2. Γαλλία κριτικές ξενοδοχείων

7,6

8,4

• Υποβολή σχολίου: 2 Απριλίου 2024

2,0
    «Η πιο άσχημη εμπειρία της ζωής μου 🥲»
    • Επαγγελματικό ταξίδι
    • Μεμονωμένος ταξιδιώτης
    • Comfort Δίκλινο Δωμάτιο με 2 Μονά Κρεβάτια

1) Πρώτο και σημαντικότερο : Πρέπει να ενημερώσουν τους πελάτες για τους κανόνες του ξενοδοχείο πριν κλείσουν κάποιο δωμάτιο στο Booking . 2) Όταν φτάνεις στο ξενοδοχείο σου δεσμεύουν ένα ποσών των 150€ για εγγύηση όταν . Δηλαδή , μετά που έχεις πληρώσει είδη μέσω Booking για το δωμάτιο . Αυτά είναι έξτρα χρήματα . Για φανταστείτε , αν κάποιος άνθρωπο που για διάφορους λόγους δεν έχει αλλά χρήματα στην κάρτα του εκείνη την στιγμή …. Τι θα πρέπει να γίνει με αυτόν τον άνθρωπο και με τα χρήματα του….?! Και στο φινάλε και εγώ που τα πλήρωσα δεν θα έπρεπε να γνωρίσω τις κανόνες πριν κλείσω δωμάτιο σ’αυτο το ξενοδοχείο? 3) Ένα ξενοδοχείο τεσσάρων αστέρων οφείλει να έχει ευγενικό προσωπικό(αν δυσκολεύετε να βρει επαγγελματίες ) . 4) Υποδοχή από τον ρεσεψιονίστ : Ο υπάλληλος ήταν ένα νέο αγόρι ( Victor ) το όνομα του. Με ενημερώνει μόλις φτάνω ότι πρέπει να πληρώσω την εγγύηση. Τον ρώτησα ξαφνιασμένη και πολύ ευγενικά, γιατί θα πρέπει να πληρώσω ένα τέτοιο ποσών, από τη στιγμή που έχω είδη πλήρωση το δωμάτιο ?! Μου απαντάει με ύφος καρδιναλίων : ότι αυτές είναι οι κανόνες και τις φτιάχνει ο manager και όχι αυτός. Αν δεν πληρώσετε την δεν σας δίνω το δωμάτιο». - Τι γίνετε με τα λεφτά σε περίπτωση που δεν με βρίσκεται σύμφωνη, αυτό δεν είναι κάποιο λάθος δικό μου, πρέπει να μου επιστραφούν πίσω τα χρήματα ! - «Αχ, όχι λέει, αυτό είναι αδύνατον». Εννοείται ότι μετά από μια κουραστική μέρα και τέτοια υποδοχή δεν θέλει και πολύ ο άνθρωπος να χάσει την διάθεση. * Τελικά οι Γάλλοι έχουν πολύ ελλείψει ευγένειας και κουλτούρας όσο και να προσπαθήσουν να μας πείσουν για το αντίθετο. ✅Για μένα ήταν η χειρότερη εμπειρία της ζωής μου, και δεν είναι λίγα τα χρόνια που ταξιδεύω, όπως και τα μέρη που έχω επισκεφτεί , είτε ήταν για διακοπές με τον σύζυγο μου, είτε αν ήταν λόγο της δουλειάς μου . Θα μείνει μια άσχημη ανάμνηση. Κρίμα 🥲

Η καθαριότητα

Έμεινε: Μάρτιος 2024