3. Θεσσαλία κριτικές B&B και πανδοχείων

8,2

• Υποβολή σχολίου: 10 Μαΐου 2024

Εξαιρετικό
    • Διαμέρισμα με θέα στη Θάλασσα

Θα μπορούσε να έχει σίτες στα παράθυρα.

Καταπληκτική θέα, εξαιρετικά φιλόξενοι και ευγενικοί ιδιοκτήτες με δύο αξιαγάπητα σκυλάκια, άνετοι και καθαροί χώροι, πανέμορφη αυλή, καλό ίντερνετ,επαρκή θέρμανση ακόμα και τον Μάιο.

Έμεινε: Μάιος 2024

• Υποβολή σχολίου: 30 Δεκεμβρίου 2023

• Δίκλινο Στούντιο με Τζάκι

Όλα ήταν πολύ καλά και οι ιδιοκτήτες πάντα διαθέσιμοι και ευχάριστοι

Έμεινε: Δεκέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 28 Αυγούστου 2023

«Το ιδανικό κατάλυμα για τον ομορφότερο προορισμό!»
    • Στούντιο με θέα στο Βουνό

Επισκεφθήκαμε τα Olga studios για μία εβδομάδα τον Αύγουστο και η διαμονή μας εκεί ήταν το λιγότερο εξαιρετική. Πρωτίστως η Βάσω και η οικογένειά της (μαζί με τα δύο αξιολάτρευτα σκυλάκια τους) μας έκαναν να αισθανθούμε σαν στο σπίτι μας και τους ευχαριστούμε θερμά για αυτό: ευγενέστατοι, φιλικοί, διακριτικοί, εξυπηρετικοί, καθοδηγητικοί, διαθέσιμοι, με πραγματικό ενδιαφέρον προς τους φιλοξενούμενούς τους. Ενδεικτικά των παραπάνω είναι ότι η Βάσω μας έδινε εθελοντικά και αφιλοκερδώς φρέσκα λαχανικά από τον κήπο τους και κάθε πρωί προσέφερε σε όλους ζεστό καφέ φίλτρου. Ως προς τον χώρο, το κατάλυμα βρίσκεται σε τέλεια τοποθεσία, δίπλα στις καλύτερες παραλίες του Πηλίου και πολύ κοντά σε γνωστά χωριά όπου υπάρχουν τα πάντα. Στην αυλή του καταλύματος, στολισμένη με γρασίδι, λουλούδια και μια μεγάλη κληματαριά, απολαμβάναμε όλες τις ώρες της μέρας τη μαγευτική πανοραμική θέα του βουνού και του Αιγαίου, μακριά από τους ήχους των πόλεων και μέσα σε πλήρη ηρεμία (θα συνιστούσα να μη χάσετε την ανατολή του ηλίου από εκεί, δε θα την ξεχάσετε). Το δωμάτιο, από όπου επίσης η θέα είναι ορατή, ήταν ευρύχωρο, άνετο και φυσικά δροσερό, με όλες τις αναγκαίες παροχές και με μια όμορφη, λιτή, παραδοσιακή αισθητική. Κυρίως δε, ήταν μονίμως πεντακάθαρο, καθώς η Βάσω φρόντιζε καθημερινά γι'αυτό. Θα επισκεφθούμε σίγουρα ξανά την Τσαγκαράδα και με βεβαιότητα θα επιλέξουμε ξανά τα Olga studios για τη διαμονή μας.

• Υποβολή σχολίου: 26 Αυγούστου 2023

• Διαμέρισμα με θέα στη Θάλασσα

το περιβάλλον, η φιλοξενία, τα δωμάτια ήταν όλα καταπληκτικά

• Υποβολή σχολίου: 22 Αυγούστου 2023

• Στούντιο με θέα στη Θάλασσα και Τζάκι

Άψογος χώρος και φιλοξενία στην πιο ιδανική τοποθεσία.

• Υποβολή σχολίου: 7 Αυγούστου 2023

• Στούντιο με θέα στο Βουνό

Η τοποθεσία και οι οικοδεσπότες Βάσω και Αποστόλης.

• Υποβολή σχολίου: 18 Ιουλίου 2023

«Ολα ηταν τελεια. Πεντακαθαρα, ανετα, κλπ. Οι ιδιοκτητες ειναι παρα πολυ καλα ατομα.»
    • Δίκλινο Στούντιο με Τζάκι

Ολα ηταν υπεροχα. Δεν γινοταν καλυτερα.

Έμεινε: Ιούλιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 15 Ιουλίου 2023

• Στούντιο με θέα στη Θάλασσα και Τζάκι

Το κατάλυμα ήταν εξαιρετικό, πολύ καθαρό και άνετο και με τρομερή θέα. Η κ. Βάσω και η οικογένεια της μας έκαναν να νιώσουμε σαν στο σπίτι μας. Θα ξαναπάμε σίγουρα!

Έμεινε: Ιούλιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 16 Απριλίου 2023

8,0
    «Τίμιο κατάλυμα και για τις 4 εποχές»
    • Στούντιο με θέα στο Βουνό

Ιδανικό για λάτρεις του περπατήματος

• Υποβολή σχολίου: 4 Μαρτίου 2023

«ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ»

ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΟΛΑ

ΗΤΑΝ ΟΛΛΑ ΤΕΛΕΙΑ Η ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΑΨΟΓΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΗΣ ΦΟΥΛ ΕΞΗΠΗΡΕΤΙΚΗ ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΖΗΤΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΑΡΙΣΤΑ ΕΥΡΥΧΩΡΑ ΚΑΙ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ

• Υποβολή σχολίου: 1 Μαρτίου 2023

«Ξεκούραστη με ωραία αίσθηση αληθινών διακοπών»
    • Στούντιο με θέα στη Θάλασσα και Τζάκι

Το ότι το κατάλυμα παρείχε τζάκι με αφθονα ξύλα. Είχε ζεστή και πολύ φιλόξενη ατμόσφαιρα. Η κυρία Βάσω ήταν πολυ εξυπηρετική σε ότι χρειαζόμασταν. Το δωμάτιο ήταν πολύ καθαρό και η θέρμανση λειτουργούσε σε 24ωρη βάση. Ακομα και τα 2 σκυλάκια του περιβάλλοντος χώρου ήταν πολύ χαριτωμένα και μας υποδέχθηκαν με πολύ ωραίο τρόπο. Θα το συνιστούσα ανεπιφυλακτα στον οποιονδήποτε θέλει να έχει κάποιο διαστημα ξεκούρασης, χαλαρότητας και αληθινών διακοπών.

• Υποβολή σχολίου: 5 Ιανουαρίου 2023

• Δίκλινο Στούντιο με Τζάκι

Η τοποθέσια του καταλυμάτος είναι εξαιρετική, ανάμεσα στα δέντρα , το δάσος και μπροστά να απλώνεται η θάλασσα. Το δωμάτιο παραδοσιακο, ακριβώς όπως αρμόζει στο μέρος, ζεστό το δωμάτιο όλη την ημέρα με τζάκι το οποίο το βρίσκαμε αναμμένο κάθε βράδυ που γυρίζαμε. Οι οικοδεσπότες υπέροχοι, η κυρία Βάσω μας είχε έτοιμο καφέ κάθε πρωι και δίπλα γλυκάκια, κάθε μέρα διαφορετικά , την τελευταία μερα μας μάζεψαν από τον κήπο και μια τεράστια ανθοδεσμη Γκι(το λουλουδι των Χριστουγέννων) . Δεν θα μπορουσε να είναι καλυτερη η διαμονή μας, νιώσαμε σαν το σπίτι μας, θα ξαναπάμε σίγουρα, το συστήνω ανεπιφύλακτα. Όλα ήταν μοναδικά!

Έμεινε: Ιανουάριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 21 Νοεμβρίου 2022

• Στούντιο με θέα στη Θάλασσα και Τζάκι

Τα πάντα. Το δωμάτιο ζεστο κ. πανέμορφο. Το τζάκι φοβερό, δεν κάπνιζε καθόλου.Η κυρία Βάσω ευγενέστατη . Δίπλα μας σε ότι της ζητησαμε. Μοναδικά τα σκυλάκια της κι η αγάπη της γι αυτά. Την ευχαριστούμε για τα γκι που μας χάρισε φεύγοντας. Σε ευχαριστούμε. Θα ξαναρθουμε😊😊👍

Έμεινε: Νοέμβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 28 Σεπτεμβρίου 2022

«Home sweet home 😊»
    • Μεμονωμένος ταξιδιώτης
    • Δίκλινο Στούντιο με Τζάκι

Το κατάλυμα το αισθάνθηκα σαν σπίτι μου! Σχεδόν άφησα πράγματα πίσω φεύγοντας, ακριβώς σαν να επρόκειτο να επιστρέψω σύντομα (που θα το κάνω σίγουρα)! Ένιωσα άνεση, οι συνθήκες στο στούντιο ήταν τέτοιες που έκανα τον καλύτερο ύπνο και μετά από πολλούς μήνες, κατάφερα να συγκεντρωθω και να διαβάσω μισό βιβλίο (σε μια μέρα)! Η δε φιλοξενία των ιδιοκτητών: άριστη, διακριτική και ευστοχότατα συμβουλευτική για το τι θα επισκεφθώ και που θα φάω καλό φαγητό!

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 31 Αυγούστου 2022

Καθαριότητα και φιλοξενία

• Υποβολή σχολίου: 23 Αυγούστου 2022

• Παρέες φίλων
    • Έμεινε 1 βράδυ

Πολύ όμορφη τοποθεσία, ευγενικό προσωπικό, πολύ καθαρό δωμάτιο. Ήταν όλα πολύ όμορφα, σίγουρα θα ξαναεπισκευτουμε το συγκεκριμένο κατάλυμα.

• Υποβολή σχολίου: 21 Αυγούστου 2022

«Ολοκληρωμένη εμπειρία διακοπών»
    • Στούντιο με θέα στο Βουνό

Πολύ άνετο και καθαρό δωμάτιο! Υπέροχος κήπος με καταπληκτική θέα σε βουνό και θάλασσα! Εξαιρετικά φιλόξενοι και εξυπηρετικοί οικοδεσπότες!. Εξαιρετική σχέση ποιότητας-τιμής! Το συστήνουμε ανεπιφύλακτα!!!

• Υποβολή σχολίου: 12 Ιουλίου 2022

Εξαιρετικό
    • Στούντιο με θέα στη Θάλασσα και Τζάκι

Θέα από το δωμάτιο σε θάλασσα και βουνό, άνετο και καθαρό δωμάτιο. Η οικοδέσποινα πολύ ευγενική και εξυπηρετική. Θα το συνιστούσαμε ανεπιφύλακτα.

Έμεινε: Ιούλιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 4 Ιουλίου 2022

«ΟΝΕΙΡΙΚΗ ΚΑΙ ΙΔΑΝΙΚΗ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΞΕΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥ.»
    • Στούντιο με θέα στη Θάλασσα και Τζάκι

ΔΕΝ ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΚΟ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗ ΜΑΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΕ ΚΑΤΑ ΤΗΝ 4ΗΜΕΡΗ ΔΙΑΜΟΝΗ ΜΑΣ.

ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΜΕ ΘΕΑ ΒΟΥΝΟ ΚΑΙ ΘΑΛΑΣΣΑ.

Έμεινε: Ιούλιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 8 Μαρτίου 2022

• Παρέες φίλων
    • Διαμέρισμα με θέα στη Θάλασσα

Εξαιρετικά φιλική και ευγενική προσέγγιση, ωραίο δωμάτιο, καθαρό και άνετο, με όμορφη θέα στη θάλασσα.

Έμεινε: Μάρτιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 4 Ιανουαρίου 2022

«Πολύ ευχάριστη, θα επαναληφθεί!»
    • Στούντιο με θέα στη Θάλασσα και Τζάκι

Μας άναβαν το τζάκι ώστε να το βρούμε όταν επιστρέψαμε. Μας άρεσε πολύ!

Έμεινε: Δεκέμβριος 2021

• Υποβολή σχολίου: 25 Δεκεμβρίου 2021

«Πολύ ευχάριστη διαμονή»
    • Στούντιο με θέα στη Θάλασσα και Τζάκι

Με το που φτάσαμε στο κατάλυμα μας, μας υποδέχτηκαν με μεγάλο ενθουσιασμό δύο υπέροχα σκυλάκια τα οποία ήταν στην αυλή. Στο δωμάτιο μας ήταν ανοιχτό ήδη το τζάκι και η ιδιοκτήτρια μας, η οποία ήταν πολύ φιλική και προθυμη να βοηθήσει, μας έδειξε που έχουν τα ξύλα με τα οποία θα συντηρούμε το τζάκι δωρεάν. Το δωμάτιο πολύ ευχάριστο με air-condition και θερμαντικά σώματα. Τα θερμαντικά σώματα ήταν πάντα αναμμένα και δεν κρυώσαμε καθόλου όσο μείναμε στο δωμάτιο, το ίδιο ίσχυε και για το νερό, το οποίο ήταν πάντα ζεστό. Δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο και το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Έμεινε: Δεκέμβριος 2021

• Υποβολή σχολίου: 22 Νοεμβρίου 2021

• Έμεινε 1 βράδυ

Απίστευτη θέα από το δωμάτιο, το τζάκι, η μυρωδιές της φύσης, η ευγένεια από τους ανθρώπους είναι λίγα από αυτά που μπορώ να περιγράψω.Οι εικόνες, οι ήχοι των φύλλων, οι πηγές..και ξέχασα να πω για το απίθανο φαγητό!!!

Έμεινε: Νοέμβριος 2021

• Υποβολή σχολίου: 1 Νοεμβρίου 2021

• Έμεινε 1 βράδυ

Πολύ καλά δωμάτια. Ζεστά και οικογενειακά. Η κυρία Βάσω καταπληκτική. Και βέβαια τα σκυλάκια ο πρίγκιπας και η εμιλυ στην πρώτη γραμμή υποδοχής! 😊

Έμεινε: Οκτώβριος 2021

Οι επισκέπτες σχολίασαν και αυτά τα καταλύματα: