2. Comentarii despre hoteluri în Ungaria

9,1

• Comentariu trimis pe 6 septembrie 2023

Relaxare și liniște
    • Cameră twin standard

Camera e mică. În baie ventilator s-a pornit în mijlocul nopții și scotea un zgomot ciudat și super gălăgios. N-am reușit să oprim ventilația, s-a oprit singură după vreo 30 min de gălăgie.

Avantajul mare e apropierea de bazin. În sezon este o scurtură prin care ajungi pe jos la bazine în 3 minute. Ai acces gratuit la bazin, câte nopți de cazare, atâtea intrări free. Mâncarea e bună, proaspătă, gustoasă. Angajații sunt amabili. Am optat pentru demipensiune și mă bucur de alegere. Zona e liniștită, într-un cartier de case, la 3 minute este și un lac frumos.

Sejur în septembrie 2023

• Comentariu trimis pe 4 septembrie 2023

Minunat, liniste si ne-am foarte bine.
    • Cameră dublă standard

Locatia a fost ok, am putut direct iesi in stard din hotel dar si micul a fost bogat.

Sejur în septembrie 2023

• Comentariu trimis pe 1 iulie 2023

Placut, aproape, strand inclus
    • Cameră twin standard

Pretul e cam mare, chiar si cu intrarea la strand. Camerele sunt modeste, dar curate.

Este demi-pensiune, mancare foarte buna. E aproape de strand si in pret e inclusa intrarea. Camera ok.

Sejur în mai 2023

• Comentariu trimis pe 3 iunie 2023

Liniște și relaxare
    • Cameră twin standard

Prețul mi se pare puțin mare, dar având în vedere că primești și acces gratuit la ștrand și 2 mese, merită. Apă plată la mic dejun este doar dacă ceri... Erau sucuri, ceai, cafea (bună), dar apă plată nu era decât dacă ceream de la bar. Noi consumăm și apă plată și mi-ar fi plăcut să fie un dozator sau ceva de unde să ne putem lua. Seara apa plată trebuie achitată separat (și cred că orice băutură, fie ea răcoritoare sau alcoolică).

Locația e super aproape de Bazinul Aquarius, relativ aproape și de Zoo (cam la 15-20 de min de mers pe jos). Personalul e amabil, majoritatea angajaților vorbesc și engleza. Pentru noi a fost util, nu știm maghiară. Mâncarea e bună, proaspătă, seamănă cu mâncarea din Ardeal. Am avut demipensiune, mic dejun și cină. A fost util, n-a mai trebuit să caut seara restaurante. Cina e sub formă de bufet suedez, nu e varietate ca la turci, dar ai ce alege, și e super gustoasă mâncarea. La ștrand un plus mi s-a părut ceasul de acces, poți plăti (apă, înghețată/ce consumi) prin ceasul-voucher, și achiți la hotel, nu mai trebuie să-ți duci portofel/card la bazine. Un mare plus e voucherul (ceas) la ștrand. Prin cazare primești acces gratuit la Aquarius, am avut o noapte de cazare, am primit acces pentru o zi. Probabil primești vouchere pentru câte nopți te cazezi. Camera e micuță și curată, e ok, nivel de 3*. Zona e liniștită, cu multă verdeață, la câțiva pași de hotel este un parc cu loc de joacă pentru copii și un lac superb. Parcarea hotelului e gratuită, au fost locuri suficiente. Nouă ne-a plăcut mult și recomand cu drag inclusiv familiilor cu copii.

Sejur în iunie 2023

• Comentariu trimis pe 6 martie 2023

Perfect pentru familii cu copii

Saltele cam tari. Încălzirea realizată cu AC

Mic dejun excelent. Locație perfecta. Personalul știe engleza.

Sejur în martie 2023

• Comentariu trimis pe 12 februarie 2023

O locație perfectă pt un weekend.
    • Cameră dublă standard

Încălzirea în camere se face cu aparat de aer condiționat care face un zgomot ușor deranjant. Dar este ok, recomand locația.

Raportul calitate preț la mâncare este unul corect. Servirea ireproșabilă, cu personal atent, bineintentionat, mâncarea gustoasă cu produse bune, recepția de nota 10. Parcare și wi fi, bilete aquapark incluse în prețul cazării. Vara poți merge pe jos atat la Aquapark cât și la Zoo, fiind relativ aproape, dar iarna recomand deplasarea cu mașina.

Sejur în februarie 2023

• Comentariu trimis pe 22 ianuarie 2023

• Cameră dublă standard

Singurul lucru neplăcut, a fost faptul ca în baie erau furnici. Intrau dispre peretele cu ventilatorul. O sugestie doar, dacă ar putea traduce în engleză, meniul de la restaurant.

Recepționerul deschis pentru a te ajuta. Mâncarea delicioasă și porții gigantice. Parcarea în curtea interioară. Camera mică, dar curata, minibar în cameră. Foarte aproape de grădină zoologica.

Sejur în ianuarie 2023

• Comentariu trimis pe 3 decembrie 2022

• Suită Junior cu balcon

Este greu sa te intelegi cu personalul hotelului daca nu stii maghiara

Curatenia, mancarea foarte gustoasa

pozitionarea curatenia mancarea

Sejur în iunie 2022

• Comentariu trimis pe 13 iunie 2022

• Cameră dublă standard

Nu mi a placut, ca in ziua plecarii nu era acces la piscina inclus (pana la ora plecarii).

Deschiderea la strand, mancarea buna,locatia f frumoasa, pe malul lacului, zona linistita.

Sejur în iunie 2022

• Comentariu trimis pe 19 ianuarie 2022

• Cameră King superioară

Noaptea se auzea (periodic) un sunet ciudat, deranjant daca nu ai un somn adanc, cred ca de sistemul de ventilatie sau la grupurile sanitare

Mancare a fost suficienta si buna, amplasare hotelul este buna, langa un parc si langa strandul descoperit, intrarile al baile termale au fost un plus, per total a fost o experienta reusita

Sejur în decembrie 2021

• Comentariu trimis pe 1 decembrie 2021

• Suită Junior cu balcon

Totul

Sejur în decembrie 2021

• Comentariu trimis pe 1 decembrie 2021

• Cameră King superioară

La masa de seara nu poti comanda altceva decat ce a pregatit hotelul daca rezervi camera in regim de demipensiune

Locatie aproape de zoo si bazine,intrarea la bazine este inclusa in pretul camerei,personal ok vorbitor de engleza(putin dar te poti intelege)

Sejur în noiembrie 2021

• Comentariu trimis pe 17 iulie 2021

Placut, curat, aproape de strand, cu mancare buna.
    • Cameră twin standard

Ceasul pentru baie creeaza unele probleme, nu functioneaza de fiecare data bine, sau nu are dulapul inclus, etc, trebuie rezolvata problema comunicarii intre hotel si strand. Usa de la baie nu se inchide (intr-una din camere). Pretul e cam ridicat.

Mancare foarte buna la demipensiune, camera curata, hotel amplasat chiar in spatele parcului central si a strandului. Ceasul pentru baie e inclus in pret 9 (o spun pentru ca aceasta facilitate nu e trecuta la descriere, doar intr-una din poze). Cabina de dus e mare si incapatoare si nu sunt probleme cu scurgerea ca la majoritatea hotelurilor. Am apreciat plasa de tantari.

Sejur în iunie 2021

• Comentariu trimis pe 19 noiembrie 2023

Dacă nu va convine contractul cu booking, anulati-l!!! Dacă va convine, respectati-l!!!
    • Cameră King superioară

Ne-a ținut receptionerul mai mult de o jumătate de ora în recepție, deși aveam confirmarea de la booking.com , nu a vrut sa ne dea camerele spunând ca trebuie sa plătim o diferență de 7500 forinți. Pana la urma am acceptat sa plătim ca să nu ne stricam minivacanta. Total neprofesionist, a refuzat sa vorbească cu booking.com pentru a rezolva problema.

Mâncarea foarte bună Camera ok

Sejur în noiembrie 2023

• Comentariu trimis pe 1 august 2023

4,0
    Nu mai este ce e fost!
    • Cameră King superioară

A fost a 2 oara cand ne-am cazat aici. Camera King superior a fost o camera cu nimic mai deosebita, defapt cele normale sunt mai frumoase. Înghesuita cu 3 paturi, fereastra înaltă parca era la pușcărie și camera intunecoasa și urat mirositoare. Baia cu cada pe colt este micuța cât sa faci 2pasi în baie sa zicem la 40 cm între vana și chiuvetă. Cina a fost slăbuța ca varietate si putina mancare nu au mai fost acele bunătăți de acum 2ani, niste snitele uscate subtiri, cartofi prajiti uscati, un pic de mazare, 2 feliute de carne de porc, desertul o rulada de supermarchet tăiată feliuțe cu topping de ciocolata peste( ora 19 nu mai tarziu). Micul dejun a fost si mai dezamagitor, la ora 9 a mai rămas un ochi de ou și 1 felie de pâine cu ou, puțina omleta, cateva felii de salam si cascaval. nici lapte in carafa nu mai era.. Efectiv nu am mai avut nimic de mancare, am asteptat un sfert de ora sa ne aducă 4 ochiuri și niște bucatele de crenvurști. Am ales în mod special pt locație și mâncare acest hotel, dar a fost dezamagitor de data aceasta.

Apropierea de strand

• Comentariu trimis pe 3 mai 2023

• Cameră dublă standard

Mic dejun sărăcăcios, pret prea mare raportat calitate pret. Camera foarte mica.

Sejur în mai 2023

• Comentariu trimis pe 15 iulie 2022

• Cameră dublă - accesibilă persoanelor cu mobilitate redusă

Personalul nu stie engleza ceea ce mi se pare lipsa de respect fata de turisti. Iar peste noapte avut o problema legata de clima ( care nu functiona) si nimeni nu a incercat sa rezolve problema. Era mai ceva ca in sauna in camera si nu se putea dormi deloc

Sejur în iulie 2022

• Comentariu trimis pe 14 iulie 2022

• Cameră twin standard

camera foarte mica si inghesuita si slab antifonata la cina, tip bufet nu mai era mare lucru de mancare cu 1 ora inainte de inchidere. meniul doar in maghiara, nici macar in engleza, desi 70% din masinile din parcare aveau numere romanesti la receptie nu a stiut sa detalieze sumele de pe factura. Am ramas cu impresia ca am fost taxata in plus.

au avut fructe la micul dejun, mancare buna desi la pranzul cu pret fix fetele de la receptie nu stiau ce contine (nu era bufet). Cu Ospatarii era si mai greu de discutat. acces direct la aquaparc e super plus ca poti reveni la hotel/strand cu aceeasi bratara zona e foarte linistita,

Sejur în iulie 2022

• Comentariu trimis pe 21 ianuarie 2022

Aproape de ZOO
    • Cameră King superioară

Se aude foarte tare galagia din camerele de langa.

Curatenie Personal amabil Localizare excelenta, aproape de parc si de Gradina Zoologica Mic dejun si cina diversificate

Sejur în noiembrie 2021

• Comentariu trimis pe 12 iulie 2021

6,0
    Mancare buna, camere mici
    • Cameră dublă standard

Camerele au fost foarte mici. Al treilea pat de adult era foarte inconfortabil. Nu ai unde sa-ti intinzi prosoapele ude. Camera nu are terasa. Se face curat in camera si schimba prosoapele doar daca ceri.

Micul dejun si cina au fost excelente, destul de variate. Un mare plus ca ai intrarea in strand inclusa in pret. Esti foarte aproape si de gradina zoologica.

Sejur în iulie 2021

• Comentariu trimis pe 2 octombrie 2021