3. Comentarii despre hoteluri în Cluj

9,5

10,0

• Comentariu trimis pe 26 mai 2024

• Cameră cvadruplă

Superb locația Mic dejun foarte bun,tradițional

Sejur în mai 2024

• Comentariu trimis pe 2 martie 2024

• Cameră cvadruplă

Am avut parte de o vacanta grozava la aceasta pensiune. Doamna Maria ne-a incantat cu multe bunătăți tradiționale si cu povestiri frumoase din care avem ce învață. Ne-a plăcut mult liniștea din sat , liniște pe care ne-o doream , iar mâncarea tradițională a fost cea mai buna mancare pe care am mancat-o pana acum. Cu siguranță vom mai reveni!

Sejur în martie 2024

• Comentariu trimis pe 29 februarie 2024

O experienta extraordinara, bunica Maria este o o gazda incredibila, nici nu mai vorbim de placinte!
    • Cameră cvadruplă

Totul a fost mai mult decat ne-am asteptat!

Sejur în februarie 2024

• Comentariu trimis pe 24 februarie 2024

• Cameră cvadruplă

Zona superba pentru relaxare. Camera spațioasa si confortabila dotata cu tot ce trebuie. La cerere doamna Maria gateste mancare tradionala foarte gustoasa.

Sejur în februarie 2024

• Comentariu trimis pe 28 septembrie 2023

Placut si relaxant
    • Cameră dublă

Nu tine neaparat de proprietate: Pt cine este alergic la puf sau pene, sa aveti un antialergic la indemana.

Dna Maria este deosebita, primitoare si amabila. Mancarea este foarte buna, se plateste separat; dar in fiecare dimineata am primit ceva bun de la dansa chiar daca nu am luat mic dejun. Sala de jocuri separata este o idee buna!

• Comentariu trimis pe 22 august 2023

Locul perfect pentru relaxare
    • Cameră dublă

Locatie minunata, loc retras, linistit, locuri de parcare, camere frumoase, curate, acces la bucatarie, facilitati de gratar, camera de jocuri, foisor pt relaxare, balansoar, hamace, gazda foarte sociabila.

Excelent!!!
    • Cameră dublă

Am fost impresionați de ospitalitatea gazdei, disponibilitatea și căldura primirii, de curățenia locației și diversitatea dotărilor din curte pentru a petrece timpul în mod plăcut, relaxant. Mâncarea oferită de gazdă a fost tradițională, bio și foarte gustoasă!!!! Doamna Maria, gazda s-a comportat ca o mamă grijulie care a urmărit să nu ne lipsească nimic.

• Cameră dublă

Casa Eden este amplasata intr-o zona superba din Marisel, cu priveliste superba. Usor de ajuns la partia de schi Marisel, la lacul Belis, Manastirea Crucea Iancului, coborare spre Maguri-Racatau, urcare pe la Tarnita. Camerele curate, gradina mare, verde, cu loc de joaca pt copil, biliard si tenis de masa pt adulti. Gazda, doamna Maria, a fost exceptionala, atenta la nevoile oaspetilor sa nu le lipseasca nimic! Recomand sederea la Casa Eden tuturor celor care cauta o oaza de liniste, aer curat si verde crud pt sanatatea ochilor :) Cred ca iarna cu zapada din belsug, pensiunea ofera si mai mult decat ne putem astepta.

Oameni calzi si primitori
    • Cameră dublă

Gazdele sunt extraordinar de primitoare si amabile! Locatia este superba si foarte curata ! Dna. Maria un bucatar desavarsit !

Minunat!
    • Cameră cvadruplă

Ne-am simțit minunat împreuna cu copiii care s-au distrat foarte bine la sala de jocuri(biliard,ping pong si darts). Foarte frumos peisajul, curtea,camera, totul foarte curat,foarte drăguța si atenta gazda,dna Maria, cu toți oaspeții care ii trec pragul casei. Micul dejun si cina pot fi servite la orice ora, dna pregătește pentru fiecare familie in parte pentru a respecta programul fiecăruia, un aspect pe care nu l-am mai întâlnit in vacantele noastre. Mâncare multă,foarte, foarte gustoasa servita cu țuica,vișinata,sirop si desert(din partea casei, dacă țin cont de bănuții dați). La plecare, dna ne-a dat mâncare si la pachet. Noi suntem din Vrancea si chiar am reveni cu plăcere, chiar dacă avem de parcurs mulți km. Un sat cu peisaje de vis, multe lacuri si obiective turistice, plimbări cu bicicletele, pârtie de ski, carturi…

• Comentariu trimis pe 9 august 2023

Nu am comentarii.

Camera mare, dotata cu prosoape, feon, TV, internet, totul curat și multa liniște. Pensiunea este in vârf de deal, are o gradina mare, dotata cu mobilier de gradina și spatii de joaca pentru copii. Masa mai mult decât generoasa, diversificata si foarte bună. Gazda super amabila!

• Comentariu trimis pe 7 august 2023

Recomand cu incredere pentru orice familie cu copii
    • Cameră cvadruplă

Gradina mare in care copiii isi pot gasi ocupatie intreaga zi. Se pot juca cu mingea, pot face plimbari cu bicicleta, exista o trambulina si leagane; gazda foarte ospitaliera, doamna Maria, le-a oferit posibilitatea de a manca fructe direct din copaci si zmeura de pe plantatie. Mai mult, a gatit personalizat si le-a oferit copiilor o varietate de gustari.

• Comentariu trimis pe 4 august 2023

O locație extraordinara
    • Cameră dublă

Peisaje de poveste intr-o locatie extraordinara. Gazda, d-na Maria, ne-a facut sa ne simtim ca la mama acasa, rasfatandu-ne cu cea mai buna mancare traditionala. Camera mare, paturi confortabile, curte ingrijita si frumos amenajata cu hamace, sezlonguri, locuri de joaca pentru copii, zone de relaxare, un loc în care abia așteptăm să revenim.

• Comentariu trimis pe 25 iunie 2023

Excepțional de relaxant Și bine.
    • Cameră cvadruplă

Paturi mari și confortabile. Grădina superba, mâncare excelenta

Sejur în iunie 2023

• Comentariu trimis pe 6 iunie 2023

Relaxare totala.
    • Cameră cvadruplă

Peisajul inconjurator a fost de vis. Ne-au incantat de asemenea aerul curat si curtea larga in care copiii au zburdat in voie. Gazda foarte amabila ne-a rasfatat in fiecare dimineata cu placinte motesti sau gogosi. Camera si baia au fost curate, mirosind placut, patul comod. Caldura si apa calda am avut fara probleme, se poate face gratar in curte, se pot juca tenis de masa si biliard intr-o casuta amenajata langa casa. Excelent punct de plecare spre telescaun, cascada Valul Miresei si alte locuri dragute, deci recomand acest loc.

Sejur în iunie 2023

• Comentariu trimis pe 28 mai 2023

mâncarea făcută de doamna Maria este ceva ce nu găsești oriunde. este al doilea an când ne am cazat aici și abia așteptă
    • Cameră dublă

pensiunea este foarte frumoasa și priveliștea este minunata

Sejur în mai 2023

• Comentariu trimis pe 28 mai 2023

A plouat!!

Mâncarea gătită de D.na Maria foarte bună și totul pregătit in casa , unt, smântână, zacuscă, sirop, branza, totul de casă! De zona, ce sa mai zic? Liniște și relaxare!

Sejur în mai 2023

• Comentariu trimis pe 20 martie 2023

Nice
    • Cameră dublă

Locatia a fost superba. Confortabil si calduros. Personalul foarte primitor.

• Comentariu trimis pe 6 martie 2023

Chapeau, doamna Maria!!
    • Cameră cvadruplă

Gazda uimitoare, camere curate, mâncarea delicioasă.

Sejur în martie 2023

• Comentariu trimis pe 17 februarie 2023

Un sejur extraordinar.
    • Cameră cvadruplă

O locație excelentă, liniștită perfecta pentru un sejur. Doamna Maria o gazdă deosebită, prietenoasă și amabilă. Mâncare foarte buna, multă și variată.

• Comentariu trimis pe 16 februarie 2023

• Cameră cvadruplă

Gazda extraordinara, curat, liniste si multa mancare de nota 10, ca la mama acasa.

• Comentariu trimis pe 5 decembrie 2022

Ospitalitate si peisaje la superlativ
    • Cameră cvadruplă

A fost un sejur prea scurt pentru

Totul a fost minunat, începând cu cadrul natural, curățenia exemplara în camera si in zonele comune pensiunii, are zona de relaxare in aer liber și zona de jocuri cu masa de tenis și de biliard (favorita copiilor). Am profitat de zapada asternuta la Marisel si am vizitat partia de ski si sanie, am facut drumetii prin padure cu zapada pana la genunchi, am facut o plimbare cu telescaunul si am vizitat barajul. Peisajul de la partia de ski cu lacul in fundal este de vis. Un plus pentru doamna Maria, o bucătăreasă deosebită și o gazdă excelentă, cu un meniu variat și pentru gusturile cele mai pretențioase, respectând tradițiile gastronomice locale, totul culminând cu țuica de la începutul mesei și plăcinta moțească sau clătitele de la desert. Vom reveni aici si abia asteptam sa profitam de farmecul zonei intr-un sejur mai lung. Multumiri inca o data gazdelor.

Sejur în decembrie 2022

• Comentariu trimis pe 20 octombrie 2022

• Cameră dublă

Totul a fost dincolo de asteptari. Cazarea foarte curata si estetica, doamna Maria o dulceata de om care ne a primit in casa ei cu iubire, ne a facut de mancare si la 10 noaptea cu toate ca nu avea nicio obligatie :) Vom reveni cu siguranta !!

Sejur în octombrie 2022

• Comentariu trimis pe 27 august 2022

• Cameră dublă

Curățenia, personalul, liniștea, gradina frumoasă, amabilitatea gazdei care a creat mereu senzația de familie.

Sejur în august 2022

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: