2. Comentarii despre hoteluri în Bulgaria

Mâncarea, curățenia, confortul.

Sejur în iunie 2024

• Comentariu trimis pe 2 septembrie 2023

• Cameră twin cu acces gratuit la parcul acvatic

Singurul lucru care nu mi a placut a fost ca a trebuit sa platesc parcarea,100 leva(250 lei pt 5 nopti).Masina a fost parcata in parcarea hotelului.

Personal amabil,s a facut curat in fiecare zi,mancare multa,buna si diversificata,pentru toate gusturile.

• Comentariu trimis pe 30 iulie 2023

Perfect pentru familii cu copii mici si mari
    • Cameră twin cu acces gratuit la parcul acvatic

Intr-adevar apa la piscina copiilor e putin cam rece mai ales dimineata, iar la piscina caracatita e rece mai toata ziua, acolo e umbra dupa-amiaza.

Camera/baie curate, piscine curate, varietatea mancarurilor, chiar daca unele se repeta este imposibil sa nu gasesti ceva sa te saturi la o masa. Exista si suficienta verdeata atat in zona piscinelor, cat si spre parcare. Au mini-disco si diverse programe de divertisment seara, un mic loc de joaca la exterior.

• Comentariu trimis pe 5 iulie 2023

• Cameră twin cu acces gratuit la parcul acvatic

Curățenie,personalul de nota 10,mâncare proaspătă,multa și diversificata.Piscinele un punct forte.Un sejur reușit.

Sejur în iunie 2023

• Comentariu trimis pe 30 august 2022

• Cameră twin cu acces gratuit la parcul acvatic

Camera noastra a fost foarte mica, in corpul D, balconul minuscul, cred ca la origine era o camera tehnica sau ceva administrativ, nu pot sa cred ca a fost destinata turistilor. Nu am primit camere alaturate desi am specificat acest lucru, am primit camere in corpuri diferite de cladire, desi aveam cu noi 4 copii mici.

Proprietatea este ideala pt copii, mancarea este buna si gatita corect (a fost primul sejur all inclusive in care nu ne-am inbolnavit).

• Comentariu trimis pe 18 august 2022

Vacanta la acest hotel a fost conform asteptarilor, una reusita.
    • Cameră twin cu acces gratuit la parcul acvatic

Plaja proprie a hotelului, cu costul sezlongurilor si a umbrelei incluse in tariful sejurului. La fel si parcarea.

Hotelul se afla la 5 min de plaja si este compus din 4 corpuri de cladire. Cu toate acestea nu este un hotel foarte mare, restaurantul fiind suficient de spatios sa nu se formeze cozi. Hotelul este linistit nefiind amplasat chiar in centrul statiunii, unde este zgomot. Contrar celor citite despre acest hotel, mancarea este suficient de diversificata chiar daca meniul nu este schimbat complet in fiecare zi. Dar existand un numar mare de meniuri zilnice este perfect fezabil sa mananci altceva la fiecare masa. Si dau cateva exemple din intreg sejurul de 9 zile: carne de vita, carne de pui, carne de porc, carnati, snitele, 2-3 sortimente de peste, caracatita, scoici, calamar, orez cu legume, fasole, cartofi prajiti, cartofi natur, ciuperci, paste. pizza, legume pe gratar, ghiveci de legume, mazare, multe legume si fructe (5-6 sortimente), doua tipuri de supe/ciorbe la amiaza si seara, dimineata 10-15 combinatii de meniu, etc. Cam asta este impresia mea despre mancare. Camera a fost foarte spatioasa (30-32 mp) referindu-ma la cea cu pat pentru un copil. La fel si baia. Mobilierul si mocheta nu sunt state of the art dar sunt ok. Paturile au saltele foarte confortabile. Cearsafurile au fost schimbate o data pe parcursul sejurului iar prosoapele in fiecare zi, desi nu le lasam jos. Curatenie zilnic. Exista 4 piscine (2 pentru adulti si 2 pentru copii mici) si o zona cu topogane (centrul atractiei). La piscine se poate crea ceva aglomeratie. Plaja este cu nisip foarte fin, aproape nu am vazut scoici si este gratis, daca nu doresti sezlong si umbrela, iar daca doresti costa 10 leva de obiect. Poti inchiria si un singur obiect. Intrarea in apa este foarte lina iar pe plaja nu se face aglomeratie. Parcarea din fata hotelului este mica (20-25 masini) iar masinile care nu incap sunt parcate in alte locatii apropiate de hotel. Cea din fata hotelului este pazita, restul nu cred. Pretul este de 10 leva pe zi. Managementul hotelului pastreaza standardul acestui hotel la 4 stele.

Sejur în august 2022

• Comentariu trimis pe 12 august 2022

Bine
    • Cameră twin cu acces gratuit la parcul acvatic

Atitudinea execrabila a celui de la security vis-a-vis de parcarea masinii in ziua sosirii. Slaba calitate a bauturilor...dar probabil e firesc pt un all inclusive. Distanta fata de plaja(10 min) si view ul inexistent.

Curatenia, camera spatioasa, spectacolele de seara, parcare inchisa si proprie.

Sejur în august 2022

• Comentariu trimis pe 1 august 2022

Frumos!
    • Cameră twin cu acces gratuit la parcul acvatic

Nu mi-a placut mancarea ,era cam aceeasi in fiecare zi.

Mi-a placut ca era curat,pesronalul amabil,toboganele si piscina!

• Comentariu trimis pe 27 iulie 2022

Hotel conform descrierii
    • Cameră twin cu acces gratuit la parcul acvatic

Mancarea putea fi mai diversificata.

Hotel exact ca in prezentare, aproape de plaja, topogane perfect functionale, personal amabil.

• Comentariu trimis pe 26 iulie 2022

• Cameră twin cu acces gratuit la parcul acvatic

Mi ar fi plăcut sa fie fructe la snack-bar.

Curatenia Personalul Mărimea camerei Distanta pana la plaja

• Comentariu trimis pe 16 iulie 2022

• Cameră twin cu acces gratuit la parcul acvatic

Nu mi-a placut comportamentul personalului de la receptie ,ar putea zambi mai mult , ar lasa o impresie mai buna La masa de amiaza ar putea fi mai multe feluri de mancare. Destul de slabuta amiaza , cina a fost diversificata . Se poate si mai bine

Curatenia

• Comentariu trimis pe 1 septembrie 2021

Mâncarea repetitiva

Curățenia și Aqua Park-ul

• Comentariu trimis pe 29 august 2021

Acceptabil
    • Cameră twin cu acces gratuit la parcul acvatic

Mâncarea a fost destul de limitata și repetitiva, toate preparatele sunt condimentate cu condimentele lor. Personalul de la parcare și Paza sunt de o nesimțire incredibila!

Locul de joaca pentru copii destul de variat!

• Comentariu trimis pe 22 august 2021

Mancarea

• Comentariu trimis pe 19 august 2021

• Cameră twin cu acces gratuit la parcul acvatic

Personalul ar trebuie să se implice mai mult. Baia mirosea urât de la canalizare . Curățenia era superficial! Băuturile erau de proasta calitate.

Piscinele superbe! Mâncare diversificata și gustoasă. La 5 minute de plajă.

• Comentariu trimis pe 17 august 2021

Bine
    • Cameră twin cu acces gratuit la parcul acvatic

Curățenia în camere lasă de dorit ,mâncarea nediversificata,iar băuturile incropite cu apa☹☹

Piscina

• Comentariu trimis pe 12 august 2021

• Cameră twin cu acces gratuit la parcul acvatic

Mâncarea nu a fost wow și mai greu cu locul de parcare … In momentul in care faceți rezezervarea trebuie sa sunați și sa rezervati un loc de parcare… In rest totul inregula

Hotel Ok, topogane Ok , personal Ok

• Comentariu trimis pe 8 august 2021

Super ok
    • Cameră twin cu acces gratuit la parcul acvatic

Apa din piscina celor mici era f rece, ar trebuii sa fie încălzită cumva, măcar dimineața. La ora 9 se ocupa șezlongurile cu prosoape chiar dacă posesorii prosoapelor apar la ora 12, sau nu apar deloc. O alta pb ar fi programul de închidere al piscinei( ora18) topoganele se opresc de la ora 17 pt toată lumea ceea ce nu este f ok, măcar pt cei mici ar putea sa le lase încă o ora.

Raport calitate-preț super ok, stafful de treaba, mâncare destul de variata, camera curată, oarecum normal pt 4 stele.

• Comentariu trimis pe 7 august 2021

• Cameră twin cu acces gratuit la parcul acvatic

Carnea era gătita cu condimentele lor, cartofii congelați ce nu erau gătiți suficient, crochete de peste congelate, supele foarte sărate, micul dejun a fost acelasi in cele 4 zile in care am luat micul dejun .La snack bar chiar nu am gasit nimic de mancare pentru copil... A fost dificil sa găsesc ceva de mâncare pentru copilul de 5 ani.

Parcul Acvatic, curatenia, personal ok

• Comentariu trimis pe 5 august 2021

Pentru familie cu copii mici
    • Apartament de familie (2 adulți + 2 copii) cu acces gratuit la parcul acvatic

Personalul de la pool bar,șeful de sala,Personalul din parcare(foarte supărați ca nu am ieșit din parcare la ora 12.00 și am mai întârziat 45 minute) .Acestia nepoliticosi cu romanii. Mâncare gustoasa dar cam aceeași în fiecare zi...Parcarea minuscula pentru câte spatii de cazare detin.In aparenta sigura pentru cei ce vin cu mașini scumpe.

TOPOGANELE SI CURATENIA !Ambele nota 10

• Comentariu trimis pe 8 mai 2024

Minunată vacanță am avut !
    • Cameră twin cu acces gratuit la parcul acvatic

Totul a fost minunat! Copilul a fost foarte încântat , noi la fel , mâncarea excepțională, oameni amabili , locație foarte frumoasă, curată pe placul nostru .. într-un cuvânt : minunat! Revenim cu drag !!

Sejur în mai 2024

• Comentariu trimis pe 6 octombrie 2023

• Cameră twin cu acces gratuit la parcul acvatic

Foarte curat,mâncarea foarte bună și multă. În fiecare seară era spectacol...jocuri în timpul zilei cu animatori. Abia așteptăm să ne întoarcem anul viitor.

• Comentariu trimis pe 8 septembrie 2023

Totul a fost perfect.

Cele 4 piscine și aqua park-ul au fost pe măsura așteptărilor. Recomand familiilor cu copii mici și nu numai. Mâncarea alta în fiecare seară și pentru toate gusturile : pui, vita, porc, peste, fructe de mare, etc

• Comentariu trimis pe 2 septembrie 2023

• Cameră twin cu acces gratuit la parcul acvatic

Foarte curat. Mancarea diversificata. Aqua park.

Sejur în septembrie 2023

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: