2. Ιταλία κριτικές ξενοδοχείων
Κοιλάδα Νότο Επαληθευμένα σχόλια για B&B και πανδοχεία από πραγματικούς πελάτες

• Camere A’ Marina Βαθμολογία σχολίων: 10

«όλα ήταν τέλεια»

• LA RESIDENZA DI ADAMO Βαθμολογία σχολίων: 10

«Καθαρό δωμάτιο. Στην περιοχή κοντά στο αρχαίο ελληνικό θέατρο, αλλά σχετικά κοντά με τα πόδια στο κέντρο των Συρακουσών. Το δωμάτιο μεγάλο, καθαρό, με άνετο και καθαρό μπάνιο. Το κρεβάτι ήταν υπέροχο. Πρωινό καλό και το προσωπικό ευγενικό και εύχαρο.»

• Beda Ragusa Βαθμολογία σχολίων: 6

«Το μπάνιο και το κρεβάτι.»

• Casa De Rollo Βαθμολογία σχολίων: 10

«Ήταν εξαιρετικό! Και οι οικοδεσπότες πολύ φιλικοί και εξυπηρετικό. Σε πολύ καλή τοποθεσια! Είχε ενα όμορφο μπαλκονακι χωρίς θέα όμως.»

• B&B San Giuseppe, nel cuore di Ortigia Βαθμολογία σχολίων: 1

«Bed bugs»

• Maison Ortigia Βαθμολογία σχολίων: 7

«Αν ειχαν μεριμνησει για parking με δικη μου χρεωση φυσικα,δηλαδη να κανουν κρατηση ή να με πληροφορησουν οτι η κρατηση ειναι απαραιτητη δεν θα υπηρχε προβλημα. Η τοποθεσια πολυ καλη. ΑΛΛΑ χωρις κρατηση το πλησιεστερο parking ειναι 15 λεπτα οδηγηση μακρια..αν βρεις. Επισης σιγουρα σκοτεινο και μαλλον επικινδυνο. Κανεις δεν μιλαει ξενη γλωσσα αλλα οταν ζητας χαρτι τουαλετας και να σου φτιαξουν το air-condition (στα ιταλικα!!!) σου απαντουν SI και αδιαφορουν πληρως. Το ομορφο μπαλκονακι ειναι στο μπανιο!!! Ωραια θεα αλλα θα ελεγα ..αβολο. ΤΟ πρωινο εξαιρετικο.»

• Calamùrn Ortigia Βαθμολογία σχολίων: 10

«Μια εξαιρετικη πανσιον ,που σεβεται τον ανθρωπο και αρμονικα τον τοποθετει πρωταγωνιστη στον χωρο. Εξαιρετικα ευγενικοι ανθρωποι!! Πολυ χαρηκαμε ,μα πιο πολυ θα χαρουμε μολις ξαναερθουμε!! Ευχαριστουμε!!»

• L'Antico Borgo B&B Βαθμολογία σχολίων: 8

«Το πρωινό ήταν πλούσιο, το δωμάτιο και ο χώρος του πρωινού άνετος. Η Paola, παρόλο που δεν ξέρει κάποια ξένη γλώσσα, ήταν ευγενική, με χαμόγελο και πρόθυμη να βοηθήσει.»

• Casa Antioco B&B Βαθμολογία σχολίων: 6

«Η οικοδεσποινα εξαιρετική.Μας εξήγησε ότι θέλαμε μας βοήθησε για φαγητό ποτό κλπ.το μπάνιο υπέροχο όπως και το πρωινο που το κάνουν εκεί.»

• Oikos - Ragusa Ibla Βαθμολογία σχολίων: 10

«ΤΕΛΕΙΑ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΣΤΗΝ IBLA.ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ,Ο ΟΙΚΟΔΕΣΠΟΤΗΣ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΚΑΡΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 10 ΛΕΠΤΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΛΥΜΑ.ΑΝΕΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΤΡΩΜΑ.ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΑΝΙΟ.ΚΑΦΕΣ ΚΑΙ ΚΡΟΥΑΣΑΝ ΓΙΑ ΠΡΩΙΝΟ,ΧΥΜΟ,ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ.ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΑ.ΣΤΑ ΣΥΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ OIKOS! ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΣΤΗΝ IBLA!»

Τα 30 καλύτερα B&B και πανδοχεία σε Κοιλάδα Νότο

βάσει 168.864 κριτικών για B&B και πανδοχεία στην Booking.com