2. Comentarii despre hoteluri în Malta

7,8

• Comentariu trimis pe 5 ianuarie 2024

Un sejur minunat
    • Cameră dublă sau twin

Nu erau dotarile la baie necesare igienei corporale

Personalul foarte amabil, mancarea excelenta, curatenie.

Sejur în ianuarie 2024

• Comentariu trimis pe 18 iulie 2023

• Cameră dublă sau twin cu vedere la piscină

Probabil pereții sunt foarte subțiri, se aude absolut totul dintr-o camera în alta și de pe hol, baia nu a fost aprovizionata în fiecare zi. Sunt doar 3 restaurante în zona, cele ale hotelului, care la ora 21:30 nu mai ia comenzi de mâncare, iar hotelul e foarte departe de orice...nu exista magazine în zona, doar o taraba cu câteva chestii... E în celalalt capăt al insulei fata de aeroport, am făcut aproximativ 2 ore cu autobuzul de la aeroport la hotel. Țineți cont ca autobuzele nu circula forte tarziu, singura varianta rămâne taxi sau bolt.

Mâncare diversificata, o varietate mare din care sa alegi. Acces la sauna, pisicina și sala de sport.

• Comentariu trimis pe 16 iunie 2023

Mâncarea

Personalul amabil Spa piscine

Sejur în iunie 2023

• Comentariu trimis pe 15 ianuarie 2023

Confortabil dar departe de Valletta
    • Cameră dublă sau twin cu vedere la piscină

Departe de Valleta. Grupuri de elevi care erau foarte galagiosi noaptea.

Aproape de port si de statia de autobuz. Camera cu vedere partiala la mare este spatioasa, confortabila, cu aer condiționat. Personal amabil. Micul dejun variat.

Sejur în noiembrie 2022

• Comentariu trimis pe 27 iulie 2022

• Cameră dublă sau twin cu vedere parţială spre mare

Meniu variat, dar e loc de imbunatatire ca si gust

Camera spatioasa, luminoasa, vedere spre mare partiala, locatia hotelului, personalul super, statie langa, feribot in fata

Sejur în iulie 2022

• Comentariu trimis pe 21 iunie 2022

Hotelul este excelent pentru o vacanta petrecuta in perioada calda a anului! Voi reveni!
    • Cameră dublă sau twin cu vedere la piscină

Au fost zile in care zona exterioara la piscina nu era curata la prima oara dimineata, dar s-a remediat peste zi. Deasemenea, in camera, in unele zile, serviciile de curatenie, (schimbat prosoape, aprovizionarea cu produse de igiena pesronala) a fost deficitara.

Micul dejun a fost bogat si variat, insa aceleasi combinatii in fiecare zi. As fi apreciat o gama mai redusa dar diversificata de la o zi la alta. elementul surpriza este important. Personalul a fost foarte amabil, am primit serviciile solicitate, camera cu vedere la mare si pat suplimentar pentru copil gratuit. Costul transferului de la aeroport la hotel, 40 euro, ne-a fost comunicat la momentul rezervarii. Echipa de animatie foarte buna: am invatat pasi de dans, am facut gimnastica in piscina, bingo, karaoke etc. Toate acestea impreuna cu recitalurile muzicale au facut ca fiecare seara sa fie speciala. Cele doua piscine si sezlongurile au fost suficiente pentru toti turistii cazati, nu am avut probleme sa nu gasim locuri. Zona de SPA mai putin pregatita pentru a primi oaspeti, disponibila temporar fiind doar piscina interioara, un jacuzzi si sauna uscata.

Sejur în iunie 2022

• Comentariu trimis pe 23 aprilie 2022

O vacanta reusita
    • Cameră dublă sau twin

Au fost destul de zgarciti cu articolele de baie, gel de dus, am primit doar in prima zi, iar lotiunea de corp a lipsit total. Lipsa halatelor de baie este rusinoasa la un hotel de 4 stele cu Spa. Piscina interioara cu apa putin cam rece, iar jacuzi cu apa mult prea fierbinte.

Hotel elegant, camere mari, paturi confortabile. Am avut demipensiune, iar mancarea a fost foarte buna. Mic dejunul a fost acelasi in fiecare zi dar era foarte diversificat. In fiecare seara, la cina erau preparate specifice anumitor tari si preparate locale, foarte bine gatite. Carne de porc, miel, pui, peste, fructe de mare, diferite garnituri si muuulte deserturi. Pentru cei mai putin gurmanzi erau salate si tot felul de gustari. Hotelul se afla in apropierea unei statii de autobuz care face legatura cu punctele principale de atractie de pe insula. La o scurta plimbare pe jos se afla si portul cu ferry ce face legatura cu Gozo si Comino. Am fost pentru a doua oara la acest hotel si nu regret alegerea facuta.

Sejur în aprilie 2022

• Comentariu trimis pe 11 ianuarie 2022

Recomand cu toată încrederea!
    • Cameră dublă sau twin

Nu am ce reproșa. Poate lipsa halatelor pentru SPA, contra unui depozit

Personalul foarte amabil,nota 10!! Serviciul de curățenie , centrul SPA și mâncarea excelenta.

Sejur în ianuarie 2022

• Comentariu trimis pe 13 mai 2024

• Cameră dublă sau twin cu vedere la piscină

A fost superb! Tot ce ne-am dorit! Și în plus am avut surpriza sa fiu sărbătorită! Mulțumesc din suflet!

Sejur în mai 2024

• Comentariu trimis pe 18 februarie 2024

Totul a fost ok

Piscina interioară încălzită pe timpul iernii cu apă din mare, mâncarea, cameră luminoasă și curată cu vedere parțială la mare și spre grădinile din spatele hotelului, personal amabil.

Sejur în februarie 2024

• Comentariu trimis pe 8 februarie 2024

• Cameră dublă sau twin

Lipsa bauturilor alcolice gratuite in cadrul demipensiuni.

Camera,piscina interioara,personalul nota 10.

Sejur în decembrie 2023

• Comentariu trimis pe 7 noiembrie 2023

5,0
    Acceptabil

Saltele neconfortabile.

Micul dejun a fost bun/variat dar acelasi in fiecare zi.

• Comentariu trimis pe 19 ianuarie 2023

Totul este superb

Sejur în ianuarie 2023

• Comentariu trimis pe 8 decembrie 2022

Tot ce îți dorești într-un singur loc, plin de oameni speciali
    • Cameră dublă sau twin cu vedere la piscină

La serviciul de curatenie in camera ar trebui sa se acorde mai multa atentie, in special la baie ar trebui sa fie mai atenti sa readuca sampon si gel de dus si sa se schimbe prosoapele zilnic. Pentru un hotel asa bun, aici e un mare minus

Nu știu cum să încep să descriu această experiență minunată. Acest hotel este extrem de mare, dispune de piscine exterioare si interioare, spa, jacuzzi, baruri si restaurant. Mancarea este extrem de diversificata, si multe si diverse deserturi extrem de bune. Serviciul all inclusive este minunat, puteți servi și gustări și sucuri la piscină oricând doriți și la orice bar al hotelului. Zona este linistita, dar acest loc are tot ce ai nevoie pentru a nu te plictisi deloc. Am stat o săptămână și a fost perfect, nefiind nevoit să mergem în oraș pentru a ne distra. Un alt lucru minunat care a făcut această experiență specială sunt oamenii din acest loc. De fapt, fiecare persoană este foarte amabilă, ei salută de fiecare dată când te văd și te tratează foarte frumos. Te simți binevenit și toată lumea vorbește deschis și frumos cu toată lumea. Este un loc special.

• Comentariu trimis pe 30 octombrie 2022

1,0
    Dezamagitor
    • Cameră dublă sau twin

Prima camera mirosea puternic a clor si igrasie. Ca si priveliste dadea spre ghena de gunoi. Camera era la erajul 1. A vorbit la receptie si ne-au schimbat camera, pe o alta parte a hotelului, cu vedere spre piscina. Dar camera eea murdara, dusul stricat, curatenie se facea cam la 2 zile. Minibarul era gol, doar frigiderul plin de gheata, probabil ca nu mai fusese deschis de mult . Mancarea nu mi s-a parut exceptionala, dar totusi era proaspata. Consider ca nu isi merita 4 stele. Undeva la maxim 2, dupa parerea mea.

Locatia este destul de departe de oras, dar se afla totusi o statie de autobus in apropiere.

• Comentariu trimis pe 18 octombrie 2022

Minunat
    • Cameră dublă sau twin cu vedere la piscină

locatia e putin cam departe de orasele principale, insa transportul in comun este ok.

Am avut un sejur minunat la acest hotel, staff-ul a fost extraordinar.

• Comentariu trimis pe 9 octombrie 2022

Sejur familie
    • Cameră dublă sau twin cu vedere la piscină

Hotelul era plin si asteptai la intrarea in restaurant sa se elibereze o masa, desi restaurantul era destul de mare.

Totul a fost minunat, camera mare, mancarea foarte buna si diversificata, piscina interioara cu apa calda. Personal amabil. Plecari cu feribotul la Blue Lagoon din fata hotelului.

• Comentariu trimis pe 2 iunie 2022

Un sejur placut, o insula minunata!
    • Cameră dublă sau twin

Apa rece de la piscine, atat cele exterioare care era gheata cat si cea interioara care era mai mult spre rece.

Am venit pentru a doua oara la acest hotel care mi a satisfacut in mare parte pretentiile. Camere sunt spatioase, elegante iar mancarea diversificata atat la mic dejun cat si la cina. In fiecare seara erau meniuri specifice unei tari. Am folosit transportul in comun pentru a vizita intreaga insula, statia de autobuz era foarte aproape de hotel. Exista chiar si linie directa de la aeroport x1. Costul unei calatorii era 1,5 euro. Aproape si de ferry ce merge spre insula Gozo. Din fata hotelului se pleaca zilnic si in excursii pe insula Comino. Am fost in luna aprilie, piscinele exterioare erau cu apa rece gheata. Piscina interioara era cu apa cam rece, iar jacuzzi era foarte, foarte fierbinte. Merita sa va petreceti vacanta la acest hotel dar va sfătuiesc sa alegeti luna mai, iunie sau septembrie, octombrie.

Sejur în aprilie 2022

• Comentariu trimis pe 6 aprilie 2024

• Călător singur
    • Cameră dublă sau twin superioară cu vedere la mare

Sejur în aprilie 2024

• Comentariu trimis pe 10 decembrie 2023