Se primært indhold

Søg efter hoteller i Saint-Aulaye

Vælg datoer for at se de seneste priser og tilbud på hoteller i Saint-Aulaye

Saint-Aulaye – 10 hoteller og andre overnatningssteder

Filtrér efter:

Antal stjerner
Karakter

Logis Hotel Du Champ De Foire

Hotel i Saint-Aulaye

Logis Hotel Du Champ De Foire ligger i Saint-Aulaye og har en have, fælles opholdsområde, en terrasse og restaurant. Her er roomservice og en pengeautomat samt gratis wi-fi overalt.

Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 8,0
Meget godt - Det synes tidligere gæster, 112 anmeldelser
Fra
ISK 10.800
1 nat, 2 voksne

Le Bois Du Mas

Saint-Aulaye

Le Bois Du Mas ligger i Saint-Aulaye i regionen Aquitaine og tilbyder indkvartering med gratis wi-fi og gratis privat parkering. Der er også en mikrobølgeovn, samt kaffemaskine og kedel.

Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 9,4
Fabelagtigt - Det synes tidligere gæster, 7 anmeldelser
Fra
ISK 13.954
1 nat, 2 voksne

LE Doux Nid La Classique

Saint-Aulaye

LE Doux Nid La Classique ligger 38 km fra Bourdeilles Castle i Saint-Aulaye og tilbyder indkvartering med opholdsområde. Der er et fuldt udstyret privat badeværelse med bruser og en hårtørrer.

Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 9,9
Enestående - Det synes tidligere gæster, 18 anmeldelser
Fra
ISK 12.960
1 nat, 2 voksne

L'Hôtel du Périgord

Aubeterre-sur-Dronne (Tæt på Saint-Aulaye)

L'Hôtel du Périgord ligger i Aubeterre-sur-Dronne, 35 km fra Bourdeilles Castle, og har en sæsonåben udendørs swimmingpool, en have og en terrasse samt gratis privat parkering.

Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 8,8
Fremragende - Det synes tidligere gæster, 161 anmeldelser
Fra
ISK 16.070
1 nat, 2 voksne

Les Chantours, Domaine naturel arboré et fleuri de15 hectares

Saint-Antoine-Cumond (Tæt på Saint-Aulaye)

Les Chantours, Domaine naturel arboré et fleuri de15 hectares ligger 34 km fra Bourdeilles Castle. Overnatningsstedet har gratis wi-fi og gratis privat parkering.

Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 9,5
Enestående - Det synes tidligere gæster, 129 anmeldelser
Fra
ISK 14.515
1 nat, 2 voksne

Grange Bleuet

Aubeterre-sur-Dronne (Tæt på Saint-Aulaye)

Grange Bleuet ligger i Aubeterre-sur-Dronne og har gratis wi-fi. Gæsterne kan nyde godt af en have, et fælles opholdsområde og en terrasse.

G
Ghita
Fra
Danmark
Vi kunne lide alt. Beliggenheden. Selve indretningen. Værten. Alt
Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 9,6
Enestående - Det synes tidligere gæster, 143 anmeldelser
Fra
ISK 18.900
1 nat, 2 voksne

Chateau de Bellevue B&B et Appartements avec Piscine saisonal chauffée et Chambres partout climatisées

Saint-Avit (Tæt på Saint-Aulaye)

Chateau de Bellevue B&B et Appartements avec Piscine saisonal chauffée et Chambres partout climatisées har udsigt til en have, gratis wi-fi og gratis privat parkering og ligger i Saint-Avit, 48 km fra...

Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 9,3
Fabelagtigt - Det synes tidligere gæster, 141 anmeldelser
Fra
ISK 19.872
1 nat, 2 voksne

Le Patio Bleu

Saint-Romain (Tæt på Saint-Aulaye)

Le Patio Bleu ligger i Saint-Romain, 37 km fra Bourdeilles Castle, og har en udendørs swimmingpool, en have og en terrasse samt gratis privat parkering.

Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 9,7
Enestående - Det synes tidligere gæster, 13 anmeldelser
Fra
ISK 17.214
1 nat, 2 voksne

La Chesnaie

Bonnes (Tæt på Saint-Aulaye)

La Chesnaie ligger i Bonnes med pooludsigt. Her er en sæsonåben udendørs swimmingpool, en have og en terrasse. Der er også gratis wi-fi. Dette overnatningssted privat pool og gratis privat parkering.

Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 9,5
Enestående - Det synes tidligere gæster, 16 anmeldelser
Fra
ISK 17.483
1 nat, 2 voksne

Barque Fleurie Esprit Rétro, Jardin & Parking Privé

Aubeterre-sur-Dronne (Tæt på Saint-Aulaye)

35 km fra Bourdeilles Castle og 47 km fra Périgueux Golf Course ligger Barque Fleurie Esprit Rétro, Jardin & Parking Privé. Her er en have og gratis wi-fi.

Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 9,2
Fabelagtigt - Det synes tidligere gæster, 8 anmeldelser
Fra
ISK 31.247
1 nat, 2 voksne
Se alle 10 hoteller i Saint-Aulaye

De mest bookede hoteller i Saint-Aulaye og omegn i den seneste måned

Se alle

Populært blandt gæster der har booket hoteller i Saint-Aulaye

Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 8,0
Meget godt - Det synes tidligere gæster, 112 anmeldelser

Populært blandt gæster der har booket hoteller i Aubeterre-sur-Dronne

Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 8,8
Fremragende - Det synes tidligere gæster, 161 anmeldelser

Bedste hoteller med morgenmad i Saint-Aulaye og omegn

Se alle

La Chesnaie

Hotel i Bonnes
Morgenmadsmuligheder
Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 9,5
Enestående - Det synes tidligere gæster, 16 anmeldelser

La Chesnaie ligger i Bonnes med pooludsigt. Her er en sæsonåben udendørs swimmingpool, en have og en terrasse. Der er også gratis wi-fi. Dette overnatningssted privat pool og gratis privat parkering.

Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 9,5
Enestående - Det synes tidligere gæster, 129 anmeldelser

Les Chantours, Domaine naturel arboré et fleuri de15 hectares ligger 34 km fra Bourdeilles Castle. Overnatningsstedet har gratis wi-fi og gratis privat parkering.

Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 9,3
Fabelagtigt - Det synes tidligere gæster, 141 anmeldelser

Chateau de Bellevue B&B et Appartements avec Piscine saisonal chauffée et Chambres partout climatisées har udsigt til en have, gratis wi-fi og gratis privat parkering og ligger i Saint-Avit, 48 km fra...

Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 9,7
Enestående - Det synes tidligere gæster, 13 anmeldelser

Le Patio Bleu ligger i Saint-Romain, 37 km fra Bourdeilles Castle, og har en udendørs swimmingpool, en have og en terrasse samt gratis privat parkering.

La Maison Catalpa' French Farmhouse' franske Farmhouse ligger 5 minutters kørsel fra Saint-Aulaye og 10 minutters kørsel fra Saint-Privat-des-Prés.

Château de La Renaudie har udsigt til en have, gratis wi-fi og gratis privat parkering og ligger i Saint-Privat-des-Prés, 36 km fra Bourdeilles Castle.

Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 9,0
Fabelagtigt - Det synes tidligere gæster, 1 anmeldelse

Maison Charentaise ligger i Les Essards, 42 km fra Bourdeilles Castle, og har en have, et fælles opholdsområde og grillfaciliteter på stedet.

Lemoniegites

Hotel i Lemonie
Morgenmadsmuligheder
Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 9,5
Enestående - Det synes tidligere gæster, 13 anmeldelser

Lemoniegites ligger i Lemonie i Poitou-Charentes med Bourdeilles Castle indenfor 41 km og tilbyder indkvartering med gratis wi-fi, en legeplads, en bar og gratis privat parkering.

Budgethoteller i Saint-Aulaye og omegn

Se alle
Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 9,6
Enestående - Det synes tidligere gæster, 7 anmeldelser

Gîte Rural Charentais ligger i Les Essards, kun 42 km fra Bourdeilles Castle. Her er gratis cykler, en have, grillfaciliteter og gratis wi-fi.

Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 9,3
Fabelagtigt - Det synes tidligere gæster, 13 anmeldelser

Superbe appartement calme ligger i Chenaud, Poitou-Charentes og har en have. Dette overnatningssted med aircondition ligger 44 km fra Bourdeilles Castle.

Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 8,6
Fremragende - Det synes tidligere gæster, 30 anmeldelser

Maison Saint Jacques ligger i Aubeterre-sur-Dronne, 36 km fra Bourdeilles Castle og 48 km fra Périgueux Golf Course, og har restaurant og udsigt til byen.

Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 8,2
Meget godt - Det synes tidligere gæster, 44 anmeldelser

Grand Fonteneau ligger i Saint-Romain, 41 km fra Bourdeilles Castle og 50 km fra Hirondelle Golf Course, og tilbyder indkvartering med gratis wi-fi og have med en terrasse og udsigt til søen.

Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 8,2
Meget godt - Det synes tidligere gæster, 40 anmeldelser

Le Cabin Charbonnaud ligger i Laprade. Her er en terrasse, gratis wi-fi og udsigt til en have. Overnatningsstedet ligger 35 km fra Bourdeilles Castle og har en have samt gratis privat parkering.

Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 10
Enestående - Det synes tidligere gæster, 2 anmeldelser

Gite du Chateau De La Renaudie ligger i Saint-Privat-des-Prés. Her er en udendørs swimmingpool, gratis wi-fi og udsigt til en have. Dette feriehus har privat pool, have og gratis privat parkering.

Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 9,6
Enestående - Det synes tidligere gæster, 8 anmeldelser

Au cœur de la nature Le cerf ligger i Saint-Vincent-Jalmoutiers og har en sæsonåben udendørs swimmingpool og en have. Overnatningsstedet har aircondition og ligger 38 km fra Bourdeilles Castle.

Karakter ud af 10 ifølge gæsternes vurdering 9,4
Fabelagtigt - Det synes tidligere gæster, 46 anmeldelser

Au coeur de la nature Les cocottes ligger i Saint-Vincent-Jalmoutiers og har gratis wi-fi samt udsigt til en have. Dette feriehus har privat pool, have og gratis privat parkering.

Flere steder at udforske, flere veje at gå