3. Αττική κριτικές ξενοδοχείων

9,9

9,5

9,5

• Υποβολή σχολίου: 18 Μαρτίου 2024

«Υπεροχο νησι, πολυ καλη φιλοξενια, ανετη διαμονη, το Διακοφτι ερημη χωρα την ανοιξη.»
    • Τρίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Το μονο που δεν μας αρεσε ηταν η τοποθεσια, το ερημο Διακοφτι. Βρωμικη η παραλια, αν και τα νερα υπεροχα. Θυμιζει παρατημενο οικισμο, ενα μινι μαρκετ, σχεδον αδειο απο προιοντα, σχεδον παντα κλειστο, πουθενα καφετερια η εστιατοριο, πρεπει να παει κανεις Αβλεμονα η Ποταμο για ψωνια η ταβερνα να φαει, χωρις αυτοκινητο ειναι κανεις χαμενος στο νησι γενικοτερα. Τα Κυθηρα ομως μοσχοβολουσαν την ανοιξη αυτη, πανεμορφο νησι, λαθος επιλογη μερους διαμονης.

Πεντακαθαρο, συνεννοησιμο προσωπικο, εβλεπε στη θαλασσα, ομορφος ξενωνας με κουζινακι και τα απαραιτητα για καφε η προχειρο μαγειρεμα.

Έμεινε: Μάρτιος 2024

• Υποβολή σχολίου: 16 Σεπτεμβρίου 2023

«Αξίζει»
    • Δίκλινο Δωμάτιο - με 1 διπλό ή 2 μονά κρεβάτια

Το ντους μικρό και κολλούσε η κουρτίνα στο κορμί

Φωτεινό και ευρύχωρο δωμάτιο με θέα. Πολύ ευγενικό το προσωπικό. Καθημερινή καθαριότητα και πλύσιμο ρούχων δωρεάν, κάτι που μας έκανε πολύ θετική εντύπωση

• Υποβολή σχολίου: 5 Σεπτεμβρίου 2023

«Εξαιρετικό»
    • Δίκλινο Δωμάτιο - με 1 διπλό ή 2 μονά κρεβάτια

Ευρύχωρο δωματιο πολύ καθαρό, είχε κάθε μέρα καθαριότητα. Η παραλία που απέχει 2 λεπτά ήταν πανέμορφη. Η κ. Αθήνα ήταν πολύ ευγενική και φιλόξενη, μας βοήθησε σε ότι χρειαστηκαμε.

• Υποβολή σχολίου: 5 Σεπτεμβρίου 2023

Εξαιρετικό
    • Τρίκλινο Δωμάτιο με θέα στο Βουνό

Πρώτα και κυρίως θα αναφερθώ στην κ. Αθηνά, υπέροχος άνθρωπος, χαμογελαστή , ευγενική οικοδεσπότης, μας περίμενε με μια φιλική διάθεση και πριν την ρωτήσουμε για οτιδήποτε μας είχε πληροφορήσει για τα πάντα. Καθαρό δωμάτιο, άνετο πολύ, κοντά η παραλία (φανταστική), το συστήνω ανεπιφύλακτα . Οι οδηγίες της, τι να επισκεφτούμε στο νησί, Τέλειες!!! Μπράβο Αθηνά, καλή συνέχεια!!!!!

• Υποβολή σχολίου: 1 Σεπτεμβρίου 2023

• Δίκλινο Δωμάτιο - με 1 διπλό ή 2 μονά κρεβάτια

Άνετο και πεντακάθαρο δωμάτιο με υπέροχη θέα στη θάλασσα! Η κυρία Αθηνά είναι πολύ ευγενική και εξυπηρετική. Μας έδωσε χάρτη του νησιού και πληροφορίες. Υπήρχε νερό στο ψυγείο και καφές και ο κλιματισμός ήταν ήδη σε λειτουργία όταν φτάσαμε. Θα το προτιμήσουμε ξανά!

• Υποβολή σχολίου: 23 Αυγούστου 2023

• Δίκλινο Δωμάτιο - με 1 διπλό ή 2 μονά κρεβάτια

Άνετα δωμάτια και πεντακάθαρα. Η Αθηνά πολύ ευγενική, φιλική κι εξυπηρετική. Με την πρώτη ευκαιρία θα επισκεφτούμε ξανά το Διακόφτι και την Αθηνά.

• Υποβολή σχολίου: 23 Αυγούστου 2023

• Δίκλινο Δωμάτιο - με 1 διπλό ή 2 μονά κρεβάτια

Πολύ φιλόξενο περιβάλλον με άριστη καθαριότητα ευρύχωρο δωμάτιο και πολύ ωραία θέα!!! Η Κυρία Αθήνα πολύ φιλόξενη και μας έδωσε όλες τις πληροφορίες για να περάσουμε ένα όμορφο τριήμερο . Το προτείνω ανεπιφύλακτα !! Ευχαριστούμε πολύ και θα σας ξανά επισκεφτούμε !!

• Υποβολή σχολίου: 9 Αυγούστου 2023

• Δίκλινο Δωμάτιο - με 1 διπλό ή 2 μονά κρεβάτια

Φιλοξενία, καθαριότητα, άνεση. Όλα άψογα!

• Υποβολή σχολίου: 8 Αυγούστου 2023

• Δίκλινο Δωμάτιο - με 1 διπλό ή 2 μονά κρεβάτια

Καταπληκτικό το δωμάτιο. ΠΕΝΤΑΚΆΘΑΡΑ ΟΛΑ και σε τρομερή τοποθεσία με πολύ όμορφη θέα από το μπαλκόνι. Αυτό που το έκανε να ξεχωρίζει είναι η κυρία Αθηνά. Μας υποδέχθηκε και με την διακριτική της παρουσία μας κατατόπισε πλήρως σε όλα τα ζητήματα σχετικά με τους δρόμους, τις παραλίες και τα μαγαζιά.

• Υποβολή σχολίου: 29 Ιουλίου 2023

• Τετράκλινο Δωμάτιο

Δίπλα στην παραλία, εκπληκτική καθαριότητα, υπέροχη θέα

• Υποβολή σχολίου: 29 Ιουλίου 2023

«Ήταν όλα υπέροχα!!»
    • Διαμέρισμα με θέα στο Βουνό

Αν θα έβρισκα κάτι αρνητικό θα ήταν μόνο ίσως η λίγο μικρή ντουζιέρα αλλά και πάλι δεν θα ήταν λόγος για να μην επισκεφτώ το κατάλυμα.

Δίπλα στο λιμάνι σε μια από τι ωραιότερες παραλίες του νησιού!Το κατάλυμα ήταν πεντακάθαρο με καθημερινή καθαριότητα, μεγάλο μπαλκόνι στο δωμάτιο και απόλυτη ηρεμία!!!Η κ Αθηνά ευγενέστατη, όπως και όλο το προσωπικό!!Μας παρείχε χάρτη του νησιού και πολλές πληροφορίες για το που και πως να πάμε, που να φάμε και τι άξιζε να επισκεφτούμε γενικότερα στο νησί!!Ευχαριστούμε πολύ και σίγουρα θα συνιστούσα το κατάλυμα!!

• Υποβολή σχολίου: 5 Ιουλίου 2023

• Τετράκλινο Δωμάτιο

Η ντουζιέρα έπρεπε να είναι λίγο μεγαλύτερη

Το δωμάτιο ιδιαίτερα ευρύχωρο με άνετα μπαλκόνια. Η ιδιοκτήτρια πολύ ευγενική και πολύ κατατοπιστική στις πληροφορίες που μας έδωσε. Από καθαριότητα, άριστα!!!!

• Υποβολή σχολίου: 3 Ιουλίου 2023

• Διαμέρισμα με θέα στο Βουνό

Καταπληκτική φιλοξενία, προσιτή τιμή, υπέροχη τοποθεσία.

• Υποβολή σχολίου: 28 Ιουνίου 2023

• Διαμέρισμα με θέα στο Βουνό

Η τοποθεσία του καταλύματος είναι από τις καλύτερες στη περιοχή . Οι οικοδεσπότες ήταν φιλικοί και εξυπηρετικοί. Συνιστάται για διαμονή στα Κύθηρα.

Έμεινε: Ιούνιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 18 Απριλίου 2023

• Δίκλινο Δωμάτιο - με 1 διπλό ή 2 μονά κρεβάτια

Η τοποθεσία είναι εκπληκτική και το νησί πανέμορφο. Υπάρχουν όμορφες παραλίες για τους λάτρεις της θάλασσας αλλά και διαμορφωμένα πεζοπορικα μονοπάτια για όσους επιθυμούν να γνωρίσουν μια άλλη πτυχή του νησιού. Η διαμονή μας ήταν άψογη και το προσωπικό εξαιρετικό.

Έμεινε: Απρίλιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 13 Σεπτεμβρίου 2022

«Ήταν τέλεια»
    • Παρέες φίλων
    • Δίκλινο Δωμάτιο - με 1 διπλό ή 2 μονά κρεβάτια

Ήταν άψογο,είχαν σκέφτει και την τελευταία λεπτομέρεια ,δεν μας έλειψε τίποτα ,Καταπληκτική θέα άψογη φιλοξενία, πεντακάθαρο . οι υπεύθυνοι του καταλύματος είναι υπέροχοι ,ευγενικοί και φιλόξενοι άνθρωποι 🙃🙂🙃

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 7 Σεπτεμβρίου 2022

«Η ΔΙΑΜΟΝΗ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΤΟ ΜΕΡΟΣ.»
    • Τετράκλινο Δωμάτιο

ΕΙΧΑΜΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΔΙΑΜΟΝΗ ΣΤΟ ΔΙΑΚΟΦΤΙ. ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΜΕ ΥΠΕΡΟΧΗ ΑΥΡΑ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ, ΙΔΑΝΙΚΟ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙ ΠΡΑΓΑΜΤΙΚΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙ. ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ, ΑΝΕΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΒΕΡΑΝΤΕΣ ΜΕ ΘΕΑ. ΕΠΙΣΗΣ, Η ΚΥΡΙΑ ΑΘΗΝΑ ΗΤΑΝ ΕΥΓΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟΣΥΝΑΤΗ, ΠΡΟΘΥΜΗ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΜΕΡΗ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΣΤΟ ΝΗΣΙ.

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 21 Ιουλίου 2022

• Δίκλινο Δωμάτιο - με 1 διπλό ή 2 μονά κρεβάτια

Εξαιρετική διαμονή τόσο στο κατάλυμα όσο και στην τοποθεσία Διακόφτι. Ησυχία, υπέροχη θάλασσα, χαλάρωση!!! Η Αθηνά, άψογη οικοδέσποινα, ικανοποίησε τα αιτήματα μας, πάντα με χαμόγελο.

Έμεινε: Ιούλιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 12 Ιουλίου 2022

«ευχαριστούμε για όλα την κυρία Αθήνα και την οικογένεια της και ξέρουμε την επόμενη φορα ότι δεν χρειάζεται να ψάξουμε π»
    • Δίκλινο Δωμάτιο - με 1 διπλό ή 2 μονά κρεβάτια

το μόνο αρνητικό που δεν έχει σχέση με τα δωμάτια είναι ότι χρειάζεται 50 λεπτά δρόμος με το αυτοκίνητο ως την χώρα των κυθηρων, αν θέλει κάποιος να πάει όμως από την άλλη 2 λεπτά ως το λιμάνι.

πεντακάθαρα δωμάτια παρά πολλή φιλικοί οικοδεσπότες και πάντα πρόθυμοι να βοηθήσουν σε ότι χρειάστηκε ! Η κυρία Αθήνα είχε ωραίες προτάσεις για φαγητό και διασκέδαση,σε απόσταση 5λεπτα με τα πόδια φανταστική παραλία ππου λάτρεψαν τα παιδιά μας 12,10,8 χρόνων.

Έμεινε: Ιούλιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 27 Ιουνίου 2022

• Δίκλινο Δωμάτιο - με 1 διπλό ή 2 μονά κρεβάτια

Όλα ήταν ιδανικά. Δεν υπάρχει κάτι αρνητικό.

Πεντακάθαρο δωμάτιο,με ολες τις ανεσεις και παροχές και σε πολύ καλο σημείο.

Έμεινε: Ιούνιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 15 Ιουνίου 2022

Ήταν όλα τελειαααα

Η διαμονή μας στο Athena ήταν τέλεια ειναι πάνω από την παραλία τού διακοφτι μια από της καλύτερες παραλίες τον Κυθήρων το δωμάτιο πεντακάθαρο με θέα την θάλασσα γινόταν κάθε μέρα καθαριότητα και αλλαγή στης πετσέτες. Η κυρία Αθηνα που ειχε τα δωμάτια πολύ καλός και ευγενικός και ζεστός άνθρωπος που από την πρώτη στιγμή μας καθοδήγησε για παραλίες και ωραία μέρη του νησιού το δωμάτιο άνετο και πεντακάθαρο με καλό στρώμα το κρεβάτι , ζεστό νερό , κλιματιστικό και ησυχία. Η τιμή πολύ χαμηλή για της παροχές του δωματίου το συνιστώ ανεπιφύλακτα από όλες της απόψεις. Ευχαριστούμε για όλα...

Έμεινε: Ιούνιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 10 Σεπτεμβρίου 2021

«Υπέροχο πεντακάθαρο δωμάτιο»
    • Τετράκλινο Δωμάτιο

Πεντακάθαρο δωμάτιο ευρύχωρο με μια οικοδέσποινα που μας έκανε να νιώσουμε σαν στο σπίτι μας. Η τοποθεσία υπέροχη με εκπληκτική παραλία με άμμο. Σίγουρα θα το επέλεγα ξανά.

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2021

• Υποβολή σχολίου: 8 Ιουλίου 2021

• Τετράκλινο Δωμάτιο

Πεντακάθαρο δωμάτιο σε ιδανικό σημείο μια ανάσα με τα πόδια από την κρυστάλλινη γαλαζοπρασινη παραλία στο Διακόφτι. Η τιμή του δωματίου πολύ οικονομική. Η κ. Αθήνα ευγενέστατη και πολύ εξυπηρετική σε ο,τι χρειαστηκαμε πληροφορώντας μας ευστοχοτατα σχετικά με τις εξορμήσεις μας στο νησί.

Έμεινε: Ιούλιος 2021

• Υποβολή σχολίου: 10 Σεπτεμβρίου 2023

8,0
    Πολύ καλό
    • Δίκλινο Δωμάτιο - με 1 διπλό ή 2 μονά κρεβάτια

Το κατάλυμα ήταν αρκετά καλό! Το δωμάτιο άνετο και πολύ καθαρό.. η κυρία Αθήνα εξυπηρετική και κατατοπιστική!

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2023

Οι επισκέπτες σχολίασαν και αυτά τα καταλύματα: