2. Comentarii despre hoteluri în Turcia
  3. Comentarii despre hoteluri în Regiunea Marmara
  4. Comentarii despre hoteluri în Istanbul
  5. Comentarii despre Grand Hurriyet Hotel

Comentarii pentru Grand Hurriyet Hotel

Hocapasa Mah Nobethane Cad Serdar Sok No:13 Sirkeci Fatih, Fatih, 34110 Istanbul, Turcia

Nr.1032 din 2.483 hoteluri în Istanbul

6,2

• Comentariu trimis pe 22 februarie 2024

• Suită clasică

Nu functiona televizorul... 🙃

Personal amabil, mic dejun diversificat, curățenie în fiecare zi

Sejur în februarie 2024

• Comentariu trimis pe 4 iulie 2023

Prima oară în Istanbul.
    • Cameră twin standard

Camera cam mică, însă pentru cât timp am petrecut în ea...e ok. Pentru cuplu este ce trebuie.

Locația și personalul. Panorama de la restaurant. Gara, metroul, tramvaiul la 1 minut distanță.

• Comentariu trimis pe 1 iulie 2023

Scara de intrare

Terasa.

• Comentariu trimis pe 9 ianuarie 2024

5,0
    Acceptabil
    • Călătorie de afaceri
    • Cameră dublă

Cu siguranta hotelul nu merita un raiting de 8.5. In ciudata amablitatii personalului, camerele nu corespund cu fotografiile. Din pacate acestea nu au mai fost renovate si prezinta o serie de disfunctionalitati: pereti partial distrusi, geamuri care nu se inchid, aere conditioante invechite si partial functionale, scara interioara abrupta (lift se poate lua abia de la etajul 1), usi la baie care nu se inchid. Din cele 5 camere rezervate putem spune ca doar una a fost in regula (una twin). Tinanad cont ca am stat de revlion pretul a fost mare pentru ceea ce ofera camerele.

Amplasarea hotelului, deschiderea și amablitatea personalului. Terasa este draguta si ofera o imagine frumoasa catre Vosfor. Se face curatenie in fiecare zi in camere. Patul este destul de confortabil. Am putut calatori pe jos catre aproape toate obiectivele pe care ni le-am propus.

• Comentariu trimis pe 7 ianuarie 2024

6,0
    Plăcut
    • Cameră dublă

Curatenia lasa de dorit, marimea camerei, dotarile foarte slabe (fierbator de apa disponibil insa pahare lipsa)

Situat foarte aproape de principalele obiective turistice

• Comentariu trimis pe 3 ianuarie 2024

Un hotel jalnic
    • Cameră dublă

Camerele nu corespund cu cele din poze, au in jur de 8 mp camerele, sunt pline de mucegai, lenjerie murdara, baile pline de mizerie si cu mucegai, ventilatorul de la baie numai avea capac si practic firele atârnau in dus, micul dejun este jalnic ai doar 2-3 lucruri pe care le poti mânca, mobilier rupt si mizerie pe jos, a trebuit sa luam noi produse sa facem curatenie in camera. Wifi-ul nici nu exista, se da vina pe faptul ca este hotelul plin si de aceea nu merge wifi-ul. Hotelul nu are lift, este împărțit in doua unități de cazare, într-una nu exista deloc lift in cealalta incepe liftul de la etajul 2.

Doar locatia a fost destul de ok

• Comentariu trimis pe 3 ianuarie 2024

2,0
    Cameră murdară din toate punctele de vedere .
    • Cameră dublă

Nu poți spune nici măcar un lucru bun în legătură cu camera. Mucegai în baie și camera ,rugina peste tot în baie , praf pe noptiere,oglindă ,marginea patului , pe Wc ,păr pe chiuveta iar când am menționat ca se afla acolo firul cea responsabilă de curățenie a luat apa în palma ,a dat în zona în care se afla si apoi a exclamat cu zâmbet pe față “ gata ,e curat “ .Camera avea pe langa toti pereți murdari,în unul dintre ei se afla și o gaură de cel puțin 5 cm neacoperită nici măcar cu un tablou ,lăsată așa la vedere . Plinta în toată camera era sărită. Ușa băii nu se închidea din cauza faptului ca era pusă strâmb . Cearceaful ,plapuma ,pernele și prosoapele pătate semn ca erau foarte vechi ,rupte la capete.Am menționat și asta personalului și au venit ,au luat prosoapele și ne au pus altele la fel de pătate . Din păcate în tot hotelul ,doar recepția este frumoasă ☹️😫

Personalul de la micul de jun erau oameni buni și se vede ca muncesc dar din păcate doar asta a fost ok 🙁☹️☹️☹️

• Comentariu trimis pe 4 decembrie 2023

Rau
    • Cameră dublă

Curatenia nu prea este deloc, Camerele extrem de mici, baia are 1.5 metri lungime , cu 1 metru latime, nu ai loc absolut deloc in baie , priza e in chiuveta, trebuie sa te speli cu atentie pe fata, nu ai loc sa te speli pe fata ca chiuveta are 10cm diametru, mic dejun din care nu prea ai ce sa alegi. In materie de loz in plic .. e lozul mai incearca. Nu mergeti! La aceeasi bani / mai ieftin , gasiti multe alte hoteluri mai bune si ca locatie, si confort, camere mai mari baie mai mare etc. nu va luati dupa ratingul mare de pe booking, ca e facut cu boti/roboti care au dat rating mare, asa ne am luat si noi teapa !!

Sejur în decembrie 2023

• Comentariu trimis pe 18 august 2023

Nu recomand acest hotel!
    • Cameră dublă

Am avut rezervate 8 camere, 15 persoane! Camerele si baile foarte mici. Micul dejun sub orice critica. Curatenia in camera si la restaurant au lasat mult de dorit. Au terasa in fata hotelului, dar nu ai ce sa servesti, nici macar o cafea! 🙈 Nu recomand nimanui acest hotel! Pentru banii platiti, in zona Sirkeci, sigur gaseam altceva la pretul platit la acest hotel!

Nimic

• Comentariu trimis pe 6 noiembrie 2023

Bine
    • Cameră single tip buget

Sejur în noiembrie 2023

• Comentariu trimis pe 21 august 2023

Totul este la fel cum stiam. vin la acest hotel de mai bine de 6 ani, Acest lucru spune totul.
    • Călătorie de afaceri
    • Călător singur
    • Cameră single tip buget

• Comentariu trimis pe 5 iunie 2023

Foarte prost

Sejur în iunie 2023

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: