2. Comentarii despre hoteluri în Portugalia

8,8

• Comentariu trimis pe 27 iunie 2023

• Cameră dublă

Zgomotul de pe hol.

Gazda amabila, pozitia ideala.

Sejur în mai 2023

• Comentariu trimis pe 27 iunie 2023

• Călătorie de afaceri
    • Călător singur
    • Cameră dublă sau twin

Instalațiile sanitare din baie (wc-ul si dusul) ar putea fi reînnoite. Ventilația camerei nu a fost foarte bună întrucât deși am stat cu ventilatorul pornit și geamul deschis, aerul tot era unul stătut. Eu sunt mai înalt, iar patul a fost prea scurt.

Casa do Teatro este amplasata ideal, in centrul istoric al orașului Ponta Delgada. Restaurante, parcări, servicii de închiriat mașini, puncte de interes sau magazine, toate se afla la o aruncătură de băț de proprietate. Gazdele sunt foarte prietenoase si comunicative. Procedura de check-in decurge fără probleme. Dotările camerei sunt decente si, din punct de vedere functional, nu este mare lucru de reproșat.

Sejur în iunie 2023

• Comentariu trimis pe 17 februarie 2023

O surpriza placuta
    • Cameră dublă

Baia era destul de mica și canalizarea emana un miros deloc plăcut. Nu am reușit sa deschid fereastra camerei pentru a aerisi. Vederea era la o curte interioara neîngrijita.

Am apreciat amplasarea, aspectul și curățenia camerelor, accesul la o bucătărie utilata și la un living room. Patul a fost foarte confortabil. Am ținut permanent legătura cu gazdele și am primit informatii referitoare la opțiunile de transfer de și la aeroport. În una dintre seri s-a cazat un grup de tineri ceva mai gălăgioși. Am anunțat gazdele, iar acestea i-au atenționat pe cei care făceau zgomot. Micul dejun a fost foarte generos, servit în fiecare dimineață intr-un cos lăsat în fata ușii camerei. Pentru ca în camera era destul de răcoare, am solicitat un radiator și ne-a fost adus în cel mai scurt timp. Nu exista aparat de aer condiționat în camera.

Sejur în februarie 2023