2. Comentarii despre hoteluri în Bulgaria

locatia

Sejur în septembrie 2023

• Comentariu trimis pe 3 septembrie 2023

• Cameră dublă sau twin superioară cu vedere la mare

Parcarea destul de mica, se blocheaza masinile si trebuie sa fi prin preajma ca sa vi sa o muti; nu s-a aspirat in camera Plajele din stațiune înguste, înghesuite, fără indicatoare ,, zone fără șezlonguri putine, am fost în sunny beach la plaja câteva zile. Ar fi frumos dacă s-ar curata de alge apa si plaja cea mai apropiata de hotel

Locația hotelului langa mare, parcarea subterana gratuita, piscina, vederea din camera, mâncare gustoasa

• Comentariu trimis pe 4 octombrie 2022

Bine
    • Cameră dublă sau twin Economy

Camera era amplasata la et 4, iar liftul nu functiona. Mergea doar pentru o singura aripa a cladirii, insa nu unde eram noi. Micul dejun cam sarac.

Amplasarea pe malul marii e grozava, privelistea de vis! Piscina minunata!

• Comentariu trimis pe 13 septembrie 2022

A fost bine.
    • Cameră dublă sau twin Economy

Mancarea nu a fost mereu pe gustul nostru. Camera mica fara vedere la mare.

Locatia la malul marii. Piscina curata. Parcare la subsol.

• Comentariu trimis pe 12 septembrie 2022

Bine
    • Suită de familie cu balcon și vedere la oraș

Mobilierul si in general hotelul pare putin invechit.

Totul a fost ok, locatia foarte buna.

• Comentariu trimis pe 21 august 2022

• Cameră dublă sau twin superioară cu vedere la mare

Uneori ,noaptea se auzeau discuțiile turistilor ce rămâneau pana târziu la taclale.

Accesibilitate la plaja cu posibilitatea de a închiria umbrela și șezlonguri, dar și plaja libera.Multiple terase pentru pranz/seara cu mâncare bună la preturi accesibile.

• Comentariu trimis pe 17 iulie 2022

Un sejur de nota 10!
    • Cameră dublă sau twin standard cu vedere la mare

Personalul nu stia multa engleza, dar ne-am inteles pana la urma si a fist receptiv la solicitarile noastre!

Amplasare pe malul marii, piscina foarte curata, nu era aglomerat

• Comentariu trimis pe 16 iunie 2022

• Cameră dublă sau twin superioară cu vedere la mare

Micul dejun din ultima zi, deoarece mai eram doar doi clienti, a fost servit la farfurii cu produse din ziua precedente, se vedeau ca nu sunt proaspete, felii de salam, care nu se puteau manca și ne -a adus și pâine mucegăita, care într-un final a fost înlocuită. Cât am stat 3 zile, doua nopți, in ambele camere nu s-a făcut curat și nu s-a luat nici macar gunoiul.

Camere mari, spațioase cu vedere la mare, cu bai mari dotate cu cada. Saltele paturilor foarte confortabile.

Sejur în iunie 2022

• Comentariu trimis pe 27 septembrie 2021

Un sejur bun
    • Cameră dublă sau twin standard

Am avut o defecțiune la baie care nu s-a remediat

Amplasamentul, liniștea,mic dejun și cina bine pregătite

• Comentariu trimis pe 19 august 2021

Un hotel bun pentru un sejur scurt unde nu primeaza confortul camerei, ci distractia pe timp de zi
    • Suită de familie cu balcon și vedere la oraș

Hotelul este vechi, nerenovat si neintretinut. Sta destul de bine la capitolul curatenie, insa mobilierul camerelor este foarte vechi si deprimant, usile antice din lemn uneori nu se inchid, alteori se blocheaza. Dusul este cu perdea, drept urmare, baia se umple cu apa dupa ce folositi dusul. Micul dejun a fost destul de slab: rosii si castraveti, 1 fel de sunca si 1 fel de salam (nu ne-au placut), masline, branza, omleta (nu am incercat), carnaciori (nu am incercat), fructe, paine, unt, gem si cateva prajituri/chec. Cafeaua este instant, de la aparat (destul de proasta, nu am putut nici macar sa platim pentru o cafea ok de la espressor). Pentru cat am platit, cred ca a meritat banii, dar ca idee, hotelului i-ar prinde bine niste renovari.

Amplasarea este foarte buna. Principalul motiv pentru care am ales acest hotel a fost piscina de cu view tip infinity pool. Am stat un singur weekend, drept urmare nu am avut chef sa ne deplasam pana la plaja si am stat doar la piscina. Dar ca idee, trebuie sa mergeti putin pe jos pana la plaja, desi, se poate inota si fix in fata hotelului in Marea Neagra, insa fiind o zona stancoasa, nu se poate sta la plaja, pe nisip. Angajatii sunt foarte amabili. Cei de la bar vorbesc destul de ok engleza, fata de la receptie, mai putin, spre deloc, dar nu am avut probleme in a ne intelege. Bauturile/cocktail-urile de la bar au fost bune si ieftine. Am beneficiat de un loc de parcare, in subsolul hotelului, ceea ce nu multe hoteluri la pretul acestuia ofera, in Bulgaria. Am avut vedere spre mare, din ambele balcoane (am avut 2 balcoane, la o camera de 4 persoane). Aerul conditionat merge bine si raceste destul de repede camera. Am primit prosoape in camera. Exista Wi-Fi care merge destul de ok la piscina, dar in camera spre deloc.

• Comentariu trimis pe 18 august 2021

Relaxant!
    • Cameră dublă sau twin superioară cu vedere la mare

Husele paturilor de la piscina se murdaresc repede si arata rau, au un aspect neprimitor. Nu mi-a placut ca la cina nu se servea nimic de baut, macar apa sa fi fost pe masa.

Locatie plina de vegetatie ingrijita, camera mare si cu vedere la mare, parcare sub hotel, mic dejun consistent si variat.

• Comentariu trimis pe 9 august 2021

• Cameră dublă sau twin standard

Mobila veche in unele camere

Peisajul de vis!!!

• Comentariu trimis pe 8 august 2021

• Cameră dublă sau twin standard cu vedere la mare

Locatia este perfecta, curata, pe malul marii, camerele curate iar personalul foarte amabil. Am avut o vacanta foarte relaxanta aici.

• Comentariu trimis pe 13 mai 2024

Toate facilitățile și mai ales personalul sunt la superlativ!
    • Cameră dublă sau twin standard cu vedere la mare

De specificat că a fost motivul alegerii locației ,a fost vederea la mare ținând cont de perioada aleasă de noi (mai) și nu toate camerele au cu adevărat vedere la mare din cauza pomilor din fața lor. Dar poate fi un avantaj pentru perioada verii când oferă umbră .

Locația , camerele, vederea, confortul, personalul , raport calitate -preț .

Sejur în mai 2024

• Comentariu trimis pe 16 septembrie 2023

Totul, recomand acest hotel

Sejur în septembrie 2023

• Comentariu trimis pe 20 august 2023

Își merita titlul de family hotel.
    • Cameră dublă sau twin standard cu vedere la mare

Camere confortabile, peisaj minunat spre mare,ospitalitate,mic dejun bun,acces facil la plaje cu posibilitatea de închiriere de șezlonguri și umbrela dar și zona de plaja cu cearșaf și umbrela personala.Accepta animale de companie și asigura parcare subterana gratuita.Au și restaurant cu posibilitatea de a servi pranz/cina .

• Comentariu trimis pe 13 august 2023

• Comentariu trimis pe 19 iulie 2023

5,0
    Acceptabil
    • Cameră dublă sau twin superioară cu vedere la mare

La masa de prânz la all inclusiv era un împinge tava un singur fel de mâncare și aia era .... fără bauturi sau apa .... nu se merita

Camera a fost ok

• Comentariu trimis pe 19 iulie 2023

5,0
    Acceptabil
    • Suită Junior cu balcon şi vedere la mare

Raport calitate preț nu merita sa te duci nu ai ce face plaja e departe și aroganța personalului ma dat pe spate..... după ce nu știi sa vb engleza mai ești și de prost gust

Camerele sant ok în corpul nou

• Comentariu trimis pe 20 august 2022

M-am simțit răsfățat și respectat!
    • Cameră dublă sau twin superioară cu vedere la mare

Nu am nimic de reproșat,acest menegement oferă un turism profesionist.Principiul ,,clientul nostru , stăpânul nostru" funcționează de minune aici. In timpul sejurului am aniversat 55 de ani și am fost foarte plăcut surprins de personal și conducerea hotelului cu o cina specială și o sticla de vin foarte bun . Această informație(data nașterii)nu o aveau de la mine,probabil de la Booking,sau de pe cartea de identitate. Răsăritul de soare și de lună sunt bestiale din aceasta locație !

Locația excelenta la Peter 2,camera dubla cu terasă și vedere la mare,frigider,aer condiționat, curățenie ! Personalul extraordinar de prietenos in special Daniel și Stela oamenii de baza ai hotelului care comunica foarte bine și în engleză. Acești oameni m-au impresionat plăcut în sensul că erau buni la toate,de parcă era afacerea lor,cu toate că erau angajați.Mancarea deosebită,după fiecare masă ne întrebau dacă mai dorim și altceva și ce dorim să mâncăm la prânz sau seara.Dimineata masă tip bufet,apoi prânzul la care esti servit la masă cu ciorbe,fripturi de porc,pui, pește macro pe grătar,garnituri,salate,desert. La fel și cina. Bauturi : bere, vin,apă,sucuri,frapee contracost de la bar. Piscina juniori si adulți,foarte curate,hamac, paturi cu saltele, baldachin in jurul piscinelor. Parcarea gratuita in garajul de la subsol cu lift direct la etajul preferat.Marea este la câțiva metri de piscina,despărțită doar de faleza, briza o simți și din balcon. Plaje cu nisip nu este in dreptul hotelului,deoarece este o zona mai muntoasa dar găsești în imediata apropiere. M-am simțit răsfățat și respectat. Raport calitate/preț excelent! 5 zile cu pensiune completă 350 euro,doua persoane.Vă recomand aceasta locație cu mare încredere!

• Comentariu trimis pe 8 august 2022

locatie chiar la mare, piscina foarte curata, liniste, un sejur reusit
    • Suită cu 1 dormitor cu balcon şi vedere spre mare

Mic dejun foarte bun si diferit

• Comentariu trimis pe 21 iulie 2022

Totul!

• Comentariu trimis pe 17 iulie 2022

Vacanță 2022
    • Cameră dublă sau twin Economy

Vederea din camera a fost superbă, piscina curata, mâncarea diversificată și bine gătită.Daniel, băiatul care ne- a servit la masă a fost de nota 10! Un mare plus a fost parcarea subterană gratuită.

• Comentariu trimis pe 14 iulie 2022

• Cameră dublă sau twin superioară cu vedere la mare

Prosoapele nu au fost schimbate

Locația superbă, mic dejun foarte bun

Sejur în iulie 2022

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: