2. Comentarii despre hoteluri în Albania

8,8

• Comentariu trimis pe 6 mai 2024

Nu recomand.
    • Suită Junior cu vedere la mare

Din păcate întreaga zonă ce se află la sud de Durres, de-a lungul țărmului a fost antropizată în mod exagerat, mult beton, multe clădiri înghesuite, fără parcări și total lipsită de spații verzi. Totul a fost construit haotic pentru turismul de masă. O zonă care peste ani o să gonească turiștii, nu cred că o să-i atragă. Hotelul Majestic se înscrie în această zonă de turism industrial, în acest context am privit cu amuzament cererea gazdelor de-a spune la micul dejun ce număr are camera noastră și mai ales să ni să rețină pașaportul pe toată durata sejurului și să așteptăm la plecare să se controleze camera pentru a se asigura că nu am făcut pagube. Probabil că au avut parte des de astfel de turiști, de proastă calitate.

Fiind un hotel pe malul Mării Adriatice în prima linie, am profitat de apusul de soare. O experientă de care noi, la Marea Neagră nu avem parte. Ne-am bucurat de promenada ce se află de-a lungul plajei, am profitat un pic și de piscina hotelului și ne-am bucurat că hotelul are o parcare privată. Micul dejun este acceptabil, dar departe de ce am am vazut în alte orașe din Albania.

Sejur în mai 2024

• Comentariu trimis pe 13 septembrie 2023

Pretul nu justifica tot ce ofera!
    • Cameră cvadruplă cu vedere parţială la mare

Este un hotel de 3 stele, nu de 4 stele. Micul dejun, inclus in pret, același in fiecare zi, nu prea diversificat. Piscina trebuie platita (10 euro/zi/ pers) ceea ce este foarte nepotrivit, mai ales ca si pretul achitat pe cazare a fost destul de ridicat. Accesul la hotel este greu, destul de complicat de gasit. Parcarea este mica, daca plecam cu masina, aveam emotii ca nu voi mai gasi loc de parcare.

Este un hotel situat pe malul marii, camera destul de incapatoare pentru o familie cu 2 copii

• Comentariu trimis pe 1 septembrie 2023

Sejurul extraordinar
    • Cameră dublă cu vedere la mare

ceva mai multa lumina pe holurile hotelului

Micul dejun variat , foarte bun , Locatia excelenta , langa mare , sezlongurile gratis

• Comentariu trimis pe 22 august 2023

Vacanta Durres
    • Suită Junior cu vedere la mare

Noi am avut rezevat un apartament cu 2 camere si nu ne-a placut ca dulapurile erau pe hol(in niciuna din camere nu era niciun dulap doar cele de pe hol), nu ne-a placut nu aveau placute pentru usa cu"dnd" speciale pentru doamnele de la curatenie ci veneau zilnic doamnele de la curatenie sa te intrebe daca doresti sau nu sa ti se faca curatenie. Un alt aspect neplacut au fost gandacei verzi, de altfel inofensivi dar care iti intrau in camera daca lasai seara geamul deschis si era neplacut sa ii gasesti pe pat. De asemenea baia nu se preta pentru un hotel de 4 stele deoarece mobilierul, gresia si faianta erau cam invechite. Micul dejun putea sa fie mai diversificat.

Ne-a placut foarte mult locatia si faptul ca hotelul era chiar pe plaja. Privelistea din camera era superba. Camerele au fost spatioase. Doamnele de la curatenie foarte amabile, la fel si cele de la receptie Ne-a placut si faptul ca sezlongurile erau incluse in pret.

• Comentariu trimis pe 26 iulie 2023

Vacanta
    • Suită Junior cu vedere la mare

Piscina cu taxa, șezlonguri îngrămădite, micul dejun același...nu diversificat.

Hotelul amplasat pe plaja, restaurantul curat, camerele mari!

• Comentariu trimis pe 22 iulie 2023

Fugiti
    • Cameră cvadruplă cu vedere parţială la mare

Atentie!Fara gluma: plaja cand te d-ai cu crema ai ocazia sa mai ungi vreo doi de langa tine.Ingramadeala !Mic dejun la fel in fiecare zi!Seara se ia curentul !Jale!!!!

Reastaurantul si mancarea!

• Comentariu trimis pe 28 septembrie 2022

mici probleme de comunicare

amplasarea aproape de plaja, cafea buna la terasa

• Comentariu trimis pe 23 august 2022

• Cameră cvadruplă cu vedere parţială la mare

Instalația sanitară foarte uzata Lipsa uscătorului de par Presiunea scazuta a apei la dus Pretul exorbitant pentru accesul la piscină Un zgomot asurzitor la etajul 5 a unei instalații de răcire

Personalul a fost amabil Curatenia si patul confortabil Locatia excelenta pentru copii, plaja curata Mancarea buna la pret accesibil Mic dejun acceptabil,nu foarte diversificat,e ok

• Comentariu trimis pe 20 august 2022

Slab micul dejun

Micul dejun

Cazarea,

• Comentariu trimis pe 11 august 2022

Locatie frumoasa
    • Suită Junior cu vedere la mare

Micul dejun cam sarac si acelasi in fiecare zi. Putea sa fie mai diversificat. Dar destul de ok per total.

Locatie frumoasa si curata, personal foarte amabil si mancarea foarte buna!! Am avut o problema cu AC-ul din camera dar s-a rezolvat in cel mai scurt timp dupa ce am anuntat la receptie.

• Comentariu trimis pe 11 august 2022

• Suită Junior cu vedere la mare

- baia veche - mic dejun foarte saracacios - putine prize in camere - in camere lipseau paharele si seiful, lucruri obligatorii pentru un hotel de 4 stele - sezlonguri si umbrele vechi/deteriorate

- camera curata si spatioasa - balcon imens cu vedere la mare - personal foarte amabil - plaja proprie cu sezlonguri gratuite - parcare proprie gratuita - hotelul este situat fix pe plaja

• Comentariu trimis pe 8 august 2022

• Cameră cvadruplă

Pozele din descriere sunt din filme. Camerele nu arată ca în poze, locația pare de 3 stele, nu de 4, mobilierul deteriorat, accesul la piscină se face contra cost. Nu recomand parcurgerea drumului dintr-o dată fără escală. Sunt 13 h de drum cu oprire la fiecare vamă și popasuri, în total peste 15 ore. La plecarea cu mașina tb făcută asigurare pt Bulgaria, la ei costă 50 €, în Macedonia 15€.

Locația lângă plajă, personal foarte amabil, prețuri bune, mai ieftin decât în România, mâncare bună, oameni civilizați. Șezlongurile sunt gratuite dacă ești cazat în hotelul de lângă plajă, altfel se plătesc, 4-5 euro / 2 șezlonguri cu umbrelă/zi.

• Comentariu trimis pe 6 august 2022

Excelent
    • Suită Junior cu vedere la mare

Apartament spațios, vedere la mare în plus plaja privata cu șezlonguri și umbrele.

• Comentariu trimis pe 28 iulie 2022

• Suită Junior cu vedere la mare

Piscina contra cost Multi vanzatori ambulanți pe plaja Lipsa cosurilor de gunoi Semnal wi-fi slab in hotel dar bun la recepție si pe o parte din plajă

Raport calitate preț Amabilitatea personalului Mancare buna

• Comentariu trimis pe 4 octombrie 2023

2,0
    Foarte prost
    • Cameră dublă cu vedere la mare

Mâncare proasta, camera deplorabila, m-am spălat cu apa rece, era un boiler in baie. Totul a fost groaznic.

Mi-a plăcut doar faptul ca era foarte aproape de mare. In rest … nimic.

• Comentariu trimis pe 29 iunie 2023

5,0
    Se putea mai bine
    • Suită Junior cu vedere la mare

Camere mici, balcon mic. Mancarea nesatisfacatoare...acelasi meniu, in FIECARE ZI...NIMIC DE SEZON.

Locatia aproape de plaja

Sejur în iunie 2023

• Comentariu trimis pe 19 august 2022

4,0
    Brand hotel Majestic pătat..
    • Cameră cvadruplă

Camera fara lumină pe timp de zi (geamul blocat de o construcție), foarte mică, fara balcon). In oferta camera avea 35 mp, in realitate maxim 20.

Aproape de plaja, parcare gratuita, mic dejun acceptabil,

• Comentariu trimis pe 26 iulie 2022

4,0
    O experienta nesatisfacatoare!
    • Suită Junior cu vedere la mare

Mobilier vechi! Frigider nefunctional! Boiler defect! Mic dejun foarte sarac!

Amplasarea locatiei! Mancarea de la restaurant!

• Comentariu trimis pe 24 iulie 2022

Evitati acest Hotel!
    • Suită Junior cu vedere la mare

Prezenta liliecilor in hotel!Mizeria din camera Receptionera(bruneta si slaba) Micul dejun foarte sarac, preturi foarte mari pt o statiune mizerabila Interiorul camerei groaznic(maxim 3 stele) scurgeri infundate, mobilier degradat, draperii rupte, etc

bucatarul restaurantului si ospatarii

Sejur în iunie 2022

• Comentariu trimis pe 13 iunie 2022

Țeapă! Scam!
    • Suită Junior cu vedere la mare

Sunt niște țepari! Rezervasem cu câteva săptămâni înainte de sejur! Pe booking scria că vom plăti la proprietate! Cu trei zile înainte de sejur, hotelul ne-a anulat rezervările fără nici un motiv serios! Bineînțeles că nu mai puteam să facem rezervare în altă parte, fiind prea târziu! Așa că am rezervat tot la ei, dar cu 60 de euro mai scump! Nu este exclus să fie o practică a lor, pentru a înșela clienții să plătească mai mult pe același sejur! În plus, descrierea camerelor este înșelătoare! Noi am rezervat două camere cu vedere la mare (full sea View)! Ei bine, una avea vedere parțială la mare! În mod normal camera asta ar fi trebuit să fie mai ieftină, însă ei au vându-o ca pe una care are vedere la mare, adică mai scump! Băile sunt foarte mici (cca. 1,5 m x 1,5 m)! Nu au cadă, cum în mod fals scrie pe booking, ci un duș murdar! Și uite așa, ne-au țepuit! În concluzie, feriți-vă de hotelul ăsta, că s-ar putea să aveți surprize neplăcute! Raportul calitate/preț este catastrofal! It is a scam! I had booked few weeks before our stay! On the booking it was written that we will pay at the property! Three days before our stay, the hotel canceled our reservations for no real reason! Of course we couldn't make a reservation elsewhere, being too late! So, we booked same rooms, but with 60 euros more expensive! It is not excluded to be a practice for them, in order to deceive the clients to pay more on the same rooms! Plus, the description of the rooms is misleading! We booked two rooms with full sea view! Well, one had a partial sea view! Normally this room should have been cheaper, but they sold it as a sea view room, meaning more expensive! The bathrooms are very small (approx. 1.5 m x 1.5 m)! They don't have a bathtub, as they falsely write on the booking, but a dirty shower! And this is how they stabbed us! As conclusion, beware of this hotel, because you might have bad surprises! Beware that you will pay much more than you will gain!

Poate faptul că se află pe plajă! The hotel is right on the beach

Sejur în iunie 2022

• Comentariu trimis pe 7 septembrie 2023