2. Γερμανία κριτικές ξενοδοχείων
  3. Ομόσπονδο Κρατίδιο Βερολίνου κριτικές ξενοδοχείων
  4. Βερολίνο κριτικές ξενοδοχείων
  5. Κριτικές για το Leonardo Hotel Berlin Mitte

Σχόλια του Leonardo Hotel Berlin Mitte Αυτή είναι η επίσημη κατηγορία αστέρων που έχει αποδοθεί στο κατάλυμα από ανεξάρτητο τρίτο μέρος - την Hotelstars Union. Το κατάλυμα συγκρίνεται με βάση τα πρότυπα του κλάδου και αξιολογείται για την τιμή, τις παροχές και τις προσφερόμενες υπηρεσίες. Χρησιμοποιήστε την κατηγορία αστέρων για να επιλέξετε κατάλυμα!

Bertolt Brecht Platz 4, Mitte, 10117 Βερολίνο, Γερμανία

8,8

7,8

• Υποβολή σχολίου: 19 Φεβρουαρίου 2024

8,0
    «Ευχάριστη, σε κεντρικό ήσυχο σημείο, ανακαινισμένα και πεντακάθαρα δωμάτια. Πρόβλημα συνδεσιμοτήτας.»
    • Επαγγελματικό ταξίδι
    • Μεμονωμένος ταξιδιώτης
    • Comfort Δωμάτιο

Το ότι για να φτάσω στο δωμάτιο, αφού ακόμη και η μετρίου μεγέθους βαλίτσα μου δε χωρούσε σε αυτό, έπρεπε να την αφήσω στο διάδρομο έξω από το μπάνιο, με αποτέλεσμα να πέφτω συνεχώς πάνω της και το πέρασμα να είναι στενάχωρο. Επίσης, δεν έπιανε καθόλου το σήμα wifi στο δωμάτιο, ούτε καν στο διάδρομο του ξενοδοχείου (3ος όροφος, δωμάτιο 327). Αυτό ήταν το πιο σοβαρό, από τα λίγα που δε μου άρεσαν, ειδικότερα διότι ταξίδευα για δουλειά και για να μιλήσω έπρεπε να κατέβω στο ισόγειο ή να βγω στο δρόμο.

Το πρωινό ήταν πολύ καλό, πλούσιο, με ωραίες και πρωτότυπες γεύσεις, καλό καφέ και αρκετά φρέσκα προϊόντα. Το προσωπικό ήταν ευχάριστο και ιδιαίτερα ευγενικό.

• Υποβολή σχολίου: 23 Ιανουαρίου 2024

• Superior Δίκλινο Δωμάτιο

Τα μαξιλάρια ήταν άβολα . Λίγο κρύο το δωμάτιο

Όλα ήταν πολύ ωραία , το δωμάτιο, η θέα , το πρωινό.

Έμεινε: Ιανουάριος 2024

• Υποβολή σχολίου: 26 Αυγούστου 2023

7,0
    «Ήταν καλά, θα μπορούσε να ήταν καλύτερα για τα χρήματα που διαθέσαμε!!»
    • Comfort Δωμάτιο

Αρχικά δεν είχε καθόλου σήμα και το wifi ήταν πολύ κακό!!! Επιπλέον κάθε 20 λεπτά όταν άναβες το air condition έκανε πολύ θόρυβο με αποτέλεσμα να το κλείνεις γιατί δεν μπορούσες να κοιμηθείς !

Ήταν καθαρά!

Έμεινε: Αύγουστος 2023

• Υποβολή σχολίου: 12 Αυγούστου 2023

• Μεμονωμένος ταξιδιώτης
    • Comfort Δωμάτιο

Δεν υπήρχε άνεση στο δωμάτιο, ένα μείον στο πρωινό, είναι που σου μαζεύουν τα πιάτα πριν τελειώσεις το πρωινό. Άσχημο αυτό.

Καθαριότητα, πρωινό

Έμεινε: Αύγουστος 2023

• Υποβολή σχολίου: 1 Αυγούστου 2023

• Παρέες φίλων

Τίποτα όλα καλά

Πολύ καθαρό και κοντά σε συγκοινωνίες Εξαιρετική τοποθεσία

Έμεινε: Ιούλιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 5 Φεβρουαρίου 2023

• Comfort Δωμάτιο

Δεν πήραμε πρωινό γιατί 20 ευρώ/άτομο μας φανηκε τσιμπημενο ακόμα και για Βερολίνο

Πολύ καλή τοποθεσία , πεντακάθαρο, η θέα του δωματίου δεν ήταν καλή αλλά υπάρχουν και μπροστινά δωμάτια με θέα στο ποτάμι. πήγαμε Βερολίνο με το τρένο, αποσταση 3min με τα ποδια από u-bahn και s-bahn, μια στάση απόσταση από τον κεντρικό σταθμό τρένων , 2min από Friedrichstrasse Palast όπου παρακολουθήσαμε μια καταπληκτική παράσταση. Στη γύρω περιοχή έχει πάρα πολλές επιλογές σε εστιατόρια, μπαρ. Θα ξαναπηγαίναμε.

Έμεινε: Φεβρουάριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 4 Ιανουαρίου 2023

«Εξαιρετικό»
    • Comfort Δωμάτιο

Ίσως θα μπορούσε να είναι λίγο πιο ευρύχωρο το δωμάτιο - ιδίως ο διάδρομος της εισόδου.

Η τοποθεσία (κοντά στο νησί των μουσείων, τον πύργο της τηλεόρασης και σε σταθμό τρένων), η καθαριότητα και το ευγενικό προσωπικό

Έμεινε: Ιανουάριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 16 Μαΐου 2022

«Αγενής και επιθετική υπάλληλος στο πρωινό»
    • Comfort Δωμάτιο

Στο πρωινό της Κυριακής εργαζόταν μια υπάλληλος με μαύρα μαλλιά και πλεξουδα, πολύ αγενής και επιθετική. Μας άλλαξε τραπέζι γιατί λέει ήταν 4αρι(ενω ήταν δύο 2αρια που είχαν ενώσει οι ίδιοι), με τρόπο πολύ επιθετικό, νεύρα και μάλιστα ενώ της είπα ότι περιμένω τον σύζυγο και θα έρθουμε σε λίγο, πήγε να πάρει με τα χέρια της τον δίσκο μου με ύφος και τσίτα νεύρα. Της είπα να αφήσει τον δίσκο μου από τα χέρια της, να χαλαρώσει (γιατί εκεί που είμασταν κουλ και χαλαροί στην εκδρομή μας, μας τσίτωσε άνευ λόγου) και να περιμένει όπως της είπα 1 λεπτό να έρθει ο σύζυγος. Τελικά, πήγαμε σε άλλο τραπέζι και μετά από μισή ώρα που σηκωθήκαμε να φύγουμε, το άλλο τραπέζι ήταν ακόμα άδειο. Πολύς ντόρος και εκνευρισμός για το τίποτα, για κάτι που στην ουσία δεν έχεις δικαίωμα να το κάνεις. Ο πελάτης μπορεί να καθήσει όπου θέλει.

Η τοποθεσία, δίπλα στο ποτάμι, 200μ από την στάση friedrich strase(κεντρική), ανάμεσα σε πολλά μπαρ, εστιατόρια και pub. Νόστιμο πρωινό, με αρκετό χώρο και εξωτερική βεράντα. Πολύ άμεσα ζεστό νερό στο ντουζ. Ωραίο μπάνιο, καλό ίντερνετ, εξυπηρετική reception.

Έμεινε: Μάιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 2 Μαΐου 2022

Καθουλου ανετα κρεβατια/μαξιλαρια

Τοποθεσια Φιλικο προσωπικο

Έμεινε: Μάιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 22 Απριλίου 2022

Πολύ καλό
    • Comfort Δωμάτιο

Η γειτονιά δεν είναι οικιστική αλλά κέντρου. Ασφαλής πολύ, απλά δεν βρίσκεις τις γραφικές καφετέριες και bistro

Μας άρεσε η τοποθεσία όσο αφορά επίσκεψη σε κέντρο και μουσεία και σταθμό.

Έμεινε: Απρίλιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 31 Μαρτίου 2022

«Σούπερ! Το συστήνω ανεπιφύλακτα»

Δε μου άρεσε το ότι δεν ήταν στην τιμή το πρωινό ενώ πληρώσαμε 85€ το βράδυ

Ήταν σε κεντρικό σημείο

Έμεινε: Μάρτιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 8 Μαρτίου 2022

«Ικανοποιητικό.»
    • Comfort Δωμάτιο

Δυστυχώς, το κρεβάτι (δύο μονά ενωμένα) ήταν εξαιρετικά άβολο, όπως και τα μαξιλάρια. Το κρεβάτι δεν ήταν επίπεδο, με τα δυο ενωμένα στρώματα να είναι πιο ψηλά σε κάποια σημεία ενώ πιο χαμηλά στην άλλη τους πλευρά. Τα μαξιλάρια αντίστοιχα δεν είχαν ενιαία δομή αλλά ηταν σα να αποτελούνται από περισσότερα τμήματα. Επίσης, η θέρμανση του δωματίου δεν ήταν ομοιόμορφη στον κυρίως χώρο και στο μπάνιο, όπου η θερμοκρασία ήταν αρκετά πιο χαμηλή. Τέλος, νωρίς το πρωί ακούγονταν αρκετοί θορυβοι και ομιλίες από το προσωπικό έξω από το δωμάτιο.

Το ξενοδοχείο βρίσκεται σε πολύ καλό σημείο, πολύ κοντά σε όλα τα σημαντικά αξιοθέατα. Το δωμάτιο ήταν πεντακάθαρο και ωραία διακοσμημένο. Είχε επίσης όλες τις αναμενόμενες παροχές και δεν μας έλειψε κάτι.

Έμεινε: Μάρτιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 22 Δεκεμβρίου 2021

• Comfort Δωμάτιο

Δεν βρήκαμε κάτι να μην μας αρέσει!!!

Είναι στο καλύτερο σημείο της πόλης. Όποιος θέλεις να ταξιδέψει στο Βερολίνο είναι μια από της καλύτερες επιλογές. Super πρωινό , καθαρό, ζεστό και ενώ βρίσκεται στο κέντρο είναι πολύ ήσυχο.

Έμεινε: Δεκέμβριος 2021

• Υποβολή σχολίου: 22 Δεκεμβρίου 2021

Πολύ καλό
    • Comfort Δωμάτιο

Πολύ καλή τοποθεσία, μέσα μεταφοράς πολύ κοντά, καθαρό όμορφο, ολα τα μουσεία πολύ κοντά, πας και με τα πόδια ευγενικό προσωπικό όλα καλά θα εμενα ξανά, super!!!

Έμεινε: Δεκέμβριος 2021

• Υποβολή σχολίου: 13 Φεβρουαρίου 2024

«Άριστο ξενοδοχείο»
    • Επαγγελματικό ταξίδι
    • Comfort Δωμάτιο

Το πρωινό 22€ /άτομο θεωρώ πως είναι πολύ ακριβό .

Άριστη καθαριότητα . Το ξενοδοχείο είναι σε πολύ στρατηγικό μέρος φτάνεις σχεδόν όλα τα αξιοθέατα και τα μέρη ενδιαφέροντος με τα πόδια .

• Υποβολή σχολίου: 25 Ιανουαρίου 2024

• Comfort Δωμάτιο

Δεν μας άρεσε η αίθουσα του πρωινού. Είναι μικρή και στενή για την εξυπηρέτηση τόσο μεγάλου ξενοδοχειου. Την πρώτη μέρα κατεβήκαμε για πρωινό στις 8.30 π.μ. και γινόταν ενας χαμός. Περιμέναμε στη σειρά να σερβιριστούμε κανένα 10λεπτο. Πρώτη φορά μας έτυχε αυτό σε ξενοδοχείο.. Νομίζω οι υπεύθυνοι θα πρέπει να το δουν λιγο αυτό..

Η τοποθεσία του ξενοδοχείου είναι πολύ καλή και κεντρική. Είναι κοντα σε σταθμό τρένου.

Έμεινε: Ιανουάριος 2024

• Υποβολή σχολίου: 29 Δεκεμβρίου 2023

• Comfort Δωμάτιο

Μείναμε 4 βράδια και δεν μας άλλαξαν από μόνοι τους τα σεντόνια και τις πετσέτες.... Το πρωινό ήταν καλό και πλούσιο αλλά κάθε μέρα το ίδιο ακριβώς σε επιλογές.... Το δωμάτιο ήταν υπερβολικά μικρό και ο κλιματισμός τον είχαν στον αυτόματο οπότε δεν μπορούσες να τον ρυθμίσεις εσύ όπως θέλεις... Επίσης δεν υπήρχε καμία μα απολύτως καμία ηχομόνωση στα δωμάτια με αποτέλεσμα να μην υπάρχει η απαραίτητη ησυχία για να ηρεμήσεις...

Το πρωινό ήταν καλό και πλούσιο και η τοποθεσία ήταν ιδανική κοντά στα περισσότερα αξιοθέατα και κοντά σε σταθμό τρένου.

Έμεινε: Δεκέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 11 Δεκεμβρίου 2023

• Superior Δίκλινο Δωμάτιο

Τα στρώματα δεν ήταν καθόλου βολικά- άνετα και όταν έχεις ταξιδέψει σε μια πόλη για να περιηγήθεις και είσαι όλη μέρα σε αναζητηση της πόλης ,θέλεις όταν πας στο δωμάτιο σου να μπορείς να ξεκουραστείς!

Έμεινε: Δεκέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 16 Μαΐου 2023

«Super διαμονή σε Leonardo»
    • Comfort Δωμάτιο

Η τοποθεσία είναι εξαιρετική, απέναντι ακριβώς από στάση μετρό και προαστιακού, μπορείς με τα πόδια να πας σε πολλά κοντινά αξιοθέατα, δίπλα στον ποταμό, σε απόσταση αναπνοής από το νησί των μουσείων, με καλά εστιατόρια κοντά, με αγορά, ακίνδυνη περιοχή. Το ξενοδοχείο άριστο, άψογο προσωπικό, εξαιρετικό πρωινό. Πάλι εκεί θα πάω αν επιστρέψω στην πόλη.

Έμεινε: Μάιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 24 Φεβρουαρίου 2023

«Εξαιρετικό»
    • Comfort Δωμάτιο

Το μόνο που έχω να σχολιάσω είναι ότι έλειπαν κάποια απαραίτητα πχ body lotion ,βαμβακι στο μπάνιο ή ότι δεν υπήρχε ανεφοδιασμός σε καφέ κλπ για να χρησιμοποιήσουμε την καφετέρια του δωματίου.οταν βεβαιΑ ζήτησα καφέ τσάι ασφαλώς και ήρθαν. Και ότι δεν είχαμε θέα στο δωμάτιο.

Είναι σε εξαιρετική τοποθεσία,βολεύει πάρα πολύ σχεδόν σε όλα που θέλεις να δεις.ηταν πεντακάθαρο και ευγενικοί και πρόθυμοι όλοι στο προσωπικό.ξεχωριζω τον κ.τζουλιους που συμπτωματικά και μας υποδέχθηκε και μας αποχαιρέτησε. Ευγενεστατος πρόθυμος με χαμόγελο αυθεντικό σου δημιουργεί θετική αύρα για την πόλη που επισκέπτεσαι.το ίδιο και ο κύριος που καθάριζε το δωμάτιο μας προθυματατος σε κάτι μικρό που του ζητησαμε.το πρωινό άξιζε με το παραπάνω τα χρήματα του, ποιοτικό καθαρό περιβάλλον σέρβις!επίσης και τα κορίτσια στο μπαρ πρόθυμα και ευγενικά,αν και έκλειναν σε πέντε λεπτά είχαν διάθεση να εξυπηρετησουν. Σίγουρα θα το ξαναεπισκεπτομουν!

Έμεινε: Φεβρουάριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 19 Ιουλίου 2022

• Comfort Δωμάτιο

Αρκετα ακριβο, λογικη τιμη μεχρι 140 € με πρωινο.

Η τοποθεσια αριστη, το προσωπικο αριστο, πολυ λειτουργικο μπανιο.

Έμεινε: Ιούλιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 14 Ιουνίου 2022

«Εξαιρετική διαμονή. Φοβερή τοποθεσία, δίπλα σε όλα!»
    • Comfort Δωμάτιο

Φοβερή τοποθεσία. Καθαριότητα. Όλα τέλεια!

Έμεινε: Ιούνιος 2022

Οι επισκέπτες σχολίασαν και αυτά τα καταλύματα: