati de ceai/cafea(respectiv o mica cana fierbator de apa, ca in multe hoteluri in tarile vestice)

Amplasare perfecta, in centrul Iasiului, linga parc dar si linga o strada cu piatra cubica , deci camerele apropiate de strada beneficiaza de zgomotul trecerii masinilor desi mult atenuat de geamurile de termopan. Personal amabil dar f sobru(pt ca este un Camin in cadrul unei scoli teologice). Am ezitat la alegerea micului dejun, pt ca sint multe comentarii ale altor calatori care au nimerit probabil in perioada de post si in consecinta nu au apreciat mincarea. Pt noi a fost deosebit de multa si buna(mic dejun intre orele 7.30-9.30). Nu cred ca as vrea sa stau altundeva in Iasi daca voi reveni.

Sejur în aprilie 2017

• Comentariu trimis pe 19 aprilie 2019

8,8
    Micul dejun a fost de post.
    • A stat 2 nopți

Locatia este excelenta ca amplasare, dar este zgomot de masini.

Micul dejun a fost de post.

Sejur în aprilie 2019

• Comentariu trimis pe 16 aprilie 2019

bucătăreasa foarte pozitivă.
    • Trimis de pe mobil

Duminică dimineață nu am avut apa calda la duș..☻

bucătăreasa foarte pozitivă..Mâncarea bună..si camera foarte frumoasă..într-un cuvant frumos♥️

• Comentariu trimis pe 11 aprilie 2019

4,6
    Amplasarea hotelului
    • Trimis de pe mobil

Foarte, foarte scump. Una este oferta de pe booking si altele preturile de la proprietate.

Amplasarea hotelului

Sejur în aprilie 2019

• Comentariu trimis pe 30 martie 2019

Mincare gustoasa de post, liniste.
    • Trimis de pe mobil

Mincare gustoasa de post, liniste.

• Comentariu trimis pe 10 martie 2019

Locație foarte bună.
    • Trimis de pe mobil

Locație foarte bună. Curățenie. Personal amabil. Recomand.

• Comentariu trimis pe 20 februarie 2019

De revenit...

Nu e cazul

Ambianță minunată. Liniște și confort. Locație extraordinară.

• Comentariu trimis pe 19 februarie 2019

Locatia este frumoasa si bine amplasata
    • Trimis de pe mobil

Faptul ca la micul dejun sunt o multime de rulade

Locatia este frumoasa si bine amplasata

• Comentariu trimis pe 3 februarie 2019

Promptitudine si amabilitate!
    • A stat 1 noapte

Faptul ca nu exista optiunea de achitare cu vouchere de vacanta.

Minunat! Felicitari!

• Comentariu trimis pe 27 ianuarie 2019

O atmosfera rustica plina de liniste,caldura si pace sufleteasca.
    • Trimis de pe mobil

Curatenie maxima,caldura in camera,baie moderna,gazdele foarte atente si ospitaliere.

Sejur în ianuarie 2019

• Comentariu trimis pe 22 noiembrie 2018

7,1
    Amabilitate personal.
    • A stat 2 nopți

Am solicitat pat matrimonial si nu am primit o astfel de camera.

Amabilitate personal. Curatenie. Amplasarea hotel.

• Comentariu trimis pe 14 noiembrie 2018

Felicitari! Totul a fost la superlativ!
    • A stat 1 noapte

Camera confortabila, amenajata in stil romanesc autentic. Foarte curat, multa liniste.

• Comentariu trimis pe 12 noiembrie 2018

Pozitionare excelenta.
    • A stat 3 nopți

Pozitionare excelenta. Personal extrem de amabil. Mic dejun sanatos. Am sa revin daca am sa am ocazia, negresit.

• Comentariu trimis pe 2 noiembrie 2018

Acceptabil
    • A stat 1 noapte

Micul dejun : Oua ochiuri reci, crenvursti reci, platouri goale la sosirea clientilor ..... Programe TV nationale lipsa.

• Comentariu trimis pe 30 octombrie 2018

Agreabil!
    • Trimis de pe mobil

Liniste si curatenie spatiului si amabilitatea personalului. Amplasare ideala pentru a vizita orasul.

Rezultate 1 – 75

Echivalăm prețurile
Echivalăm prețurile
Preţuri mici • Fără comisioane de rezervare • Găsiţi mai ieftin? Vom rambursa diferenţa!
Vedeți galeria foto a călătorilor pentru Casa de Oaspeți Sfântul Nicolae

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: