2. Η.Α.Ε. κριτικές ξενοδοχείων

«Κατώτερη των προσδοκιών.»
    • Γκρουπ
    • Μικρό Δίκλινο Δωμάτιο
    • Έμεινε 1 βράδυ

Το δωμάτιο δεν ήταν καθαρό όπως φαινόταν στις φωτογραφίες. Υπήρχαν τρίχες και λεκέδες στα σεντόνια και επίσης το πιο τραγικό ήταν ότι δεν είχαμε πετσέτες. Όταν έκανα την κράτηση για ένα μικρό δίκλινο δωμάτιο έλεγε ότι συμπεριλάμβανε λευκά είδη, αλλά όταν φτάσαμε μας είπε ο οικοδεσπότης πως δεν παρέχονται πετσέτες και ακόμη και να θέλαμε να τις πάρουμε επί πληρωμή δεν υπήρχε η δυνατότητα καθώς όπως μας είπε ήταν όλες απλυτες . Ακόμη το ίντερνετ δεν είχε καθόλου καλό σήμα στο δωμάτιο και έπρεπε να βγαίνουμε και να καθόμαστε στο σαλόνι για να πιάσουμε σήμα. Επίσης το βράδυ είχε αρκετή φασαρία στο σαλόνι που ήταν δίπλα στο δωμάτιο, καθώς υπήρχαν ενοχλητικοί επισκέπτες που δε σέβονταν τον χώρο. Τέλος κατά την άφιξη μας στο κτίριο δέχτηκαμε κατά την είσοδο μας έλεγχο από την αστυνομία, καθώς υπάρχει 24ωρη φύλαξη και έπρεπε να περάσουμε από τον πρώτο όροφο να υποστούμε έλεγχο διαβατηρίων και να αναφέρουμε τις μέρες παραμονής στο κτίριο. Τέλος η τιμή σε σχέση με τις παροχές ήταν πολύ υψηλή.

Ο οικοδεσπότης ήταν ευέλικτος και μπορέσαμε να κάνουμε τσεκ ιν μια ώρα νωριτερα από την προγραμματισμένη ώρα τσεκ ιν. Το hostel βρίσκεται στο 35ο όροφο ενός ουρανοξύστη κοντά στην περιοχή Dubai Marina, και επίσης είναι πολύ κοντά στα κτελ του Ντουμπάι, μόλις δύο στάσεις με το λεωφορείο για όσους ταξιδεύουν.

Έμεινε: Ιούνιος 2024