3. Στερεά Ελλάδα κριτικές παραθεριστικών κατοικιών
Στερεά Ελλάδα Επαληθευμένα σχόλια για παραθεριστικές κατοικίες από πραγματικούς πελάτες

• Entire cottage near the beach in Nimporio, Euboea Βαθμολογία σχολίων: 10

«Ένα ήρεμο μέρος κατάλληλο πολύ κοντά στην Αθήνα για χαλάρωση. Ο οικοδεσπότης θα σας κάνει να νιώσετε σαν στο σπίτι σας και παρέχει όλα όσα χρειάζεστε. Η παραλία είναι κυριολεκτικά δυο βήματα και αρκετή ήρεμη λόγω μεγάλης ακτογραμμής ιδανική για καλοκαιρινές διακοπές. Περάσαμε υπέροχα με τον οικοδεσπότη Κ. Ανδρέα και θ επιστρέψουμε σίγουρα σύντομα!»

• Summer blossom apartment Βαθμολογία σχολίων: 8

«πολυ ωραιο μερος»

• Stylish Modern Studio, Chalkida centre, seaside Βαθμολογία σχολίων: 9

«Μικρό αλλα με πολυ καλή διαρρύθμιση Καθαρό, οργανωμένο με καθαρα σκέυη στην κουζίνα καινούρια έπιπλα, μεγάλο μπάνιο.Μέσα στο κέντρο στον πεζόδρομο.»

• Be Our Guest Βαθμολογία σχολίων: 10

«Το πεντακάθαρο διαμέρισμα με θέα στο κάστρο της πόλης είχε όλα τα απαραίτητα και πολύ παραπάνω από ότι θα περίμενε κάποιος. Μείναμε την περίοδο του Πάσχα και ο φιλόξενος ιδιοκτήτης μας υποδέχτηκε με πολλά δώρα που ανάμεσα σε άλλα περιλάμβαναν κρασί, φρούτα, τσουρέκι και κόκκινα αυγά!!! Αυτό είναι κάτι που το συναντάς σπάνια σε ενοικιαζόμενο διαμέρισμα… Νιώσαμε σαν να είμασταν στο σπίτι μας …μακρυά από το σπίτι. Ευχαριστούμε πολύ τον Χρήστο για όλα όσα έκανε για μας! Οι προτάσεις του και το ενδιαφέρον του να μην μας λείψει τίποτα κατά τη διαμονή μας ήταν μοναδικό! Αρχικά κλείσαμε για 6 μέρες αλλά μας άρεσε τόσο που παρατείναμε τη διαμονή μας για 3 μέρες ακόμη. Η Ναυπακτος είναι ορμητήριο για εκδρομές σε όμορφους προορισμούς στην ευρύτερη περιοχή. Ειδικά την Μ. Παρασκευή το έθιμο με τον Επιτάφιο στο λιμάνι είναι μαγευτικό.»

• Vigla Stone House Βαθμολογία σχολίων: 8

«Η τοποθεσία»

• Κτήμα Μύλος (Κτήμα στη Φύση) Βαθμολογία σχολίων: 10

«η τοποθεσία είναι τέλεια για όσους αγαπούν τη γνήσια φύση. το σπίτι και το οικόπεδο είναι άριστα φροντισμένο. το σπίτι είναι επαρκώς εξοπλισμένο. η ησυχία είναι ανεκτίμητη. Θεωρούμε ότι το κατάλυμα είναι άριστο για οικογένειες με παιδιά ηλικίας 6-13 ετών, καθώς υπάρχει τεράστιος χώρος για παιχνίδι και η τοποθεσία ενδείκνυται για περπάτημα και ποδήλατο. Τέλος, το σημείο που βρίσκεται το κατάλυμα αποτελεί ιδανική αφετηρία για μονοήμερες εκδρομές: Λιμνοθάλασσα Μεσολογγίου - Αστακός - Μύτικας, Λίμνη Κρεμαστών - δυτικά Άγραφα, Ορεινή Ναυπακτία, Προυσός.»

• Blue Lagoon Studio Βαθμολογία σχολίων: 10

«Πλήρως εξοπλισμένο, καθαρό, όμορφη διακόσμηση, πρωινό. Πολύ εξυπηρετική η οικοδέσποινα. Αξιόλογη επιλογή για διαμονή»

• Modern studio in the city center Βαθμολογία σχολίων: 10

«Εξαιρετικό δωμάτιο σε εξαιρετική τοποθεσία. Εκ πρώτης όψεως (είσοδος πολυκατοικίας) δε φαίνεται το πόσο καθαρό και πόσο όμορφο είναι. Είναι εξοπλισμένο με όσα μπορεί να χρειαστούν όπως κουζινικά ή προϊόντα για το μπανιο (από οδοντόπαστα κι οδοντόβουρτσα μέχρι και ξυραφάκι μιας χρήσης , ενώ έχει από υλικά για πρωινό μέχρι φορτιστές! Επίσης, η επικοινωνία ήταν άμεση και πολύ φιλική. Το γεγονός ότι είχαμε ξεχάσει κι ένα μπουκάλι κρασί και μας έστειλαν μήνυμα και γυρίσαμε να το πάρουμε, δείχνει και τον επαγγελματισμό του ιδιοκτήτη. Εάν επισκεφθούμε πάλι τη Χαλκίδα, θα το προτιμήσουμε!»

• Evans Apartment Βαθμολογία σχολίων: 10

«Η οικοδεσπότης ήταν ευγενεστατη ,το σπίτι ήταν πεντακάθαρο μοσχοβολουσε ,άνετο ,έχει τα πάντα ,από τα καλύτερα καταλύματα που έχουμε μείνει ,θα το προτιμήσουμε σίγουρα ξανά ,άξιζε με το παραπάνω ..»

• TIP TOP apartment Βαθμολογία σχολίων: 4

«Ομορφος χωρος, ικανοποιητικο κλιματιστικο, τηλεοραση σμαρτ, καλη τοποθεσια.»

Οι 30 καλύτερες παραθεριστικές κατοικίες σε Στερεά Ελλάδα

βάσει 52.627 κριτικών για παραθεριστικές κατοικίες στην Booking.com