Direct la pagina principală
  1. Pagina principală comentarii hoteluri
  2. Comentarii despre hoteluri în Turcia
  3. Comentarii despre hoteluri în Istanbul
  4. Comentarii despre Enderun Hotel Istanbul

Comentarii pentru Enderun Hotel Istanbul

Mimar Hayrettin Mahallesi, Tiyatro Caddesi, Esirci Kemalettin Sokak No:4 Beyazit, Fatih, 34400 Istanbul, Turcia

Nr.242 din 2.507 hoteluri în Istanbul

Preferinţa clienţilor

Scorul comentariilor

Pe baza a 53 comentarii pentru acest hotel

9,4

Repartiţia scorului

  • Curățenie

    9,6

  • Confort

    9,5

  • Locaţie

    9,5

  • Facilităţi

    9,3

  • Personal

    9,7

  • Raport calitate/preţ

    9,5

  • WiFi gratuit

    9,2

Evaluări verificate 100%

Clienți reali. Sejururi reale. Opinii reale.

Citiți mai multe- deschide o căsuță de dialog
Scrieți un comentariu

Rezultate 1 – 25

  • Comentariu trimis pe 23 iunie 2026

    9,0
    Sejurul la Enderun Hotel Istanbul a fost foarte placut
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră Deluxe dublă sau twin
    • A stat 5 nopți

    Se aude zgomot de pescarusi.

    Locatie situata aproape de tramvaiul T1 si de o parte din obiectivele turistice. Peersonalul foarte amabil si deschis la sugestii. Cladirea am inteles ca est de patrimoniu, dar cu lift, cu curtee interioara frumos amenajata. Mic dejun gustos si bogat. curatenia se face zilnic, lenjeria se schimba la cel mult doua zile.

    Sejur în iunie 2026

  • Comentariu trimis pe 10 iunie 2026

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 5 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Locație aproape de toate obiective , curata, schimba t lenjerie zilnic si curățenia la fel

    Sejur în iunie 2026

  • Comentariu trimis pe 8 iunie 2026

    10
    Personalul foarte atent si amabil. Ne-am simtit extraordinar de bine. Cu siguranta o sa revenim.
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Cameră single
    • A stat 5 nopți

    nu a fost ceva care sa ne displaca.

    Locatie aproape de obiective turistice. Mic dejun: variat si destul pentru mic dejun. Aparat de cafea la receptie. Am ocupat 4 camere la etajul 2, 3 dintre ele cu balcon. Camerele sunt mari, apa calda fara probleme la orice ora, aer conditionat si TV, curatenie si schimbat prosoape zilnic. In camera, in fiecare zi am avut din partea lor de cate 2 sticle de apa la 0.5 l , pliculete de ceai si cafea solubila si cana fierbator. Hotelul dispune de o curte interioara cu cateva mese si un foisor mare si frumos unde se serveste micul dejun.

    Sejur în iunie 2026

  • Comentariu trimis pe 1 iunie 2026

    8,0
    Merita vazut Istanbul indiferent de dezamagirile care pot aparea pe parcurs
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 3 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Micul dejun nu se ridica la nivelul unui hotel de 4 stele cum se dorește.

    Mi-a plăcut ca se facea ordine in camera si curatenie strîngeau gunoiul foarte rapid și operativ zilnic se schimbau prosoapele etc.

    Sejur în iunie 2026

  • Comentariu trimis pe 25 mai 2026

    8,0
    Foarte bine
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 3 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Curatenie superficiala atat in baie cat si camera. Camera standard foarte mica. Hotelul se afla intr o zona cu multe magazine si lucrari, este foarte zgomotoasa de la 7 dimineata pana dupa ora 22.

    Personal amabil,hotelul arata bine atat pe interior cat si pe exterior. Prosoape curate,locatie centrala. Se poate ajunge mai peste tot pe jos.

    Sejur în mai 2026

  • Comentariu trimis pe 2 iulie 2025

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Grup de prieteni
    • Cameră de familie
    • A stat 3 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Mirosul de la dus de la scurgere dar nici nu am semnalat la recepție. Nu era insuportabil din pat și în baie nu dormim

    Acceptabil dar nu am venit pentru camera ci pentru oraș și sa fie aproape de interesele proprii

    Sejur în iunie 2025

  • Comentariu trimis pe 22 iunie 2025

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 3 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Totul, confortabil, plăcut, atmosfera autentica. Just perfect.

    Sejur în iunie 2025

  • Comentariu trimis pe 5 iunie 2025

    10
    Minunat
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Cameră triplă Deluxe
    • A stat 7 nopți
    • Trimis de pe mobil

    -personalul foarte amabil -micul dejun variat -locatia centrala -curatenia impecabila

    Sejur în iunie 2025

  • Comentariu trimis pe 17 februarie 2025

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 2 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Calitatea personalului, deosebiți!

    Sejur în februarie 2025

  • Comentariu trimis pe 6 februarie 2025

    10
    Perfect!
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră single
    • A stat 2 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Totul a fost perfect! Iskender si Osman au fost foarte draguti si săritori! Totul la superlativ! 🙏

    Sejur în februarie 2025

  • Comentariu trimis pe 6 ianuarie 2025

    8,0
    Foarte bine
    • Călătorie de plăcere
    • Grup
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 4 nopți

    Dar un mare minus, mirosul din baie a fost foarte neplacut. Micul dejun acelasi in fiecare zi.

    Personalul a fost foarte amabil si dispus sa te ajute. Prosoapele au fost schimbate zilnic si curatenia in camera, nimic de reprosat.

    Sejur în ianuarie 2025

  • Comentariu trimis pe 25 august 2024

    8,0
    Foarte bine
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Cameră single
    • A stat 6 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Gălăgie pana târziu în noapte; Aer Condiționat programat de ei la o temperatura joasa și viteza maxima a ventilației... nu poat fi modificați acești parametri și de aceea era imposibil de stat cu aerul pornit; Izolarea fonica inexistenta atât la mediul exterior cat și cel interior; Mic dejun în 7 zile același;

    Curățenia ; grădina interioara...

    Sejur în august 2024

  • Comentariu trimis pe 13 august 2024

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 3 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Recomand acest hotel.Este foarte aproape de obiectivele turistice,se face zilnic curat în camere,personalul este de nota 10.

    Sejur în august 2024

  • Comentariu trimis pe 1 august 2024

    8,0
    Super mulțumiți de personal!
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 4 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Poziționarea intr-o zona nu foarte wow

    Personalul foarte amabil, ne-au ajutat și cu prezentarea obiectivelor

    Sejur în iulie 2024

  • Comentariu trimis pe 14 iulie 2024

    10
    Superb!
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 3 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Totul!

    Sejur în iulie 2024

  • Comentariu trimis pe 19 iunie 2024

    10
    Sejurul a fost minunat!
    • Călătorie de plăcere
    • Grup
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 7 nopți

    Nu mi-a placut privelistea de la geam deoarece vedeam oamenii care lucrau si care dormeau pe saltele, dar in larg se vedea si o parte din mare.

    Hotelul este exact ca in poze, personalul foarte amabil iar micul dejun foarte bun, cu toate ca au fost aceleasi lucruri.

    Sejur în iunie 2024

  • Comentariu trimis pe 13 iunie 2024

    9,0
    Sejur reușit
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 9 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Hotelul este situat în zona centrală, cu acces la mijloace de transport în comun, la Grand Bazar și parte din obiectivele turistice. Este foarte curat, lenjeria este schimbată zilnic, Micul dejun destul de variat iar dejunul și cina se pot servi la restaurantele situate în apropiere, în funcție de bugetul fiecăruia. Staff-ul hotelului, profesionist, cu experiență în domeniu, cu o ierarhizare pe funcții bine stabilită, degajă în permanență jovialitate și bună dispoziție. Aș acorda o notă în plus, evident subiectivă, pentru Alex, Osman și Akif, pentru ospitalitate și operativitatea cu care au răspuns solicitărilor noastre. Putem concluziona că a fost un sejur reușit, iar dacă timpul ne va permite, vom reveni cu plăcere.

    Sejur în iunie 2024

  • Comentariu trimis pe 20 mai 2024

    8,0
    Foarte bine
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră Deluxe dublă sau twin
    • A stat 3 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Cam slaba izolatia fonica, se auzeau zgomote din strada

    Curatenie, au schimbat prosoapele zilnic, micul dejun bun (chiar daca acelasi in fiecare zi) Aproape de punctele de interes Personalul amabil

    Sejur în mai 2024

  • Comentariu trimis pe 8 mai 2024

    10
    Un sejur de exceptie intr o locatie superba!
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 4 nopți

    Am fost cazati ,eu si familia mea in aceasta minunata locatie.Personalul hotelului este absolut deosebit ,absolut la orice solicitare a noastra s au intrecut ei pe ei ,fiind tot timpul peste asteptari ,indiferent de solicitarile pe care le aveam .La plecare au fost atat de draguti incat s au oferit sa ne ajute cu bagajul pana la parcare,Micul dejun a fost diversificat si a satisfacut orice dorinta a noastra.Pozitia hotelului este una de exceptie ,la 3 minute de statia de tramvai si Marele Bazar,la 10 minute de statia de Metrou de la universitate,la 10 minute de malul marii ,intr un areal cu multe obiective turistice .Recomand cu multa caldura aceasta locatie ,unde domnesc ordinea si curatenia .Camerele sunt mari ,paturile super confortabile ,baile sunt mari ,se face curatenie in camera in fiecare zi ,totul dar absolut totul este la un nivel superior.Locatia in care se serveste micul dejun este situata in curtea interioara ,intr un spatiu foarte luminos si aerisit.Multumiri personalului hotelului si sper sa ne revedem cat mai curand.Felicitari

    Sejur în mai 2024

  • Comentariu trimis pe 25 februarie 2024

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 2 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Locatia aproape de centru,personalul foarte amabil,mic dejun bun,gradina foarte frumoasa

    Sejur în februarie 2024

  • Comentariu trimis pe 31 decembrie 2023

    9,0
    Superb
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 6 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Singurele incoveniente au fost legate de mirosul usor de canalizare din baie persistent si de faptul ca in perioada sejurului liftul nu a functionat (lucru semnalizat prin afise lipite pe usile liftului la fiecare etaj), iar camerele in care am foat cazati erau la etajul 2 al cladirii.

    Personalul a fost amabil, in special Hakan si Emrah, camerele au fost spatioase si curate, iar micul dejun a fost bogat si diversificat. Hotelul este amplasat aproape de principalele obiective turistice. Personalul hotelului a comunicat eficient inca din momentul rezervarii camerelor si a facut inclusiv propuneri de asigurare a transportului de la si catre aeroport.

    Sejur în decembrie 2023

  • Comentariu trimis pe 7 decembrie 2023

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Grup de prieteni
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 4 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Totul la superlativ, personalul merita un punctaj mult mai mare !!! Locatie frumoasa, foarte aproape de statia de tramvai si Marele Bazar, atmosfera placuta, zona linistita fara prea mult zgomot de strada.

    Sejur în decembrie 2023

  • Comentariu trimis pe 23 noiembrie 2023

    9,0
    locatie bune pentru vizitat partea istorica, dar zona este un pic neingrijita, nu e vina hotelului
    • Călătorie de plăcere
    • Grup
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 3 nopți

    zona

    camerele conform pozelor, curatenie, personal amabil

    Sejur în noiembrie 2023

  • Comentariu trimis pe 1 noiembrie 2023

    8,0
    Un sejur plăcut, dacă vrei sa vizitezi Istanbulul.
    • Călătorie de plăcere
    • Grup
    • Cameră Deluxe dublă sau twin
    • A stat 4 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Nu exista televizoare in camera, baia puțin mică (însă așa cred ca sunt toate băile in Turcia), într-adevăr (așa cum am văzut și in alte comentarii), micul dejun nu este unul dintre cele mai bogate, însă consider ca este suficient. In fiecare dimineața am avut oua fierte și omleta, diverse tipuri de brânza, salata de vinete, iaurt, gemuri, ciocolata tartinabila, lapte rece, ceai, cafea, un fel de șunca, salata, legume, doua tipuri de cereale (de porumb și cu cacao), diverse semințe și câte doua feluri de patiserii/prăjiturele. Dintre acestea ai putut sa te servești la micul dejun.

    Personalul este foarte prietenos, patul este confortabil, iar grădina pe care o au este Draguța. Poți savura un ceai, o cafea la aer. De asemenea ne-au ajutat cu transportul de la și pana la aeroport. Am avut o mașina tip Mercedes Vito, in spate amenajată cu 4 scaune fata in fata in fata, de piele, tip fotoliu (foarte comode), televizor, geamuri fumurii, o atmosfera foarte plăcută!

    Sejur în octombrie 2023

Rezultate 1 – 25

Echivalăm prețurile
Echivalăm prețurile
Preţuri mici • Fără comisioane de rezervare • Găsiţi mai ieftin? Vom rambursa diferenţa!

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: