3. Πελοπόννησος κριτικές παραθεριστικών κατοικιών

9,5

• Υποβολή σχολίου: 21 Μαΐου 2024

«Υπέροχη εξόρμηση»
    • Διαμέρισμα 1 Υπνοδωματίου

Η οικοδέσποινα πολύ εξυπηρετική και ακριβής Υπέροχη θέση και τοποθεσία Καθαρό και πολύ όμορφα διακοσμημένο δωμάτιο Φοβερό δωμάτιο με μπαλκόνι καθώς και το κοινόχρηστο μπαλκόνι

Έμεινε: Μάιος 2024

• Υποβολή σχολίου: 12 Μαΐου 2024

• Διαμέρισμα

Υπέροχη τοποθεσία; καθαρό και άνετο σπίτι με φοβερή θέα στο κάστρο.

Έμεινε: Μάιος 2024

• Υποβολή σχολίου: 17 Νοεμβρίου 2023

8,0
    «Θέα που αξίζει πολλά χιλιόμετρα για την απόλαυσή της!»
    • Διαμέρισμα

Είχαμε ζητήσει παρκοκρέβατο, καθώς έχουμε ένα μωρό 9 μηνών. Κατά την άφιξή μας στο κατάλυμα αντικρίσαμε ένα παρκοκρέβατο μισό - συναρμολογημένο, διότι όλα τα μπράτσα του πάρκου ήταν πεσμένα προς το πάτωμα. Έπειτα, αφότου το συναρμολογήσαμε είδαμε ότι δεν υπήρχε στρώμα. Υπήρχε το στρώμα αυτό το σκληρό, που είναι σετ πάντα με το παρκοκρέβατο και εκεί το παιδί κάθεται και παίζει... δεν κοιμάται! Για να κοιμίσεις ένα παιδί στο πάρκο πρέπει να έχεις ένα έξτρα στρώμα, που είναι απαλό σαν τα δικά μας στρώματα, το οποίο κοστίζει γύρω στα 50 ευρώ. Ευτυχώς είχαμε μαζί μας το στρώμα του δικού μας πάρκου, διότι είχαμε κι άλλους προορισμούς όπου δεν παρείχαν όλοι παρκοκρέβατο, άρα βάλαμε το δικό μας στρώμα και ολοκληρώθηκε το πάρκο. Σε μερικά πατζουροπαράθυρα καθώς τα άνοιγα αντίκριζα μεγάλους ιστούς αράχνης. Κατανοώ ότι σήμερα μπορεί να ξεσκονίζεις κι αύριο να πιάνει αράχνες, όμως ήταν αρκετά μεγάλοι οι ιστοί για να είναι μιας ημέρας. Στην ντουζιέρα εκείνο το ''τηλέφωνο'' που είναι για το λούσιμο δεν δούλευε, έχανε από το σωλήνα το νερό. Θεωρώ επίσης ότι πολύ βοηθητικό θα ήταν ένα στραγγιστήρι πιάτων. Πιστεύω πως όλο και κάτι πλένουμε όλοι στις διακοπές, είτε είναι κάτι από το πρωινό μας, είτε από τον καφέ μας. είτε έστω ένα ποτήρι νερό.

Αρχικά η οικοδέσποινα ήταν πολύ ευγενική και φιλόξενη. Ενδιαφερόταν για την εξέλιξη του ταξιδιού μας, διότι ήμασταν από αρκετά μακριά. Για το καλωσόρισμα μας είχε ένα εξαιρετικό ντόπιο κρασί με συνοδευτικά! Το κατάλυμα ήταν πολύ άνετο, ακριβώς όπως στις φωτογραφίες. Η βεράντα κόβει την ανάσα, καθώς είχε μια απερίγραπτη θέα! Εκεί απολαύσαμε πλήρως τις διακοπές μας στην Μονεμβασιά. Δεν υπάρχουν λόγια γι' αυτήν την γαλήνη που νιώθεις αντικρίζοντας αυτήν την θέα. Υπήρχε πάντα ζεστό νερό και ποικιλία καφέδων. Πάντα βρίσκεις πολύ κοντά να παρκάρεις και το κάστρο της Μονεμβασιάς είναι σε απόσταση αναπνοής. Ήταν ένα πολύ φωτεινό, αέρινο, άνετο και ήσυχο κατάλυμα με καταπληκτική θέα!

Έμεινε: Οκτώβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 4 Σεπτεμβρίου 2023

«Μας εντυπωσίασε.»
    • Έμεινε 1 βράδυ

Μικρό αλλά πολύ μοντέρνο και όμορφο διαμέρισμα. Η βεράντα και η θέα είναι απίστευτα. Κοντά στο κέντρο της μονεμβασιάς δίπλα σε όλα τα καταστήματα. Υπέροχα χρώματα και το διαμέρισμα και η θέα.

Έμεινε: Αύγουστος 2023

• Υποβολή σχολίου: 26 Αυγούστου 2023

«Εξαιρετική επιλογή»

Τίποτα το άξιο αναφοράς

Τοποθεσία Τοποθεσία Τοποθεσία Μπαλκόνι με θέα. Άνετο στρώμα! Πάρκιν εύκολο Ευγενέστατα οικοδέσποινα

Έμεινε: Αύγουστος 2023

• Υποβολή σχολίου: 16 Ιουλίου 2023

«Υπέροχη διαμονή με θέα το βράχο της Μονεμβασιάς!!»
    • Στούντιο

Πολύ ωραίο παραθαλάσσιο κατάλυμα σε κεντρική τοποθεσία με υπέροχη θέα στο βράχο της Μονεμβασιάς. Πλήρως εξοπλισμένος χώρος, καθαρός, ιδανικός για ξεκούραση! Εύκολο πάρκινγκ κατά μήκος του κεντρικού δρόμου. Η Μαριλήνα ζεστός και φιλόξενος άνθρωπος μας υποδέχτηκε με χαμόγελο και μας κατατόπισε για τα best of της περιοχής!

Έμεινε: Ιούλιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 10 Ιουλίου 2023

8,0
    «Άνετη διαμονή στη Μονεμβασιά»
    • Διαμέρισμα

Δεν υπήρξε κάτι πέρα απο λεπτομέρειες, όπως ότι το στηθαίο του μπαλκονιού που θέλει προσοχή καθώς είναι λίγο κοντό ή κάποιες πρίζες που έχουν λάσκάρει απο τον τοίχο. Η τιμή διανυκτέρευσης είναι υψηλή.

Εξαιρετική θέση με καταπληκτική θέα από το μπαλκόνι. Ευρύχωρο καθώς αποτελείται από 2 υπνοδωμάτια, λουτρό και σαλονοκουζίνα. Άνετη διαμονή για οικογένεια με 2 παιδιά. Όλοι οι χώροι διαθέτουν κλιματισμό και τηλεόραση. Θα το επέλεγα ξάνα.

Έμεινε: Ιούλιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 20 Ιουνίου 2023

• Στούντιο

Να έχει ένα φακελάκι καφε

Δεν υπηρχε

Έμεινε: Ιούνιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 18 Μαΐου 2023

• Διαμέρισμα 1 Υπνοδωματίου

Εξαιρετική αισθητική χώρου, φιλοξενία και τοποθεσία!!!!! Η θέα από τη βεράντα φανταστική και το βράδυ μπορεί να έχεις ένα υπέροχο δείπνο σερβιρισμένο από την ταβέρνα που βρίσκεται ακριβώς από κάτω. Ολα πολύ φροντισμένα και καθαρά.

• Υποβολή σχολίου: 25 Απριλίου 2023

Υπέροχη θέα!

• Υποβολή σχολίου: 23 Απριλίου 2023

• Στούντιο

Η Μαριλινα ήταν πολύ ευγενική και εξυπηρετική! Το δωμάτιο είχε πολύ ωραία θέα και η κοινόχρηστη βεράντα ΤΡΟΜΕΡΉ. Επίσης, η διακόσμηση του δωματίου πολύ ιδιαίτερη και καλόγουστη, ειδικά σε σχέση με τα γύρω καταλύματα.

• Υποβολή σχολίου: 26 Μαρτίου 2023

«Άψογη»
    • Επαγγελματικό ταξίδι
    • Διαμέρισμα

Δεν υπήρχε κάτι να μην μας άρεσε

Ήταν όλα άψογα!!!!

Έμεινε: Μάρτιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 26 Μαρτίου 2023

Ηταν ολα τέλεια!

Έμεινε: Μάρτιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 31 Δεκεμβρίου 2022

• Στούντιο

όμορφο δωμάτιο καθαρό και πολύ προσεγμένο!πολυ ευγενική η κοπέλα!

Έμεινε: Δεκέμβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 26 Δεκεμβρίου 2022

«θα το προτιμήσουμε ξανά όταν επιστρέψουμε. το συστήνουμε ανεπιφύλακτα»
    • Στούντιο

Υπέροχη τοποθεσία, πεντακάθαροι όλοι οι χώροι, φιλόξενη, εξυπηρετική και πολύ φιλική η οικοδέσποινα.

Έμεινε: Δεκέμβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 3 Οκτωβρίου 2022

• Στούντιο

Ο χώρος της τουαλέτας με το μπάνιο πολύ μικρή. Το ψυγείο το βραδυ έκανε ένα θόρυβο που ήταν ενοχλητικός

Το δωμάτιο ήταν ωραίο και καθαρό. Η οικοδέσποινα ευγενική, μόνο που την είδαμε για λίγο. Η τοποθεσία του καταλύματος τέλεια με όμορφη θέα

Έμεινε: Οκτώβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 26 Σεπτεμβρίου 2022

«Εξαιτερικη τοποθεσια, ευκολη προσβαση. εξυπηρετικη οικοδεσποινα, καθαρος χωρος προσεγμενος»
    • Στούντιο

το συστηνω σιγουρα σε ολους πολυ όμορφος χωρος καθαρος και εξαιρετικη οικοδεσποινα.

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 1 Σεπτεμβρίου 2022

«Άνετο και όμορφα διακοσμημένο διαμερισματάκι με ωραία βεράντα»
    • Διαμέρισμα 1 Υπνοδωματίου

Δεν είχε κάτι αρνητικό για την περίοδο που πήγαμε

Το διαμερισματάκι που μείναμε για ένα τριήμερο ήταν πολύ βολικό και πολύ άνετο για το μέγεθός του. Τα στρώματα ήταν πολύ άνετα και κάναμε πολύ καλό ύπνο. Το μπάνιο επίσης πολύ άνετο. Είχε μια πολύ όμορφη και μεγάλη βεράντα με θέα το βράχο/κάστρο. Από κάτω είχε 2-3 ταβερνούλες πολύ ποιοτικές. Στο σύνολό του ενώ ήταν πολύ μικρό ήταν απίστευτα βολικό και δεν έχανε χώρους καθόλου. Πολύ όμορφα διακοσμημένο με γούστο. Η ιδιοκτήτρια πολύ ευγενική και εξυπηρετική να μας δώσει πληροφορίες για μαγαζάκια της περιοχής. Συνολικά θα το ξανα-επισκεπτόμουν και θα το πρότεινα σε φίλους.

Έμεινε: Ιούνιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 29 Αυγούστου 2022

• Standard Διαμέρισμα

Αυτό που δεν μου άρεσε , ήταν το κλιματιστικό !!!ήταν πολυ θορυβώδες !!!

Ήταν πολύ όμορφο κατάλυμα, προσεγμένο !!!Σε καλή τοποθεσία - απέναντι από τον βράχο της Μονεμβασιάς !!!

• Υποβολή σχολίου: 22 Αυγούστου 2022

«Εξαιρετικό»
    • Διαμέρισμα 1 Υπνοδωματίου

Θα ήθελα στο μπαλκόνι να υπαρχει περισσότερη προστασία από το ήλιο.

Η τοποθεσία πολύ καλή, το στρωμα εξαιρετικό! Πολύ προσεγμένο κατάλυμα.

• Υποβολή σχολίου: 10 Αυγούστου 2022

• Διαμέρισμα

Τις ημέρες που ήμασταν γινόντουσαν έργα στο λιμάνι με αποτέλεσμα να υπάρχει κάποια σχετική φασαρία

Καθαριότητα και θέα και design υπέροχα!!! Τα κρεβάτια αναπαυτικά!!! Η ιδιοκτήτρια χαμογελαστή και πρόθυμη να εξυπηρετήσει

• Υποβολή σχολίου: 13 Ιουλίου 2022

• Standard Διαμέρισμα

Το κοινόχρηστο μπαλκόνι με θέα τον βράχο της Μονεμβασιάς ήταν ιδανικό για χαλάρωση. Τα κρεβάτια ήταν άνετα και η οικοδέσποινα πολύ φιλόξενη και εξυπηρετική.

Έμεινε: Ιούλιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 2 Μαΐου 2022

• Μεμονωμένος ταξιδιώτης
    • Διαμέρισμα 1 Υπνοδωματίου

Η οικοδέσποινα μας ήταν συμπαθεστατη και εξυπηρετικοτατη. Ευχαριστούμε πολύ για την φιλοξενία και τις παροχές.

Έμεινε: Μάιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 19 Απριλίου 2022

«Η καλύτερη επιλογή στην Μονεμβασιά - μοναδική θέα»
    • Διαμέρισμα

Μας άρεσε ιδιαίτερα η θέα από το δωμάτιο μας, ήταν μοναδική ! Καθώς επίσης και το ποσό απλά και όμορφα διακοσμημένο ήταν το δωμάτιο σε όλους τους χώρους ! Η οικοδέσποινα ήταν γλυκιά και εξυπηρετική σε κάθε επίπεδο την οποία αγαπήσαμε και ευχαριστούμε πολύ !! Σίγουρα θα ξαναπάμε !

Έμεινε: Μάρτιος 2022