3. Comentarii despre hoteluri în Hunedoara

Totul fost impecabil!

Sejur în mai 2024

• Comentariu trimis pe 29 aprilie 2024

• Suită superioară

Micul dejun excelent, locația superbă

Sejur în aprilie 2024

• Comentariu trimis pe 1 aprilie 2024

• Suită superioară

Exceptional - locatie, camera, mancare si o doamna deosebit de amabila.

Sejur în martie 2024

• Comentariu trimis pe 14 martie 2024

Am petrecut un sejur de neuitat si am dori sa revenim in vara.

nu este cazul

Am fost deosebit de incantata de absolut tot: locatie, arhitectura, decoratiuni, mancarea deosebit de gustoasa si nu in ultimul rand de gazde.

• Comentariu trimis pe 11 martie 2024

Un loc încântător.
    • Călătorie de afaceri
    • Suită superioară

Ca nu am putut sta mai mult.

Este un loc încântător cum puține sunt în România. Gradina, vila, decorațiunile, toate sunt minunate. Revin cu plăcere aici de fiecare data.

Sejur în martie 2024

• Comentariu trimis pe 28 februarie 2024

Un sejur exceptional, care ne-a intrecut toate asteptarile.
    • Suită superioară

Am stat o vreme sa ma gandesc daca sa povestesc despre acest loc sau sa il pastrez pentru mine, fara a-i face publice binefacerile. A castigat altruismul asa ca il voi prezenta asa cum pot mai bine, pentru a fi apreciat si de alte persoane, la justa sa valoare. In acest loc de vis poti cu adevarat sa iti incarci bateriile. Proprietatea este situata intr-un loc linistit, departe de acea aglomeratie generata de turisti, cum este, de exemplu, cea de pe Valea Prahovei, prin urmare un loc ideal pentru cei care cauta cu adevarat relaxarea. Te poti refugia aici in cuplu sau cu un grup mic de prieteni, si, pornind de la aceasta locatie, poti vizita imprejurimile care abunda in locuri interesante de vizitat, care te implinesc prin frumusetea lor, unele pline de istorie sau de har, fara ca acestea sa fie, de asemenea, aglomerate. Proprietatea in sine este o vila tip castel care are si o gradina frumoasa, ingrijita cu dragoste, in care te poti plimba si relaxa de asemenea. Vila are o arhitectura de bun gust, care se reflecta si in spatiile interioare, decorate in stil vintage cu influenta italiana cu accente interbelice. Semineul in care gazdele aprind focul, precum si luminarile aprinse seara, la cina, fac ca atmosfera locului sa fie magica, la acest lucru contribuind, printre multe detalii (mobila, vesela, tablouri, carti, decoratiuni etc.), si muzica ambientala, aleasa cu bun gust si variata ca stiluri. Micul dejun si cina, care sunt asigurate la locatie, sunt preparate de gazde cu inspiratie si creativitate, felurile de mancare preparate astfel fiind deosebit gustoase si foarte variate, la fel si bauturile puse la dispozitie. O prezenta notabila si absolut dedicata, care face ca acest loc sa exceleze, este amfitrioana vilei, doamna Luminita, care ne-a facut sa ne simtim cu totul deosebiti prin grija cu care ne-a tratat. Rar am intalnit o astfel de persoana, care a oferit atat de mult incat a oferit totul. Recomand din toata inima aceasta locatie!

• Comentariu trimis pe 19 februarie 2024

Am avut parte de o experienta deosebita , in acest cadru special

Nu e cazul

Micul dejun a fost bun, frumos prezentat

• Comentariu trimis pe 15 septembrie 2023

• Cameră dublă - Mansardă

Mancarea foarte buna si variata (mic dejun si cina), gradina impresionanta si linistitoare, gazde foarte primitoare. Cu siguranta vom mai reveni :)

Sejur în septembrie 2023

• Comentariu trimis pe 10 septembrie 2023

Locatie si servicii excelene, totul pentru un sejur relaxant.
    • Cameră dublă - Mansardă

Atentie la detalii! Usile de la baie si de la dormitor nu se inchid ( camera din turn ), gradina poate fi mai bine ingrijita si la curatenia din camere se mai poate face cate ceva...

Gazde primitoare, iubitoare de frumos . Un adevarat conac amplasat intr-o oaza de verdeata. Micul dejun foarte gustos si diversificat.

• Comentariu trimis pe 7 august 2023

• Cameră dublă - Mansardă

Locul este superb iar gazdele au fost mereu atente la nevoile noastre, cu siguranță vom reveni cu drag!

• Comentariu trimis pe 8 iulie 2023

• Cameră dublă - Mansardă

Totul a fost la superlativ.

• Comentariu trimis pe 16 iunie 2023

• Suită

Nu exista posibilitatea de a a alege un meniu a la carte și nu se servește masa de prânz

Locația

• Comentariu trimis pe 11 iunie 2023

Întoarcerea acasă.
    • Călător singur
    • Suită superioară

Absolut nimic de comentat negativ. Singura sugestie: să nu vă schimbați!

Mic dejun proaspăt, variat, din ingrediente naturale, delicios. Amplasarea este tot ce își poate dori cineva care caută liniște, încântarea ochiului și a celorlalte simțuri, ruperea de agitația lumii exterioare. Personalul=familie, prieteni vechi. Asta e senzația.

• Comentariu trimis pe 9 iunie 2023

Totul la superlativ!

• Comentariu trimis pe 23 mai 2023

Totul este minunat

Sejur în mai 2023

• Comentariu trimis pe 3 mai 2023

• Călătorie de afaceri
    • Suită

Am stat trei nopti la Villa Castelul Maria si ne-am simtit foarte bine. Am gasit confort , o locatie minunata si un personal cald si binevoitor. Ne-a impresionat Parcul care apartine vilei , prin marime , amenajare cu multe flori si locuri pentru odihna . Totul este conceput ca sa beneficiezi de liniste si relaxare si sa iti doresti sa revii. Rodica Sfaca

Sejur în mai 2023

• Comentariu trimis pe 26 martie 2023

Un weekend de poveste
    • Suită superioară

Castelul se afla într-un cadru de poveste! Camerele sunt cu adevarat ca într-un castel, foarte spatioase, luminoase și curate. Micul dejun a fost foarte diversificat și poate fi servit pana la o ora mai târzie.

Sejur în februarie 2023

• Comentariu trimis pe 31 decembrie 2022

Castelul pisicilor
    • Cameră dublă - Mansardă

Încalzirea camerei se făcea mai mult prin aerul condiționat, caloriferul nefăcând față, ceea ce poate fi deranjant pentru cei care au un somn mai sensibil la gălăgie. Mai sunt și alte mici detalii care ar putea fi îmbunătățite, dar per total a fost o experiență foarte plăcută.

Locație cochetă, personal amabil și mâncare bună. Pe lângă castel se perindă si cateva pisici deosebit de frumoase și istețe, care nu vor rata ocazia să se împrietenească cu oaspeții castelului. Pe noi ne-a incantat acest aspect, fiind iubitori de pisici, dar e de ținut cont pentru cei care au poate alergii la ele.

Sejur în decembrie 2022

• Comentariu trimis pe 1 decembrie 2022

Totul,in special pisicuțele☺️☺️☺️

Sejur în noiembrie 2022

• Comentariu trimis pe 4 noiembrie 2022

Cu adevarat, un mic castel
    • Suită

Poate, singurul regret este ca nu am avut timp suficient pentru a ne bucura de acest loc.

O pensiune, de fapt un mic palat, care te face sa iti faci planul cand revii. Am ajuns intamplator, cautand o cazare, in drumul spre Budapesta, dar a fost cea mai potrivita alegere, cladirea are o poveste foarte frumoasa si exprimata cat de poate de frumos si "poetic" in carticica ce o gaseste turistul in camera. Camerele, toate, te fac sa te simti ca intr-un palat, camere elegante, mobilate corespunzator cu arhitectura cladirii si cu mobilier de calitate, suprafete mari. Proprietatea are o gradina superba, potrivita cu arhitectura de mic palat a cladirii, cativa pauni si o armata de pisici bagacioase. Locatia este excelenta pentru a vizita zona, este la 2 km de gradinile Zoe. Micul dejun excelent, proprietarei ii place sa surprinda turistii cu delicatesuri inedite, dar foarte gustoase si este deschisa la dorintele turistilor. Recomand, voi mai ajunge in acest loc.

Sejur în octombrie 2022

• Comentariu trimis pe 4 noiembrie 2022

relaxare maxima

ospitalitate

locație superba

Sejur în noiembrie 2022

• Comentariu trimis pe 30 octombrie 2022

Este o experienta foarte frumoasa.
    • Suită

Locatie unde vrei sa ramai macar inca o noapte. Foarte departe de zgomotul contemporan. Gradina impresionanta. Camere foarte stilate. Mancare buna. Persobal extrem de amabil.

Sejur în octombrie 2022

• Comentariu trimis pe 18 septembrie 2022

• Suită Executive

Totul este perfect O locație minunata ca în povesti. Personal amiabil și mâncare bio. Mulțumesc

Sejur în septembrie 2022

• Comentariu trimis pe 15 septembrie 2022

Un sejur magic, desprins dintr-un film romantic
    • Suită Executive

Întreaga atmosfera Decorurile, muzica , personalul discret , gradina cu toate detaliile ei, cu micile comori găsite la fiecare pas

Sejur în septembrie 2022

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: