3. Comentarii despre hoteluri în Tulcea

10,0

• Comentariu trimis pe 13 mai 2024

Ponton ascuns pe Dunăre - o experiență autentică în Deltă
    • Cameră triplă Confort cu duș

Am petrecut câteva zile plăcute pe ponton. Cazarea s-a dovedit a fi confortabilă și curată, oferind o priveliște frumoasă spre Dunăre și răsărit. Romeo e o gazdă primitoare și comunicativă ce ne-a făcut șederea și mai plăcută, plimbându-ne cu barca prin Deltă și împărtășind cu noi informații interesante despre zonă. Pontonul este dotat cu tot ce este necesar pentru un sejur relaxant. Locația este convenabilă, fiind în Mahmudia, punct de plecare spre cetățile Halmyris și Enisala, Gura Portiței, Jurilovca și alte obiective turistice din Delta Dunării. Recomand această cazare celor care caută o experiență autentică în natură, departe de aglomerație, și apreciază ospitalitatea și frumusețea locului.

Sejur în mai 2024

• Comentariu trimis pe 7 octombrie 2023

Recomand sa mergeți.
    • Călător singur
    • Cameră dublă cu duş

Totul a fost excepțional.

• Comentariu trimis pe 3 septembrie 2023

• Cameră dublă cu duş

Totul foarte curat si patronul un om de milioane nea ajutat cu de toate ...va mulțumim și ne vedem la anu cu siguranta:))

Sejur în septembrie 2023

• Comentariu trimis pe 10 august 2023

Foarte frumos
    • Cameră triplă Confort cu duș

Ne-a placut, in primul rand, amplasarea, pe malul bratului Sf. Gheorghe. Gazdele au fost foarte amabile, camera foarte curata, acces la bucatarie, living, terasa. O zona frumoasa, linistita, cu multe dotari pentru pescari.

• Comentariu trimis pe 17 iulie 2023

Sejur reusit cu mult peste prins!
    • Cameră triplă Confort cu duș

Am fost permanent monitorizati de catre personalul pensiunii, intr-o dimineata pe la ora 8 am fost chiar certati ca vorbeam cam tare.

Locatia este superba! Pescuitul de pe ponton a fost grozav! Am intampinat ceva greutati cu tantarii dar pana la urma am iesit invingatori! Avand in vedere ca noi am fost un grup de patru pescari, cred ca locatia a avut tot ce era necesar desfasurarii in cele mai bune conditii a acestei activitati. Daca doriti sa serviti cei mai gustosi mici din Romania, achizitionati micii de la magazinul Fraher din Mahmudia!

• Comentariu trimis pe 27 octombrie 2022

Dacă ești pescar și ai barcă, aici trebuie să te cazezi!
    • Cameră triplă Confort cu duș

Se pot remedia următoarele: 1. vegetația din jurul pontonului / hotelului era complet neîngrijită (bălării, buruieni etc., dar până la urmă asta face parte din picanteriile Deltei, însă fiind un hotel, totuși se putea măcar tunde iarba); 2. nu se poate plăti cu card, iar proprietatea nu eliberează factură / ori măcar o simplă chitanță, deși am rugat în repetate rânduri să mi se elibereze un astfel de document. Nu ne-au prea plăcut următoarele: 3. chiar lângă proprietate este locul de lansare / ieșire din apă a ambarcațiunilor, prin urmare, în cursul zilei, am avut parte de agitație non-stop (motoare turate, voci ridicate, valuri create de bărcile care plecau / se întorceau etc.); 4. distanța relativ mare până la primul magazin alimentar (ești obligat să mergi cu mașina);

Au fost ok următoarele: 1. locația (chiar pe malul Dunării); 2. peisajele de care ne-am bucurat în timpul plimbării cu barca proprietarului hotelului, pe câteva canale din Deltă (timp 2 ore, cost 300 lei); 3. posibilitatea pescuirii de pe un ponton pe care prin amabilitatea gazdei noastre, l-am avut pe parcursul întregului sejur; 4. ATMOSFERA DE DELTĂ !

Sejur în august 2022

• Comentariu trimis pe 2 iulie 2022

• Cameră dublă cu duş

Plusuri: Pontonul, plimbarea cu barca, personalul. Raport bun calitate-preț ! A fost o vacanță reușită, domnul de la cazare a fost super amabil și prietenos! Vom reveni❤️

Sejur în iunie 2022

• Comentariu trimis pe 17 august 2021

Delta Ponton
    • Călător singur

Totul

• Comentariu trimis pe 16 august 2021

• Cameră dublă cu duş

Locatie foarte buna. Gazda primitoare.

• Comentariu trimis pe 13 august 2021

Nota 10
    • Cameră triplă Confort cu duș

Curățenie, liniște și tot ce îți poți dori pentru un concediu.

Sejur în iulie 2021

• Comentariu trimis pe 3 august 2021

placut de la inceput la sfarsit

nu e cazul

amplasament deosebit, gazda primitoare, curatenie

• Comentariu trimis pe 30 iulie 2021

• Cameră triplă Confort cu duș

Este o locatie excelenta unde sa te relaxezi.

Sejur în iulie 2021

• Comentariu trimis pe 9 octombrie 2023

2,0
    Cortul era o optiune mai buna.
    • Cameră dublă cu duş

Camerele sunt invadate de diverse vietatii predominant pleosnite care sunt efectiv peste tot si intra peste tot. Domnul de la cazare va pune sa va descaltati inainte de intrare in cazare, va recomand sa nu purtati sosetele albe preferate ca o sa le aruncati la gunoi. Singura scapare sa va luati papuci de interior. Improvizatiile electrice ale cazarii sunt de o natura pur romaneasca. Nu supraincarcati instalatia electrica deoarece exista risc de incendiu (legaturile celor doua panouri radiante sunt facute intr o doca care atarna in spatele patului). Gratarul preferabl sa veniti cu unul de acasa deoarece grillul nu sta in cadrul metalic si riscati sa dati friptura la caini. Lenjeria de pat era murdara de pamant la momentul cazarii, ia-am solicitat domnului de la cazare sa o schimbe, a spus ca da, insa a plecat uitand sa faca ceva in aceasta privinta. Atentie la ce capace ridicati diverselor oale din bucatarie deoarece am avut impresia sa vad un impresionabil peisaj bacovian cu "Flori de mucigai" intr o oala de ciorba de perisoare. Locatia si cazarea au un potential ridicat daca s-ar investi un minim necesar de bani si timp.

Locatia este una foarte buna, avantajul este pontonul care este foarte apropape, numai bun de pescuit asta daca nu este ocupat de diferite barci sau salupe.

• Comentariu trimis pe 15 septembrie 2022

1,0
    Foarte prost
    • Cameră triplă Confort cu duș

Delta pontoon- the greedy scammer (șarlatanul lacom) E un comentariu lung,dar sper că unii vor învăța ceva din experiența mea. Am rezervat din luna mai 2022 o camera tripla pentru 4 nopți, perioada 11-15 septembrie 2022. Prețul a fost 807 RON ( 202 RON = 42 euro pe noapte), plata cash la sosire. La sosire proprietarul mi- a spus că de fapt prețul e 1080 RON, deoarece a fost o greșeală. L-am întrebat de ce nu mi-a spus dinainte. Ai avut 4 luni la dispoziție, nu îmi spui la ora 9 seara când ajung la Mahmudia, după o furtună teribilă care ne-a prins pe drumul de la Tulcea, că prețul e mai mare.( Mă întreb de ce întotdeauna acest gen de greșeli sunt in favoarea celui care le face. Ei niciodată greșesc in defavoarea lor). A răspuns că credea că ne vom înțelege. A incercat chiar să mai negocieze prețul, eu nu am acceptat, iar până la urmă a acceptat prețul de 807 RON. Dar prea târziu, greșeala a fost făcută. Am contactat serviciul clienți de la booking.com și i-am informat că voi anula următoarele 3 zile din totalul de 4. Am platit pentru o noapte și a doua zi am plecat. Bineînțeles, nu a putut să-mi de-a chitanță, pentru că nu funcționează legal și nu plătește taxe, așa că i-am plătit prin transfer bancar. 202 RON ( 42 euro) pe noapte oricum e deja exagerat pentru condițiile oferite, dar să încerci să profiți in felul ăsta, pentru mine e inacceptabil. Eu personal prefer să nu am de a face cu acest gen de oameni.

Sejur în septembrie 2022

• Comentariu trimis pe 11 august 2022

2,0
    Deloc ca in descriere/poze
    • Cameră dublă cu duş

Camera are dimensiunile patului. Usa nu se inchidea. Baia...nu se poate numi baie. Prima noapte nu am putut dormi de cald. Urmatoarea noapte am avut noroc ca era racoare afara.

Locatia ok...Conditiile din pacate nu. Chiar nu-i inteleg pe care au dat recenziile. Sezlonguri ? Unde...? Facitati..? Care ?

Sejur în august 2022

• Comentariu trimis pe 11 august 2021

3,0
    Prost
    • Cameră dublă cu duş

Prețul nu reflectă condițiile. Se inundă baia, atunci când faci duș. Pereții din materiale ușoare nu izolează zgomotul din camerele vecine, parcarea din interiorul proprietății este în curs de amenajare..

Priveliștea e ok, Wifi e gratis, personalul e amabil.

• Comentariu trimis pe 10 august 2021

• Comentariu trimis pe 6 iunie 2023

Sejur în iunie 2023

• Comentariu trimis pe 6 iunie 2023

Sejur în iunie 2023

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: