2. Comentarii despre hoteluri în Spania

9,3

• Comentariu trimis pe 24 aprilie 2022

Început promițător, continuare dezamăgitoare
    • Art Loft 01

Izolatia fonică lipsește cu desăvârșire. Se aude absolut tot de fiecare data când vecinii pe orizontala și verticala ( unde sunt apartamente locuite de valencieni) folosesc baia, atât in timpul zilei, cat și in timpul nopții, când, datorită ecoului din apartament, zgomotul este foarte puternic si deranjant. Practic te trezește din somn. Noi am cerut relocarea in alt apartament dupa prima noapte, solicitare la care gazda a răspuns rapid, si am sperat ca in noul apartament va fi mai bine si ca a fost doar o întâmplare, dar, din păcate, situația a fost aproape la fel si in cel de al doilea apartament. La fel se aude și din strada, absolut tot, inclusiv când trece cineva pe strada și vorbește, practic înțelegi ce spune. In cele 4 nopți petrecute aici, nu am reușit sa dormim mai mult de 4/5 ore pe noapte. Încălzirea este deficitara, in sensul diferențelor foarte mari între etaj - unde se încălzește repede foarte tare, si parter - unde este mult mai rece. Pernele sunt atât de subțiri încât practic nu au nicio utilitate.

Design spectaculos, bine utilat, destul de aproape de transportul public (10 minute pe jos pana la metrou), câteva restaurante de cartier in zona și alte restaurante la aproximativ 300 m.

Sejur în aprilie 2022