3. Σκόπελος κριτικές παραθεριστικών κατοικιών

8,0

• Υποβολή σχολίου: 11 Σεπτεμβρίου 2023

Εξαιρετικό
    • Δίκλινο Στούντιο με Μπαλκόνι

Η τοποθεσία του καταλύματος είναι ακριβώς έξω από την πόλη και απαιτεί αυτοκίνητο, καθώς η ανηφόρα έχει μεγάλη κλίση. Ο δρόμος βγάζει στην αριστερή πλευρά της πόλης, κάτω από το κάστρο (~ 400 μέτρα απόσταση), ωστόσο τους καλοκαιρινούς μήνες πάρκινγκ θα βρείτε στην άλλη πλευρά που είναι προς το λιμάνι (~ 6-7 λεπτά με το αμάξι). Το πάρκινγκ του καταλύματος ήταν πολύ στενό, ωστόσο όλοι καταφέρναμε πάντα να παρκάρουμε είτε μέσα είτε ακριβώς απέξω. Σε κάθε περίπτωση αυτές οι δυσκολίες ήταν αναμενόμενες για την περιοχή, και η θέα άξιζε τον κόπο. Γενικότερα το οδικό δίκτυο της Σκοπέλου είναι λίγο δύσκολο για νέους οδηγούς, ειδικά προς τις απομακρυσμένες περιοχές. Ωστόσο τα μαγευτικά τοπία θα σας ανταμείψουν.

Εξαιρετική, πανοραμική θέα στη θάλασσα! Το μπαλκόνι είναι ιδανικό για να απολαύσετε τον απογευματινό σας καφέ μετά το μπάνιο. Το δωμάτιο ήταν καθαρό, μεγάλο και άνετο. Ο οικοδεσπότης ήταν πολύ ευγενικός και εξυπηρετικός. Αρκετά κοντά βρίσκεται η παραλία Γλυστέρι που είναι πολύ όμορφη. Οι άλλες δημοφιλείς παραλίες βρίσκονται απο τις άλλες πλευρές του νησιού, με μία μέση απόσταση τα 15-20 λεπτά με το αυτοκίνητο. Θα το πρότεινα στους φίλους μου.

Έμεινε: Αύγουστος 2023

• Υποβολή σχολίου: 4 Σεπτεμβρίου 2023

«Πολυ ωραια τοποθεσία! Πολυ καθαρό και Ωραιο το δωμάτιο. Πολυ ευγενικός οικοδεσπότης και προσωπικό. Σίγουρα θα το ξανά επ»
    • Δίκλινο Στούντιο με Βεράντα

-τοποθεσία -θεα απίστευτη -Ευγενέστατοι και εξυπηρετικοί οι άνθρωποι -πολυ καθαρο δωμάτιο

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2023

• Υποβολή σχολίου: 27 Αυγούστου 2023

«Θα ξανα πήγαινα και θα το πρότεινα σε φίλους.»
    • Δίκλινο Στούντιο με Μπαλκόνι

Η καθαριότητα στο μπάνιο ήταν λίγο ελλιπής, τα τζάμια του ντουζ ήθελαν καλό καθάρισμα καθώς και οι γωνίες του μπάνιου. Προτείνω τα αντικείμενα μιας χρήσης όπως σφουγγαράκι κουζίνας, πιγκαλ ή πιάτο θήκες να αλλάζουν συχνά καθώς είναι εστίες μικροβίων.

Ο οικοδεσπότης ο Αλέξανδρος είναι εξαιρετικός και εξυπηρετικός. Μας παρέλαβε από το λιμάνι, μας κουβάλησε τις βαλίτσες, μας καλώς όρισε με τον καλύτερο τρόπο. Η θέα του δωματίου και η απόλυτη ηρεμία είναι στοιχεία ανεκτίμητα.

Έμεινε: Αύγουστος 2023

• Υποβολή σχολίου: 24 Ιουλίου 2023

• Τρίκλινο Στούντιο με Βεράντα

Τέλεια θέα στη θάλασσα. Άνετα καθαρά δωμάτια. Πολύ εξυπηρετικός ιδιοκτήτης.

• Υποβολή σχολίου: 21 Ιουλίου 2023

• Δίκλινο Στούντιο με Μπαλκόνι

Ωραίο μέρος, με υπέροχη θέα, όλη την θάλασσα την έχεις μέσα στο πιάτο. Δεκαπέντε λεπτά διαδρομή με τα πόδια μέσα στα στενά της Σκοπέλου, μέχρι να φτάσουμε στο κέντρο. Πολύ καθαρό και η κοπέλα που μας καθάριζε, ερχόταν καθημερινά και μας ρωτούσε εαν χρειαζόμασταν κάτι. Ο ιδιοκτήτης πολύ ευγενικός και συμπαθής. Γενικότερα πολύ όμορφο κατάλυμα και για ζευγάρι, που είμασταν εμείς, αλλά και για οικογένεια.

• Υποβολή σχολίου: 19 Ιουλίου 2023

• Δίκλινο Στούντιο με Μπαλκόνι

Εξαιρετικό κατάλυμα!!! Σε καταπληκτική τοποθεσία, ησυχία, ευγένεια του προσωπικού.

• Υποβολή σχολίου: 17 Ιουλίου 2023

«Ήταν όλα τέλεια»
    • Δίκλινο Στούντιο με Μπαλκόνι

Το μόνο αρνητικό είναι ότι βρίσκεται σε πολύ ανηφορικό δρόμο, με αποτέλεσμα αν δεν έχεις αμάξι να είναι πολύ κουραστική η επιστροφή. Βέβαια για αυτό δεν ευθύνεται το κατάλυμα, καλό θα ήταν απλά να έχεις εσύ αμάξι.

Ήταν όλα πάρα πολύ ωραία. Το προσωπικό ήταν πάρα πολύ ευγενικό, πάντα πρόθυμο ώστε να είμαστε ευχαριστημένοι. Μείναμε σε άνετο, βολικό και πολύ καθαρό δωμάτιο. Παρέχει όλα τα απαραίτητα από το μπάνιο μέχρι και την κουζίνα. Έχει καταπληκτική θέα. Με λίγα λόγια είναι το ιδανικό κατάλυμα που θα ήθελε κάποιος να μένει, δεν του λείπει τίποτα.

• Υποβολή σχολίου: 17 Ιουλίου 2023

• Παρέες φίλων
    • Δίκλινο Στούντιο με Μπαλκόνι

Καθαρός και άνετος χώρος!!! Εξυπηρετικοί και πολύ φιλικοί οι ιδιοκτήτες!!! Υπέροχη θέα από το άνετο μπαλκόνι του δωματίου!!! Οπωσδήποτε θα το ξαναεπελεγα!!!

• Υποβολή σχολίου: 16 Ιουλίου 2023

«Το προτείνω. Ήσυχη τοποθεσία και καθαρό δωμάτιο.»
    • Δίκλινο Στούντιο με Μπαλκόνι

Είναι 5+ λεπτά απο το λιμάνι. Η τοποθεσία και η θέα ήταν αυτα που με κέρδισαν εξ' αρχής. Πολύ ήσυχη περιοχή, μακριά από τη βαβούρα της πόλης. Ο πρωινός καφές με θέα στο μπαλκόνι ήταν κάτι που θα θυμόμαστε από τη Σκόπελο.

• Υποβολή σχολίου: 28 Ιουνίου 2023

• Δίκλινο Στούντιο με Μπαλκόνι

Πολύ ευχάριστος, εξυπηρετικός οικοδεσπότης. Πανέμορφη θέα. Καθαρό δωμάτιο με όλες τι αναγκαίες παροχές. Πολύ καλό σημείο, κοντά στην χώρα αλλά και σε παραλίες.

• Υποβολή σχολίου: 25 Ιουνίου 2023

• Παρέες φίλων
    • Δίκλινο Στούντιο με Μπαλκόνι

Με το που φτάσαμε στο νησί μας περίμενε και μας υποδέχτηκε ο κύριος Αλέξανδρος ώστε να μας μεταφέρει στο κατάλυμα. Με την άφιξη μας, μας έδωσε πολλές χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με την μετακίνησή μας (χώρα, παραλίες, αξιοθέατα). Η κυρία Ελένη καθάριζε καθημερινά το δωμάτιο μας! Βρίσκεται σε καταπληκτική τοποθεσία με απίστευτη θέα. Σας ευχαριστούμε πολύ που φροντίσατε να έχουμε μια όμορφη διαμονή, ελπίζουμε να σας επισκεφθούμε πάλι σύντομα!! 😊

• Υποβολή σχολίου: 11 Ιουνίου 2023

«θα ξανα επέλεγα το κατάλυμα ,για την υπεροχη τοποθεσία και ευγένεια του ιδιοκτήτη.»
    • Δίκλινο Στούντιο με Μπαλκόνι

η υπέροχη θέα η ευγένεια του Αλέξανδρου.

• Υποβολή σχολίου: 9 Ιουνίου 2023

Δεν υπάρχει κάτι.

Όλα ήταν υπέροχα! Καταπληκτική θέα, καθαρό δωμάτιο, υπέροχη εξυπηρέτηση!

• Υποβολή σχολίου: 5 Ιουνίου 2023

«Άριστο»
    • Δίκλινο Στούντιο με Μπαλκόνι

Εξυπηρετικός οικοδεσπότης, μας υποδέχτηκε από το λιμάνι & μας ξενάγησε ως το κατάλυμα που είναι πολύ κοντά στο κέντρο . ( ήταν απαραίτητο για όσους αναρωτιούνται ) Πληροφορηθήκαμε για την Σκόπελο & το κατάλυμα. Ότι και εάν χρειαζόμουν με εξυπηρετούσε . Καθαρισμός στο δωμάτιο γινόταν καθημερινά και η τοποθεσία είναι η κατάλληλη με ωραία θέα στο μπαλκόνι & ξεκούραση ! Το Wifi πιάνει , & εάν τύχει κάποιες φορές που ίσως μπλοκάρει το σύστημα και δεν συνδεθεί κατευθείαν δεν το θεωρώ πρόβλημα εφόσον μπορείς να  χρησιμοποιήσεις τα δεδομένα σου η να αφήσεις το κινητό σου απλά και να απολαμβάνεις τς διακοπές σου (: ! · ευρύχωρο Parking , Συμπαθέστατοι και η κυρία που καθάριζε τα δωμάτια · Φιλόζωοι , σίγουρα θα ξανά έρθω ! Καλή σας σεζόν .

• Υποβολή σχολίου: 10 Σεπτεμβρίου 2022

«Τέλεια»
    • Γκρουπ
    • Τρίκλινο Στούντιο με Βεράντα

Καταπληκτική τοποθεσία...σε μαγεύει το απόλυτο γαλάζιο!!! Εξυπηρέτηση τέλεια ενα μεγάλο Ευχαριστώ και ελπίζω να τα ξανά πούμε

• Υποβολή σχολίου: 9 Σεπτεμβρίου 2022

• Δίκλινο Στούντιο με Βεράντα

Ο Αλεξανδρος ηταν ευγενεστατος και πολυ εξυπηρετικος. Το δωματιο καθαρο και με πολυ ωραια θέα. Δεν εχω τιποτα αρνητικο να πω.

• Υποβολή σχολίου: 6 Σεπτεμβρίου 2022

• Δίκλινο Στούντιο με Βεράντα

Δεν υπάρχει κάτι σημαντικό που δεν μου άρεσε , κάποιες φορές που ήταν προφανώς όλοι στα διαμερίσματα να ήταν λίγο πιο αργό το ίντερνετ. Αυτό πιθανόν να χρειάζεται βελτίωση.

Πολύ εξυπηρετικός ο ιδιοκτήτης, ήρθε και μας πήρε από το λιμάνι, μας έδωσε ότι πληροφορίες χρειαζόμασταν. Όσων αφορά τη θεά, ήταν απίστευτη και επίσης καμία στιγμή της ημέρας δεν τα έκαιγε ο ήλιος τα διαμερίσματα. Η απόσταση από την πόλη με το αυτοκίνητο ήταν 4-5 λεπτά , 15 λεπτά με τα πόδια, ανηφορικά βέβαια. Και την επόμενη φορά που θα πάω στη Σκόπελο εκεί θα μείνω δίχως αμφιβολία. .

• Υποβολή σχολίου: 1 Σεπτεμβρίου 2022

«Καταπληκτικό»
    • Δίκλινο Στούντιο με Μπαλκόνι

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!! Ο οικοδεσπότης μας συνάντησε στο λιμάνι, μόλις φτάσαμε με το πλοιο. Μας βοήθησε να βρούμε και το γραφείο ενοικίασης αυτοκινήτων και στην συνέχεια μας οδήγησε στο κατάλυμα. Στο κατάλυμα υπάρχει πάρκινγκ. Η θέα των δωματίων είναι καταπληκτική και τα δωμάτια είναι πεντακάθαρα και υπαρχει και καθημερινή καθαριότητα.

• Υποβολή σχολίου: 28 Αυγούστου 2022

«Το συνιστώ!!»
    • Δίκλινο Στούντιο με Βεράντα

Ίσως η ταχύτητα του ίντερνετ, εάν κάποιος θέλει να εργαστεί η ακόμα να δει μια ταινία θα είναι δύσκολο.

Η τοποθεσία ήταν φανταστική και η θέα υπέροχη. Η πρόσβαση στο ξενοδοχείο από το λιμάνι είναι πανευκολη ακόμη και με τα πόδια. Το προσωπικό ευγενέστατο και το δωμάτιο πολύ άνετο και καθαρό.

• Υποβολή σχολίου: 25 Αυγούστου 2022

Εξαιρετικό
    • Δίκλινο Στούντιο με Μπαλκόνι

Εξαιρετική θέα. Ανταποκρίνεται πλήρως στις φωτογραφίες. Το δωμάτιο ηταν ευρύχωρο, καθαρο και καλα εξοπλισμενο.

Έμεινε: Ιούλιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 23 Αυγούστου 2022

«Θα το πρότεινα ανεπιφύλακτα και θα ξαναπήγαινα»
    • Δίκλινο Στούντιο με Μπαλκόνι

Η κουζίνα και το μπάνιο θα μπορούσαν να ανανεωθούν και ίσως κάποιο καλύτερο στρώμα. Κάποια πρωινά ακουγόταν αρκέτά έντονα η καθαριότητα απο άλλα δωμάτια.

εξαιρετικός ο ιδιοκτήτης, πολύ ευγενικός, εύθυμος και σωστός επαγγελματίας. Μας έδωσε σαφείς πληροφορίες και ήταν αρκετά εξυπηρετικός σε ότι ζητήσαμε. (ομπρέλα θαλάσσης, μάσκες κτλ) Η θέα ήταν φοβερή, ωραίο μεγάλο μπαλκονάκι με ιδιωτικότητα απο τα δίπλα δωμάτια αν και ήταν ακριβώς μεσοτοιχία. Με προσανατολισμό που δεν το ενοχλεί ο ήλιος καμμία στιγμή της ημέρας και το δωμάτιο αρκετά μεγάλο. Αν δεν θελεις να είσαι στο κέντρο της χώρας, το σημείο είναι απόκεντρα και πολύ καλό, σχετικά κοντά και με τα πόδια. Θα το πρότεινα ανεπιφύλακτα και θα ξαναπήγαινα

• Υποβολή σχολίου: 29 Ιουνίου 2022

• Δίκλινο Στούντιο με Μπαλκόνι

Εξαιρετική ανεμπόδιστη θέα στο Αιγαίο και συγκεκριμένα στη παραλία Γλυφονερι. Το κατάλυμα είναι απ' τα καλύτερα που έχω επισκεφθεί στη ζωή μου, εξαιρετική σχέση ποιότητας - τιμής, ο κύριος Αλέξανδρος ευγενεστατος και κατατοπιστικοτατος όσον αφορά τα αξιοθέατα του νησιού, δρόμους, παραλίες κτλ. Μείναμε απόλυτα ικανοποιημένοι και σίγουρα θα ξανά έρθουμε !

Έμεινε: Ιούνιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 13 Ιουνίου 2022

• Δίκλινο Στούντιο με Μπαλκόνι

Το δωμάτιο είχε υπέροχη θέα. Ήταν πολύ άνετο. Ο οικοδεσπότης ήταν πολύ εξυπηρετικός. Σίγουρα θα μέναμε ξανά.

Έμεινε: Ιούνιος 2022

• Υποβολή σχολίου: 2 Σεπτεμβρίου 2021

«Σκόπελος, πράσινη και μαγική, αναπάνεχα ζεστά νερά σε όλες τις παραλίες!»
    • Δίκλινο Στούντιο με Βεράντα

Θα πρέπει να τοποθετηθούν ανετότερα στρώματα νεότερου τύπου νομίζω δεν αρμόζει σε ένα κατάλυμα τόσο υψηλού επιπέδου.

Ενα μπαλκόνι στο Αιγαίο! Μια θέα που βγαίνει από πίνακα ζωγραφικής!

Έμεινε: Αύγουστος 2021

Οι επισκέπτες σχολίασαν και αυτά τα καταλύματα: