3. Νησιά Ιονίου κριτικές ξενοδοχείων

6,4

• Υποβολή σχολίου: 28 Σεπτεμβρίου 2023

«Best hotel in lefkada.»
    • Economy Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στον Κήπο

Ήταν όλα άψογα! Πεντακάθαρο δωμάτιο και κοινόχρηστοι χώροι, το πρωινό ήταν υπέροχο , η περιοχή ήσυχη και κοντά στο κέντρο της πόλης , κοντά σε παραλίες και εστιατόρια. Τέλος, το προσωπικό... η ευγένεια και η εξυπηρέτηση του προσωπικού ήταν το καλύτερο δώρο για τις διακοπές μας, θετική ενέργεια , χαμόγελο και πρόθυμοι σε όλα για τον πελάτη τους. Αν θέλετε διακοπές ήρεμες , χαρούμενες, σε πεντακάθαρο ξενοδοχείο στο οποίο να νιώθετε σαν στο σπίτι σας επιλέξτε το Tesoro με κλειστά μάτια .

• Υποβολή σχολίου: 15 Σεπτεμβρίου 2023

• Έμεινε 1 βράδυ

Καταπληκτικό και εξυπηρετικότατο προσωπικό. Εκπληκτική θέα και φοβερή τοποθεσία. Πολύ νόστιμο πρωινό και τα δωμάτια πεντακάθαρα και άνετα.

• Υποβολή σχολίου: 12 Σεπτεμβρίου 2023

• Economy Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στον Κήπο

Πεντακαθαρο, καταπληκτικο δωματιο, με θεα και δροσια το βραδυ για τελειο υπνο, πρωινο με μεγαλη ποικιλια και γευστικες επιλογες. Σε καταπληκτικη τοποθεσια. Το προσωπικο επισης καταπληκτικο. Μας εδωσαν πολυ χρησιμες οδηγιες για ολα. Σιγουρα θα το ξαναπροτιμησουμε!

• Υποβολή σχολίου: 26 Αυγούστου 2023

«Η φιλοξενία και η βοήθεια που εισπράξαμε από τους ιδιοκτήτες Γιώργο και Παναγιώτη ήταν μοναδική.»
    • Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

δεν υπήρχε κάτι. Δημήτρης Κόντης.

To πρωινό ήταν τύπου μπουφέ , πλούσιο. Θετικό είναι ότι υπήρχε διαρκής ανανέωση των επιλογών. Το ξενοδοχείο ήταν αμφιθεατρικό με θέα στη θάλασσα.

• Υποβολή σχολίου: 16 Αυγούστου 2023

«Άριστη»

Όλα ήταν έξοχα.

Η φιλοξενία.

• Υποβολή σχολίου: 6 Αυγούστου 2023

• Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Θα ήθελα λιγο πιο βολικό το παρκινγκ για να πω την αλήθεια καθως ειναι σε επιπεδα και παρκαρεις παντα σε ανηφορική κλιση και στον απολυτο ήλιο,βεβαια κάνουν οτι μπορούν και σε αυτο το θέμα οι ανθρωποι για να εξυπηρετούνται ολοι αλλα λεω τι δε μου άρεσε.

Πολύ γραφικό ξενοδοχείο με υπέροχη θέα. Το Νυδρί που είναι κοντά βολική τοποθεσία για βολτα. Ο Παναγιώτης πολύ εξυπηρετικός σε ολα ,ευχαριστούμε!

• Υποβολή σχολίου: 5 Αυγούστου 2023

«Εξαιρετικο ξενοδοχειο»
    • Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Εξαιρετικο συγκροτημα. Προσεγμενο, καθαρο και σε κοντινη αποσταση απο την Λευκαδα. Επισης το πρωινο ηταν φανταστικο.

• Υποβολή σχολίου: 29 Μαΐου 2023

• Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Αν έπρεπε να πω κάτι ώστε να συμβάλλω στη βελτίωση είναι η έλλειψη σιτας στα παραθυρα. Υπάρχει όμως διαθέσιμο αντικουνουπικο στο δωμάτιο.

Όλα ήταν υπεροχα! Ευγενέστατο και φιλικό προσωπικό, πρόθυμο και διαθέσιμο να εξυπηρετησει. Εξαιρετική τοποθεσια με όλες τις απαραίτητες παροχές. Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε ολους που συμβάλατε ώστε οι διακοπές μας να είναι αξέχαστες. Κι ένα μεγαλύτερο ευχαριστώ στην Ειρήνη και τον κ. Γιώργο για τη χαρά που έδωσαν στον μικρό μας. Το συστήνω με κλειστά τα μάτια.

Έμεινε: Μάιος 2023

• Υποβολή σχολίου: 11 Σεπτεμβρίου 2022

Εξαιρετικά

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2022

• Υποβολή σχολίου: 9 Σεπτεμβρίου 2021

• Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

ήταν ολα τέλεια,το δωμάτιο,η πισίνα,το πρωινό,η θέα από το δωμάτιο υπέροχη,το προσωπικό ήταν όλοι πολύ καλοί κ μας βοήθησαν σε κάθε χρήσιμη πληροφορία για το που να πάμε στο νησί!σας ευχαριστούμε παρά πολύ θα σας ξανά έρθουμε σίγουρα!(Ειρηνη από Κόρινθο)

Έμεινε: Σεπτέμβριος 2021

• Υποβολή σχολίου: 27 Αυγούστου 2021

• Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Ωραία τοποθεσία, το ξενοδοχείο πανέμορφο, οι παροχές άριστες και το προσωπικό ευγενέστατο και εξυπηρετικό. Σίγουρα θα το προτιμήσουμε ξανά.

• Υποβολή σχολίου: 21 Αυγούστου 2021

«Εξαιρετική διαμονή στη Λευκάδα (Νικιάνα)»
    • Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Όπως προανέφερα στα θετικά, το συγκεκριμένο ξενοδοχείο έχει πολλή δροσιά & ησυχία, όποτε κάποιες φορές θα ήταν ωραίο να κοιμηθεί κάνεις χωρίς air-condition και με ανοιχτά παράθυρα. Για τον λόγο αυτό, όπως ενημερώθηκα σχετικά και από τον κ.Π.Βλάχο, ο οποίος έχει αναλάβει την οικογενειακή επιχείρηση με μεράκι, ευγένεια, φιλικότητα και προθυμία εξυπηρέτησης, όταν τελειώσει η τουριστική σεζόν θα προβεί σε εργασίες εγκατάστασης σητών σε όλα τα παράθυρα.

Το ξενοδοχείο είναι χτισμένο αμφιθεατρικά σε ύψωμα στην πάνω πλευρά της οδού Λευκάδας - Νυδρίου, σε πολύ κοντινή απόσταση από το τελευταίο, που είναι και το κατεξοχήν κοσμοπολίτικο κέντρο για καφέ, φαγητό, βόλτες, ψώνια (τουριστικά και μη), καθώς και ορμητήριο για κρουαζιέρες σε καθημερινή βάση σε γειτονικά νησιά ή δύσβατες παραλίες. Η απόσταση π.χ. από την παραλία «Κάθισμα» της Δυτικής πλευράς είναι περίπου 30’. Λόγω της θέσης του και του τρόπου που είναι χτισμένο (αυτοτελή οικήματα με maximum 2 -3 οικογένειες έκαστο, σε παραδοσιακή πέτρα), σε συνδυασμό με την πισίνα που διαθέτει, αφενός μεν συνιστά αισθητικά ένα από τα καλύτερα (αν όχι το καλύτερο) μέρη για να διαμείνει κάνεις, με σεβασμό στον ένοικο αυτού και τις ανάγκες του για ξεκούραση σε ένα υπέροχο & ήσυχο περιβάλλον (διαθέτει εξαιρετική ηχομόνωση, ακόμη και με μικρά παιδιά στα δωμάτια), αφετέρου δε, όπως παρατηρήσαμε κατόπιν μιας αυθημερόν επίσκεψης μας στα νοτιότερα του νησιού, «κρατά» πολύ τη δροσιά, πολύ περισσότερο από αλλά μέρη· φυσικά, να προσθέσω ότι προσφέρει, ακριβώς λόγω των ανωτέρω, μια υπέροχη πανοραμική θέα στο Ιόνιο. Μικρό «τίμημα» τα σκαλοπάτια, σε πεπερασμένο αριθμό, στα υψηλότερα δωμάτια (ενημερωθήκαμε σχετικά εκ των προτέρων και αποδείχθηκε σωστή επιλογή). Εσωτερικά τα δωμάτια είναι πολύ ευρύχωρα, με όλες τις ανέσεις [σωστό στρώμα και μαξιλάρια, μεγάλο μπάνιο (2 νιπτήρες), θέσεις για τις βαλίτσες, πολύ δυνατό σεσουάρ μαλλιών, πολύ καλό κεντρικό air condition (πολλές φορές το χαμηλώναμε)] και, γενικά, ό,τι μπορεί να ζητήσει κάνεις από τη διαμονή του σε διακοπές. Διαθέτει επαρκείς θέσεις parking, ζήτημα μπορεί να δημιουργηθεί μόνο σε περιόδους πολύ μεγάλης τουριστικής κίνησης και πάλι, όμως, ποτέ δεν προβληματιστήκαμε ιδιαίτερα σχετικά. Το πρωινό είναι παραπάνω από πλούσιο (διάφορα είδη αυγών, μαρμελάδων, πίτες, κρεπούλες, δημητριακά, διάφορα γλυκά, χυμοί κ.λ.π.) κι εναλλάσσεται σε καθημερινή βάση.

• Υποβολή σχολίου: 2 Αυγούστου 2021

Εξαιρετικό
    • Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Κοντα σε ελευθερες παραλιες.

• Υποβολή σχολίου: 13 Ιουλίου 2021

8,0
    Πολύ καλό
    • Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Οι θέσεις πάρκινγκ ήταν λίγες.. Αλλά το προσωπικό είναι εξυπηρετικό

Το πρωινό πολύ καλό

• Υποβολή σχολίου: 13 Ιουλίου 2021

• Μεμονωμένος ταξιδιώτης
    • Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Ο κύριος Παναγιώτης και ο κύριος Γίωργος ήταν απίστευτα φιλικοί και φιλόξενοι. Μας έκαναν να αισθανθούμε άνετα και πραγματικά απολαύσαμε τη διαμονή μας. Η τοποθεσία και η θέα απο τα δωμάτια ειναι μαγευτική, το πρωινό υπέροχο και το κρεβάτι απιστευτα αναπαυτικό.

• Υποβολή σχολίου: 29 Ιουνίου 2021

«Ζεστή οικογενειακή φιλοξενία!»
    • Γκρουπ
    • Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Πέρασα υπέροχα! Το πετρόκτισμο ζεστό και φιλόξενο ξενοδοχείο είναι αμφιθεατρικά κτισμένο με υπέροχη θέα. Καθαρό, προσεγμένο, διαθέτει πισίνα και εστιατόριο με εξαίσιες γεύσεις. Πλούσιος μπουφές για το πρωϊνό. Το πιο σημαντικό είναι το ευγενέστατο και πρόθυμο προσωπικό που ικανοποιεί άμεσα κάθε επιθυμία του επισκέπτη. Ο κύριος Γιώργος και ο Παναγιώτης, οι ιδιοκτήτες, πολύ εξυπηρετικοί και φιλικοί. Αισθάνθηκα σαν στο σπίτι μου. Σίγουρα θα ξαναγυρίσω!

• Υποβολή σχολίου: 28 Ιουνίου 2021

• Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Άριστο και πλούσιο πρωινό με καθημερινές διαφορετικές Επιλογές! Υπέροχη θέα στην θάλασσα, ευγενικό κι ευχάριστο προσωπικό, υπέροχοι πετρόχτιστοι χώροι και μεγάλα δωμάτια. Άψογη καθημερινή καθαριότητα των δωματιων! Είχαμε την ευκαιρία να γνωρίσουμε καλύτερα τους ιδιοκτήτες, από τη μία η άμεση εξυπηρέτηση του Παναγιώτη και από την άλλη οι υπέροχες ιστορίες ζωής που μοιράστηκε μαζί μας ο μπαμπάς του, Γιώργος Βλάχος μας έκαναν να αισθανθούμε σαν το σπίτι μας. Till next time then! 😀😅

• Υποβολή σχολίου: 28 Ιουνίου 2021

«Υπέροχη διαμονή»
    • Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Μείναμε 3 βραδιές και φύγαμε με τις καλύτερες εντυπώσεις και αναμνήσεις. Κάποιο ατυχές περιστατικό, για το οποίο η ευθύνη δεν ήταν του ξενοδοχείου, το χειρίστηκαν με άψογο επαγγελματισμό και περισσή ευγένεια Ό,τι γευτήκαμε στο πρωινό και το γεύμα ήταν ιδιαίτερα νόστιμο και προσεγμένο. Σας ευχαριστούμε και ελπίζουμε να βρεθούμε ξανά στο νησί και το όμορφο ξενοδοχείο σας. Παναγιώτη, σας ευχαριστούμε για όλα.

• Υποβολή σχολίου: 7 Ιουνίου 2021

• Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Δεν βρήκα κάτι που δεν μου άρεσε..

Από που να ξεκινήσω!!! Το καλωσόρισμα ήταν ζεστό και οικία από την πρώτη στιγμή. Ο κ. Παναγιώτης πρόθυμος να μας εξυπηρετήσει σε όλα, το δωμάτιο μεγάλο και άνετο! Ανοίγοντας την πόρτα σε πλημμυρίζε η μυρωδιά της καθαριότητας και της φρεσκάδας. Στο δωμάτιο, μας είχαν ένα πολύ ωραίο καλαθάκι με κρασάκι και γλυκίσματα για το καλωσόρισμα... Κάθε μέρα που γυρνούσαμε το βρίσκαμε πεντακάθαρο από πετσέτες, σεντόνια μέχρι και μίνι σαμπουάν... Τι να πω για το πρωινό μια κατηγορία μόνο του, απλά καταπληκτικό!!!!! Τα 3 αστέρια είναι πολύ λίγα αξίζει πολύ περισσότερο! Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα και σίγουρα θα το ξανά επισκεφτώ!

• Υποβολή σχολίου: 15 Μαΐου 2024

• Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Δεν έπιανε καθόλου το WiFi στο δωμάτιο.

Πολύ μεγάλο δωμάτιο, πάρα πολύ μεγάλο και άνετο κρεβάτι. Πλούσιο το πρωινό και κάθε μέρα ήταν διαφορετικό. Ωραία και ήσυχη τοποθεσία, με πολύ ωραία θέα.

Έμεινε: Μάιος 2024

• Υποβολή σχολίου: 29 Αυγούστου 2023

• Economy Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στον Κήπο

Αποκλειστικά για λόγους βελτίωσης το αναφέρω .. οι κοπέλες που καθαρίζουν σε δυο περιπτώσεις μπήκαν στο δωμάτιο ενώ ήμασταν μέσα. Απλή αναφορά ενδεχομένως κάποιον να τον ενοχλούσε

Φοβερός ο οικοδεσπότης. Ευγενέστατος και εξυπηρετικός. Ευρύχωρα δωμάτια και σε ωραία τοποθεσια.

• Υποβολή σχολίου: 8 Αυγούστου 2023

5,0
    «Θα μπορούσε να πάει και καλύτερα...»
    • Μεμονωμένος ταξιδιώτης
    • Economy Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στον Κήπο

Η αναβάθμιση σήμαινε ψηλότερο όροφο και άρα περισσότερα σκαλιά. Είχαμε ενημερωθεί βέβαια, αλλά ήταν πιο κουραστικό από όσο περίμενα. Το δωρεάν πάρκινγκ υπάρχει, αλλά όχι για όλα τα δωμάτια, ενώ η μέσα σειρά έκλεινε από την έξω. Η πισίνα ήταν πολύ μικρή, οπότε δεν θελήσαμε να τη χρησιμοποιήσουμε. Το wifi δεν πιάνει καθόλου στα δωμάτια, πάρα μόνο στους κοινόχρηστους χώρους, πράγμα που διευκρινίζεται και στις παροχές του καταλύματος, απλώς ήλπιζα να πιάνει στο μπαλκόνι. Δεν έπιανε. Η τηλεόραση έχανε το σήμα, οπότε την ανοίξαμε μόνο μια φορά. Οι καθαρίστριες έμπαιναν κάθε μέρα στο δωμάτιο, αλλά τα ποτήρια του καφέ απλώς τα ξέπλεναν με νερό (λογικά), αφού είχαν πάντοτε υπολείμματα καφέ. Υπήρχε ένα θέμα με την αριστερή βρύση του μπάνιου η οποία έβγαζε σε κάθε άνοιγμα καφετί χωματάκια, και δυστυχώς ήταν η μόνη βρύση που είχε πίεση στο κρύο νερό. Γενικώς, η πίεση του νερού στο νησί είναι προβληματική (εξαιρουμένου του ζεστού που ρέει άφθονο). Επίσης, η λάμπα της εξώπορτας ήταν καμένη (ίσως έπρεπε να το αναφέρω, αλλά μετά την Τρίτη αισθάνθηκα ότι δεν πρέπει να παραπονεθώ κι άλλο). Θεωρώ ότι συνολικότερα ο νυχτερινός φωτισμός στις σκάλες θα έπρεπε να είναι λίγο καλύτερος για αποφυγή ατυχημάτων. Το μεγαλύτερο όμως πρόβλημα ήταν ότι τα παράθυρα δεν είχαν ανάκληση, ούτε και σίτες. Έτσι, τη 2η μέρα της διαμονής μας, όταν πάτησα το κουμπί για να αρχίσει να λειτουργεί το ενσωματωμένο στο μπάνιο πιστολάκι, έβγαλε μια σπίθα και καπνό και έπεσε ο γενικός. Πάλι καλά υπάρχει γενικός ασφαλείας στο υπόγειο, από όσο μου είπαν, και αποφεύχθηκε τυχόν χειρότερο σενάριο. Ο λόγος: μια σφήκα στο πιστολάκι! Το πρόβλημα με το ρεύμα στο δωμάτιο λύθηκε γρήγορα, μας κέρασαν το βραδινό και τις μπύρες μας, μου ζήτησαν πολλές φορές συγγνώμη. Ομολογώ πως αναπλήρωσαν όσο καλύτερα μπορούσαν για την ατυχία. Μας παρέχουν μάλιστα δωρεάν τριήμερο. Όμως η κριτική μου δεν μπορούσε να είναι υψηλότερη, γιατί κάτι τέτοιο δεν πρέπει να συμβαίνει σε κανένα ξενοδοχείο, όσα αστέρια και να έχει!

Μας έκαναν αναβάθμιση από θέα σε κήπο σε θέα στη θάλασσα, η οποία ήταν εξαιρετική. Το προσωπικό ήταν οκ, βασικά ο Παναγιώτης ήταν πολύ φιλικός και μας έδινε συμβουλές για το πού μπορούμε να πάμε και η Σοφία πολύ ευγενική και εξυπηρετική, απόλυτα κατανοητική απέναντι μου, αφού κάηκε το πιστολάκι στα χέρια μου. Το μπαρ ήταν πολύ καλό για ξενοδοχείο 3 αστέρων, το φαγητό επαρκές και η ατμόσφαιρα ευχάριστη. Μας κέρασαν μάλιστα αρκετές φορές τα ποτά μας, και μου άλλαξαν την καφετιέρα που δεν δούλευε στο δωμάτιο (ή δεν καταφέραμε 3 άτομα να χρησιμοποιήσουμε), ενώ με εξυπηρέτησαν με room service την Παρασκευή το απόγευμα, το οποίο δεν είναι στις παροχές του καταλύματος. Γενικά, το δωμάτιο ήταν καθαρό, οι καθαρίστριες έμπαιναν μέσα καθημερινά και άλλαζαν τις πετσέτες και τα σεντόνια ανά δεύτερη μέρα, ενώ μας έκαναν κάθε φορά διαφορετικό σχέδιο στις πετσέτες πάνω στο κρεβάτι και είχε πλάκα. Στο μίνι μπαρ είχε δύο μπουκαλάκια νερό, υπήρχε εσπρεσιερα και ένα μπουκάλι κρασί ως καλωσόρισμα. Ό,τι επιπλέον ήθελες να πιεις, μπορούσες να το πάρεις από το μπαρ σε πολύ καλή τιμή (3-4 ευρώ καφές, αναψυκτικό ή μπύρα, 1.5 ευρώ το μεγάλο μπουκάλι νερού).

• Υποβολή σχολίου: 25 Αυγούστου 2021

Πολύ φτωχό

• Υποβολή σχολίου: 19 Αυγούστου 2021

4,0
    «Πολύ κατώτερο των προσδοκιών. Δυσαναλογία ποιότητας-τιμής.»
    • Δίκλινο Δωμάτιο με θέα στη Θάλασσα

Το ξενοδοχείο έχει ανάγκη από ριζική ανακαίνιση τόσο στο κτίσμα όσο και στην επίπλωση και τον εξοπλισμό των δωματίων και των κοινόχρηστων χώρων. Επιπλέον οι κοινόχρηστοι χώροι δεν μπορώ να πω οτι ήταν καθαροί, το πρωινό ήταν πολύ κάτω του μετρίου και τα μέτρα κατα της covid-19 ανύπαρκτα. Τέλος δεν μπορώ να μην αναφέρω τη χειρότερη εικόνα που αντικρύσαμε η οποία δυστυχώς ήταν και η πρώτη μόλις φτάσαμε στη ρεσεψιόν για το check in: Ο ιδιοκτήτης να ανάβει το ένα τσιγάρο μετά το άλλο μέσα στον χώρο του ξενοδοχείου με τη μυρωδιά και τον καπνό να διαχέονται παντού.

Καθημερινός καθαρισμός του δωματίου και αλλαγή πετσετών και σεντονιών. Εμφανής η φιλότιμη προσπάθεια ως προς αυτό αλλά η παλαιότητα δεν αφήνει να φανούν τα αποτελέσματα.