Cazare Zboruri Închirieri de maşini Taxiuri de la/la aeroport

Claudiu România
  • Park Plaza Bangkok Soi 18

Scor mediu din evaluări: 8,7
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Locația foarte buna , aproape de statia BTS Asok. Personalul excelent. Piscina desi de adâncime mica (cred ca avea 1m adancime) a fost ok desi mica in dimensiune. Preturile la cocktailuri la piscina însă foarte mari pt bangkok (300 baht un cocktail) Micul dejun a fost foarte bun si destul de variat pentru aceasta gama de pret. Exista suficiente restaurante aproape sau in hotel daca cumva ploua afara. Wifiul este ok cat si designul camerei.

• Secțiunea negativă a comentariului

Usile nu izoleaza fonic de zgomotul din interior si se aude tot de pe hol. Foarte enervant dimineata cand esti trezit de zgomotul stațiilor de emisie receptie ale personalului de la curățenie sau de usile trantite. Pe hol un foarte puternic miros de parfum probabil de la purificatorul de aer amplasat. Beneficiile Genius (check out tarziu au fost refuzate pe motiv că nu sunt disponibile camere) si a fost un motiv pentru care am facut booking in primul rand. Desi am lăsat prosoapele pe jos pentru a fi schimbate ele au fost aranjate si puse la loc asa cum erau (nespalate). Curățenia lasa putin de dorit in camere , am gasit fir de par de la o altă persoană cat si praf pe noptieră. Viewul din camera lasa mult de dorit.

Comentariu trimis pe 7 septembrie 2018 Sejur în septembrie 2018
  • Adelphi Pattaya

Pattaya Central, Thailanda

Scor mediu din evaluări: 8,4
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Piscina a fost excelenta Micul dejun a fost suficient diversificat Personalul foarte saritor Pretul.

• Secțiunea negativă a comentariului

Este listat ca hotel de 4 stele pe booking.com dar nu are mai mult de 3. Zgomotele de la șantierele de lângă (se construiesc ceva cladiri) La piscina ai view spre macaraua instalată. Nu exista bar in camera. View ul din balcon este destul de slab. De fiecare dată când vroiai ceva de barul de la piscina trebuia sa suni la un număr sa vina cineva ca altfel nu era nimeni acolo.

Comentariu trimis pe 9 septembrie 2018 Sejur în septembrie 2018
  • Column Bangkok Hotel

Scor mediu din evaluări: 8,2
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Personal ok,mic dejun foarte bun si locatia foarte buna

Comentariu trimis pe 6 septembrie 2018 Sejur în septembrie 2018
    Elena România
  • Chaweng Villawee Hotel

Chaweng, Thailanda

Scor mediu din evaluări: 8,7
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Designul hotelului cu piscina in mijloc. Va sfătuiesc să luați camera cu vedere spre piscina. Micul dejun desi slab variat a fost de calitate buna. Pretul la minibar normal (nu ca la alte hoteluri de 4 ori prețul din magazin) Locația buna , nu foarte departe de plaja si strada principala.

• Secțiunea negativă a comentariului

Zgomotul produs de cluburile din apropiere (muzica se aude in camera si la ora 3-4 AM) cat si de angajați sau alte persoane cazate in hotel. Avioanele care decolează (aeroportul fiind in apropiere ) nu m-au deranjat. Eu inteleg ca destinația e pentru petreceri dar cand vin sa ma odihnesc la 3 AM ma astept sa am liniste in camera. Tot timpul se trântesc uși care se aud in tot hotelul iar personalul hotelului foloseste stații walkie talkie care suna foarte tare la orele diminetii sau misca cartul de curățenie pe hol cu foarte mare gălăgie, de asemenea rad , se cearta sau vorbesc foarte tare. Usa din camera nu izolează absolut deloc. Nu am putut să mă odihnesc ok decât spre orele dimineții si nu pot recomanda hotelul daca vreti sa aveti parte de liniste

Comentariu trimis pe 15 septembrie 2018 Sejur în septembrie 2018
    Claudiuo România
  • Phuket pool residence (Adults only)

Rawai Beach, Thailanda

Scor mediu din evaluări: 9,4
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Mi-a placut gazda, Max, a fost un tip grozav, ne-a ajutat cu tot ce am avut nevoie.

Comentariu trimis pe 24 august 2018 Sejur în august 2018
    Catalin Marea Britanie
  • Travelodge Sukhumvit 11

Scor mediu din evaluări: 8,8

Piscina de pe acoperis

• Secțiunea negativă a comentariului

Faptul ca nu am avut dulap in camera si faptul ca nu se prea facea curat in camera, iar cand se facea era doar de suprafata.

Comentariu trimis pe 24 august 2018 Sejur în august 2018
    Catalin Marea Britanie
  • AVANI Atrium Bangkok

Scor mediu din evaluări: 8,1
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Restauranrul Japonez e F Bun,distanta fata de ambele Aéroport 30,40 min.

Comentariu trimis pe 30 august 2018 Sejur în august 2018
    Simeria România
  • Baron Residence Bangkok

Scor mediu din evaluări: 8
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Mancarea variata si destul de buna Aer conditionat in camera Uscator de par valabil

• Secțiunea negativă a comentariului

Calitatea patului Priveliste nesatisfacatoare Insectele Mucegai Pereti murdari Dusul neingrijit Pliculete de ceai/cafea dar niciun pliculet de zahar Galagie inca de la 7 dimineata facuta de femeile de serviciu

Comentariu trimis pe 8 septembrie 2018 Sejur în septembrie 2018
    Madalina Thailanda
  • Andatel Grande Patong Phuket

Scor mediu din evaluări: 7,9
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

* patul foarte mare si confortabil *cafea și apa gratis *prosoapele se schimbau zilnic *personalul foarte prietenos si dispus mereu sa te ajute *acces la 2 piscini *aproape de plaja

• Secțiunea negativă a comentariului

*conexiunea foarte proasta in camera la internet

Comentariu trimis pe 20 septembrie 2018 Sejur în septembrie 2018
    Anonim Austria

Hoteluri recomandate în Thailanda de vorbitori de română

• Sira Grande Hotel & Spa

Scor mediu din evaluări: 7,4
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Hotelul este amplasat central, foarte aproape de piata agroalimentare de unde seara poti sa manaci orice si foarte proaspat la preturi ridicole. Hotelul este curat, micul dejun este destul de ok.

• Secțiunea negativă a comentariului

Micul dejun ar putea fi mai variat.

Comentariu trimis pe 31 octombrie 2016 Sejur în octombrie 2016
    Catalin România
  • The Charm Resort Phuket

Scor mediu din evaluări: 8,1
    • Secțiunea pozitivă a comentariului

Un hotel linistit dar foarte aproape de zona incendiara (Bangla Roud nightlife )

Comentariu trimis pe 28 decembrie 2016 Sejur în decembrie 2016
    Calin România