Cazare Zboruri Închirieri de maşini Taxiuri de la/la aeroport

• Raport calitate/preţ

8,5

• WiFi gratuit

Evaluări verificate 100%

Clienți reali. Sejururi reale. Opinii reale.

Citiți mai multe- deschide o căsuță de dialog
Scrieți un comentariu

Rezultate 1 – 75

• Comentariu trimis pe 13 aprilie 2019

Mic dejun regal, rasfat si impecabilitate
    • A stat 1 noapte

Mic dejun la nivel de excelenta, surprinzator, cu sampanie ca optiune, miros placut in camera, asternuturi impecabile, curatenie atent efectuata, personalul zambitor si la dispozitie, priveliste superba a orasului.

Sejur în aprilie 2019

• Comentariu trimis pe 11 aprilie 2019

5,5
    Per total a fost ok șederea la acest hotel.
    • Trimis de pe mobil

Am avut o surpriza neplăcuta la baie, unde curățenia lăsa de dorit. Fire de par pe cada, pe lângă cada și bateriile de la robinet uzate și curățate pe deasupra . Pernele din camera nu au fost confortabile.

Amplasarea hotelului , vederea de la restaurantul Panoramic situat la ultimul etaj, camera arată bine și este dotata cu tot ce trebuie.

Sejur în aprilie 2019

• Comentariu trimis pe 31 martie 2019

8,3
    personalul foarte amabil si a rezolvat toate lucruri care am...
    • A stat 1 noapte

un pic la modernizare unor facilitati, internet mai rapid, acces la restaurantul Panoramic cu lift...

personalul foarte amabil si a rezolvat toate lucruri care am cerut .

• Comentariu trimis pe 27 martie 2019

Mic dejun excelent, personal amabil la receptie si mic dejun
    • Trimis de pe mobil

Mobilier destul de vechi, spa neingrijit, foarte aglomerat mai ales cu localnici, personalul de la spa era cam plictisit...

Mic dejun excelent, personal amabil la receptie si mic dejun

• Comentariu trimis pe 24 martie 2019

9,6
    De fiecare data revenim cu placere.
    • A stat 2 nopți

Poate cafeaua ar fi putut fi mai concentrata.

Amplasat central, multe obiective de interes in zona. Liniste, camera calduroasa, lenjerie curata si de calitate. Mic dejun bun, bogat, variat, preparate gustoase si proaspete. Se putea prepara cafea sau ceai in camera, ceea ce eu apreciez foarte mult.

• Comentariu trimis pe 20 martie 2019

9,6
    Micul dejun este foarte consistent si diversificat, mancarea...
    • A stat 5 nopți

Orarul saunei este prea scurt pentru persoanele ce calatoresc in interes de serviciu - ar putea fi extins .

Micul dejun este foarte consistent si diversificat, mancarea este foarte buna.

• Comentariu trimis pe 19 martie 2019

Nota 10+
    • Trimis de pe mobil

Mancarea, curatenia si amabilitatea personalului. Serviciul de room service este ffff folositor. Amplasare centrala si serviciile spa + piscina. Toate in acelasi loc. Micul dejun ca de obicei a fost fff bun.

• Comentariu trimis pe 19 martie 2019

Priveliste minunata
    • Trimis de pe mobil

Mobilierul ar mai putea fi inlocuit intrucat parea uzat. La baie, la fiecare dus, apa se scurgea in cantitate mare pe podea.

Panoramic view-ul camerei a meritat din plin, iar mic dejunul, un deliciu.

• Comentariu trimis pe 18 martie 2019

9,2
    O locatie foarte placuta de unde poti cutreiera prin centrul Iasiului!
    • Trimis de pe mobil

In restaurant, personalul ar putea fi mai atent la clienti, produsele de patiserie nu sunt cele mai bune...

Camera confortabila, hotelul in sine este foarte placut, amplasarea excelenta, micul dejun bogat.

• Comentariu trimis pe 15 martie 2019

7,1
    micul dejun foarte bun (desi apa fierbinte pentru ceai era...
    • A stat 1 noapte

Scurgerea de la chiuveta greoaie (cred ca era cam infundata), mocheta aspirata doar pe alocuri, iar la sosire, atitudinea receptionerei care s-a ocupat de check-in poate fi descrisa intr-un singur cuvant: acra. Frecventez acest hotel de mai multi ani si constat ca, din nefericire, calitatea serviciilor a scazut. Desi holul de la intrare a fost, in sfarsit, redecorat, camerele (inclusiv baile) cam lasa de dorit si nu se ridica la nivelul unui hotel de 4*.

micul dejun foarte bun (desi apa fierbinte pentru ceai era doar calda)

• Comentariu trimis pe 14 martie 2019

Mic dejun foarte bun.
    • A stat 1 noapte

Mic dejun foarte bun. Nu este lângă Palas Mall , dar nici prea departe, aproape de Copou. Si poți face ziua ori seara o plimbare prin centrul fără efort. Dacă obosești te relaxezi la SPA, gratuit. La fel ca parcarea . .

• Comentariu trimis pe 11 martie 2019

3,3
    Profesionalismul Personalului de la Recepție si zona...
    • Trimis de pe mobil

Zona Spa: igiena si curățenia din zona piscinei si a saunelor Lasa mult de dorit ; atmosfera nu este specifica unei zone Spa ; gălăgia si disconfortul din zona piscinei : se organizează cursuri de inot pentru copii moment in care piscina aproape nu poate fi folosită din cauza modului in care copiii sunt puși sa sara in piscina de către instructor ; zona de jacuzzi este folosită tot de copiii de la cursurile de inot ( nu se mai poate folosi un jacuzzi in care intra in același timp 10-15 copii). Hotelul își promovează serviciile Spa si are tarife de cazare pe măsura , dar fără a aduce la cunoștința clienților ca zona Spa este in realitate un bazin in care se organizează cursuri de inot . Confortul camerei : mobilier învechit ( salteaua patului este din alta epoca), instalația de climatizare învechita deranjează prin zgomot in momentul in care funcționează

Profesionalismul Personalului de la Recepție si zona restaurant ( inclusiv mic dejun)

• Comentariu trimis pe 5 martie 2019

6,7
    amplasare
    • Călător singur
    • Cameră single - accesibilă persoanelor cu mobilitate redusă - pentru nefumători
    • A stat 1 noapte

Accesul la parcare este destul de dificil. La restaurantul , desi era plin doar pe jumatate nu se mai acceptau client si nici comenzi prin room service.

amplasare

• Comentariu trimis pe 3 martie 2019

Spa-ul,micul dejun
    • Trimis de pe mobil

Am stat la etajul 11 si a fost o petrecere la restaurant Panoramic pina la ora 4 dimineata,deci va imaginati. Consider ca ar fi trebuit sa fiu anuntat. Plus geamul termopan este din alta epoca : izolarea fonica inexistenta!

Spa-ul,micul dejun

• Comentariu trimis pe 11 februarie 2019

SUPERBUL IASI MERITA VIZITAT IN FIECARE ANOTIMP!
    • A stat 1 noapte

NU ESTE CAZUL. POATE DOAR CA SUGESTIE...... PERDEAUA DE LA CADA DIN BAIE(UN PERETE DE STICLA S AR POTRIVII MAI BINE)

TOTUL AMPLASAREA, PERSONALUL FB PREGATIT SI ATENT(RECEPTIE SI RESTAURANT), CURATENIA SI MICUL DEJUN EXCELENT(TOTUL PROASPAT, GUSTOS SI DIVERSIFICAT) HOLUL DE LA INTRAREA IN HOTEL AMENAJAT SUPERB CU PERETI SI PANOURI TRAFORAJ IN NOTE TRADITIONALE FELICITARI ADMINISTRATORILOR! RECOMANDAM CU DRAGOSTE !

• Comentariu trimis pe 8 februarie 2019

Excelent. Recomand.
    • Trimis de pe mobil

Ar fi fost util un odorizant in baie. Cand ventilatorul de baie era in functiune era un miros de aer inchis. Dar nu deranjant.

Camera curata, asternuturi imaculate.

• Comentariu trimis pe 5 februarie 2019

9,6
    Aerisit, curat, personal foarte amabil.
    • Trimis de pe mobil

Ar fi ideal sa fie servetele pe masutza din camera...; mi- ar placea o lumina mai intensa.

Aerisit, curat, personal foarte amabil.A fost un sejur f.agreabil

• Comentariu trimis pe 23 ianuarie 2019

4,6
    Nu ma voi intoarce
    • Trimis de pe mobil

SPA(sauna temperatura si utilizare in mod neadecvat de catre clienti iar personalul nu a intervenit,piscina plina de copii care faceau galagie ca intr-un parc de distractii...nu atmosfera SPA,personalul restaurantului lent si neglijent),

Mic dejun,camera,personalul de la receptie

• Comentariu trimis pe 21 ianuarie 2019

8,3
    Camera curata, personalul amabil, privelistea din camera...
    • A stat 1 noapte

patul este foarte mic pentru doua persoane, Camera mica, Mobilierul nu arata ca pentru in hotel de 4 stele, este invechit, se plateste parcarea (15 ron pe zi) nu esti informat de la receptie, pentru un hotel de 4 stele sa platesti parcarea mi se pare mult.

Camera curata, personalul amabil, privelistea din camera este minunata, centrul SPA are personal amabil si serviabil, micul dejun bun, proximitatea obiectivelor turistice

• Comentariu trimis pe 20 ianuarie 2019

6,7
    Doamne ce tarani de clienti in zona SPA!
    • Trimis de pe mobil

Doamne ce tarani de clienti in zona SPA! Efectiv m-a prajit un taran care a aruncat toata apa pe rocile vulcanice din sauna uscata! Asta dupa ce aruncase jumatate de sticla de solutie cu eucalipt peste pietre de mi-au dat lacrimile instant. Ca el asa face.... Am facut reclamatie la receptie. Au zis saracii ca se duc sa vada despre ce e vorba. Clientii din sauna erau in papuci, cu palarii pe cap, rosii ca racii, logic ca NIMENI nu avea prosop in sauna... Efectiv mi-a ars parul de langa buze! Mi-a prajit sprancenele. Doamne ce retarzi. Piscina plina de oameni banali unde nu m-as mira daca te imbolnavesti “subit” maine de orice ciuperca. Am ales hotelul special pentru ca asa frumos este prezentata zona SPA, dar...asta nu e spa.... Hotelul nu are vina pentru actiunile oamenilor, dar are vine ca ii primeste si nu ii educa.

• Comentariu trimis pe 10 ianuarie 2019

9,6
    Zona recepției și restaurantul de la parter (mic dejun)...
    • A stat 1 noapte

N-am mai văzut la micul dejun să se prepare omletă în fața clientului. Dotările din camere încep să ”obosească” (dușul nu mai era fixat corespunzător), probabil că ar avea nevoie doar de o vizită scurtă a celor de la Întreținere

Zona recepției și restaurantul de la parter (mic dejun) arată foarte bine după renovare, sper să continue în aceeași notă și cu restul spațiilor.

• Comentariu trimis pe 8 decembrie 2018

superb
    • A stat 3 nopți

nu pot spune ca nu mi a placut ceva ... poate ca am prins perioada cand se faceau reparatii la usile lifurilor... dar acest mic disconfort este temporar

amplasarea hotelului, personalul , restaurantul panoramic , spa

Sejur în decembrie 2018

• Comentariu trimis pe 3 decembrie 2018

Bine
    • A stat 2 nopți

Poate faptul ca pe 1/12 unul din lifturi nu functiona si timpul de asteptare era destul de mare.

Curatenie ok , personal ok, mic dejun de asemenea . Voi reveni .

Sejur în decembrie 2018

• Comentariu trimis pe 3 decembrie 2018

7,5
    Micul dejun excelent,meniu diversificat si alimentele ...
    • A stat 2 nopți

Desi camerele sant spatioase si m-am cazat intr-o camera business cred ca ar fi nevoie de renovare a camerelor ,mobilierul incusiv baia ar putea fi putin modernizate .

Micul dejun excelent,meniu diversificat si alimentele proaspete . Parcarea masinilor ok,conditii foarte bune . Am apreciat ca desi am plecat lao ora matinala ,06:30,mi-a fost oferit de la receptive un mic dejun la pachet ,sant foarte putine hoteluri care procedeaza asa,nota 10 pentru acest aspect !!!

• Comentariu trimis pe 24 noiembrie 2018

9,6
    Ok dar sa mananci in oras. Restaurantul este foarta scump in raport cu cantitatile oferite
    • A stat 1 noapte

taxa de room service mult prea mare. Portiile de la restaurant mult prea mici si mult prea scumpe. camerele foarte mici (desi am luat o camera dubla)

sistemul de control al temperaturii camerei. curatenia. amplasarea (panorama).

• Comentariu trimis pe 15 noiembrie 2018

9,6
    Mic dejun corespunzator, curatenie si confort foarte bune in...
    • A stat 3 nopți

Am platit de doua ori sejurul, cu cardul la rezervare si inca odata la receptie. Banca nu a rezolvat inca litigiul de 10 zile.

Mic dejun corespunzator, curatenie si confort foarte bune in camera

• Comentariu trimis pe 14 noiembrie 2018

Restul serviciilor
    • Trimis de pe mobil

Personalul de la receptie, care a încurcat camerele si mi-au dat o camera cu pat queen size, deși platisem king size, iar când m-am dus sa anunt, "șefa" nu avea timp de mine pentru că vorbea cu mătușa ei de pozele de la nunta.

Restul serviciilor

• Comentariu trimis pe 30 octombrie 2018

9,6
    best option in Iasi, as I know
    • A stat 1 noapte

nu am nimic de obiectat, totul a fost peste asteptari, in conditiile in care veneam dupa o noapte in Ramada, in alt oras (deci am avut termeni de comparatie pentru hoteluri din aceeasi categorie)

a meritat sa platim diferenta pentru a sta la ultimul etaj, privelistea a fost tare faina am dormit in conditii foarte bune, salteaua e cuper micul dejun e poate cel mai bogat pe care l-am intalnit, organizat de cineva pasionat de aranjat si prezentat; deci nu numai fondul, dar si forma prezentarii merita atentia cu siguranta vom reveni

• Comentariu trimis pe 29 octombrie 2018

7,9
    Trei zile de vis în Iași.
    • Trimis de pe mobil

Camerele și băile sunt dotate cu mobilier vechi,dinainte de revoluție. Restaurantul de la etajul 13 nu este frecventabil. În 3 seri cât am fost cazați la hotel nu am reușit să fac o programare. Parcarea subterană a hotelului este la o distanță de aproximativ 100 de metri, distanță pe care trebuie să o parcurgi pe jos cu bagajele după tine,fie ca ploua sau nu.Nu poti sa ajungi cu mașina la intrarea în hotel-bariera.

Amplasare de nota 10,foarte aproape de obiectivele turistice. Holurile, liftul,restaurantul doar pentru micul dejun, renovate cu bun gust. Micul dejun foarte bogat.

• Comentariu trimis pe 25 octombrie 2018

cazare de nota 10.
    • A stat 2 nopți

Personal cam neatent cu clientii, ne-au tinut mult la receptie, au gresit factura. La plata parcarii nu au verificat si ne-au cerut plata de 2 ori. La capitolul personal trebuie sa se informeze mai bine, oamenii sa fie amabili si atenti nu artagosi.

Mic dejun savuros si bogat, priveliste minunata, curatenie impecabila. Parcare cu plata la distanta de hotel. Spa cu multe facilitati.

• Comentariu trimis pe 22 octombrie 2018

9,6
    In concluzie, foarte bine.
    • A stat 1 noapte

Nu am putut lua cina in cadrul restaurantului ceea ce a creat un oarecare disconfort. Nu ne asteptam ca la un hotel de 4 stele sa NU putem servi cina. Motivele lor..., chiar nu conteaza (cred ca aveau un eveniment).

Micul dejun de 5*, si curatenia.

• Comentariu trimis pe 20 octombrie 2018

Foarte placut.
    • A stat 3 nopți

Restaurantul de zi (la parter) se poate servi masa de pranz dar... Daca prinzi o zi cu soare ....

Totul perfect. Am mai fost in aceasta locatie si nu am ce reprosa.Merge ti mai departe la fel.

• Comentariu trimis pe 17 octombrie 2018

4,2
    Dezastru.
    • A stat 2 nopți

In camera era foarte cald, ventiloconvectorul mergea doar pe cald, geamul nu se deschidea, vasul de toaleta nu era fixat. Au fixat promp vasul dat s-a spart conducta de evacuare si cand am venit din oras in baie si in camera era un miros de nesuportat. A trebuit sa insistam ba chiar sa ridicam vocea ca sa ne schimbe camera. In noua camera era aspirat partial erau pe jos gunoaie( boabe de struguri si un dop de sticla...cada are un relief asa fel incat daca nu esti atent poti cadea atunci cand faci dus. Am fost la restaurantul Panoramic si personalul era imbracat seara in pantaloni sport...pe masa erau flori de camp uscate iar preturile sunt de restaurant de lux....in concluzie calitatea ospitalitatii lasa de dorit. Jalnic!

Micul-dejun bun

• Comentariu trimis pe 16 octombrie 2018

9,2
    pat confortabil, camera curata, mocheta noua, mic dejun...
    • A stat 2 nopți

as fi vrut un seif mai incapator (e.g. de dimensiunea unui laptop mediu); nu am reusit sa folosesc seiful cf instructiunilor existente

pat confortabil, camera curata, mocheta noua, mic dejun gustos, personal disponibil si zambitor

• Comentariu trimis pe 15 octombrie 2018

7,5
    Noua ne place sa vizitam orasul. Data viitoare cred ca vom incerca o alta locatie.
    • A stat 2 nopți

Am avut probleme la emiterea facturii. Ni s-a cerut cardul cu toate ca plata era efectuata anticipat online. In final au rezolvat cei de la receptie fara card, dar nu am inteles de era solicitat. Am facut rezervare pentru camera cu doua paturi si am primit cu trei. De ce ?

Serviciul la micul dejun a fost ok. Personalul amabil.

• Comentariu trimis pe 15 octombrie 2018

8,3
    Pe ansamblu a fost bine.Multumesc tuturor !
    • A stat 2 nopți

Putea fi mai bine la curatenie...., probabil datorita perioadei, au fost cazari de scurta durata si eliberarea unui numar mare de camere a determinat ca, curatenia sa nu fie la nivelul dorit , dar a fost bine!!!

Amplasarea si micul dejun , excelente!!!

• Comentariu trimis pe 13 octombrie 2018

Raport pret calitate excelent! Ne am simtit f bine.
    • A stat 2 nopți

Mobilierul este vechiuț si ar trebui schimbat!

Mic dejun excelent. Curățenie maxima. Restaurantul de la ultimul etaj este f bun cu o panorama superba. Personalul f f drăguț. Totul este ok. Recomand.

• Comentariu trimis pe 10 octombrie 2018

Un loc foarte plăcut
    • Trimis de pe mobil

Nu pot spune ca a fost ceva ce sa ma deranjeze. Prefer parcarea in fata hotelului sau din parcarea subterană sa existe un pasaj direct in hotel, dar astea sunt detalii.

Piscină caldă, foarte plăcut. Camera a fost spatioasa si confortabilă. Mixul dejun gustos, bufet suedez, chiar foarte bine structurat!

• Comentariu trimis pe 8 octombrie 2018

Totul la hotel Unirea a fost perfect,camera luminoasa...
    • A stat 1 noapte

Totul la hotel Unirea a fost perfect,camera luminoasa,spatioasa,calduroasa ,patul confortabil,micul dejun foarte diversificat,atmosfera relaxanta si linistita!Voi revenii cu placere la acest hotel!Felicitari celor care se ocupa de logistica si buna functionare a cestui hotel!

• Comentariu trimis pe 4 octombrie 2018

A fost un sejur reusit
    • A stat 3 nopți

Mobilierul este invechit ,la fel si mocheta.La plecare usa face un zgomot mare la inchidere si se aude din alte camere. In restaurantul de la etaj era destul de rece.

Camera curata,luminoasa.Mic dejun variat si gustos.Serviciul de curatenie executat prompt si discret ,ne-au facut sa ne simtim bine in hotelul dumneavoastra.

• Comentariu trimis pe 2 octombrie 2018

Perfect - recomand
    • A stat 1 noapte

Am cerut camera cu doua paturi si pentru ca nu mai aveau acest gen de camera disponibil am fost cazate in apartament, apartament care era la fel de mare ca unul de bloc si care avea 2 bai. La plecare am solicitat sa parasim camera un pic mai tarziu fata de ora standard, am fost lasate sa facem asta fara cost suplimentar. Personalul este extrem de atent; la plecare, pentru ca depasisem ora standard de check-out am fost rugate sa trecem pe la receptie pentru rescrierea cartelei magnetice care probabil expirase, astfel am evitat deranjul de a ajunge obosite in fata unei usi care nu se deschide. Mic dejun excelent. Pacat ca nu pot sa dau mai mult de nota 10. Sper sa mai am ocazia sa ma intorc si sa profit si de facilitatile SPA.

• Comentariu trimis pe 1 octombrie 2018

9,2
    Un oras minunat in care revin cu drag!
    • A stat 1 noapte

Restaurantul panoramic se deschide numai seara, dupa 18:00. Pentru pranz exista doar o singura terasa, mica, cu putine feluri de mancare (desi mancarea este buna) si unde se si fumeaza. Pranzul la aceasta terasa nu a fost o experienta dintre cele mai placute.

Totul a fost excelent, desi hotelul are camere relativ mici. Nu cunosc detalii despre parcarea hotelului, fiindca nu am venit cu masina. Un punct forte este restaurantul panoramic situat la et. 13 care ofera o vedere deosebita a orasului si care are o mancare excelenta!

• Comentariu trimis pe 28 septembrie 2018

9,2
    Desi a plouat si a fost frig ne-am incalzit sufletele vizitand din nou minunile spirituale din Iasi.
    • A stat 3 nopți

Cred ca la tarifele aplicate si la clasa hotelului ar fi nimerit sa nu se faca taxarea pentru masinile parcate,masini ce apartin turistilor cazati in hotel. Sa fie reparat liftul dintre parcare si hotel pentru a usura accesul cu bagajele in camera.

Cred ca este suficient daca va spun ca acum 60 de ani am terminat studiile universitare la Institutul Politehnic '"Gh. Asachi din Iasi si revederea orasului inseamna retrairea tineretii noastre. Mai mult, ne-a insotit fiica noastra care m-a insotit acum 60 de ani la examenul de stat sustinut in 1958[s-a nascut dupa patru luni dupa absolvire] Deci pentru noi Iasul este cel mai frumos oras al tarii!

• Comentariu trimis pe 23 septembrie 2018

3,3
    Prima și ultima vizita la Unirea. Jenant!!!
    • Suită - de nefumători
    • Trimis de pe mobil

Prima și ultima data la Hotel Unirea. Acest hotel are cele mai ciudate politici de a atrage/respinge clienții. Am rezervat un apartament. Am solicitat un așternut pentru a extinde canapeaua și mi s-a comunicat ca dacă vreau sa extind canapeaua din apartament trebuie sa plătesc 30 de Euro în plus fata de prețul apartamentului. Incredibil și de cel mai mare prost gust. Nu am mai intilnit pe nicăieri asa ceva!!! Eu cel puțin am simțit ca vor sa mi fure banii. Dupa un schimb de replici cu cei de la receptie(extrem de aroganți) mi au făcut "favoarea" de a ma lasă să extind canapea gratis :) :) :) Un hotel jenant!

Se observa ca este un hotel în care au fost investiti bani însă păcat de personal.

• Comentariu trimis pe 20 septembrie 2018

A fost un concediu scurt, dar placut
    • A stat 1 noapte

Mancarurile servite la micul dejun,nu erau calde.Se aduceau poate calde, dar nu exista un sistem care sa mentina mancarurile calde. Prajiturile de la micul dejun nu erau in deajuns de gustoase

Personalul foarte binevoitor Amplasarea hotelului Curatenia a fost la inaltime

• Comentariu trimis pe 16 septembrie 2018

Nu este de 4 stele
    • Trimis de pe mobil

Nu e de 4 stele...in baie nu mergea ventilatia.....dusul era spart...finisajele(imbinarile) lasau de dorit ....iar mobilierul invechit.

Amabilitatea personalului si locatia

• Comentariu trimis pe 8 septembrie 2018

Personalul foarte amabil.
    • A stat 3 nopți

Parcare incomoda. Lipsesc preparate traditionale moldovenesti din meniu.

Personalul foarte amabil. Curatenie. Amplasare foarte buna. Camera si baia sunt spatioase si comfortabile.

• Comentariu trimis pe 6 septembrie 2018

Superb
    • A stat 1 noapte

Au cel mai diversificat mic dejun din cate am luat eu la vreun hotel. Paturile sunt foarte confortabile, serviciile sunt ireprosabile. Locurile de parcare sunt usor accesibile, in parcare subterana securizata, astfel incat masina e in siguranta. Locatia excelenta, ultra central. In 5 min de mers pe jos ajungi la Palas Mall - principal punct de atractie al orasului

• Comentariu trimis pe 4 septembrie 2018

9,2
    Orasul Iasi trebuie vizitat pentru atmosfera fantastica si obiectivele turistice!
    • Grup de prieteni
    • Trimis de pe mobil

Lipsa apei dupa ora 24.00! Salteaua patului destul de moale! Oferta limitata la mic dejun pentru raw - vegan, precum si lipsa fresh- urilor!

Amabilitatea personalului, locatia, parking- ul!

• Comentariu trimis pe 3 septembrie 2018

Un city break relaxant!
    • A stat 2 nopți

Cada foarte ingusta, iar cortina de la cada de proasta calitate, atunci cand se uda se lipeste de tine, iar apa curge pe jos, se uda podeaua, etc.

Amplasarea, personalul foarte amabil, micul dejun proaspat, variat.

• Comentariu trimis pe 27 august 2018

Totul a fost foarte frumos.
    • Trimis de pe mobil

Rampa de acces pentru bagaje și căruț copil a fost mica și îngustă. În rest totul a fost ok.

Totul a fost foarte frumos. Mulțumesc Unirea Hotel&Spa!

• Comentariu trimis pe 24 august 2018

Conditii de 4 stele, cu adevarat!
    • A stat 4 nopți

Nu am gasit absolut nimic de reprosat, totul a fost de nota 10.

Mi-a placut absolut totul, conditiile oferite sunt, intr-adevar, de 4 stele. Desi remarc cu usurinta cand ceva nu este conform standardelor, nu gasesc absolut nimic de reprosat la Unirea Hotel & Spa. O surpriza cu adevarat placuta din partea unui hotel din Romania, unde nu intotdeauna numarul de stele este conform cu realitatea de la fata locului. Am beneficiat nu doar de cazare si masa, ci si de facilitatile oferite de Spa - si acolo, personalul si dotarile au fost ireposabile.

• Comentariu trimis pe 17 august 2018

7,9
    Amplasarea centrală la distanță de mers pe jos față de...
    • A stat 3 nopți

Parcarea hotelului este cu plată pentru clienții hotelului. Miros de tutun în baie și ventilatorul din baie zgomotos.

Amplasarea centrală la distanță de mers pe jos față de obiectivele din Iași. Vederea panoramică deosebită. Micul dejun variat. Atmosfera prietenoasă.

• Comentariu trimis pe 16 august 2018

O oaza de relaxare intr-un oras infloritor, Iasi!

Nimic notabil

Micul dejun extraordinar, mancare ca in Moldova, multa si de buna calitate. Hotelul a fost renovat la parter cu mult bun gust iar terasa exterioara este racoritoare in zilele de vara. Spa-ul excelent cu prosoape dedicate. Restaurantul Belvedere este deschis de la ora 18 si ofera un meniu variat si mancare pregatita atenta.Pentru mine ramane mereu o surpriza placuta Unirea si o sa revin in el de fiecare data cand voi ajunge la Iasi

• Comentariu trimis pe 10 august 2018

Superb
    • Trimis de pe mobil

Ferestrea nu se poate deschide complet ci poate fi doar rabatata.

Amplasare ideală. Zona SPA si sala de fitness. Micul dejun foarte bun. Curățenie si personal amabil.

• Comentariu trimis pe 8 august 2018

7,1
    Este f aproape de centrul pietonal, mic dejun superb, staff...
    • Trimis de pe mobil

Camera un pic ciudatica, m-am simțit ca intr-un hotel bun de pe vremea regretatului 🙃

Este f aproape de centrul pietonal, mic dejun superb, staff amabil

• Comentariu trimis pe 3 august 2018

Nu am ceva specific.
    • A stat 2 nopți

Modul in carew se ajunge la parcare este ,oarecum sub nivelul acestui hotel de lux.

Nu am ceva specific.Totul a fost la nivelul asteptarilor si chiar peste

• Comentariu trimis pe 31 iulie 2018

7,9
    Hotel ultracentral cu o panorama superba a orasului de la etajele superioare
    • Trimis de pe mobil

Accesul de la parcare la hotel cu bagaje e greoi iar cele doua butoane de incendiu la parter sunt amplasate mult prea aproape de cel al liftului putand naste situatii nedorite in caz de confuzii.

Amplasarea hotelului

• Comentariu trimis pe 31 iulie 2018

O noua vizita la Iasi
    • Trimis de pe mobil

Mi-a placut totul ... de la atmosfera pana la confort

Micul dejun diversificat, panorama orasului din camera de hotel si nu in ultimul rand meniul de la restaurantul Panoramic

• Comentariu trimis pe 23 iulie 2018

Confortabil si central
    • A stat 1 noapte

- lipsa balcon camera - pret relativ ridicat

- pozitie buna in centrul orasului. - vedere panoramica de la etajul 12. - mic dejun variat si bogat - personal amabil - posibilitate spa

• Comentariu trimis pe 21 iulie 2018

Poziția in centrul Iasului
    • A stat 4 nopți
    • Trimis de pe mobil

Camera nu era curată , polița de la cuierul aflat in hol era plină de praf , curățenia in camera era superficiala ! Cada de dus cu perdea de nailon ( s-au inventat panouri de sticla pentru asta ) !

Poziția in centrul Iasului

• Comentariu trimis pe 19 iulie 2018

Un mic sejur de vis la Iasi...

Totul a fost perfect ...

Absolut tot...panorama, amplasarea, curatenia , restaurantul de la micul dejun si show-ul culinar din dimineata zilei de 18 iulie avandu-l ca protagonist pe Chef Cezar Munteanu & comp.

• Comentariu trimis pe 18 iulie 2018

Iasi un oras de cultura.

Nu am sugestii.

Totul a fost perfect plecand de la amplasarea hotelului in oras , camera, curatenia si nu in sfarsit micul dejun .Un hotel la care voi reveni cu cea mai mare placere pentru orice vizita la Iasi . Nu as vrea sa uit amabilitatea personalului gata oricand sa raspunda solicitarilor.

• Comentariu trimis pe 18 iulie 2018

9,2
    Pentru mine Iaşiul este un oraş care satisface dorinţele unui turist.....excelent!!!
    • A stat 2 nopți

Bonusul din cameră...fără nes...o cafea espresso

Amabilitatea personalului Curăţenia din cameră Varietatea sortimentelor servite la micul dejun Vă recomand tuturor acest hotel

• Comentariu trimis pe 17 iulie 2018

9,6
    Excelent! Recomandam cu siguranta!
    • Trimis de pe mobil

In baie mirosea uneori urit din gura de canalizare. Dar a fost nesmnificativ si nu ne-a afectat in nici un fel sejurul)

Privelistea de pe geam este fantastica. Indeosebi daca este vorba despre o camera mai sus de etajul 7-8. Totul a fost super! Si ca bonus am avut si parcare subterana gratuita, care ne-a fost acordata la ckeck-out. Foarte placuta surpriza din partea hotelului. In general, recomandam cazarea la hotel. Cu siguranta, daca vom avea ocazia, ne vom intoarce cu siguranta aici. Apropo, micul dejun a fost super. Diverzitate de produse pentru orice gust si totul proaspat si gustos. Si inca un plus enorm izolarea fonica. Nu patrunde nimic din zgomutul de afara si din camerele vecine!

• Comentariu trimis pe 14 iulie 2018

Merita alegerea ..Unirea Spa Hotel
    • Trimis de pe mobil

Totul a fost excelent! Personalul este excelent, extrem de bine pregătit! Iar locația este excelenta!

Ce mi a plăcut..multe!!! Iasiul merita vazut ..iar ref la Hotel Unirea ..Totul este excelent, a se bifa si o cină la etajul 13..este magic!

• Comentariu trimis pe 4 iulie 2018

8,3
    Plăcut pentru o perioada scurta.
    • Trimis de pe mobil

Prosoape prea uzate, loc insuficient în dulap, seiful stricat cu toată intervenția tehnicianului nu se putea folosi.

Locul ultracentral, bunăvoința și politețea personalului, micul dejun diversificat.

• Comentariu trimis pe 4 iulie 2018

Excelent
    • A stat 2 nopți

Tipic hotelurilor romanesti si aici micul dejun a scazut in calitate si diversitate. Din pacate, micul dejun este unul aferent unui hotel de 3 stele. Fata de anul trecut, cand nu am platit parcarea, anul acesta mi s-a incarcat in contul camerei si acest serviciu.

In fiecare an cand ajung la Iasi ma cazez aici, deci hotelul este excelent din punctul meu de vedere.

• Comentariu trimis pe 25 iunie 2018

8,3
    Iasul poate fi frumos. Uneori...
    • A stat 1 noapte

Perdeaua din baie cade. Ferestrele nu se deschid decat vertical.

Restaurantul Panoramic de neratat - mancarea, privelistea. Angajatii zambesc. Mic dejun - 4/5. Cafeaua buna, inclusiv la pachet.

• Comentariu trimis pe 22 iunie 2018

Un hotel perfect
    • Trimis de pe mobil

Excelent comportamentul personalului, foarte bine pozitionat, curatenie si servicii la care nu poti reprosa absolut nimic. Recomand 100% hotelul Unirea si sper sa revin curand

• Comentariu trimis pe 17 iunie 2018

PERFECT

totul a fost ok.

Confort deosebit, personal foarte amabil, mic dejun fabulos si pretul echilibat. Bine gandit si pozitionat barul din receptie. La receptie tin cont de facilitatile acordate de booking.com pentru calatorii genius. Totul a fost perfect.

• Comentariu trimis pe 4 iunie 2018

9,2
    Locatie placuta, cu priveliste excelenta asupra orasului.
    • A stat 3 nopți

Servetele de hartie la baie/in camera.

Privelistea de la fereastra camerei si de la restaurantul de la terasa superioara. Micul dejun. Lenjeria curata.

• Comentariu trimis pe 4 iunie 2018

8,8
    Mic dejun foarte bun, camere mari, curate, baie curata,...
    • A stat 3 nopți

Muzica din restaurantul de la etajul 13 se auzea pana seara la ora 24 la etajul 10.

Mic dejun foarte bun, camere mari, curate, baie curata, prosoape si halate schimbate zilnic.

• Comentariu trimis pe 3 iunie 2018

Dezamagitor
    • A stat 1 noapte

Personal care nu zambeste . Fetele de la receptie, de la spa, mi s-au parut reci si se cunostea ca vin cu neplacere si stres la serviciu. Restrictii peste tot. Am venit cu doua fetite de 11, respectiv 12 ani, care la centrul spa au trebuit sa se poarte ca niste matusi - nu aveau voie neinsotite , nu aveau voie cu minge, pe culoarele 2 si 3 din piscina se inota , pe 1 si 4 se putea stationa ... M-a impresionat neplacut ca la Receptie ,unui strain din fata mea i s-a explicat programul restaurantuui , al centrului SPA , parola la internet etc. iar mie, o conationala , desi aveam rezervate 2 camere, nu mi s-a explict absolut NIMIC. Trist.

Locatia, camerele la etajul 12 si vederea asupra Iasului, consumabile de calitate in camere , curatenia.

Sejur în mai 2018

• Comentariu trimis pe 28 mai 2018

7,9
    Micul dejun foarte bun si divers, totul proaspat!
    • Trimis de pe mobil

Zgomotul de la terasa din fata hotelului. Geamurile vechi, nu reuseau sa izoleze zgomotul de afara, desi am stat la etajul 9. Faptul ca nu ni s-a comunicat ca sunt 3 nunti in hotel, 2 la parter si 1 la restaurantul de la ultimul etaj, atunci cand am facut rezervarea. Desi am fost cu un copil de 2 ani. Nu am putut sa dorm pana la ora 3 dimineata, se auzea muzica foarte tare!

Micul dejun foarte bun si divers, totul proaspat! Restaurantul mare, personalul prietenos cu copiii si amabil. Patul mare si confortabil. Vedere panoramica foarte frumoasa. Foarte aproape de centru, de zona pietonala, mica piateta din fata hotelului.

Sejur în mai 2018

Rezultate 1 – 75

Echivalăm prețurile
Echivalăm prețurile
Preţuri mici • Fără comisioane de rezervare • Găsiţi mai ieftin? Vom rambursa diferenţa!
Vedeți galeria foto a călătorilor pentru Unirea Hotel & Spa

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: