3. Comentarii despre case de vacanță în Hunedoara

6,7

• Comentariu trimis pe 2 mai 2024

Ok
    • Apartament cu 1 dormitor

Nu e vorba ca nu mi -a placut, doar niste sfaturi: - nu exista veioze sau prize pe langa pat -scaunele de la insula sunt foarte joase, nu se prea poate folosi insula decat daca stai in picioare -nu ar strica un cuptor cu microune, nu poti incalzi decat lucruri care se pot oune in oala, proprietatea are doar o plita electrica

Arata ca in poze Foarte aproape de Mc Donald’s, Carrefour si acces rapid la autostrada 10 min de mers pana in centru Curat

Sejur în mai 2024

• Comentariu trimis pe 4 august 2023

A fost bine, peste aşteptări. Recomand.
    • Apartament cu 1 dormitor

Ar fi fost benefică o lumină artificială mai eficientă, poate nişte becuri de putere mai mare, sau mai multe.

Procedura de check in / check out super simplă, am fost aşteptaţi la sosire şi ni s-au prezentat atât condiţiile specifice de acces (interfon, acces în scară, lift) cât şi apartamentul, la plecare am lăsat cheia în locaţie cu mesaj la proprietari, aceştia aflându-se în aceeaşi clădire la menaj. Ni s-a oferit un apartament similar, situat pe aceeaşi scară de bloc cu un etaj mai jos, dotat cu tot ce este necesar pentru un sejur de două zile, acesta fiind recent renovat şi fiind liber în perioada sejurului proprietara a specificat că doreşte să ne ofere ce are mai bun fapt pentru care îi mulţumim. Cred că în context este bine să specific că am comunicat cu proprietara în condiţii foarte bune, atât pe whats app cât şi telefonic, fiind disponibilă imediat după ce am efectuat rezervarea până la plecare, chiar şi pentru informaţii în afara celor specifice la cazare, cum ar fi vremea probabilă şi/sau ce ţinute ar fi potrivite în bagaj sau obiective de vizitat. Recomand cu drag.

• Comentariu trimis pe 27 iunie 2022

Comod, dar scump
    • Apartament cu 1 dormitor

Cada arată de parcă nu ai risca să faci o baie, dar e ok de un duș. Mi s-a părut un preț prea ridicat raportat la orașul în care nu prea ai ce face și la calitatea apartamentului.

Patul era mare și comod. Faptul că este aer condiționat face suportabilă căldura ridicată. Apartamentul este amplasat aproape de gară/autogară și de un Carrefour.

Sejur în iunie 2022

• Comentariu trimis pe 26 iunie 2021

• Apartament cu 1 dormitor

Nu exista aer condiționat. Noi am fost cazați intr-o perioada în care era cod rosu de caldura și a fost destul de cald în apartament. Pentru a se răcori în camera am ținut toată noaptea geamurile deschise insa sunt orientate spre un bulevard intens circulat și este destul de dificil sa te odihnești din cauza zgomotului.

Pozele sunt reale și proprietara extrem de amabila. Ne-a oferit o sticla de vin pe care a lăsat-o în frigider pentru a fi rece când ajungem. Apartamentul este localizat în zona centrala si se afla la etajul 9. De la balconul de pe casa scării se poate vedea cetatea.

• Comentariu trimis pe 23 mai 2024

6,0
    Plăcut
    • Apartament cu 1 dormitor

Ne-a fost alocat alt apartament decat cel initial, intr-o zona mai departe de centru (apartamentul la fel ca marime si organizare). Mobilierul destul de vechi, patul foarte "uzat". Scara blocului lasa mult de dorit, este un bloc de garsoniere de tip vechi. Telecomanda de la tv nu a functionat deloc, telecomanda de la aerul conditionat nu era in camera. Prosoapele cam uzate, ar necesita o inlocuire.

Camera mare si destul de bine dotata, curata, zona linistita. Cheile au fost predate personal de proprietar, comunicarea cu el a fost buna de-a lungul inchirierii.

Sejur în mai 2024

• Comentariu trimis pe 5 iunie 2023

1,0
    Foarte prost
    • Apartament cu 1 dormitor

Am fost amenințati cu bătaia, înjurați intr-un mod in care cred ca nici la o șatra nu auzi așa ceva, amenințati de către doamna proprietar si scoși afara din apartament de către soțul doamnei asta după ce, la scurt timp după cazare, la o prima vedere, era lipsit de curățenie, patul pătat si neschimbat, fire de par, praf peste tot, lipseau prosoapele din baie si bine-nțeles am așteptat 2 ore pentru a putea face intrarea, pe motiv ca doamnele care se ocupa de menaj mai au de făcut curățenie, in condițiile in care intrarea se face între ora 12-13 la aceasta proprietate. Venind de pe drum, așteptând 2 ore ca sa ne putem caza, am sunat-o pe doamna sa vedem dacă mai avem de așteptat..moment in care povestea s-a schimbat, nu mai era nicio doamna la curățenie, proprietara era plecată si trebuia sa vina cu cheile. Menționez ca la fiecare apel pe care l-am efectuat către proprietara se folosea un ton deloc potrivit. Am călătorit peste tot in acesta țara, am rezervat cazări si mai modeste si mai extravagante dar consider ca indiferent de prețul pe care îl plătești, curățenia trebuie sa existe. Este de neconceput, sa fii amenințat cu bătaia, mai exact “te nenorocesc, cârpa ce ești, te bat si te arunc de la etaj” , “voi nu vedeți ce mașina aveți” , “sunteți niște prosti si niște cretini” plus multe alte injurii, toate spuse in timp ce doamna răgea la telefon!!! Nu am avut niciodată contact cu persoane de genul si eu personal sunt încă șocat de cele întâmplate..mergi intr-un mini concediu si pleci de acolo cu amenințări si injurii. Domnul ne-a scos afara din apartament, Menționez faptul ca, cazarea era achitata, pe motiv ca vine doamna de la curatenie..după 3 minute a spus ca vine altcineva in locul nostru. Am plecat de la cazare si am rămas si cu banii dați!!!

Sejur în iunie 2023

• Comentariu trimis pe 6 aprilie 2024

Curat, central, exact ca in descriere

Sejur în martie 2024

• Comentariu trimis pe 25 septembrie 2023