3. Comentarii despre B&B-uri și hanuri în Constanţa

7,9

• Comentariu trimis pe 3 septembrie 2023

Excelent loc, o oaza exotica in Mamaia Nord
    • Suită de familie

Camera a fost forte spatioasa, putin umeda din cauza apropierii de piscina, dar foarte racoroasa, fiind la parter.

Locul este minunat, la fel si mincarea, personalul, ambianta, te simti intr-o vacanta continua :) Piscina e grozava, la fel si bauturile. Micul dejun e mai mult decit ok, nu ar strica putina variatie in felurile principale, exista variatie in zona de dulciuri, ce-i drept.

• Comentariu trimis pe 11 august 2023

• Suită de familie

Dura destul de mult pana cand apa de la dus se incalzea, era destul de greu sa incui si sa descui usa de la intrare pentru ca trebuia sa tii clanta vertical si nu prea era spatiu de manevra. Aerisirile din baie si camera erau infundate cu servetele. De asemenea, wi-fi nu functioneaza foarte bine.

Arhitectura care imita un stil mediteranean, vegetatia luxurianta, micul dejun foarte gustos si variat, curatenia si simplitatea camerelor. Meniul restaurantului din interiorul vilei este foarte variat si mancarea delicioasa. Personalul este activ, fara a fi insa deranjant.

• Comentariu trimis pe 4 august 2023

Totul a fost minunat

• Comentariu trimis pe 30 iulie 2023

• Cameră dublă

Ambianta minunata, personalul foarte atent, iar mancarea deosebita. Este un loc in care revenim de fiecare data cu mare placere.

• Comentariu trimis pe 28 iulie 2023

Minunat, cu siguranță vom reveni
    • Cameră dublă

Camera nu avea un dulap pentru haine ci doar câteva rafturi dar ne-am descurcat asa😉 Gazonul din gradina ar fi meritat întreținut pentru un plus de verdeață și pentru a arata ca în pozele de prezentare.

Ne-a plăcut locația foarte mult, am avut camera cu balcon de la etajul 2 (cea care apare în poza), mai ales ca am rezervat cu o săptămână înainte de sejur, cu vedere la mare, o camera mica, confortabila, intima (pentru noi a fost perfect ca am avut și pufosenia de pisica în vacanta cu noi și au respectat intimitatea în camera, pentru curățenie au intrat doar la cerere). Cu siguranta data viitoare vom lua o camera mai mare. Mâncarea foarte buna, mic dejun consistent, meniu a la carte diversificat, personal tânăr și amabil, zâmbăreț, muzica ambientala bună, atmosfera magica dimineața și seara (beculetele aprinse în locație de mare efect), verdeața ce imbraca pensiunea e minunata pentru retragerea din urban către rustic. Am avut ocazia sa ieșim cu pisica dimineața și seara intr-un ambient relaxant. piscina curata, apa calda, numai buna de o balaceala mai ales ca am prins zile cu apa din mare foarte rece. Parcarea neamenajata, dar în condițiile stațiunii era totuși o parcare, nu era în strada ceea ce e foarte bine. Ne-am simțit ca și cum am fi cazați la o pensiune în afara tarii, la prietenii noștri. Abia așteptăm să revenim anul viitor.

• Comentariu trimis pe 27 iulie 2023

O alegere foarte bună 👌
    • Suită de familie

Poate ca lipsește o parcare mai bine amenajată ( dar cred ca este o problema a întregii stațiuni).

Vila este primitoare, cu un ambient rustic, o piscina și o curte interioara care te obliga să ieși din cameră. Am servit masa afara pe terasa ( personal de nota 10 și mâncare super). Un 10 pentru curățenie...nu am ce sa reproșez. În concluzie....o alegere buna!

• Comentariu trimis pe 23 iulie 2023

• Cameră dublă

Scarile catre etaj sunt abrupte. Aerul conditionat era cam vechi si facea zgomot. Nu exista suficiente prize in camera. Un pic cam scumpa cazarea si mancarea la restaurant.

Piscina. Personalul. Mancarea. Atmosfera. Curatenie in camera. Am avut papuci in camera, uscator de par, periuta de dinti si pasta. Daca esti cazat la ei primesti 10% reducere la restaurant.

• Comentariu trimis pe 18 septembrie 2022

O experiența grozava
    • Cameră dublă

Mocheta din camera cu pete vechi.

Decorul si arhitectura vilei, grădina și piscina sunt grozave. Camera spațioasă, pat confortabil. Pet friendly. Micul dejun variat, preparatele a la carte foarte gustoase, mai ales peștele proaspăt. Personal amabil.

Sejur în septembrie 2022

• Comentariu trimis pe 14 august 2022

Totul a fost minunat, mulțumim pentru găzduirea dumneavoastră, cu siguranța vom reveni!

Nu am Obiecții!

Micul dejun excelent!

Sejur în august 2022

• Comentariu trimis pe 10 august 2022

camerele nu arată de 700 lei / noapte

totul in afara de camere

Sejur în august 2022

• Comentariu trimis pe 28 iulie 2022

transpunerea in zona mediteraneana, cel putin dpdv arhitectural/culinar si al linistii!

arhitectura si linistea

Sejur în iulie 2022

• Comentariu trimis pe 13 iulie 2022

Mediterana la Marea Neagra
    • Suită de familie

Buna! Superb! Minunat! Extraordinar! Cazarea, mancarea, piscina si randunicile 💯

Sejur în iulie 2022

• Comentariu trimis pe 2 iulie 2022

superb
    • Cameră dublă

locatie superba in care vom reveni cu drag

• Comentariu trimis pe 28 iunie 2022

Aspect de Grecia sau Italia ,servicii de România!
    • Călătorie de afaceri
    • Suită de familie

Categoric nu mi-a plăcut atitudinea plictisita a personalului tânăr fiind si probabil neexperimentat în relația cu clienții.

Mic dejun slab dar neesențial comparativ cu frumusețea arhitectuarala a clădirii și impactul pozitiv al întregului ambient.

• Comentariu trimis pe 27 iunie 2022

Recomand cu căldură
    • Cameră dublă

Totul a fost minunat, de la personalul foarte amabil, la mâncarea delicioasă și locația exact cum e în poze.

• Comentariu trimis pe 23 iunie 2022

• Călătorie de afaceri
    • Cameră dublă

Locația...dar e compromisul pe care îl faci ca sa te bucuri de aceasta vila

Vila Pontica e excepția din stațiune...unde totul e construit haotic și aglomerat. Aici îți găsești liniștea, e totul amenajat cu bun gust. Personalul foarte amabil și cu bun simț

• Comentariu trimis pe 22 iunie 2022

Foarte multumit
    • Cameră dublă

Nu e neaparat legat de vila.. cartierul in sine e inca in constructie si poate crea disconfort celor super pretentiosi

Pozitie excelenta.. personal super amabil.. piscina si gradina perfecte.. cum spuneau si altii.. o oaza de liniste intr-un cartier inca in transformare.. multe locuri in care se construieste (nu e deranjant intrucat de la vila la plaja e drum drept si scurt)

• Comentariu trimis pe 17 iunie 2022

Micul Rai din Navodari!

Totul a fost perfect!

Locatia perfecta pentru o vacanta in familie!

• Comentariu trimis pe 17 septembrie 2021

Locatia, mancarea, personalul

Sejur în septembrie 2021

• Comentariu trimis pe 28 august 2021

Extraordinar

Nimic

Totul. De la cazare, care este fix ca in poze, până la mâncarea de la restaurant, care este cea mai buna din zona. Recomand orice din meniu.

Sejur în august 2021

• Comentariu trimis pe 28 august 2021

8,8
    • Cameră dublă

Deși e plăcut să ai scaunele pe terasa și să stai seara la un pahar de vorbă, poate fi deranjant pentru vecinii care sunt în cameră și care sunt nevoiți să stea cu geamul închis ca să nu se audă prea mult din gălăgia de afară.

După ce treci de gardul pensiunii poți oricând sa uiți ca în jurul ei sunt șantiere în construcție și ca zona este foarte aglomerată. Practic, dacă vrei sa stai la pensiune, ai tot ceea ce îți trebuie. E o oaza de verdeață și liniște care se poate confunda cu succes cu pensiuni din Grecia.

Sejur în august 2021

• Comentariu trimis pe 25 iulie 2021

• Suită de familie

Vegetatia,personalul foarte amabil ,camerele foarte curate.Atmosfera ideala de vacanta!Locul ideal pentru un concediu!

• Comentariu trimis pe 23 iulie 2021

• Suită de familie

Wi-fi slab, tv prin cablu nu functiona

• Comentariu trimis pe 23 iulie 2021

Excelent!
    • Călător singur

Exotica

Sejur în iulie 2021

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: