3. Κυκλάδες κριτικές παραθεριστικών κατοικιών

9,5

• Υποβολή σχολίου: 4 Αυγούστου 2023

«Απόδραση»
    • Διαμέρισμα με θέα στη Θάλασσα

Μαγική τοποθεσία με θέα τη θάλασσα και όλο το λιμάνι με μια αύρα γαλήνης! Έναστρος ουρανός το βράδυ παράσταση στις ξαπλώστρες και ένα πρωινό που σε καλοσωριζει και ξυπνά με μια θεά όλο ήλιο! Υπέροχα ζεστά σπιτικά καλουδια με πεντανόστιμη κολοκυθοτυροπιτα, ρυζόγαλο που μυρίζει σπίτι και κανέλα! Θα ξανά έρθουμε του χρόνου στο νησί!

Έμεινε: Ιούλιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 24 Απριλίου 2023

• Έμεινε 1 βράδυ

Εξαιρετική τοποθεσία, καταπληκτικό σπιτικό πρωινό, καλαισθητο περιβάλλον, θερμή οικοδεσποινα.

Έμεινε: Απρίλιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 7 Σεπτεμβρίου 2022

• Έμεινε 1 βράδυ

Πολύ ευγενικές οικοδέσποινες, πολύ καθαρό και άνετο δωμάτιο, εξαιρετική θέα και πολύ ωραίο και φρέσκο πρωινό! Κι εγώ και ο σύντροφός μου το συνιστούμε σίγουρα!

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 4 Ιουλίου 2022

• Διαμέρισμα με θέα στη Θάλασσα

Όλα! Πολύ καθαρό δωμάτιο με ωραία διακόσμηση και εξαιρετική θεα. Επιπλέον, τοσο το προσωπικό όσο και οι ιδιοκτητες ήταν ευγεναστατοι και εξυπηρετικοί σε ότι χρειαστήκαμε!

• Υποβολή σχολίου: 4 Αυγούστου 2021

«εξαιρετική, αξέχαστη διαμονή !!»
    • Διαμέρισμα με θέα στη Θάλασσα

δεν υπήρξε κάτι που να μην μας άρεσε ! όλα άψογα !

τα πάντα !! σίγουρα το καλύτερο κατάλυμα στο νησί !! εξαιρετική τοποθεσία, άψογη φιλοξενία, υποδειγματικό πρωινο με home made λιχουδιές ! εξαιρετικά καθαρό (μέχρι υπερβολής !1) 100% value for money !!

Έμεινε: Αύγουστος 2021

• Υποβολή σχολίου: 25 Ιουλίου 2021

«Ότι καλύτερο στη Σέριφο»
    • Γκρουπ
    • Διαμέρισμα με θέα στη Θάλασσα

Άριστη διαμονή. Τα δωμάτια έχουν καταπληκτική θέα στο λιμάνι . Άνετοι χώροι , μεγάλα μπαλκόνια , ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ και στα δωμάτια και στους κοινόχρηστους χώρους , καλαισθησία. Το πρωινό γευστικότατο(όλα σπιτικά). Υπάρχει παραλία κοντά προσβάσιμη με τα πόδια ( μόλις 5 λεπτά). Ζεστή εγκάρδια φιλοξενία , το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Πιστεύω ότι συγκαταλέγεται στις top μονάδες στο Λιβάδι και στη χώρα και προσφέρει ανεπανάληπτη θέα από όλους του χώρους

Έμεινε: Ιούλιος 2021

• Υποβολή σχολίου: 28 Σεπτεμβρίου 2023

7,0
    Καλό

Δεν ηταν ικανοποιητικο

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 6 Αυγούστου 2023

6,0
    «Όποιος αντέξει την ανάβαση, θα αποζημιωθεί από την υπέροχη θέα»
    • Διαμέρισμα με θέα στη Θάλασσα

Δεν θα σταθώ σε λεπτομέρειες, όπως το ότι οι πετσέτες τις μισές μέρες ήταν σκληρές, ή στο ότι η μπαλκονόπορτα ήταν ξύλινη και όχι με αλουμίνια όπως στα περισσότερα πλέον ανακαινισμένα καταλύματα, αλλά: 1. Από την είσοδο μέχρι το δωμάτιό μας υπήρχαν -εκτός από μια μικρή ανηφόρα- πολλά σκαλιά, τα οποία είναι αποτρεπτικά για άτομα με κινητικά προβλήματα, υπέρβαρους ή μη έχοντες καλή φυσική κατάσταση. Δυστυχώς εμείς κατά την κράτηση δεν δώσαμε τη σημασία που θα έπρεπε, αφού δεν είδαμε όλες τις φωτογραφίες, και αναγκαστήκαμε να κουβαλήσουμε κατάκοποι όλες μας τις βαλίτσες (όταν καλέσαμε να ενημερώσουμε για την ώρα άφιξης δεν αναφέρθηκε κάτι σχετικά, παρά μόνο αν θέλουμε μεταφορά από το λιμάνι), κάτι που βέβαια δεν σταματά εκεί, αφού για όσο μείναμε έπρεπε να ανεβοκατεβούμε πολλές φορές (για το πρωινό μπάνιο, μετά για την επιστροφή το μεσημέρι, έπειτα για τη βραδινή βόλτα κτλ). 2. Το πρωινό, αν και σπιτικό, δεν ήταν τόσο πλούσιο όσο περιμέναμε με βάση τις κριτικές που είχαμε διαβάσει και αναλογικά πάντα με την τιμή του δωματίου (230 τη βραδιά). 3.Οι καρέκλες του μπαλκονιού ήταν πολύ άβολες και έμοιαζαν έτοιμες να διαλυθούν, θεωρώ όμως ότι αν ζητούσαμε να μας δώσουν σκηνοθέτη θα μας έδιναν, καθώς έδειξαν διατεθημένοι να μας παρέχουν οτιδήποτε θα μπορούσε να βελτιώσει την διαμονή μας. 4.Δεν υπήρχαν σίτες, κι έτσι αναγκαζόμασταν να κοιμόμαστε με το ερκοντίσιον, αντί να απολαμβάνουμε την υπέροχη δροσιά. 5.Τη μία από τις τέσσερις μέρες υπήρχε μια πάρα πολύ έντονη μυρωδιά βόθρου που ερχόταν εκτός δωματίου, σε βαθμό να μην μπορούμε να καθίσουμε στο μπαλκόνι. 6. Μας έλειψε μια καφετιέρα στο δωμάτιο, (υπήρχε μόνο βραστήρας)

Φανταστική θέα, άνετο στρώμα και καλή καθαριότητα. Προσφέρθηκαν να μας δώσουν φαγητό για να πάρουμε μαζί μας στην παραλία. Κάποιες ελλείψεις του πρωινού της πρώτης μέρας διορθώθηκαν την επομένη, και παρόλο που εντέλει δεν το τιμήσαμε, αυτό είναι εκτιμητέο. Θετικό θεωρώ και το ότι υπήρχε και κουβέρτα στο δωμάτιο.

Έμεινε: Αύγουστος 2023

• Υποβολή σχολίου: 8 Ιουνίου 2023

8,0
    «ΗΣΥΧΟ ΜΕΡΟΣ ΜΕ ΥΠΕΡΟΧΗ ΘΕΑ!!!!!»
    • Μεμονωμένος ταξιδιώτης
    • Στούντιο Διαμέρισμα με θέα στη Θάλασσα
    • Έμεινε 1 βράδυ

Το πρωινό θα μπορούσε να έχει περισσότερες επιλογές από ντόπια καλούδια@

Η τοποθεσία απίθανη...υπέροχη.. το συνιστώ για κάθε ταξιδιώτη που θα βρεθεί στη Σέριφο! Η θέα...και η ευγένεια του προσωπικού

Έμεινε: Ιούνιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 6 Ιουνίου 2022

«Μαγική θέα!!!»
    • Διαμέρισμα με θέα στη Θάλασσα

Δεν υπήρχε κάτι που δεν μου άρεσε,αν ξαναπώ Σεριφο σίγουρα εκεί θα πάω και το συστήνω ανεπιφύλακτα!!!

Υπέροχος χώρος φτιαγμένος με μεράκι και καλλιτεχνία!!!Η θέα απίστευτη,πεντακάθαρο με καθημερινό service,πολύ ωραίο πρωινό φτιαγμένο από τους ίδιους!!!Πολύ προσεγμένο!!!!

• Υποβολή σχολίου: 6 Ιουνίου 2023

• Επαγγελματικό ταξίδι