2. Comentarii despre hoteluri în Bulgaria

8,2

7,8

8,8

• Comentariu trimis pe 14 august 2023

Locatie excelenta, foarte aproape de plaja.
    • Cameră dublă cu luminator

Hotelul nu dispune de parcare, chiar daca este mentionat in aplicatie. Exista totusi parcare cu plata in vecinatatea hotelului.

Locatie aproape de plaja Personal amabil

• Comentariu trimis pe 20 iulie 2023

Satisfacator pentru pret si locatie.
    • Cameră Dublă Deluxe cu vedere la mare

Nu are parcare proprie, cabina de dus sparta, furtun dus rupt, nu are frigider in camera. Camera descrisa ca avand vedere la mare, in fapt marea se vedea doar dintr-o latura a balconului, din camera nici vorba.

Distanta fata de mare, marimea camerei, aer conditionat, comfortabil

• Comentariu trimis pe 22 august 2022

• Apartament cu vedere la mare

Baia. Mai trebuie înlocuite unele obiecte sanitare.

• Comentariu trimis pe 5 august 2022

Relaxant, lniștit. Ideal pentru familie .Costuri rezonabile .
    • Cameră Dublă Deluxe cu vedere la mare

Locație foarte centrala, aproape de plajă.

• Comentariu trimis pe 28 iunie 2022

Miros de umezeala Curățenia Camerele învechite

Prețul Plaja

Sejur în iunie 2022

• Comentariu trimis pe 31 august 2021

Un sejur frumos si linistit . Doua stele la bulgari bat lejer patru stele in Romania. Vom reveni ..
    • Apartament cu vedere la mare

Nu am avut mic dejun inclus, dar ... Masa se putea servi in atat la restaurantul hotelului, cat si in zona, la preturi foarte bune .

• Comentariu trimis pe 15 august 2021

• Apartament cu vedere la mare

Dacă ar fi renovate camerele, ar fi perfect. Baia arata destul de rău, curățenie...nu știu ce sa spun ca era praf pe jos. Camerele mari, frigider aveau, scaune, un balcon micuț. Ținând cont de prețul mic, și de bunul simt al personalului, nu pot da nota mica.

Hotelul foarte aproape de plaja și de faleza, de palatul reginei Maria, de restaurante și mici magazine cu diferite produse (cu preturi foarte ok) Restaurantul hotelului avea și el tot ce e nevoie (mancare și bautura), mai puțin hamsii 😁 Terasa restaurantului de la hotel foarte faina, cu vedere la mare, relaxanta. Personalul extraordinar, foarte amabili, ne-au ajutat cu orice nelămurire sau curiozitate am avut, mereu zâmbind! Ar trebui sa meargă o tura pe la colegii de la nisipurile de aur sa ii binedispună și pe ei!

• Comentariu trimis pe 5 august 2021

Ferestre mici.

Curățenia

• Comentariu trimis pe 31 iulie 2021

• Cameră dublă cu balcon

Nu are frigider în camera,și nu se face curățenie în timpul sejurului

Locație bună,camera mare

Sejur în iulie 2021

• Comentariu trimis pe 11 septembrie 2023

Un sejur plăcut si relaxant, odihnitor si liniștitor

Pernele sa le schimbați!

Camerele mari si amenajate adecvat, pozitia locației, aproape de plaja.

Sejur în septembrie 2023

• Comentariu trimis pe 4 septembrie 2023

3,0
    Prost.Nu știu bulgarii sa fie amabili.
    • Cameră dublă cu balcon

Nimic.Nu ai ferestre Aerul condiționat era deasupra capului.Pe balcon nu aveai nici o vedere(era undeva in spate.) Fiți atenți când dați drumul la apa.Au robinete separate(dacă copiii dau drumul la cel din dreapta se vor opări instant.Dati drumul la ce din stânga dumneavoastră,adică prindeți robinetul care se afla dreptul mâini stângi)Preparatile apa dumneavoastră. Fugiți de camera 106 Căutați plajă Makai, este 2o de leva șezlongul,dar este frumoasa.Parcarea este 10 leva toată ziua.Marjoritatea bulgarilor se comporta cu clienții de par ei ar fi angajații noștri.Nu recomand Balcic.

Nimic .

• Comentariu trimis pe 23 august 2023

Sejur excelent! RECOMAND!
    • Apartament cu vedere la mare

Apartamentul arata exact ca in fotografii.Locație aproape de plaja si de zona de luat masa.Apartamentul este spațios cu priveliște spre mare.Exista o parcare privată cu 10 leva /zi sigura.(si hotelul are o parcare dar a fost decizia mea sa parchez in parcare privata)Wi-fi disponibil din camera

• Comentariu trimis pe 22 august 2023

O stațiune și un hotel de buget, prețuri bune la cazare și la terase.
    • Apartament cu vedere la mare

Mi-ar fi plăcut să fie și mic dejun inclus. Automatul de plată al parcării nu permite plata cu telefonul, doar cu cardul wireless.

Amplasarea hotelului este foarte bună, am avut cel mai frumos apartament (Nr. 103) cu vedere la mare, pe colț. Peste drum este o parcare cu plată unde poți lăsa liniștit mașina, foarte dichisită, cu camere de luat vederi, automatul de plată aproape. De asemenea sunt 3 terase unde se mănâncă bine, meniurile sunt mai mari ca la noi, dar la același preț; ca și chilipir sunt midiile (în jur de 10 leva) dar primești o crăticioară serioasă, nu cala la noi unde primești câteva. Plaja principală a stațiunii este la 200 de metri, ceea ce este un plus nemaipomenit pentru hotel, majoritatea hotelurilor fiind în cealaltă parte a stațiunii, fiind o plăcere să îi vezi venind cu gentuțele de departe la plaja care este aproape de tine la acest hotel. Gazda este primitoare, o prezență agreabilă și zâmbitoare. Wifi-ul este acceptabil, routerul wireless este pe hol și mai poți da un restart manual cu ajutorul mufei de alimentare, dacă consideri că se mișcă greu. Hotelul este curat, amenajat cu gust, cochet iar apartamentul nostru a fost suficient pentru 5 persoane, o familie cu 3 copii mai mari. Am găsit un pat dublu, 2 paturi de o persoană și 2 fotolii pliabile, destul de confortabile la dormit. Aerul condiționat a funcționat în ambele camere, este gratuit și găsești foarte răcoare dacă îl pornești înainte de a pleca din apartament. La vreo 3 km. este un Lidl și poți completa necesarul pentru masa de dimineață sau de seară. Frigiderul a fost încăpător pentru nevoile noastre.

• Comentariu trimis pe 23 iulie 2023

Excelent, ne-a depășit așteptările...
    • Cameră dublă cu balcon și vedere la mare

Câteva aspecte nesemnificative în comparație cu lucrurile bune găsite la acest hotel... *Locația nu are parcare. Există un loc de parcare în apropiere, dar cu plată (2 leva /oră sau 10 leva/zi). *Lipsa unui televizor funcțional (exista TV în cameră, dar nu prindea decât un program de reportaje bulgărești)... *La camera 105 nu există geam, (doar un luminator, care în caz de vânt/ploaie trebuie să stea închis)...

Locația, curățenia, confortul... și un miros plăcut de curat-parfumat în tot hotelul, iar doamna de la recepție (care de fapt se ocupa și de curățenie), a fost foarte amabilă și chiar dacă nu știa românește s-a străduit să ne fie pe plac...

Sejur în iunie 2023

• Comentariu trimis pe 12 iulie 2023

• Apartament cu vedere la mare

Locatia foarte buna, la 5 minute de plajă si faleza. Se poate vedea marea de la balcon. A fost liniște.

Sejur în iunie 2023

• Comentariu trimis pe 5 iulie 2023

Foarte aproape de plaja.

• Comentariu trimis pe 4 iulie 2023

• Cameră dublă cu luminator

Prețul este exagerat la comoditățile oferite și gradul de uzură a camerei în general

Locație bună, aproape de plajă

• Comentariu trimis pe 12 septembrie 2022

4,0
    Nu mai revenim la aceasta locație !
    • Cameră dublă cu balcon și vedere la mare

Comunicare proastă cu personalul ! În toată perioada cât am stat, nu ne-au schimbat prosoapele, nu au făcut curățenie in camera, nu ne-au ridicat gunoiul.

Poziție foarte bună, aproape de plajă !

Sejur în septembrie 2022

• Comentariu trimis pe 24 august 2022

2,0
    Foarte prost
    • Cameră dublă cu luminator

Curatenia...!!! Nu s a luat gunoiul din camera pana am.plecat! Comunicarea receptionerei..!!! Aspectul hotelului! NIMIC!

Nu mi a placut nimic! La intrare te intampina un miros de vechi care se inteteste cu cat intri mai mult in hotel si o receptionera acra, care nu stie decat limba bulgara si la orice intrebare ii adresezi raspunde...,,ne snaiu".. Pana sa ajungi in camera, strabati un hol ingust dotat cu un minifrigider pentru toate camerele. La intrarea in camera...soc: o camera urat mirositoare, dar spatioasa, cu mobila veche si un tv cu tub, de pe vremea bunicilor, care NU FUNCTIONA! Baia, doata cu wc, chiuveta si o baterie de dus, boiler, care incalzeste apa dupa 4-5 ore. Nu m as mai caza aici nici gratis!!!

• Comentariu trimis pe 3 iulie 2022

4,0
    Dezamăgitor
    • Cameră dublă cu balcon și vedere la mare

Murdarie in camera, paianjeni la colturi,cada dus sparta,te dezechilibrai,lipsa frigider la camera, Pe Scaunul din camera nu puteai sa stai ca era slab,noroc ca au fost 2 nopti. Camera nu era cu vedere la mare precum am platit. Regret alegerea. In concluzie o fundatura.

Nimic

Sejur în iulie 2022

• Comentariu trimis pe 23 august 2021

Mic si cochet. Relaxant. Oaza in inima orasului.
    • Cameră dublă cu luminator

Prietenia personalului si aerul intim al hotelului si terasei care te fac sa te simti acasa, in familie. Mancarea foarte buna si ieftina.

Oamenii, locatia, vibratiile lor pozitive vb

• Comentariu trimis pe 23 august 2021

• Apartament cu vedere la mare

Locație foarte aproape de plajă, de centru, personal amabil, curățenie, confort. De abia aștept să revin și recomand cu încredere!

• Comentariu trimis pe 19 august 2021

• Apartament cu vedere la mare

Baia dezastru ( ușile de la cabina de duș rupte, rugină, colacul de la WC rupt). În camere mirosea a praf și țigară ( dacă s-ar fi spălat perdelele cred că s-ar mai fi schimbat mirosul).

Priveliștea de la geam frumoasă, camere mari, wi-fi bun. Faleza foarte aproape, cu terase unde puteai mânca pește și fructe de mare.

• Comentariu trimis pe 15 august 2021

• Cameră dublă cu balcon

Baia. Adresa a fost greu de gasit pe maps. Am pierdut 4 ore cautand-o.

Personalul este foarte amabil si mancarea este buna.

Sejur în august 2021

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: