3. Ligurie hodnocení hotelů

9,2

• Hodnocení napsáno: 31. srpna 2022

Krásný výhled a ideální výchozí bod na Cinque Terre
    • Dvoulůžkový pokoj s manželskou postelí a výhledem na moře

Parkoviště u hotelu bylo celé v dost prudkém svahu a pokud jste nepřijeli dostatečně brzy, aby se vám podařilo zaparkovat příčně, museli jste jako my parkovat podélně v dost strmém kopci, což může být bez parkovacího asistenta dost fuška. I když jsme zaparkovali dobře, nic nám to nepomohlo, protože na námi stojící holandské auto nás při svém odjezdu odřelo zezadu i z boku a bez omluvy odjelo. I přesto, že jsme měli fotografie jako důkaz a nahlásili celý incident na recepci, ti nám se situací moc nepomohli, pouze předali náš kontakt viníkům, se kterými se ovšem nedá domluvit. Na terase řadí ve velkém vosy, takže snídaně jsou sice s výhledem na moře, ale taky s konstantním odháněním vos. U tak drahého hotelu bychom ocenili důslednější úklid především koupelny, která byla znečištěná nánosy vodního kamene. A taky by bylo dobré před příjezdem hostů v pokoji pořádně vyvětrat, protože první, co nás praštilo do nosu, byl silný zatuchlý zápach jako někde na hradě.

Hotel má krásný výhled, postele extra velké, soukromé hotelové parkoviště hned vedle hotelu. Snídaně poměrně dobré, výběr velký, jen každý den stejný a chyběl větší výběr čerstvé zeleniny (byly jen rajčata). Jinak je město dobrým výchozím bodem pro návštěvu Cinque Terre (asi 15 minut pěšky od hotelu je nádraží, kde se dá koupit v automatu lístek asi za €2.50 do vedlejšího Levanta, kde se pak dá koupit celodenní lístek na vlaky po Cinque Terre (lístek stojí na osobu lehce přes €18 a klimatizované vlaky jezdí co 20 minut cca, jen v létě jsou pochopitelně šíleně přeplněné). Celodenní lístek opravňuje i k vstupu na placené úseky horské stezky mezi městečky na Cinque Terre a taky k bezplatnému využití toalet na nádražích v Cinque Terre. Byla to opravdu úspora peněz, jinak běžně stojí jedna jízda mezi městečky cca €5, jak nám bylo řečeno.

Termínem pobytu byl srpen 2022

• Hodnocení napsáno: 29. června 2023