2. Comentarii despre hoteluri în Republica Dominicană

7,3

• Comentariu trimis pe 14 martie 2024

Top

nu are wi-fi

Pentru zona in care te afli si pretul platit pe cazare este super! Recomand cu toata increderea, am stat 3 nopti, 4 zile la aceasta cazare. Plajele sunt in apropiere, recomand sa vorbiti cu localnicii sa va duca cu motocicletele, recomand sa inchiriati si un tur cu barca la plaja del Gato, snorkeling in Catuano si la piscina naturala. Top plaje: Canto de la Playa Del Gato El Toro Restaurante; Flamingo sau Restaurant Saona Exista si magazin alimentar, pretul se face pe loc. Exista si magazine cu suveniruri pe insula. Nu am avut treaba cu tantarii in camera, nu a picat curentul asa cum se spune. Curatenie in camera se face, exista ventilatoare in camera, este ok. Barca publica pleaca din Bayahibe spre Saona si costa 1000 pesos. Inainte de intrare pe insula trebuie sa va luati o bratara din port la pretul de 250 pesos. Din Saona pleaca la 14:30 si costa tot 1000 pesos. Totul a fost de vis! Barca publica - Javier pentru transport pe insula si inapoi Barca pentru tur de la Casa Rosada - 50$ persoana

Sejur în martie 2024

• Comentariu trimis pe 25 martie 2022

• Cameră dublă cu vedere la mare

Foarte ok, foarte curat și personal amabil. Mic dejun foarte ok si cina delicioasa. Nu m-a deranjat faptul ca pica curentul, e normal pentru o astfel de insula O exeperienta unica

Sejur în martie 2022

• Comentariu trimis pe 28 februarie 2022

1,0
    Locație superbă ,păcat că proprietara acestui hotel nu are prea multe in comun cu amabilitatea .
    • Cameră triplă cu vedere la grădină

. Angajatii nu stiu nici spaniola ,dar nu sunt vinovati ei cu toate ca din această cauza exista peobleme de comunicare in caz ca doresti ceva anume .proprietara hotelului nici nu stia ce rezervari avem ,deși rezervarea a fost făcută cu o lună în urmă . La micul dejun un bufet sărac si 3 zile la rând ouă omletă iar odată ce mancarea de la bufet este terminată sa nu aștepți sa mai primesti altceva .La cină aștepți circa 2 ore chiar dacă tu ai comandat cina cu 6 ore mai devreme. Baia ..jalnica ca și aspect iar de apa calda nici vorbă. La check out am așteptat la masă după micul dejun 4 ore sa putem vorbi cu proprietara, sa o salutăm, eventual sa întrebăm dacă mai avem ceva de achitat ..nu a apărut. Nici măcar după alte 2 ore când ne-am întors sa ne luam bagajele .

Insula e splendidă.

Sejur în februarie 2022