2. Comentarii despre hoteluri în Franţa

7,8

• Comentariu trimis pe 29 august 2023

mediu
    • Cameră triplă superioară

camerele din fata noastra erau in renovare si a trebuit sa inhalam in fiecare zi prafuri si mirosuri specifice domeniului constructii; era si multa galagie datorita aparatelor folosite pentru renovare; in plus de cate ori intram in camera aduceam pe incaltaminte mizeria de pe santierul de constructii; nu prea am inteles baia - intr-o incapere erau dusul si chiuveta si in alta incapere toaleta, fara a avea acolo si o chiuveta la care sa te speli pe maini; pentru asta trebuia sa mergi in cealalta baie ceea ce era foarte ciudat; niciodata nu puteam deschide geamul pentru a aerisi camera- aveam vedere intr-o curte interioara si intotdeauna era miros de mancare

micul dejun excelent, personalul amabil

Sejur în iunie 2023

• Comentariu trimis pe 9 august 2023

Am stat intr-un loc de mare rezonanta al Parisului, la doi pasi de palatul prezidential.
    • Cameră triplă superioară

Mai multa atentie a personalului, de multe ori se uita cate ceva, dar hotelul era absolut plin, noi am stat o perioada lunga.

Amplasarea, camera, dotarile, personalul se straduia, totul functia. Profesionism!

• Comentariu trimis pe 17 aprilie 2023

Locatie centrala linistita.
    • Cameră triplă superioară

Internetul mai degraba nu a functionat. Curatenia in camera a fost facuta o singura data.

Amplasarea este perfecta pentru explorarea orasului. Camerele destul de bine izolate fonic.

Sejur în aprilie 2023

• Comentariu trimis pe 8 decembrie 2022

• Cameră twin superioară

locatia

Sejur în decembrie 2022

• Comentariu trimis pe 26 august 2022

• Cameră dublă Deluxe cu terasă și vedere la Turnul Eiffel

Vederea (Tour Eiffel) de pe terasa camerei, din pat și chiar de pe toaletă. Foarte aproape de Place Concorde (2 minute de mers pe jos).

• Comentariu trimis pe 18 august 2022

• Cameră dublă superioară

N-as menționa nimic. Poate doar emoțiile pe care le-am avut pana sa ne vedem cazați (citind toate recenziile negative, ne era teama sa nu fim mutați în alt hotel, sa ni se spună ca nu mai au camere). Si poate lipsa unui bar, unde sa poți servi o băutură seara, la revenirea la hotel și a unui spațiu mai mare alocat zonei de recepție.. Însa lipsurile sunt clar compensate de locație. Ce nevoie ai de bar la hotel când gasesti nenumarate terase specifice pariziene in imediata vecinatate a acestuia? Si apoi sa fim realisti. Un hotel care ar oferi aceste plusuri în zona respectiva din Paris, la 2 pași de Place de la Concorde, nu l-ai mai gasi la prețul oferit de Hotel de Castiglione..

Ne-a plăcut: -locația hotelului (situat pe strada cu palatul Elysee și câteva ambasade, intr-o zona mereu securizata de politie, ceea ce ne dadea un plus de liniște atunci cand reveneam la hotel seara târziu), foarte aproape de Champs Elysee și de place de la Concorde, unde se afla stație de metrou și de autobuze. În imediata apropiere se găsește si un magazin Franprix. - check in rapid si personalul de la recepție (la rugamintea noastra, ni s-a comandat taxiul pentru transportul către aeroport la finalul sejurului); - micul dejun și locația în care se servea acesta (in fotografii restaurantul pare întunecat, cu mobilier învechit. În realitate spațiul e generos și luminos, cu mese de 2 persoane, modulare, care se alaturau de personalul restaurantului, câte 2 - 3, în funcție de numărul celor care serveau masa.) Micul dejun se servea pana la ora 10, nu era foarte variat, insa decent din punctul nostru de vedere, acum depinde de gusturi si pretentii. Bufetul era mereu reaprovizionat, prajitorul de pâine funcționa în regula, aveau și storcător de fructe unde-ti puteai face fresh dintr-o variație destul de mare de fructe și legume, cafeaua era ok. -camerele destul de spațioase (raportat la speciful camerelor pariziene), cu aer condiționat în bună funcțiune, scurgerea la cada functiona în regula, frigiderul incapator (au incaput fara probleme mai multe sticle de apa, sucuri si sampanie) si de mentionat că răcea excelent. Nu am avut gândaci în cameră sau alte insecte, asa cum am mai citit prin alte recenzii negative, lenjeria era curată, paturile și pernele confortabile, totul functional. Am stat în camerele 207 și 213. - liftul mare, încăpător, funcțional mereu; -raportul calitate/preț. Am avut rezervarea făcută pe booking cu mult timp înainte de șederea noastră (cu anulare gratuita) si am beneficiat de un preț foarte bun la cazare.

• Comentariu trimis pe 28 aprilie 2022

O experiente de neuitat
    • Cameră dublă superioară

Mai mare varietate la micul dejun (a fost acelasi timp de 7 zile), dotare slaba a camerelor (lipsa halat, papuci etc.) Hotelul este in curs de renovare, unele camere fiind renovate altele nu, depinde cum nimeriti.

Amplasare excelenta , langa Place Concorde si statii de metrou, camere spatioase, curatenie exemplara, personal amabil. Mic dejun diversificat.

• Comentariu trimis pe 21 aprilie 2022

Curat, camera destul de spațioasă. Mic dejun bogat și variat. Poziționare bună. Personal amabil.
    • Cameră dublă superioară

Uneori se auzeau zgomotele făcute de aspirator in camerele invecinate cand se facea curățenie. Nu foarte deranjant, dar se auzea. Pe noi nu ne-a deranjat foarte tare.

Hotelul e situat foarte bine, 3-5 minute până la mijloacele de transport in comun. Se poate merge si pe jos pana la unele obiective (Luvru de exemplu). Micul dejun variat și bogat. Personalul amabil. A fost o experiență placuta.

• Comentariu trimis pe 10 martie 2022

Ca de obicei la Paris, sejurul a fost prea scurt.
    • Cameră dublă superioară

Aș fi preferat o cameră cu vedere spre oraș. Poate data viitoare.

Hotelul este splendid amplasat, bine conectat la mijloace de transport. Camerele mari sînt, făsă discuție, un mare punct favorabil. Micul dejun a fost bun, mai bun decît în iulie anul trecut. Personalul a fost foarte amabil.

Sejur în martie 2022

• Comentariu trimis pe 7 martie 2022

Recomandat
    • Cameră dublă superioară

Personalul destul de arogant, neprimitor, vorbitori slab de engleza și aplicare unor politici de cazare altele decât cele de pe site și booking.

Poziționarea excelenta, recomand pentru destinație de shoping, de vacanta, aproape de toate obiectivele importante, stații de metrou pentru toatele liniile la 5min distanta, accesul usor la trenuri și bus-uri pentru aeroport.

Sejur în martie 2022

• Comentariu trimis pe 12 iulie 2021

A fost prea scurt. Mult prea scurt.
    • Călătorie de afaceri
    • Călător singur
    • Cameră dublă superioară

Micul dejun nu era chiar de patru stele ca varietate, dar am pus asta pe seama faptului că, din cauza pandemiei, nu se poate conta pe un flux previzibil de turiști.

Amplasamentul este excepțional, camerele sînt mari, totul funcționează bine, personalul e atent și serviabil. În plus, există și camere pentru fumători, ceea ce pentru mine e esențial.

Sejur în iulie 2021

nimic

• Comentariu trimis pe 6 mai 2022

Concediu de vis la Hotel De Castigione
    • Cameră dublă superioară

Hotel de Castiglione este un hotel superb, camere mari,curatenie exceptionala,este situat chiar in centru Parisului, aproape de Louvre, Invalides...Intreaga echipa de la receptie este exceptionala,in special domnul Cezar, iar micul dejun foarte bun si diversificat!Abia asteptam sa ne reintoarcem!

Sejur în mai 2022

• Comentariu trimis pe 9 august 2023