3. Comentarii despre hoteluri în Judeţul Sibiu

8,9

• Comentariu trimis pe 2 iunie 2024

Vacanță reușită!
    • Cameră dublă

Peisajul este extraordinar, personalul a fost foarte amabil, micul dejun bogat.

Sejur în mai 2024

• Comentariu trimis pe 30 mai 2024

Vacanță reușită!
    • Cameră dublă

Totul a fost excelent, personalul este foarte amabil, mic dejun bogat!

Sejur în mai 2024

• Comentariu trimis pe 3 noiembrie 2023

• Cameră dublă

Foarte curat și intim, ne-am simțit ca într-o familie. Bucătarul gătește excepțional.

• Comentariu trimis pe 1 noiembrie 2023

o locatie excelenta pentru un sejur linistit
    • Cameră dublă

nu-mi vine in minte nimic.

cel mai mult ne-a incantat curtea mare si foarte frumos amenajata si curateneia din pensiune. micul dejun gustos si consistent, iar faptul ca restaurantul pensiunii este deschis pana la seara tarziu este un mare avanataj.

• Comentariu trimis pe 30 octombrie 2023

• Cameră dublă

Totul a fost excepțional. Personalul foarte amabil.

• Comentariu trimis pe 29 octombrie 2023

• Cameră dublă

Pernele mu sunt deloc confortabile, trebuiesc perne mai moi Zgomot dimineata de la zina de luat masa, recomand o usa din sticla care sa separe acea zona de holul camerelor Cafeaua merita imbunatatita, un expresor pt cappucino ar fi ce apreciat

Locatia foarte frumoasa cu vedere la crestele muntilor Mic dejun bun Curatenie exemplara Am apreciat gradina cu multa liniste

• Comentariu trimis pe 22 octombrie 2023

Minunat
    • Cameră triplă

Un sejur minunat cu familia. Este curățenie, liniște, mâncarea foarte buna. O sa revenim sigur.

• Comentariu trimis pe 5 octombrie 2023

• Cameră dublă

Totul a fost la superlativ.Recomand

• Comentariu trimis pe 30 septembrie 2023

• Cameră triplă

Calitatea serviciilor la superlativ. Amplasata foarte aproape de povestea Calendarului. Recomandat pentru familii cu copii.Micul dejun super.

Sejur în septembrie 2023

• Comentariu trimis pe 29 august 2023

• Cameră triplă

Curat, micul dejun foarte bun, aproape de atractia turistica. Recomand

• Comentariu trimis pe 23 august 2023

Liniste si confort maxim
    • Cameră dublă

+ locatia foarte aproape de Castelul de Lut si Povestea Calendarului - se poate merge pe jos, dar in acelasi timp o locatie retrasa si linistita departe de aglomeratia care se creaza pe zi in jurul acestor obiective. De altfel este la indemana si pentru a merge pe Transfagarasan. + gazdele au o atentia la detalii jos palaria, am avut o sedere la superlativ. + mic dejun de tip bufet suedez diversificat si consistent. + loc de luat masa atat inauntru cat si afara pe terasa. + loc verde pentru relaxare. + locuri de parcare suficiente in curte.

• Comentariu trimis pe 29 iulie 2023

Lipsa ciorbelor.

Locatie excelenta. Curte mare spatioasa. Intim si linistit. Mese suficiente inauntru si afara pentru luat masa. Foisor pentru vreme ploioasa. Sezlonguri de stat in gradina. Mic dejun gustos, satios, indestulator cu produse locale. Cafea de calitate. Personal foarte atent si receptiv la cerintele turistilor, capabil sa anticipeze nevoile acestora.

• Comentariu trimis pe 18 iunie 2023

A fost foarte frumos si relaxant.
    • Cameră triplă

Pretul ar putea fii putin mai mic avand in vedere ca este destul de departe de tot ce tine de magazine.

Micul dejun a fost complet, delicios si aspectuos.

• Comentariu trimis pe 12 iunie 2023

• Cameră triplă

In viitor poate sa faceti un loc de joaca pt.copii,spatiu este suficient pt.leagane,topogan si mici obiecte si pt.copii

Camera curata,pat confortabil,baie curata,mic de jun bogat,curte mare,aproape de activitati pt.copii

Sejur în iunie 2023

• Comentariu trimis pe 5 iunie 2023

• Cameră triplă

Mediu relaxant, curte mare unde te poti plimba si copiii se pot juca, aproape de obiective turistice, bonus: Pumptrack in curte😃

Sejur în iunie 2023

• Comentariu trimis pe 28 mai 2023

Fabulos
    • Cameră cvadruplă

totul a fost bine dar in camere este foarte cald avand in vedere ca temperaturile nocturne erau in jur de 15 grade iar ziua nu se depaseau 22-23 fiind sfarsitul lunii mai . Exista si aparate de aer conditionat la nevoie . lipsa suport hartie igienica . Izolarea fonica slaba a camerelor si bailor .

aer curat , liniste , o curte mare foarte bine organizata cu alei , iarba tunsa perfect si diferiti copaci care fac acea gradina superba . Pensiunea este relativ noua , totul organizat in interior si exterior , curatenie maxima , mic dejun variat si posibilitati multiple chiar si pentru copii . Mese pentru servit masa atat in interior cat si in exterior , precum si o filigorie unde te poti adaposti de ploaie , vant sau soare daca este cazul . camera este confortabila , baia utilata cu de toate si un frigider plin de bauturi racoritoare , dulciuri si rontaieli . pe scurt o pensiune de poveste in mijlocul naturii cu oameni minunati la doar 2 min de mers de Povestea Calendarului .

• Comentariu trimis pe 14 mai 2023

• Cameră triplă

Cainii care vin din alte parti.

Locatia este minunata. Spatiu exterior generos

• Comentariu trimis pe 13 martie 2023

Zona liniștită, priveliște de poveste, personal amabil, curățenie
    • Cameră dublă

Am avut "ghinionul" sa fim cazați pe același etaj cu niște copii cam gălăgioși și din pacate se aude absolut tot din afara camerei. Pe timpul zilei e un pic mai greu sa te odihnești când sunt și copii mici prin preajma. După orele 21 a fost liniște totală.

O locație frumos amenajata, noua, îngrijită, într-o zona liniștită și cu un peisaj de poveste. Personalul foarte atent la detalii, curățenie atat în camera cât si in jurul pensiunii. Micul dejun diversificat de tip bufet suedez, exista posibilitatea de a lua pranzul/cina, mancare foarte buna. La plecare am avut surpriza din partea personalului sa nu plătim cafeaua și apa consumate cu o seara în urma. Felicitări personalului! Cu siguranță vom reveni cu drag!

Sejur în martie 2023

• Comentariu trimis pe 5 martie 2023

amabilitatea

Sejur în martie 2023

• Comentariu trimis pe 23 februarie 2023

• Cameră cvadruplă

Singurele minusuri ar fi: - timpul mai mare de asteptare pentru pranz si cina, insa tinand cont ca preparatele sunt gatite pe loc, justifica durata si merita asteptarea :)) - un pic prea cald in interior pentru "gustul" nostru :))

Pensiunea este foarte frumoasa, curata si linistita iar personalul foarte amabil si serviabil. Suntem o familie de 5 persoane (2 adulti si 3 copii intre 7 si 11 ani) si desi am rezervat o camera cvadrupla, proprietatea a fost foarte amabila si ne-a acceptat sa stam toti in aceeasi camera, fara costuri suplimentare cu exceptia micului dejun pentru al treilea copil. Camera, desi pentru 4 persoane, a fost perfecta pentru nevoile noastre, fiind suficient de mare sa nu te simti inghesuit, iar patul dublu destul de mare incat sa incapa lejer si cel mic intre mami si tati :)). Faptul ca la parter este o mica zona de "lounge" unde poti juca ceva/pierde timpul cu copiii, iar alaturi sala de mese unde am putut servi atat micul dejun (tip bufet) cat si pranzul si cina (preparate "a la carte") au facut ca sederea la aceasta pensiune sa fie una foarte confortabila. Mancarea a fost foarte buna, toate preparatele pe care le-am servit au fost foarte gustoase si bine pregatite iar micul dejun foarte variat. Felicitari bucatarului!

Sejur în februarie 2023

• Comentariu trimis pe 19 decembrie 2022

Relaxare, liniste, curatenie, aproape de obiective

nimic

totul

Sejur în decembrie 2022

• Comentariu trimis pe 13 noiembrie 2022

Excepțional, voi reveni cu drag!
    • Cameră dublă

Este foarte curată, îngrijită, noua și plăcută. Camera este destul de mare, baia încăpătoare și spațiul exterior din abundentă. Este pentru prima data când ne-am simțit la pensiune ca la hotel!

Sejur în noiembrie 2022

• Comentariu trimis pe 21 octombrie 2022

O locatie de vis
    • Cameră dublă

O locatie frumos amenajata si intretinuta, intr-o zona linistita, cu o priveliste superba. Pe langa toate acestea, personalul a fost foarte primitor si atent la detalii. Am ramas placut impresionati la toate capitolele. Cu siguranta vom reveni in aceasta locatie!

Sejur în octombrie 2022

• Comentariu trimis pe 14 octombrie 2022

• Cameră dublă

Totul. Liniștea, priveliștea, amabilitatea personalului, pensiunea în interior cât și exteriorul acesteia. Superb.

Sejur în octombrie 2022