4. Βροντάδος κριτικές ξενοδοχείων

Προσωπικο

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 9 Αυγούστου 2023

• Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Για ό,τι αφορά το ξενοδοχείο δεν έχω κανένα παράπονο.

To ξενοδοχείο είναι σε τοποθεσία που μπορείς να επισκεφτείς όλο το νησί. Έχει πολύ όμορφη θέα. Πρωϊνό δεν παίρναμε, αλλά μας πρόσφεραν δωρεάν κάψουλες με εξαιρετικό καφέ που φτιάχναμε μόνοι μας σε tassimo στο δωμάτιο, πράγμα που μας διευκόλυνε. Έχει ψυγειάκι, aircondition, σεσουάρ, είδη μπάνιου, βραστήρα και την tassimo που λέγαμε. Ό,τι ζητήσαμε μας το πρόσφεραν. Την πισίνα δεν την χρησιμοποιήσαμε. Μπαράκια και εστιατόρια δεν υπήρχαν κοντά, πράγμα θετικό. Όμως το ξενοδοχείο βρίσκεται πλάι στον δρόμο, ενώ στα δεξιά του έχει δρόμο ανηφορικό, πράγμα που σημαίνει θόρυβο πόλης, ειδικά αν θέλεις να κάτσεις βράδυ στο μπαλκόνι. Από την άλλη μεριά, το πάρκινκ ήταν υπαίθριο αλλά σκιερό χάρις στα δέντρα. Στα δυνατά του σημεία είναι η άριστη καθαριότητα, το άψογο προσωπικό, η άνεση του κρεβατιού, οι μυρωδάτες πετσέτες. Ένα χαμόγελο το ξενοδοχείο. Να πάτε.

• Υποβολή σχολίου: 25 Ιουλίου 2023

«Φθασαμε συγκεκριμενα στη Χιο για ενα Γαμο , μας εκανε εντυπωση η καλη συμπεριφορα»
    • Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στον Κήπο

Η αληθεια ειναι οτι δεν διαπιστωσαμε καμμια ατασθαλια εστω να μασ στεναχωρουσε κατα το ελεχιστο, Αυτο που ειναι αξιοσημειωτο η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ της Κας Μαρκελλας ητα αψογη σε ολες της τις πτυχες παντα με το χαμογελο στα χειλη , το ιδιο και του προσωπικου του ξενοδοχειου

Το πρωινο ηταν Υπεροχο διεθετε τα παντα για ενα Σουπερ πρωινο απο αυγα βραστα ,Ομελετα πλουσια , Τσαι, πορτοκαλαδα , ποικιλια απο κουλουρακια νοστιμοτατα, 2 ειδων κεικ ,αυγοφετες ,τοροπιτακια ,λουκανικα τηγηνητα ,λουκανικοπιτακια ,Μελι ,μαρμελαδες, 4 ειδων δμητριακα νηφαδες ,Γιαουρτι ,Σαλατα ,Ντοματα,αγγουρι τυρια κιτρινα και φετα μεχρι και καπαρι και καπαροφυλλα, επισης διεθετε σταφιδοψωμο και φρεσκο ψωμι, και Κρουασαν Σε γενικες γραμμες απο πρωινο μειναμε κατενθουσιασμενοι

Έμεινε: Ιούλιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 18 Ιουνίου 2023

• Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Η ευγένεια του προσωπικού .. Η Θέα από το δωμάτιο 30 . Γενικά πολύ φιλικοί όλοι τους ..πολύ καθαρό το δωμάτιο .Περασαμε θαυμάσια Ευχαριστούμε

Έμεινε: Ιούνιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 25 Σεπτεμβρίου 2022

• Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Υπήρχε ένα θέμα με την καθαριότητα του μπάνιου όταν πήγαμε και μια ελαφριά μυρωδιά που υπήρχε. Οι πετσέτες άλλαξαν μετά από τρεις μέρες. Το δωμάτιο λιτό, όχι κάτι το ιδιαίτερο, δικαιολογείται όμως απόλυτα από την τιμή του

Το προσωπικό εξαιρετικό. Μας άφησε να μείνουμε και μισή μέρα παραπάνω χωρίς χρέωση μέχρι πάρουμε το πλοίο για να φύγουμε. Η τοποθεσία είναι αρκετά καλή. Το δωμάτιο τίμιο για τα λεφτά του με ωραία θέα.

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2022

Άνετο δωμάτιο Ικανοποιητική θέα Δίπλα στη θάλασσα

Έμεινε: Ιούλιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 24 Απριλίου 2022

• Έμεινε 1 βράδυ

Το προσωπικό ήταν πολύ φιλόξενο και βοηθητικό!

Έμεινε: Απρίλιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 16 Οκτωβρίου 2023

• Έμεινε 1 βράδυ

Γτο προσωπικό είναι πολύ ευγενικό. Ο κήπος ειναι εξαιρετικά όμορφο. Η παραλία ειναι πολύ κοντά με ωραία θαλασσα.

• Υποβολή σχολίου: 22 Αυγούστου 2023

• Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στον Κήπο

Ευχαριστουμε πολυ για την βοήθεια στο προβλημα υγείας που αντιμετωπίσαμε κατά την παραμονη μας!

• Υποβολή σχολίου: 31 Ιουλίου 2023

5,0
    «Η τιμή του δωματίου είχε πολύ μεγάλη απόκλιση με τις παροχές.»
    • Junior Σουίτα με θέα στη Θάλασσα

Παρ όλο που νοικιάσαμε junior suite δεν μας περίμενε ούτε ένα μπουκάλι δροσερό νερό στο δωμάτιο. Το αποχαιρετιστήριο δωράκι θα ήταν πιο εκτιμηταίο να το βρίσκαμε στο δωμάτιο κατά την άφιξη. Άλλωστε δεν μας άφησαν να το περάσουμε στο αεροδρόμιο λόγω του σιροπιού κι έμεινε δυστυχώς στη Χίο. Στη θέα στη θάλασσα παραμβάλλονταν δύο θλιβερές ταράτσες κι ένα σήμα της shell. Η πισίνα ήταν πάρα πολύ μικρή, ιδιωτικού μεγέθους, οι ξαπλώστρες μόνο 2, τον περισσότερο χρόνο τη ρομποτάκι ήταν μέσα, δεν τη χρησιμοποιήσαμε. Το πρωινό θέλει οπωσδήποτε βελτίωση ως προς την ποιότητα, την ποσότητα, την ποικιλία και την οργάνωση. Δεν μπορέσαμε να φάμε. Τα σεντόνια ήταν πολύ μικρά για το κρεβάτι, στο μέσο της νύχτας βρισκόμουν να κοιμάμαι στο στρώμα.

Η τοποθεσία πολύ καλή. Το στρώμα πολύ αναπαυτικό. Το προσωπικό ευγενέστατο με πολλή διάθεση για εξυπηρέτηση και βοήθεια σε κάθε τομέα. Άμεση ανταπόκριση σε κάθε αίτημα. Αφθονο ζεστό νερό όλες τις ώρες της ημέρας.Το μπαλκονάκι ευρύχωρο με ωραίες πολυθρόνες. Πολύ ωραία διακόσμηση δωματίου και πολύ καλής ποιότητας τα είδη μπάνιου (σαμπουάν, σαπούνι, πετσέτες κτλ). Δωράκι κατά την αποχώρηση. Ιδιωτικό πάρκινγκ πολύ εξυπηρετικό.

Έμεινε: Ιούλιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 1 Μαΐου 2023

• Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στον Κήπο

Δεν βρήκα κάτι που να μην μου άρεσε!

Πολύ καλή τοποθεσία ,υγιέστατο πρωσοπικο ,μου έδωσαν ωραίο δωμάτιο, με θέα την θάλασσα και μια σακουλιτσα,με χιώτικα,γλυκίσματα οπωσδήποτε θα το ξαναπρωτιμησω αν βρεθώ στην Χίο!

Έμεινε: Απρίλιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 25 Σεπτεμβρίου 2022

«Καταπληκτική διαμονή θα γυρίσω σύντομα ξανά!!! Το συστήνω ανεπιφύλακτα!»
    • Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Όλα ήταν πραγματικά υπέροχα!!!

Πάνω απ' όλα ΆΝΘΡΩΠΟΙ!!! Μείναμε 11ημερες! Μου άρεσε πάρα πολύ το ξενοδοχείο το δωμάτιο η θέα ήταν πεντακάθαρο και το προσωπικό εξαιρετικό. Περάσαμε πάρα πολύ ωραία!!! Σίγουρα θα ξαναπάω!! Μπόρεσαν και μας άφησαν να μείνουμε παραπάνω μιας και το πλοίο μας έφευγε αργά ! Η Μαρκέλλα πολύ εξυπηρετική και η οικογένεια της καταπληκτική!! Όταν το επισκεφτείτε να πιείτε ένα ουζακι με τον Δημήτρη!!!!

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 1 Σεπτεμβρίου 2022

4,0
    Απογοητευτικό
    • Έμεινε 1 βράδυ

Το ξενοδοχείο ή τουλάχιστον το δωμάτιο διαμονής μου χρειάζεται ανακαίνιση, αφού όλα τα έπιπλα είναι παλιά και φθαρμένα.

Το προσωπικό ήταν ευγενέστατο και εξυπηρετικό. Το δωμάτιο ήταν πολύ καθαρό.

Έμεινε: Ιούλιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 17 Αυγούστου 2022

6,0
    «Μετριο»
    • Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Δεν μας αλλαξαν πετσετες για 5 διανυκτερευσεις, η πισινα πολυ μικρη χωρις ξαπλωστρες (ειχε 2), δεν υπηρχε ατομο στη ρεσεψιον το βραδυ.

Ωραιο Δωματιο, ευρυχωρο σε καλη τοποθεσια.

Έμεινε: Αύγουστος 2022

• Υποβολή σχολίου: 10 Αυγούστου 2021

• Γκρουπ
    • Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στον Κήπο

Πρώτη φορά στην Χίο και πραγματικά το ξενοδοχείο συνέβαλε ουσιαστικά στο να έχω υπέροχες αναμνήσεις από ένα εξαιρετικό νησί .

Έμεινε: Αύγουστος 2021

• Υποβολή σχολίου: 22 Ιουλίου 2021

• Παρέες φίλων
    • Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στον Κήπο

Εξαιρετική τοποθεσία με ωραια παραλία κοντά στο ξενοδοχείο. Ειναι ήσυχο κοντά στην πολη με πολυ φιλικό και εξυπηρετικό προσωπικό. Πολύ καλή επιλογή.

Έμεινε: Ιούλιος 2021

• Υποβολή σχολίου: 18 Ιουνίου 2021

• Έμεινε 1 βράδυ

πολυ φιλοξενοι και εξυπηρετικοι ανθρωποι

Έμεινε: Ιούνιος 2021

• Υποβολή σχολίου: 30 Σεπτεμβρίου 2021

«Πολύ καλή σχέση ποιότητας - τιμής.»
    • Έμεινε 1 βράδυ

Παλιο ξενοδοχείο αλλά ανακαινισμενο, δίπλα στο κέντρο της πόλης και δίπλα στη θάλασσα. Δεν περιμένεις ιδιαίτερες πολυτέλειες όμως η ζεστασιά των ανθρώπων του το κάνουν εξαιρετικό! Για την κατηγορία και την τιμή του μια χαρά!!

Καθαριότητα, τήρηση όλων των μέτρων για τον covid (τα κοντρόλ για tv και a/c μας τα έδωσαν μέσα σε σακουλάκι στη ρεσεψιόν). Πολύ καλή, ευγενική και εξυπηρετική η ιδιοκτήτρια. Αν και φεύγαμε μας έδωσε μαζί μας πρωινό με δικά τους χειροποιητα κρουασάν και τυρόπιτες μαζί με sandwiches και τοπικά προϊόντα με μαστίχα (cookies και λουκουμακια). Συν τοπικό αναψυκτικό! Και επειδή το πλοίο έφευγε βράδυ μας είπε αν θέλουμε να μείνουμε και το μεσημέρι (μιας και ήταν πολλές οι ώρες) . Πραγματικά αυτά τα κάνουν πολύ λίγοι και σε κάνουν παραβλέψεις ο,τι μπορεί ίσως να μην σου αρέσει από άποψη παροχών. Τι να πω. Μόνο πολλά μπράβο!!

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2021

• Υποβολή σχολίου: 11 Σεπτεμβρίου 2023

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 26 Αυγούστου 2023

Έμεινε: Αύγουστος 2023

Οι επισκέπτες σχολίασαν και αυτά τα καταλύματα: