2. Comentarii despre hoteluri în Finlanda

8,8

8,9

• Comentariu trimis pe 23 martie 2023

• Cameră King

- Lipsa unui dulap în care să îți poți aranja hainele, din păcate a trebuit să stăm cu lucrurile mai mici în rucsaci, iar hainele mai voluminoase le-am pus pe umerașe. - Pe televizor deși scria că se poate face conexiunea cu telefonul din păcate nu a funcționat și în cele 3 nopți rezervate nu am putut accesa nici Netflix-ul, nici Youtube-ul iar programele, foarte puține la număr erau doar în limba finlandeză. - Se mai poate insista la curățenie, foarte mult praf peste tot în cameră și baie. - Având în vedere faptul că pe jos este gresie și parchet niste papuci de casă consider că sunt esențiali, mai ales într-un hotel de 4 stele, iar noi din păcate nu am primit deși am văzut că erau camere unde se puneau. Noroc că am călătorit cu ai noștri. - Sistemul de încălzire este îngrozitor. Temperatura maximă pe care o poți seta este de 23 de grade Celsius pe termostat însă pe parcursul nopții probabil printr-o setare standard se oprea la 21-22 de grade. A fost frig iar temperatura cu siguranță era sub 21 de grade Celsius, lucrăm în turism de mulți ani și nu ne poate înșela nimeni la acest capitol. - Cafeaua de la micul dejun, a fost cea mai oribilă pe care am băut-o vreodată. Nu se pretează locației și micului dejun oferit. - Sâmbătă, micul dejun se servește începând cu 07:30 iar noi a trebuit să facem check-out-ul la ora 07:00. Am comunicat acest aspect la recepție cu o zi înainte și am solicitat două pachete pentru micul dejun. Deși am transmis că nu avem alergii, intoleranțe etc. pe lângă un fruct și un biscuite am primit două sandvișuri vegane probabil din supermarket cu roșii deshidratate, pastă de pește care nu au fost deloc pe placul nostru. Am fi apreciat mult mai mult un sandviș clasic.

- Amplasarea hotelului. - Camerele mari, spațioase și liniștite. - Patul foarte foarte confortabil. - Sistemul de iluminare. - În ziua check-in-ului am ajuns la hotel în jur de ora 11 pentru a ruga personalul de la recepție să ne permită să ne lăsăm rucsacii grei cu care am călătorit, iar recepționerul ne-a oferit o cameră care era gata. Am apreciat enorm gestul și dorim să-i mai mulțumim frumos încă o dată și pe această cale. -Majoritatea personalului foarte drăguț. - Micul dejun diversificat.

Sejur în martie 2023

• Comentariu trimis pe 28 ianuarie 2024