Hoppa till innehållet

Sök efter hotell i Setti Fatma

Välj datum för att se de senaste priserna och erbjudandena på hotell i Setti Fatma

Setti Fatma – 7 hotell och andra boenden

Anpassa sökningen efter:

Stjärnor
Recensionsbetyg

Guest House Tigminou

Setti Fatma

Guest House Tigminou har en trädgård, en terrass och en restaurang och erbjuder boende i Setti Fatma med gratis WiFi och utsikt över bergen.

Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 9,3
Fantastiskt - Vad tidigare gäster tyckte, 114 recensioner
Pris från
€ 49,21
1 natt, 2 vuxna

Au Bord de l'Eau

Setti Fatma

Detta BB ligger omgivet av Oued-floden i Ourika-dalen och erbjuder gratis Wi-Fi, en gemensam lounge med öppen spis samt en terrass. Internationella och marockanska rätter erbjuds på hotellet.

Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 9,4
Fantastiskt - Vad tidigare gäster tyckte, 173 recensioner
Pris från
€ 510
1 natt, 2 vuxna

yagour hebergement

Setti Fatma

Yagour hebergement ligger i Setti Fatma och erbjuder boende med utsikt över bergen samt en trädgård, en terrass och en restaurang. Det finns gratis WiFi i alla utrymmen.

Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 8,2
Mycket bra - Vad tidigare gäster tyckte, 7 recensioner
Pris från
€ 40,50
1 natt, 2 vuxna

auberge gite de jeunesse les Cascades

Setti Fatma

Auberge gite de jeunesse les Cascades ligger i Setti Fatma och erbjuder boende med utsikt över bergen samt en terrass. Det finns gratis WiFii alla utrymmen.

Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 8,8
Utmärkt - Vad tidigare gäster tyckte, 31 recensioner
Pris från
€ 35,64
1 natt, 2 vuxna

The best apartments of Ourika valley

Setti Fatma

The best apartments of Ourika valley ligger i Setti Fatma och erbjuder boende med gratis WiFi och en trädgård med en solterrass och bergsutsikt.

R
Rickard
Från
Sverige
Väldigt hjälpsamma och trevliga värdar
Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 8,9
Utmärkt - Vad tidigare gäster tyckte, 46 recensioner
Pris från
€ 48,23
1 natt, 2 vuxna

Hôtel Restaurant ASGAOUR

Amlouggui (nära Setti Fatma)

Hôtel Restaurant ASGAOUR ligger i Amlouggui och erbjuder boende med en terrass. Bland faciliteterna på detta boende finns en restaurang, rumsservice och en 24-timmarsreception samt gratis WiFi.

Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 8,0
Mycket bra - Vad tidigare gäster tyckte, 146 recensioner
Pris från
€ 24,38
1 natt, 2 vuxna

Ourika Atlas Tigmi

Ourika (nära Setti Fatma)

Ourika Atlas Tigmi ligger i Ourika. Detta hotell med 4 stjärnor har luftkonditionerade rum med gratis WiFi och eget badrum. Här finns även en trädgård.

Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 8,1
Mycket bra - Vad tidigare gäster tyckte, 220 recensioner
Pris från
€ 34,65
1 natt, 2 vuxna

Tazart Lodge

Marrakech (nära Setti Fatma)

Tazart Lodge ligger i Marrakech och erbjuder en gemensam lounge och en restaurang. Detta boende erbjuder tillgång till en balkong, ett pingisbord, gratis privat parkering och gratis WiFi.

K
Koch
Från
Sverige
Trevligt, rent, fräscht. Snäll farbror som drev stället.
Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 9,0
Fantastiskt - Vad tidigare gäster tyckte, 115 recensioner
Pris från
€ 78,82
1 natt, 2 vuxna

Boutique Guesthouse Dar Zohra, Atlas Mountain Views, Ourika Valley

Marrakech (nära Setti Fatma)

Boutique Guesthouse Dar Zohra, Atlas Mountain Views, Ourika Valley ligger i Marrakech, 50 km från Bahia-palatset, och erbjuder boende med en trädgård, gratis privat parkering, en gemensam lounge och...

L
Lennart
Från
Sverige
Ett mycket fint och välskött hotel med underbar personal!!
Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 9,5
Enastående - Vad tidigare gäster tyckte, 194 recensioner
Pris från
€ 115,50
1 natt, 2 vuxna

laurier Rose Hostel

Ourika (nära Setti Fatma)

Laurier Rose Hostel ligger i Ourika och har en trädgård och en terrass. Alla rum har balkong med utsikt över staden.

Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 9,9
Enastående - Vad tidigare gäster tyckte, 20 recensioner
Pris från
€ 44,56
1 natt, 2 vuxna
Visa alla 7 hotell i Setti Fatma

Hotell med flygplatstransfer i Setti Fatma

Visa alla
Flygplatstransfer (kostar extra)
Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 8,9
Utmärkt - Vad tidigare gäster tyckte, 373 recensioner
Från € 34 per natt
Flygplatstransfer
Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 8,0
Mycket bra - Vad tidigare gäster tyckte, 146 recensioner
Från € 29,25 per natt
Flygplatstransfer (kostar extra)
Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 8,9
Utmärkt - Vad tidigare gäster tyckte, 502 recensioner
Flygplatstransfer (kostar extra)
Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 9,6
Enastående - Vad tidigare gäster tyckte, 55 recensioner
Från € 38,25 per natt
Flygplatstransfer (kostar extra)
Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 8,7
Utmärkt - Vad tidigare gäster tyckte, 149 recensioner
Från € 85 per natt
Flygplatstransfer (kostar extra)
Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 8,3
Mycket bra - Vad tidigare gäster tyckte, 171 recensioner
Från € 32 per natt
Flygplatstransfer (kostar extra)
Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 9,5
Enastående - Vad tidigare gäster tyckte, 79 recensioner
Från € 50 per natt
Flygplatstransfer (kostar extra)
Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 9,4
Fantastiskt - Vad tidigare gäster tyckte, 5 recensioner
Från € 86,78 per natt

De mest bokade hotellen i Setti Fatma och närliggande områden den senaste månaden

Visa alla

Populärt bland gäster som bokar hotell i Amlouggui

Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 8,0
Mycket bra - Vad tidigare gäster tyckte, 146 recensioner

Populärt bland gäster som bokar hotell i Ourika

Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 8,1
Mycket bra - Vad tidigare gäster tyckte, 220 recensioner

Populärt bland gäster som bokar hotell i Ourika

Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 10
Enastående - Vad tidigare gäster tyckte, 3 recensioner

Populärt bland gäster som bokar hotell i Marrakech

Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 6,3
Ganska bra - Vad tidigare gäster tyckte, 3 recensioner

Populärt bland gäster som bokar hotell i Ourika

Populärt bland gäster som bokar hotell i Timichi

Populärt bland gäster som bokar hotell i Marrakech

Populärt bland gäster som bokar hotell i Ourika

Populärt bland gäster som bokar hotell i Ourika

Populärt bland gäster som bokar hotell i Timichi

Budgethotell i Setti Fatma och i närheten

Visa alla
Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 8,9
Utmärkt - Vad tidigare gäster tyckte, 281 recensioner

La Perle de l'Ourika ligger i Ourika och erbjuder en säsongsöppen utomhuspool, en trädgård, en gemensam lounge och en terrass.

Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 8,1
Mycket bra - Vad tidigare gäster tyckte, 220 recensioner

Ourika Atlas Tigmi ligger i Ourika. Detta hotell med 4 stjärnor har luftkonditionerade rum med gratis WiFi och eget badrum. Här finns även en trädgård.

Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 8,8
Utmärkt - Vad tidigare gäster tyckte, 12 recensioner

3A Retreat Lodge ligger i Ourika och har trädgårdsutsikt, en restaurang, en snackbar, en trädgård, en terrass, en grill och en gemensam lounge. Det finns gratis WiFi.

Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 10
Enastående - Vad tidigare gäster tyckte, 1 recension

Gite Imouzar ligger i Iabassene. Som gäst på gite Imouzar kan du njuta av en kontinental frukost. Flygplatsen (Marrakech Menara flygplats) ligger 94 km bort.

Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 9,0
Fantastiskt - Vad tidigare gäster tyckte, 115 recensioner

Tazart Lodge ligger i Marrakech och erbjuder en gemensam lounge och en restaurang. Detta boende erbjuder tillgång till en balkong, ett pingisbord, gratis privat parkering och gratis WiFi.

Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 9,9
Enastående - Vad tidigare gäster tyckte, 20 recensioner

Laurier Rose Hostel ligger i Ourika och har en trädgård och en terrass. Alla rum har balkong med utsikt över staden.

DAR LAHCEN - Terrace & Mountain View ligger i Ourika och erbjuder boende med en balkong och gratis WiFi. Detta semesterhus har 1 terrass med utsikt över trädgården, 2 sovrum och 1 fullt utrustat kök.

Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 8,3
Mycket bra - Vad tidigare gäster tyckte, 3 recensioner

La Perle Ourika Valley Guest House ligger i Ourika och erbjuder utsikt över bergen, gratis WiFi och gratis privat parkering. Alla boendeenheter har luftkonditionering och en platt-tv.

De bästa hotellen med frukost i Setti Fatma och i närheten

Visa alla
Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 8,0
Mycket bra - Vad tidigare gäster tyckte, 146 recensioner

Hôtel Restaurant ASGAOUR ligger i Amlouggui och erbjuder boende med en terrass. Bland faciliteterna på detta boende finns en restaurang, rumsservice och en 24-timmarsreception samt gratis WiFi.

Gite Oussalem timichi ligger i Timichi i regionen Marrakech-Safi, och erbjuder boende med gratis WiFi och gratis privat parkering samt tillgång till ett bubbelbad.

Gite ousalem timichi ligger i Timichi och erbjuder 3-stjärnigt boende med en trädgård, en terrass och en restaurang. Hotellet har bubbelbad, rumsservice och gratis WiFi i alla utrymmen.

Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 10
Enastående - Vad tidigare gäster tyckte, 3 recensioner

La Kasbah d'Ourika - Hôtel Restaurant & Spa ligger i Ourika och har en utomhuspool, ett fitnesscenter, en trädgård och en restaurang.

Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 9,5
Enastående - Vad tidigare gäster tyckte, 194 recensioner

Boutique Guesthouse Dar Zohra, Atlas Mountain Views, Ourika Valley ligger i Marrakech, 50 km från Bahia-palatset, och erbjuder boende med en trädgård, gratis privat parkering, en gemensam lounge och...

Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 6,0
Ganska bra - Vad tidigare gäster tyckte, 1 recension

Green Ourika Haven Relax Among Mountains Nature har en trädgård, en terrass och en restaurang och erbjuder boende i Ouigrane med gratis WiFi och utsikt över staden.

Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 8,1
Mycket bra - Vad tidigare gäster tyckte, 19 recensioner

Ourika Valley Haven - Breathe, Relax, Unwind ligger i Ourika och erbjuder en trädgård, en terrass och en restaurang. Boendet erbjuder utsikt över bergen och floden.

Betyg på en skala upp till 10, baserat på gästbetyg 9,6
Enastående - Vad tidigare gäster tyckte, 11 recensioner

Amlougui House ligger i Amlouggui och erbjuder boende med utsikt över staden samt en gemensam lounge och en terrass. Det finns gratis WiFi.

Fler platser att se, på fler sätt

  • Hotell nära Marrakech Menara flygplats

    Mellanlandning? Ankomst sent på kvällen? Tidigt morgonflyg? Hitta ett hotell nära flygplatsen.
  • Hotell i Marocko

    Vill du utforska mer av Marocko? Hitta hotell i alla delar av landet!
  • Hotell i Essaouira

    Vill du förlänga din resa eller tittar du bara? Prova Essaouira – det är ett populärt val bland många resenärer!
  • Hotell i Tanawha

    Vill du förlänga din resa eller tittar du bara? Prova Tanawha – det är ett populärt val bland många resenärer!
  • Hotell i Marrakech

    Ta en titt på hotell i Marrakech och upplev mer av Marocko.
  • Hotell i Tanger

    Ta en titt på hotell i Tanger och upplev mer av Marocko.
  • Hotell i Marrakech-Safi

    Leta utanför Setti Fatma och upptäck mer av Marrakech-Safi.