3. Ρέθυμνο κριτικές ξενοδοχείων

8,5

8,8

• Υποβολή σχολίου: 5 Ιουνίου 2023

8,0
    «Εξόρμηση στο χωριό Μαρουλάς»
    • Διαμέρισμα 1 Υπνοδωματίου

Το δωμάτιο όταν ήταν κλειστό μύριζε υγρασία. Δεν ξέρω κατά πόσο μπορούν να γίνουν επεμβάσεις στο χώρο αυτό λόγω του ότι είναι παλιό πέτρινο σπίτι. Επίσης, δεν είχε καλή ηχομόνωση γιατί ακουγόταν βήματα από το νωρίς το πρωί.

Το δωμάτιο ήταν καθαρό και άρτια εξοπλισμένο. Η τοποθεσία του καταλύματος είναι εξαιρετική. Σε 15 λεπτά είσαι στο Ρέθυμνο αλλά και σε άλλα σημεία ενδιαφέροντος όπως η Μονή Αρκαδίου ή το Πρασσανό φαράγγι ( για όσους ενδιαφέρονται για τέτοιες εξορμήσεις).

Έμεινε: Ιούνιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 12 Αυγούστου 2023

2,0
    «Ανυπομονούσαμε να περάσουν οι μέρες γιατί μας χάλασα τελείως την διάθεση από την πρώτη μέρα»
    • Διαμέρισμα 1 Υπνοδωματίου

Αρχικά ένα απο τα κυρία προβλήματα του καταλύματος είναι ότι το μπαλκόνι είναι σχεδόν μέσα στην ταβέρνα( από την οποία περνας κυριολεκτικά απο μεσα για να μπεις στο σπίτι)και όπως είναι φυσικό ακους τους πελάτες μέχρι αργά πέρα ότι δεν σου κάνει κέφι να κάτσεις στο μπαλκόνι Επίσης δεν νιώθεις άνετα να κυκλοφορήσεις όπως θέλεις μέσα στο σπιτι διότι όπως βλέπετε στις φωτογραφίες η πρόσοψη του( και η μόνη πρόσβαση αέρα η φωτός) αποτελείται από μια τζαμαρία. Με το που φτάσαμε στο κατάλυμα θέλαμε να μαγειρέψουμε και δεν δούλευε ο απορρόφητηρας, μετά από τηλ εποικ αναφέραμε αυτό αλλά και πως το σπίτι δεν ήταν αρκετά καθαρο! Και κάπου εκεί την ώρα που μαγειρεύουμε ανοίγει η πόρτα της άυλης και με δυο βήματα χωρίς να ρωτήσει κανένα εισβάλλει στο σπίτι η μητέρα της ιδιοκτήτριας με ένα ηλεκτρολόγο! Εμείς με τα εσώρουχα να μαγειρεύουμε και η κυρία να αρχίσει να ζητά τα ρέστα γιατί κάναμε παράπονο για την καθαριότητα( με κοροϊδεύεις ρε φίλε είπε χαρακτηριστικά)!!! Της αναφέρουμε με όμορφο τρόπο ότι αυτό που κάνει είναι αδιανόητο, το να μπαίνει μέσα στο χώρο μας την ώρα που μπορεί να είμαστε με ή και χωρίς τα βρακιά μας χωρίς καν να ρωτήσει χωρίς να χτυπήσει μια πόρτα ή να πάρει ένα τηλ προηγούμενος , και επειδη δεν έχει κάτι άλλο να πει μας κάνει επίθεση για το κατοικίδιο που είχαμε μαζί λέγοντας ότι απαγορεύονται στον χώρο κάτι που προφανώς δεν ισχύει! - το σαπούνι στο μπάνιο ήταν γεμισμένο με νερό γιατί ήταν σχεδόν άδειο -Δεν υπήρχε σφουγγάρι για τα πιάτα -δεν υπήρχε στραγγιστήρι για μακαρόνια -το στραγγιστήρι για τα πιάτα ήταν σκουριασμένο! -εάν έχετε πολλές αποσκευές είναι δύσκολο να τις μεταφέρεται στο κατάλυμα γιατί δεν υπάρχει πρόσβαση με αμάξι και απέχει πάνω από 100 μέτρα απότομης ανηφόρας

Μοιάζει ακριβώς με τις φωτογραφίες και έχει μια ωραία θέα και η οικοδέσποινα φιλική και πρόσχαρη

Έμεινε: Αύγουστος 2023