3. Comentarii despre hoteluri în Mureş

8,4

7,4

7,6

• Comentariu trimis pe 5 mai 2024

Poate 3 stele, nicidecum 4.
    • Cameră King

Pentru un hotel de 4 stele are câteva minusuri cu referire la sejurul nostru: - am închiriat camera de 3 adulți, în camera au fost doar 2 halate, 2 prosoape, fotoliu extensibil total incomod - camera de pe Booking pe care o selectasem avea geamuri de mari dimensiuni dar am fost direcționați către mansarda - minibarul gol inadmisibil la 4 stele - lipsa feon în camera

Poziționarea favorabila. Mâncarea foarte bună. Personal amabil.

Sejur în mai 2024

• Comentariu trimis pe 29 aprilie 2024

O locație placuta dar care necesita unele schimbări
    • Cameră King

Mobila camerei învechită, mocheta murdară din camera, sanitare la baie cu defect

Locatia, personalul

Sejur în aprilie 2024

• Comentariu trimis pe 9 aprilie 2024

Atmosferă plăcută per total, mici detalii de fixat pe viitor
    • Cameră Queen

În cameră mirosea a aer închis și era foarte umed aerul însă am deschis geamul și s-a mai rezolvat din problemă. Becurile nu funcționau corespunzător. Para de la duș nu funcționa corespunzător iar apa era călduță, nu se putea seta mai fierbinte Mirosul de clor de la piscină era foarte tăios

Mi-a plăcut atmosfera, cum e amplasat hotelul. Mic dejunul a fost delicios și îmbelșugat. Saunele au fost foarte plăcute și disponibile non stop. Patul a fost foarte confortabil.

Sejur în aprilie 2024

• Comentariu trimis pe 5 aprilie 2024

• Cameră King

Am fost la piscina/sauna. Doamna de la recepție în continuu a vorbit la telefon pe speaker..era foarte deranjant sa ascult 40 de minute despre toate întâmplările de seara trecuta

• Comentariu trimis pe 18 martie 2024

Bine
    • Călătorie de afaceri
    • Cameră King

Curatenia in camera si in baie lasa de dorit!!! Spa slab, apa rece in piscina, lipsa prosoape la spa, maxim 15 sezlonguri, bineinteles toate ocupate permanent, mic dejun saracacios!!! Aparatul de climatizare al camerei extrem de zgomotos!!!

Localizarea!

• Comentariu trimis pe 12 martie 2024

• Cameră King

Mobilierul din camera Bateria de la duș

Piscina

• Comentariu trimis pe 10 martie 2024

• Cameră Queen

Spa slab,femeia ,care este angajată stă tot pe telefon,nu este drăguță deloc.Curatenie mai multă la spa 🤪

Personal, cameră..hotel,amplasare

• Comentariu trimis pe 9 martie 2024

• Cameră King

Nu am fost cazați în tipul de cameră pe care am rezervat-o. Camera trebuia să fie de tip king size cu balcon, însă a fost o cameră tip mansardă. Am sesizat acest lucru la recepție, însă au spus că nu au alte camere disponibile pe motiv că hotelul ar fi plin. Mâncarea de la micul dejun de slabă calitate. Per ansamblu, prețul hotelului a fost foarte mare raportat la serviciile pe care le oferă.

Poziționat foarte bine, aproape de cetate și de centrul vechi. Cameră confortabilă și curată, personal amabil.

• Comentariu trimis pe 5 martie 2024

Un hotel dragut cu o panorama frumoasa
    • Cameră King cu vedere la cetate

Atmosfera rece, la inceput nu functiona curentul

Piscina, panorama

• Comentariu trimis pe 3 martie 2024

Plăcut, relaxant!
    • Cameră Queen

Pozele sunt exagerate, dar nu reproșez totuși nimic, pentru noi a fost suficientă și realitatea.

Situat aproape de centru orașului. Hotelul nu era aglomerat, prin urmare accesul la jacuzzi exterior a fost facil. Mâncarea la micul dejun excelentă, cafea foarte bună! Mâncarea de la bucătărie nu am încercat-o, am observat în sala restaurantului ca clienții returnau mâncarea comandată, în consecință am comandat pizza.

• Comentariu trimis pe 3 martie 2024

Per ansamblu a fost un sejur placut.
    • Cameră King

Nu s-a facut curatenie pe perioada cat am fost cazati, nu au fost schimbate nici macar prosoapele. Mobilierul usor invechit.

Locatie foarte buna, personalul foarte amabil, mic dejun foarte bun si variat. Un plus pentru camera a fost si fierul de calcat. La o ora dupa ce am plecat am fost sunati sa ne transmita ca am uitat in camera un obiect, pe care s-au oferit sa ni-l trimita acasa prin curier (un mare plus).

• Comentariu trimis pe 29 februarie 2024

• Cameră King cu vedere la cetate

Mici defectiuni in camera, mufa cablului TV era rupta si abia statea in priza, o lampa de perete era desprinsa si atarna langa perete. La piscina interioara erau persoane carora li s-a permis sa fumeze tigari electronice, si a fost destul de neplacut (mirosul)

Mic dejun foarte divers si gustos

• Comentariu trimis pe 25 februarie 2024

• Cameră King

Apa la piscina era neshimbata de ceva vreme.In rest a fost relativ bine.

Salteaua a fost confortabila.Micul dejun foarte bun,diversificat.Curatenie în camera,halate de baie.

• Comentariu trimis pe 25 februarie 2024

• Cameră Queen

In general parea curat, dar daca te uitai mai atent, nu era dat cu aspiratorul, era foarte mult praf, a fost foarte cald in camera, in general mult sub standardele unui hotel de acest tip. Am avut si ceva probleme cu rezervarea, cand ne-am decazat, am aflat ca fusesera 2 camere rezervate, in loc de una, ceea ce nu se intamplase de fapt. A trebuit sa platim din nou.

Piscina foarte frumoasa, apa calda. Locatia foarte aproape de cetate. Personal amabil.

• Comentariu trimis pe 21 februarie 2024

Acceptabil
    • Călătorie de afaceri
    • Cameră Queen

Zona de spa prea micuță ,jacuzzi apă foarte murdară Una din cele 4 camere rezervate fără căldură ne-a adus un calorifer electric Mâncarea la restaurant foarte slabă pentru un așa hotel

Camere OK personal ok

• Comentariu trimis pe 18 februarie 2024

Locul ideal pentru o scurta poveste in doi
    • Cameră Queen

Nu mi-a plăcut faptul ca apa de la piscina a fost destul de rece și nu am avut unde sa stam pe șezlong deoarece sunt putine.

Camera a fost curată, cald, confortabil.

• Comentariu trimis pe 11 februarie 2024

O experienta placuta per total
    • Cameră King

Zona de spa putin cam neingrijita, iar camera are un aer de hotel care nu a mai fost renovat de ceva ani

Pat confortabil, am primit chiar un update gratuit la camera. Spa si piscina disponibile, personal foarte prietenos

• Comentariu trimis pe 4 ianuarie 2024

O cazare confortabilă, decentă dar nu la standarde înalte.
    • Cameră King cu vedere la cetate

Jacuzzi-ul exterior arăta suspect, camera învechită.

piscina si priveliștea, micul dejun ok.

• Comentariu trimis pe 17 decembrie 2023

Bine
    • Cameră Queen

Contra(pentru mine): baia are perete de sticla pe partea spre camera si pat, este mai mult vizibil, partea semitransparenta e tot transparenta. camera este foarte mica, mobila e din perioada cand sasii domneau in Sighisoara, TV este foarte mic si vechi.

Pro: Foarte foarte aproape de orasul vechi, 5 minute pana la turn cred ca am facut pe jos. staff-ul este foarte prietenos, rapid, dornic sa te serveasca, nota 10 pentru ei dar si pentru domnii de la recepetie. locuri de parcare destul de limitate dar nu am avut probleme. Micul dejun este mai mult decat satisfacator si diversificat, inclusiv cu produse locale (coltul transilvanean). Am mancat si seara la restaurant si a fost foarte buna mancarea si la un pret ok. Piscina este ok iar saunele sunt si ele foarte ok.

Sejur în octombrie 2023

• Comentariu trimis pe 19 noiembrie 2023

• Cameră Queen

Ospătarii de la restaurantul hotelului au dat dovada de mult neprofesionalism. Am așteptat aproximativ o ora pentru a fii băgată în seama în condițiile în care nu era full restaurantul. Personalul a fost într- un număr mare ,dar foarte prost organizați.

Locația frumoasă, curățenie, camerele ingrijite, angajații foarte amabili

• Comentariu trimis pe 7 noiembrie 2023

• Cameră Queen

- in 4 zile cat am stat, nu s-a schimbat lenjeria si nu s-a luat gunoiul niciodata din camera; - priza rupta. Daca eram cu copilul, nu ar fi fost foarte safe…; - lenjeria de pat este alba, dar…un alb mai…prafuit, daca intelegeti ce vreau sa spun.

Micul dejun este excelent!

• Comentariu trimis pe 6 noiembrie 2023

• Cameră King

În camera mocheta era pătată și murdară iar pe jos, în camera am găsit un smoc de păr,prea multa mobila in cameră.Nu mi-a plăcut ca a trebuit sa cer halate de baie de la recepție pentru ca nu erau în cameră iar halatele le-am primit deteriorate.Per total se putea și mai rău dar se putea și mai bine

Mâncarea a fost bună,curat în zona piscinei,am avut parcare subterana ceea ce e un mare plus.Personal amabil și dornici sa ajute în caz de ceva

• Comentariu trimis pe 5 noiembrie 2023

Acceptabil
    • Cameră King cu vedere la cetate

Lipsa prosoape si halat in camera. Apa din piscina cu exagerat de mult clor

Foarte aproape de cetate

• Comentariu trimis pe 30 octombrie 2023

Camera neizolata fonic.

Pozitionarea hotelului, la 3 minute de cetate, zona de spa.

Sejur în octombrie 2023

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: