2. Comentarii despre hoteluri în Turcia

9,5

9,9

9,2

• Comentariu trimis pe 8 mai 2024

Merita sa stati mai multe zile
    • Cameră dublă cu baie privată

Locatia este bine amplasata, chiar langa feribot, asa ca traversarea catre Canakkale este usoara si ieftina. Se poate parca pe strada, in fata pensiunii, sunt si camere de luat vederi asa ca masina este in siguranta. Camera a fost curata si dotata cu tot ce trebuie, iar salonul de la etaj, cu vedere la mare, nu trebuie ratat. Cea mai buna parte a sejurului a reprezentat-o interactiunea cu proprietarul pensiunii, dl. Resat, care ne-a facut sa ne simtim bineveniti si ne-a ajutat cu tot ce a fost nevoie. Nu in ultimul rand, micul dejun servit este deosebit. Am mai fost la pensiuni cu mic dejun dar la Dardanelles 1915 chiar este deosebit. Chiar daca majoritatea celor care se cazeaza aici o fac in tranzit spre alte zone din Turcia, recomand o sedere mai lunga, intrucat peninsula are multe locatii interesante de vizitat si plaje putin aglomerate. De asemenea, orasul Canakkale merita vizitat, iar chiar langa feribot este muzeul marinei turce, unde din 2024 au un submarin militar care poate fi vizitat.

Sejur în mai 2024

• Comentariu trimis pe 26 august 2023

Perfect!
    • Cameră dublă cu baie privată

Gazda este o persoana de nota 10, ne-a făcut sa ne simțim ca acasa! Proprietatea este foarte frumoasa, cu o vedere excepțională.

• Comentariu trimis pe 30 iulie 2023

Recomand cu drag!
    • Cameră dublă cu baie privată

O sedere placuta dar din păcate prea scurta. Am ales locatia ca tranzit pentru drumul catre Romania. Locatia foarte aproape de feribot, camere curate, dotate cu tot ce este necesar pentru un sejur minunat. Livingul de la ultimul etaj foarte frumos, primitor, cu o priveliște minunată asupra marii. Gazda foarte primitoare, ne-a întâmpinat cu ceai, cafea si ceva gustări dulci, chiar daca noi am ajuns destul de tarziu, dupa ora 21.00. Dimineața ne-a întâmpinat cu un mic dejun copios, cu o f mare varietate de produse: brânzeturi, fructe, legume, măsline.... toate proaspete si prezentate intr-un mare fel. Pana si muzica de fundal a fost aleasa special- muzica românească. Nota 10 cu felicitări pentru tot!

• Comentariu trimis pe 30 aprilie 2023

Nu se aplica

Amplasat aproape de feriboat, gazda primitoare si atenta, curatenie, priveliste spre stramtoare, mic dejun deosebit.

Sejur în aprilie 2023

• Comentariu trimis pe 8 septembrie 2022

• Cameră dublă cu baie privată

Parcare privata. Proprietatea e extrem de aproape de feribot. Gazda, Resat, e un om foarte comunicativ, prietenos si dispus sa ne ajute: pentru ca nu apucaseram sa schimbam bani, ne-a imprumutat 150 de lire turcesti sa ne putem plati feribotul care trecea spre Canakkale. Casa e nou renovata, aranjata cu mult bun gust, iar sufrageria si livingul au vedere minunata spre mare. Micul dejun este spectaculos.

Sejur în august 2022

• Comentariu trimis pe 4 iulie 2022

Locatie excelenta
    • Cameră dublă cu baie privată

Cazarea la Pensiunea Dardanelles 1915 a fost o experiența în sine. Gazda, o persoană carismatică și foarte ambilă ne —a trimis locația din timp, am avut parcare securizată. Pensiunea mică dar cochetă, un ,,mic muzeu” în care fiecare conțișor și obiect are o poveste, cu o vedere spectaculoasa spre Marea Marmara chiar din livingul casei. Micul dejun a fost variat și masa frumos aranjată în cele mai mici detalii. Am primit informații și recomandări în ceea ce privește obiectivele turistice din zonă precum și restaurantele cu mâncare tradițională. Ne-am simțit minunat! Recomandăm, cu drag, această locație!

Sejur în iulie 2022

• Comentariu trimis pe 21 mai 2024

4,0
    Nu as mai reveni
    • Cameră dublă cu baie privată

Nu prea am avut ce sa-mi placa...

Doar ca a fost foarte aproape de apa.

Sejur în aprilie 2024

• Comentariu trimis pe 18 septembrie 2023

1,0
    Sejurul nu a fost grevat decat de inexactitatea ofertei de pe internet.
    • Cameră dublă cu baie privată

Oferta era hotel de 4 stele,in realitate a fost o pensiune la care nu m-as fi cazat .Drumul pana la un loc unde se putea servi masa era obligator cu pachebotul ,peste Dardanele.Altfel pitoresc mod de a ajunge in orasul propriu-zis. Sugestia mea ar fi ca oferta sa fie comforma cu realitatea ca sa se poata lua o hotarare in cunostiinta de cauza.

• Comentariu trimis pe 28 aprilie 2024

Wonderful