2. Comentarii despre hoteluri în Franţa
  3. Comentarii despre hoteluri în Provence - Alpi - Coasta de Azur
  4. Comentarii despre hoteluri în Nisa
  5. Comentarii despre Holiday Inn Express - Nice - Grand Arenas, an IHG Hotel

Comentarii pentru Holiday Inn Express - Nice - Grand Arenas, an IHG Hotel 3 stele

165 Boulevard René Cassin , Arénas, 06200 Nisa, Franţa

8,5

8,4

• Comentariu trimis pe 9 octombrie 2023

• Cameră Queen standard

Experienta oribila la check in. In jurul orei 15 un domn ,aflat la serviciul de check in a verificat rezervarea/platile/documentele etc si ne-a comunicat ca totul este in regula dar trebuie sa asteptam 10 min sa fie "gata camera". Am asteptat aproape o ora, timp in care domnul nu parea sa aiba vreo treaba si nici sa il deranjeze cu ceva prezenta noastra iar in final a trebuit sa ne adresam altei persoane pentru a ne face formalitatile de cazare.

Locatia aproape de aeroport.

Sejur în octombrie 2023

• Comentariu trimis pe 11 mai 2023

• Cameră standard

Salteaua patului este denivelată, micul dejun este sărăcăcios . În ultima zi, la preparate calde nu au avut decât cârnăciori 🙄, au uitat să cumpere ouă🫣

Camera este drăguță .

Sejur în mai 2023

• Comentariu trimis pe 7 mai 2023

• Superior Twin Beds Room

Personalul de la receptie neprofesionist, nu a gasit rezervarea desi am aratat confirmarea si nr de rezervare, nu stia sa foloseasca POS ul pt plata cu cardul, nu intelegea care e numele si care e prenumele de pe CI si de pe rezervare. Asa persoana incapabila nu am mai intalnit la nici un hotel. Nu era frigider in camera si nici uscator de par. Spatiul pt mic dejun extrem de redus pt capacitatea hotelului si a nr de oaspeti cazati. Mic dejun putin, limitat , personal putin la debarasat si la curatenie.

Pozitia aproape de gara si de aeroport, camera curata, paturi confortabile.

Sejur în mai 2023

• Comentariu trimis pe 28 aprilie 2023

• Cameră Queen standard

Mic dejun care poate fi imbunatatit, iar sala unde se serveste micul dejun este mica si este foarte mare inghesuiala.

Locatia foarte buna, langa aeroport, cu mijloace de transport (tramvai si bus) chiar langa hotel. Desi este langa sosea, este foarte buna izolat fonic, nu se aude nimic. Personal foarte amabil.

• Comentariu trimis pe 18 aprilie 2023

• Cameră standard

micul dejun a fost bun dar este acelasi in fiecare zi, ar trebui un pic diversificat, sunt aceleasi produse in fiecare zi.Daca stai doar o noapte e ok , dar daca stai mai multe nopti , atunci nu e ok. Mancarea este buna , nimic de comentat doar putina diversitate sa nu se repete aceleasi produse in fiecare zi.

Micul dejun foarte bun calitativ, e suficient dar e acelasi in fiecare zi.

• Comentariu trimis pe 2 aprilie 2023

foarte frumos

micul dejun

hotelul, curatenia

• Comentariu trimis pe 1 ianuarie 2023

Hotel bun, dar se putea si mai bine pentru banii pe care ii platesti.
    • Cameră Queen standard

Personalul nu prezinta acea politete specifica frantuzeasca. Desi am platit 5 nopti, dupa prima noapte cartela de la camera s-a dezactivat, am ramas blocati in lift cu bebelus si carucior la etajul 2, noi avand camera la etajul 3. Nu au fost prezentate scuze, nimic. A 2 a zi, cartela se dezactiveaza din nou. Am anuntat lipsa uscatorului de par din camera, nu l-am vazut nici pana la plecare, desi mi s-a transmis ca se va verifica si se va aduce. In plus receptionerul parea foarte convins ca eu nu am vazut acel uscator, desi i-am explicat ca nu anuntam ca lipseste daca nu ma asiguram ca e asa. Fierul de calcat era prezent doar de forma, nu se putea utiliza avand arsuri pe talpa, riscai sa iti arzi hainele.Lipsa papucilor de camera, un mare minus, lipsa unui frigider in camera, lipsa unei perii de curatat toaleta, lipsa instructiunilor de utilizare a sistemul de incalzire o mare problema. Noaptea chiar daca il lasai pornit pe 24 de grade, mai mult de 21 nu se atingea, fiind reglat din sistemul central, in schimb ziua se ducea pana la 24. Micul dejun foarte slab, acelasi in fiecare zi, pentru cineva care sta doar o noapte e ok, dar pentru un sejur mai mare e o problema. Aceste era compus din oua care se doreau a fi omleta dar care erau crude si carnati ca si mancare calda, croissante pentru cafea, 2 tipuri de sunca si branza topita plus iaurt si lapte cu cereale. In 5 zile doar in una singura au existat fructe. Desi era afisata politica prosoapelor curate aceasta nu se respecta, acestea erau schimbate zilnic indiferent ca le lasai pe jos sau pe blat cum era specificat. Este frustrant sa ajungi duminica seara, la ora 21.30 si sa nu ti se ofere din partea hotelului o apa la 0.5 litri de 30 de centi maxim sticla, cum se procedeaza la alte hoteluri, sau sa fi intrebat daca ai nevoie de ceva, tinand cont ca eram acolo si cu un bebelus. Desi am vorbit in franceza si am cerut sa mi se vorbeasca in franceza, receptionera tot o tinea in engleza.

Amplasarea hotelului, langa aeroport, linie de tramvai, gara feroviara si rutiera. Posibilitatea de a avea plecarea mai tarziu fara a plati in plus. Camera mare, spatioasa, curata, baie mare fara cada. Micul dejun intre 6.30 si 10.30. Antifonarea camerelor, desi foarte aproape de aeroport si linia de tren, nu se auzea galagie in camera. Foarte multe prize in camera pentru incarcat telefonul. Existenta unui mic fotoliu si a unei mese. Un hotel bun ca amplasare si daca nu exista multe pretentii, hotelul este unul nou, cu finisaje moderne.

Sejur în decembrie 2022

• Comentariu trimis pe 6 mai 2022

Acceptabil
    • Cameră Queen standard

Micul dejun foarte slab atât calitativ cât și cantitativ. Același tip de mâncare zilnic, nimic nou iar dacă ajungi după ora 9 riști să nu mai găsești mâncare. Păcat.

Amplasarea hotelului excelentă, lângă stații de tramvai sau tren, foarte bine antifonat, curățenie exemplară.

• Comentariu trimis pe 11 octombrie 2021

• Cameră Queen standard

Am ajuns spre seară, și am vrut sa servim masa...din păcate era un singur angajat și la recepție și la bar ....încerca el sa se descurce , dar nu avea cum....așa ca am așteptat circa 15minute și am renunțat. În baie apa curgea foarte tare la chiuvetă pe jos....am anunțat dimineața la recepție , și după amiazaam găsit reparat: un prosop pus care sa preia apa...M-am uitat eu și trebuia doar strâns acolo sun chiuvetă, așa că am reparat! Cred ca este doar un hotel de tranzit pentru aeroport!!!

Poate doar parcarea pentru mașină...

Sejur în octombrie 2021

• Comentariu trimis pe 11 mai 2024

A fost totul ok
    • Cameră standard queen cu o canapea extensibilă

Nu e neapărat, dar aș sugera mai multe legume ( roșii castraveți )

Am ajuns târziu și obosiți și băieții de la recepție au fost niște drăguți; ne-au ajutat cu camera, a venit și ne-a așezat chiar și canapeaua extensibila ; deși am rezervat 2 adulți + 1 copil, ne-au primit și cu fetița de 3 ani ( era târziu și eram f obosiți ) au fost foarte înțelegători și drăguți ! Parcarea gratuită la subsol ! Patul mare ( eu am dormit cu copii) soțul pe canapeaua extensibila ! A fost totul ok ! Mic dejun bun !

Sejur în mai 2024

• Comentariu trimis pe 16 aprilie 2024

6,0
    Plăcut
    • Specialty Room

Nu ne-au pus hartie igienica Mancarea a fost aceeasi sau nu era aproape deloc si uitau sa aduca Nu mi-a placut aproape deloc acest hotel…

Camera a fost curata

Totul excelent !

• Comentariu trimis pe 9 octombrie 2023

Un sejur excelent
    • Cameră Queen standard

Cred că nota pe care am acordat-o spune totul. Un hotel foarte curat, bine amplasat, foarte aproape de aeroport, cu stație de tramvai chiar lângă hotel, cu legături foarte bune către centrul orașului și zona de promenadă. Personalul foarte drăguț, curățenia în cameră a fost făcută exemplar, izolare fonică foarte bună, micul dejun bun (nu foarte diversificat, dar cu ingrediente de bună calitate).

Sejur în octombrie 2023

• Comentariu trimis pe 4 iulie 2023

6,0
    Plăcut
    • Cameră Queen standard

Pret exagerat pt ceea ce ofera. Parcare cu plata sub hotel care nu apartine de hotel si costa 22 euro pe noapte extra. La mic dejun farfuriile nu erau spalate doar sterse cu servetel. Copiii sunt considerati adulti, deci plata extra.

Camera curata

• Comentariu trimis pe 10 mai 2022

Foarte frumos

Totul a fost ok

Foarte aproape de aeroport si de statiile de trasport public

• Comentariu trimis pe 8 mai 2022

• Cameră standard

Mic dejun de hotel de 1 stea.Nici prajitor de paine nu avea.Iar tavile cele 2, cu mezel si branza, erau aproape goale

Apropierea de aeroport, pt.ca venisem seara tarziu si eram in tranzit

• Comentariu trimis pe 3 mai 2022

5,0
    oribil
    • Cameră Queen standard

am facut rezervarea la hotel prin booking.com. am platit sejurul cu cardul oe care il am adaugat in contul meu booking.com. am facut plata in avans. totul ok pana am ajuns la receptie. check in ul se face dupa ora 15:00. suntem o familie cu un copil de 1 an si 2 luni, am venit cu bagajele din cannes, unde am stat 5 zile in vacanta si am ales acest hotel fiind aproape de aeroport si ne ajuta a doua zi cand aveam zborul. am ajuns in jurul orei 14:00, camera nu era gata, am lasat bagajele si am plecat in Nisa sa vizitam. ne am intors in jurul orei 20:00. au refuzat sa i dea camera sotului pana nu a platit 3 euro (bani pe care ii puteam achita la check out) eu stand cu copilul afara si rugandu l pe el sa urce cu bagajele. in fine, am achitat si am cerut camera. au refuzat sa ne dea camera acum pe motiv ca trebuie sa le dam cardul visa sa il scaneze si sa il aibe pentru extra charge daca e nevoie. e pentru prima data cand ni s a cerut asa ceva. am sunat la booking.com si ni s a comunicat ca au sunat la proprietate (nu au sunat ca doar eu eram in receptie) si ne au spus ca asta e politica hotelului. asa ca nu am avut niciun ajutor din partea booking.com. aceasta politica bu a fost mentionata pe site. eu nu am putut beneficia de serviciul platit in avans (am stat o ora si jumatate cu copilul plangand in receptie, check in ul nu a fost facut de la 15:00, a doua zi, carand bagajele, in lift s a demagnetizat cartela la 12:00 ca atunci era check out ul) in concluzie, un hotel de 2 bani, cu personal ( valentina, despre ea este vorba!) foarte prost. de acum recomand sa faceti rezervari la hoteluri direct pe site ul lor. acolo vedeti politica lor, pretul este mai mic decat pe booking (toata lumea stie ca booking opreste comision) dar am crezut (prost am facut) ca pot sa am inceedere in serviciile booking.com.

micul dejun

• Comentariu trimis pe 6 octombrie 2021

• Cameră Queen standard

Un pic cam departe de centru orasului

Curățenie, personal amabil, raport bun calitate preț, liniște în camera

Sejur în septembrie 2021

• Comentariu trimis pe 4 aprilie 2024