Direct la pagina principală
  1. Pagina principală comentarii hoteluri
  2. Comentarii despre hoteluri în România
  3. Comentarii despre B&B-uri și hanuri în București
  4. Comentarii despre Old Centrum Bucharest

Comentarii pentru Old Centrum Bucharest

Str. Ioan Slavici Nr. 9A, Sector 1, 544440 București, România

Nr.62 din 87 B&B-uri și hanuri din București

Preferinţa clienţilor

Scorul comentariilor

Pe baza a 142 comentarii pentru acest hotel

7,7

Repartiţia scorului

  • Curățenie

    8,2

  • Confort

    8,0

  • Locaţie

    8,7

  • Facilităţi

    7,6

  • Personal

    8,2

  • Raport calitate/preţ

    8,5

  • WiFi gratuit

    8,9

Evaluări verificate 100%

Clienți reali. Sejururi reale. Opinii reale.

Citiți mai multe- deschide o căsuță de dialog
Scrieți un comentariu

Rezultate 1 – 25

  • Comentariu trimis pe 8 iunie 2026

    9,0
    Superb
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră dublă cu baie comună
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Scara de acces

    Gradina

    Sejur în iunie 2026

  • Comentariu trimis pe 25 ianuarie 2026

    9,0
    Totul ok
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră dublă cu baie comună
    • A stat 2 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Recomand pentru șederi scurte pentru ca lipsa unui cuptor cu microunde se simte, nu se poate folosi aragazul. De asemenea, pe timp de iarna este frig în băi.

    Prețul este avantajos și destul de mic, având în vedere locația. Este un loc curat, central, cu acces usor la transport public și foarte călduros, chiar și când afară erau temperaturi sub zero

    Sejur în ianuarie 2026

  • Comentariu trimis pe 29 decembrie 2025

    9,0
    O cazare OK
    • Călătorie de afaceri
    • Călător singur
    • Cameră dublă cu baie comună
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Camera 5 avea o ușă cam altfel in comparație cu celelalte iar programele tv se vedeau foarte rău iar chiuveta de la baie prea mica

    Am revenit după câțiva ani...este o cazare aproape de gara CFR de Cișmigiu de palatul Parlamentului de sala radio...este o cazare ,curata cu o bucătărie unde îți poți prepara o cafea și o terasă ok

    Sejur în decembrie 2025

  • Comentariu trimis pe 15 august 2025

    8,0
    Raport calitate-preț, ok! Un sejur plăcut
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră dublă cu baie comună
    • A stat 3 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Televizorul foarte mic, și prindea doar cateva posturi, iar pe lângă asta, se si vedea foarte rău. Nu prea puteai urmări un meci sau un film. Baia și frigiderul sunt la comun, iar prosopul pe care l-am avut în cameră era unul foarte mic. Era un prosop pentru față și mâini, nicidecum pentru duș…

    Locație excelentă, la 2 minute de mers pe jos de parcul Cișmigiu și foarte aproape de mijloacele de transport în comun, cu legături spre toate zonele. Patul din camera în care am stat a fost confortabil, curățenia a fost ok, zona liniștită, ferită de traficul intens, terasa la umbră…

    Sejur în august 2025

  • Comentariu trimis pe 3 iulie 2025

    7,0
    Aș mai sta la această locație
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră dublă cu baie comună
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Am făcut un duș după cineva si mi-a fost putin teamă de....Asta e : nu știi cât de civilizați și îngrijiți sunt ceilalți cu care esti in comun la grupul sanitar. Dar a fost....fără urmări

    Mie mi-a placut mult ca noaptea s-a inchis aparatul dec aer conditionat și a fost o liniște naturală totală, relaxată

    Sejur în iunie 2025

  • Comentariu trimis pe 11 mai 2025

    8,0
    foarte ok pentru o simpla noapte in zona
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră dublă cu baie comună
    • A stat 1 noapte

    Unul din paturi avea saltea cam incomoda, spatiu un pic inghesuit, trebuie sa te misti pe varfuri ca sa nu deranjezi ( asta daca ai bun simt )

    Foarte ok ca locatie pentru ce am avut eu nevoie, raport pret calitate convenabil, am avut tot ce mi-a trebuit pentru a dormi lejer peste noapte in Bucuresti ; fara batai de cap cu preluarea si predarea camerei

    Sejur în mai 2025

  • Comentariu trimis pe 18 martie 2025

    8,0
    Foarte bine
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă cu baie comună
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Amabilitatea

    Sejur în martie 2025

  • Comentariu trimis pe 3 martie 2025

    9,0
    Superb
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă cu baie comună
    • A stat 2 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Parcă un cuptor cu microunde ar prinde bine,dar te descurci și fără.

    Foarte curat,plăcut,liniștit. Recomand oricui!

    Sejur în martie 2025

  • Comentariu trimis pe 14 februarie 2025

    9,0
    Superb
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Cameră dublă cu baie comună
    • A stat 2 nopți

    E o locatie buna, aproape de statia de metrou Izvor, Cismigiu, curat, frumos, gazda amabila.

    Sejur în februarie 2025

  • Comentariu trimis pe 19 noiembrie 2024

    9,0
    Recomand pensiunea se
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră dublă cu baie comună
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    O singură mică problemă sunt scările, pt bagaje și persoanele de vârsta mea.

    Îmi place această pensiune f.mult.

    Sejur în noiembrie 2024

  • Comentariu trimis pe 7 octombrie 2024

    9,0
    Superb
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Cameră dublă cu baie comună
    • A stat 1 noapte

    Mi-a placut zona, foarte aproape de statia de metrou Izvor , si locatia e curata si cocheta.

    Sejur în octombrie 2024

  • Comentariu trimis pe 6 septembrie 2024

    9,0
    drăguț
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Cameră dublă cu baie comună
    • A stat 2 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Lumina de la duș este conectată de cea de la baia cu toaleta, iar dacă cineva nu este atent poate stinge lumina persoanei care face duș. În camere este destul de cald, însă acest lucru se poate suplini lăsând ușa deschisă pentru aerisire.

    Locația este foarte liniștită si aproape de metrou, am avut o primire caldă, camera a fost curată și curățenia a fost menținută de-a lungul șederii noastre.

    Sejur în septembrie 2024

  • Comentariu trimis pe 30 august 2024

    8,0
    Vreau sa ma întorc.
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră dublă cu baie comună
    • A stat 2 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Locația este excelenta!

    Sejur în august 2024

  • Comentariu trimis pe 7 iunie 2024

    8,0
    Foarte bine
    • Călător singur
    • Cameră dublă cu baie comună
    • A stat 2 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Foarte cald în cameră, am adormit f.greu .

    Aproape tot.

    Sejur în iunie 2024

  • Comentariu trimis pe 9 mai 2024

    9,0
    Sant foarte multumit sa revad locuri unde am locuit odata chiar vis a vis de acest motel.
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră dublă cu baie comună
    • A stat 4 nopți

    Totul a fost ok.

    Totul mi-a placut

    Sejur în aprilie 2024

  • Comentariu trimis pe 9 mai 2024

    9,0
    Sejurul a decurs conform calculelor. Multumesc!
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră dublă cu baie comună
    • A stat 1 noapte

    Totul a fost ok

    Amplasarea intr-o zona centrala unde am locuit candva chiar vis a vis de acest motel..

    Sejur în aprilie 2024

  • Comentariu trimis pe 23 aprilie 2024

    9,0
    Fără titlu...
    • Călător singur
    • Cameră dublă cu baie comună
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Un singur lucru nu e pe placul meu, scările de metal, le urc f.greu, mai ales dacă ai bagaj .

    De câte ori vin în București, aici prefer să stau. Mă simt ca acasă. Îmi place. Este curat, te poți gospodării singur. Este f aproape de centrul Bucureștiului,de teatre , merg doar pe jos.

    Sejur în aprilie 2024

  • Comentariu trimis pe 22 aprilie 2024

    9,0
    Superb
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă cu baie comună
    • A stat 1 noapte

    Chiuvetele sunt un pic cam mici,dar sunt în ton cu locul. Pentru ce mi-am propus, cazare este OK

    Amplasarea este foarte bună, pentru o cazare în urma unui spectacol la Sala Palatului. Locul este foart curat. Sunt locuri cu plată în imediata vecinătate. Sunt și locuri fără plată, dar eu nu am prins. Chetie de noroc

    Sejur în aprilie 2024

  • Comentariu trimis pe 25 februarie 2024

    7,0
    Bine
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Cameră dublă cu baie comună
    • A stat 1 noapte

    Linistea

    Sejur în ianuarie 2024

  • Comentariu trimis pe 23 februarie 2024

    9,0
    Superb
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră dublă cu baie comună
    • A stat 1 noapte

    Am fost surprins placut de faptul ca era cald in camera, aceasta a fost curata si pt o singura noapte in care am avut nevoie doar de un loc unde sa imi las lucrurile si sa dorm a fost mai mult decat de ajuns! Am observat ca era o bucatarie utilata care putea fi folosita la nevoie. Pt un "sejur" de 1-2 nopti este ce trebuie, pt mai mult de atat, trebuie sa fi sigur ce iti doresti de la cazare, insa recomand pt perioade scurte!

    Sejur în februarie 2024

  • Comentariu trimis pe 26 ianuarie 2024

    7,0
    Bine
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă cu baie comună
    • A stat 1 noapte

    zona tv era plină de praf și pânze de păianjen în cameră, băile nu erau încălzite deloc.

    Locația în centrul Bucureștiului, a fost cald în camere, modalitatea de check in rapid.

    Sejur în ianuarie 2024

  • Comentariu trimis pe 22 ianuarie 2024

    8,0
    Foarte bine
    • Cuplu
    • Cameră dublă cu baie comună
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Pereții subțiri dintre camere se aude tot ce face "vecinul " în camera lui.

    E super ok pentru o noapte de tranzit...proprietarul foarte de treaba

    Sejur în ianuarie 2024

  • Comentariu trimis pe 26 noiembrie 2023

    7,0
    Bine
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă cu baie comună
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Pereți sunt foarte murdari și pe alocuri se desprinde zugrăveala. Înțeleg că este o casa de vizite, dar mai trebuie făcute uneori și mici lucrări de reparație ori de vopsit.

    Că este aproape de Sala Palatului

    Sejur în noiembrie 2023

  • Comentariu trimis pe 11 noiembrie 2023

    9,0
    Superb
    • Călătorie de afaceri
    • Grup de prieteni
    • Cameră dublă cu baie comună
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Curat,liniște cu toate comoditățile necesare pentru un sejur.

    Sejur în noiembrie 2023

Rezultate 1 – 25

Echivalăm prețurile
Echivalăm prețurile
Preţuri mici • Fără comisioane de rezervare • Găsiţi mai ieftin? Vom rambursa diferenţa!

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: