2. Comentarii despre hoteluri în Maldive

Camera

Masa și locatia

Sejur în mai 2024

• Comentariu trimis pe 12 aprilie 2023

Cea mai reusita vacanta cu ajutorul celor de la Kinan
    • Cameră Dublă Deluxe

Ce nu mi-a plăcut: dacă ar avea baia și un ventilator, ar fi super. Plată cu cardul nu este disponibilă și nici pe insulă nu aveți ATM, deși la 2 magazine locale poți plăti cu cardul.(Poate pe viitor vor tine cont)

Probabil, cea mai frumoasă locație și vacanța în care am fost până acum. Recomand cu drag Kinan Retreat, nota personală fiind 9/10. Mic dejun ok, cină ok (se servește mai mereu pește gătit prins în ziua respectivă). Gazda (Faisal) este foarte de treabă și te ajută cu oricr problemă, inclusiv cu transportul din Male spre Fulidhoo. Recomand să alegeți camerele de la parter, în cele de la etaj este destul de cald ... Am filmat și fotografiat mult mai mult (Povestea Călătorului).

Sejur în martie 2023

• Comentariu trimis pe 11 martie 2024

5,0
    SUB AȘTEPTĂRI!
    • Cameră Dublă Deluxe

- unele servicii, servicii de proastă calitate. - la sosire pe insulă nu ne-au preluat de la debarcader deși le-am transmis toate detaliile sosirii noastre (au preluat alți turiști care au venit odată cu noi, cu același ferry-boat). - mic dejun extrem de sărăcăcios - așa zisa “camera deluxe” rezervată pe booking, a fost o cameră la parter, fără ferestre, ventilator de plafon defect, gemuleț de la baie defect (blocat pe interdeschis), ceea ce permitea accesul în baie și camera de insecte, țânțari, șopârle mici, un păianjen uriaș, etc). - atitudine rece față de noi, ca turiști a persoanei de sex feminin care administra locația: nici o informație despre sejur, insulă, excursii sau ce am putea face în timpul sejurului, astfel încât sa te poți bucura de cele câteva zile petrecute pe aceasta insula. - Servicii de masa (prânz) foarte scump și “subțire”. Dacă nu aveți incus prânz și cină în rezervare, recomand să luați în calcul servirea pranzului/cinei, mult mai ieftin și mai consistent, în alte locuri, chiar în apropiere de locație. - servicii de curățenie care lasă de dorit: în 3 nopți/4 zile de cazare nu s-a făcut curățenie în cameră, nu s-au schimbat prosoape, lenjerie, nu s-a ridicat gunoiul, etc

- amplasament (aproape de plaja bikini și debarcader) - concept se servire a cinei cu mese pe nisip, pe malul oceanului

Sejur în martie 2024

• Comentariu trimis pe 17 ianuarie 2024