2. Comentarii despre hoteluri în Tanzania

7,7

• Comentariu trimis pe 14 februarie 2023

Evaluare Februarie sejur 11 zile
    • Suită Master cu vedere la mare

Din prisma noastră dar este subiectiv, poate alte persoane sunt confortabile. Lilieci din acoperișul clădirii și furnicile din camera.

Resortul este foarte frumos din prisma vegetație. Este o zona liniștită unde te poți relaxa. Camera este mare cu un balcon superb. Fiind în zona de mijloc a insulei este foarte accesibil sa ajungi oriunde. Mâncarea bună, te poți bucura de fructe oricând. Meniul a la carte bun. Se vede amprenta internațională. Resortul pune la dispoziție seara și diverse evenimente cu muzica și entertaiment ceea ce face sa fie cultural plăcut. Personalul amabil și zâmbitor, mereu ne au ajutat de fiecare data când am avut nevoie atât pe partea de transport cât și ce am mai solicitat. Masai de la paza niște oamenii amabili și empatici. Resortul oferta și o plaja cu șezlonguri și umbrele.

Sejur în februarie 2023

• Comentariu trimis pe 16 ianuarie 2023

• Bungalou

Oceanul: fluxul și refluxul f mari

Locația, staful, ambianța,

• Comentariu trimis pe 17 noiembrie 2021

• Suită Junior

Nu pot spune că nu mi-a plăcut ceva..Pentru mine a fost superb totul

Super vacantă..Peisaje de vis..cu plaje superbe cu nisip fin ...Magnific...Locația superbă..mâncare bună personal amabil..curățenie super..

Sejur în noiembrie 2021

• Comentariu trimis pe 15 noiembrie 2021

• Suită Junior

Nu pot spune că nu mi-a plăcut ceva.Pentru mine care sunt o consumatoare de pește a fost ok..pentru alții care nu consumă e un pic dificil pentru că fiecare masă are in componenta pește.

O vacanță de vis...și o experiență unică..Totul a fost super..începând de la cazare..curățenie..mâncare..Eu sunt o consumatoare de pește deci pentru mine a fost super.Multumesc personalului pentru tot!

Sejur în noiembrie 2021

• Comentariu trimis pe 22 ianuarie 2023

4,0
    nu recomand, nu revin
    • Suită Junior

mâncare proasta, puțin diversificata și scumpă, atmosfera monotona,

curățenia se făcea zilnic

• Comentariu trimis pe 21 ianuarie 2023

3,0
    nu m as întoarce
    • Suită Junior

atmosfera monotonă, muzica la piscina nu este permisă, mâncarea foarte proasta și scumpă, băuturile foarte scumpe în comparație cu restul resorturilor -> o bere 0.33l este 5 dolari aici, pe când în toate celelalte locuri unde am fost este 3 dolari la 0.5l ( se mananca și se bea mult mai bine la resortul de lângă, Karibu Hotel, ieftin, bun, porții ok, bere 0.5l 3.5 dolari, personal competent și simpatic). Micul dejun același in fiecare zi, sărăcăcios. Foarte multe furnici in recipientele cu mâncarea pentru micul dejun. Cafeaua nu se poate bea (un fel de apa cu gust de ness). Restul meniului și el sărăcăcios. Personalul din restaurant nepregătit. Patronul arogant (nu sunt primite la masa persoanele in costume de baie sau la bustul gol, daca vreți să ascultați muzică aceasta nu este agreată in acest resort).

curățenie în camera zilnic, se schimba prosoapele, așternuturile. In fiecare seara se trage plasa de țânțari peste pat și se dă cu spray împotriva țânțarilor. Resortul amenajat frumos, gradina frumoasa, piscina curata.

• Comentariu trimis pe 21 ianuarie 2023

4,0
    din păcate nu as reveni, nu recomand aceasta proprietate
    • Suită Junior

amplasare, fluxul ai refluxul foarte mare, datorită acestui fapt noi am putut face baie numai in piscina, plaja rămas in urma apei suuuper murdara și plină de algei pietre, mic dejun sărăcăcios ce se repeta in fiecare dimineata, pt prânz și seara meniul foarte puțin diversificat, scump și deloc gustos, din solnița de sare mi a căzut un viermișor. Proprietatul foarte ursuz și arogant.

curățenia se făcea zilnic, fetele veneau cu spray împotriva țânțarilor in fiecare seara

• Comentariu trimis pe 30 decembrie 2022

Sejur în decembrie 2022