2. Comentarii despre hoteluri în Irlanda

9,5

8,5

• Comentariu trimis pe 31 decembrie 2023

• Cameră dublă

O atmosfera foarte plăcută. Ne-am simțit foarte bine!

• Comentariu trimis pe 19 martie 2024

6,0
    Locatia este relativ buna, mic dejun scump, lipsesc papucii de casa, halat, saracacios pentru 4 stele.
    • Cameră triplă

Mic dejun scump, lipsa halat, papuci de camera, nu are vedere.

Locatia.

Sejur în februarie 2024

• Comentariu trimis pe 6 octombrie 2022

AM DORIT O CAMERĂ CU FRIGIDER, DAR FRIGIDERUL NU RĂCEA!
    • Cameră dublă

Preţul plătit pe noapte a fost foarte mare pentru serviciile oferite (227 euro)! Am ales acest hotel pentru că am dorit o cameră cu frigider. Frigiderul nu a răcit cum trebuie; mâncarea s-a stricat. Micul dejun de tip bufet este cam slab. Nu prea ai ce alege. Am fost nemulţumită de personalul de la restaurant. Sefa de sală voia să dea dovadă de multă amabilitate, dar niciodată nu m-a lăsat să mă aşej la ce masă am vrut; amabilitatea şi râsul erau forţate. Mai erau două fete tinere care ajutau la servire; acestea nu stiau, probabil, că trebuie să te uiţi discret după oaspeţi. Dacă comandai ceva din meniu şi te ridicai de pe scaun să mai ei ceva şi din micul dejun de tip bufet, te urmăreau cu privirea şi te simţeai rău. Chiflele şi produsele de tip foi etaj nu erau proaspete. În una din dimineţi am încercat să încălzesc o chiflă la prăjitorul de pâine. Îmediat una din tinerele a anunţat-o pe şefa de sală care mi-a făcut observaţie că chifla ia foc şi că am semn de interzis pus pe aparat; i-am arătat că chifla nu a luat foc, iar semnul de interzis era pentru produsele de tip foi etaj. A fost singurul hotel unde nu m-am simţit bine la micul dejun! Un alt aspect care m-a nemulţumit a fost faptul că deşi am lăsat pe uşă semnul că nu vreau să fiu deranjată, am fost sunată de recepţia hotelului că vor să facă curat în cameră. Le-am explicat că nu doresc curăţenie în cameră. Din a doua zi de şedere şi până am plecat a rămas un pacht cu lenjerie lângă uşa noastră. Fereastra din cameră se deschidea foarte puţin.

Am locuit la acest hotel în perioada 16-21.07.2022, într-o cameră de 2 persoane, cu pat dublu. Camera a fost mică, cu vedere spre curtea interioară. Patul a fost confortabil, pernele bune. Curăţenia în cameră şi pe holurile hotelului a fost foarte bună. Baia a fost foarte frumoasă şi impecabil de curată. Camera a fost dotată cu minibar care nu a răcit cum trebuie. Dulapurile au lumină interioară care se aprinde atunci când deschizi uşile. Restaurantul unde se serveşte micul dejun este dotat cu tot ce trebuie şi ambinţa acestuia este plăcută; este dotat cu prăjitor de pâine şi un aparat care prepară mai multe tipuri de cafea. Micul dejun a fost bun, de tip bufet (jambon feliat, branză tip emmental feliată, 4 tiputi de caşcaval olandez ambalat în pacheţele mici, cereale, fructe uscate, iaurt, salată de fructe, suc de mere, croissante cu unt, prăjituri foietaj cu ciocolată, cafea de mai multe tipuri. Pe lângă acesta mai era un meniu din care puteai să comanzi un fel de mâncare; cel mai consistent era micul dejun de tip irlandez; pe lângă acesta mai era în ofertă jambon sau somon afumat cu ouă poşate, vafe şi clătite americane. În curtea interioară hotelul dispune de o terasă. Hotelul se sflă cam la 20-25 de minute de mers pe jos de centrul orasului. Staţia de autobuz este foarte aproape de hotel. Personalul de la recepţie a fost foarte amabil.

Sejur în iulie 2022

• Comentariu trimis pe 29 aprilie 2024